Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

6800ultra illetve 7950GX2 dobozt, akár kártyástól továbbra is keresek :B
persze csak Asus :K

(#2) Móci


Móci
addikt

Nekem volt egy 256 megás X1900XT-m, annak is gyönyörű nagy doboza volt. Alig tudtam beletuszkolni a sparos szatyorba, s még ki is lógott belőle.
Itt van pár kép róla.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) bacsis válasza Móci (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

annak ellenére hogy nagy ATI fan vagyok, mégis a csúcs szériás Nvidia karikat gyűjtöm, de egyre nagyobb késztetést érzek az ATI kártyák gyűjtésére is :B
azon agyalok, úgy kéne hogy az Nvidiák csak díszként lennének míg az összes gépembe ATI-k lennének :C

(#4) Móci válasza bacsis (#3) üzenetére


Móci
addikt

Hehe, nem rossz ötlet! :D
Mondjuk sajnáltam nagyon eladni a kártyát, tetszett kegyetlenül.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) EczkE


EczkE
addikt

Sose értettem, hogy minek ekkora doboz. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#6) Probber


Probber
őstag

Ház kivételével beleférne a dobozba egy komplett PC összes alkatrésze.

(#2) Móci - Spar-ban vettél videokártyát? ;]

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#7) Móci válasza Probber (#6) üzenetére


Móci
addikt

Jaja, adták az akciós darálthúshoz. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Probber válasza Móci (#7) üzenetére


Probber
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#9) bacsis válasza EczkE (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogy elférjen benen a sok bónusz kiegészítő :D
meg én többek közt a dobozuk miatt is gyűjtöm ezeket a szépségeket :))

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egyszer 2002 nyarán kezembe került egy Asus GeForce 4600Ti. Hát, két kézzel kellett fogni :D

(#11) bacsis válasza ^Clown (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem csak 4400Deluxe-m van, a 4600 az számomra egy álom, valszeg az is marad :U mondjuk annyiból nem bánom, hogy megjelenésileg és doboz tartalmilag ugyanaz a kettő, csak a 4600 egy hajszállal magasabb órajelen ketyeg

(#12) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Semmi gond, legyen nagy a doboz, de ne csak kártya legyen benne, hanem sok-sok extra és akkor jöhet.

ui: de az ilyen 1 pályás demókról agyfaszt kapok, van benne 923748723 játék demója. Ha kell majd letöltöm b+

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#13) 14adam válasza bacsis (#1) üzenetére


14adam
addikt

Épp van nálam egy 6800ultra,a 6pin-es csati nincs rajta ezér ráforrasztottam a 6pin-es átalakító kábelt :D

(#14) bacsis válasza JuliusCaesar (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az Asus eredeti játékokat ad a kártyáihoz, igaz ilyen neve nincs vagy cask közép kategóriás játékokat ad hozzá a kártyáihoz, legalábbis, a Geforce 4 FX5900 6800 ultra és 7800GTX-hez számomra ismeretlen nevű játékok voltak adva... mondjuk a Xpand Rally egy kicsit ismertebb...
de legalább teljes játékok :)
14adam! Hogyhogy nincs rajta a 6pines tápetető? :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) zH.


zH.
senior tag

anno talán a 6600gt-hez a thief deadly shadows-t kaptam. akkor még nagyon szépnek számított. :)

just be

(#16) 14adam válasza bacsis (#14) üzenetére


14adam
addikt

így kaptam a kártyát.Nem volt rajta a 6pin-es anya csati

(#17) madstunt


madstunt
addikt

éljen a környezettudatosság :(((
meg is lepődtem mikor legalább 5ször! akkora dobozban volt az asus 7300GT-m mint az X1550-em...

(#18) Fecogame


Fecogame
veterán

Csak ennyi: :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) #65675776 válasza bacsis (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert milyen bónusz kiegészítő igényel ennyi helyet?

Az Asus-nál egyébként idióták tervezik a dobozokat, érdemes megnézni milyen elméretezett papírdarabokba csomagolják a tunereiket. Szánalmas.

(#20) Sonky


Sonky
aktív tag

Bezzeg a HD4670 ,HD4830/50 doboza akkora hogy még a kártya sem fér bele :(((

(#19) daa-raa

Van Asus EAH3870 DDR4 512Mb-om Hatalmas doboza van. Hülyeség. Meg egy My cinema valamilyen tunerem akkora a doboza mint a 23"as monitoromnak :C :W

Szerk.:
Milyen az a ATX-es lap milyen proci van benne? ;] :DD

[ Szerkesztve ]

Egy legenda vagyok.

(#21) bacsis válasza #65675776 (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaz praktikus csomagolassan fele akkora doboz sem kene.. de igy feelingesebb :))
de mivel papir doboz, nem mindegy? nem egy nagy kornyezetszennyezo valami :))
sonky: Abit ST6 egy 1100as taualtin celoval :DDD

(#22) Sonky válasza bacsis (#21) üzenetére


Sonky
aktív tag

Jaj de hülye vagyok :W :DD
Az a picike hűtés megtévesztett rajta :DDD Én is készülök venni egy olyan lapot ;] 2500Ft :K Oszt majd fagyállózok én is. Ezek a procik bírják a nitrogént? ;] ;]

"taualtin celoval" :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy legenda vagyok.

(#23) bacsis válasza Sonky (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez a taualtin celo proci a tualatin kovetkezo generacioja... lett volna de az intel vissza hivta kiadas elott. egy szem prototipus keszult belole az is nalam van :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Sonky válasza bacsis (#23) üzenetére


Sonky
aktív tag

Komoly? :DD

Mit tud? :))

Egy legenda vagyok.

(#25) #65675776 válasza bacsis (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a szállíthatóság nem mindegy... Nem a konténereknél, hanem a Te táskádban/szatyrodban... Nekem úgy tűnik az Asus-nál nem nézik ki a felhasználóból, hogy képes lenne két szintet felfogni egy dobozban. Vagy éppen nekik nem sikerül...

(#26) madstunt válasza bacsis (#21) üzenetére


madstunt
addikt

de mivel papir doboz, nem mindegy? nem egy nagy kornyezetszennyezo valami :))
1 esetében talán nem olyansok az a feleannyi de ha beszorzod annyival amennyi ilyen doboz elkészül...

(#27) RootRulez válasza Sonky (#20) üzenetére


RootRulez
félisten

Azért volt a tuner akkora dobozban, mert akkor szimbólikusan te egy TV-t vásároltál :DDD

═════════════════════════════════════════

(#28) #65675776 válasza bacsis (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

A doboz jellegére pedig:

Környezetszennyező, mert faalapú. A fák pedig ugye a levegő tisztaságáért is felelősek (tudod, oxigént állítanak elő szén-dioxidból), azaz a magas fafelhasználás növeli a légszennyezést. Emellett nagyon nem mindegy mennyi és milyen papírt használnak fel a dobozhoz.

Gyorsba lemértem egy Asus és egy Leadtek tuner dobozát.

Az Asus eleve kettős doboz: egy fényes külső és egy fényes belső dobozból áll. Előbbi vékony keménypapír, utóbbi vastag karton, fényes felülettel (hogy ennek miért kell fényesnek lennie, azt nem tudom...). Méretei:

külső: 235x407x49 -> területe 252796mm²
belső: 228x404x47 -> területe 243632mm²

Együtt: 496428mm²

Ezen kívül van egy bonyolult alakú "tojástartó" a belsejében, ami területét tekintve a legnagyobb oldal ~1,5x-e: 138168mm²

Ez összesen: 634596mm², ráadásul háromféle technológiával készítve... Illetve ennél több, ugyanis a belső doboz ugye többszörösen hajtogatott, de nem szedtem szét. Átfedés a két alacsony oldalon van, összesen három felületen. Ez további 40420mm², plusz még egy kevés (rögzítőfülek). A külső dobozon pedig a ragasztási fülek vannak még, de ezt most elhanyagoljuk. Teljes egészében 634596mm².

A Leadtek szimpla dobozt használ, melynek méretei: 183x233x65. Ebből a terület 139358mm², plusz a már fentebb is említett átfedések, amik további 38935mm² + rögzítőfülek. Van egy belső elválasztó, ami a legnagyobb felület ~1,2x-ese, azaz ~51166,8mm². Mind ugyan olyan kartonból, azaz maga az alapanyag egy gyártósoron elkészíthető. A dobozra ezután rá kell szitázni a mindenféléket, és adni neki egy félfényes fixálóbevonatot. Az elválasztó sima matt fehér felületű (szerintem már ez is túlzás). Tokkal-vonóval 229459,8mm², egy gyártósoron. Az Asus doboza 2,7656x annyi papírt igényel, több gépsort, több energiát... Ha mindezt figyelembe vesszük, akkor kijelenthető, hogy az Asus doboza legalább 6-7x annyi erőforrást igényel, és 8-10x annyi környezetszennyezést okoz. Ráadásul a fényes papír még nehezebben is bomlik le.

Még unalmamban lehet lemérem majd a Compro dobozát is, az is dupla mint az Asus-é, de a belső és az elválasztó glatt barna papír.

(#29) bacsis válasza #65675776 (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már megint te győztél :DDD :R
Nembaj, nekem akkor is tetszenek ezek a nagy dobozok :P ;)

(#30) mephi666 válasza #65675776 (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, a leadtek tuneremnek szintén kb. akkora doboza volt, hogy a kártya+kábelek normálisan belefértek és slussz... a 9600gt-hez viszont jó nagy dobozt adtak ők is... kb 1/3 akkorába is kényelmesen elfért volna a kártya... (nem pakolászom ki a dobozokat dísznek, hanem a szekrényben tartom, hogy esetleg eladásnál abban adhassam tovább is... jobb szeretem, ha kicsi helyet foglalnak)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) #65675776 válasza mephi666 (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg nem mondom már melyik cégnek voltak anno idióta háromszög keresztmetszetű dobozai, de lehet az is a Leadtek volt...

(#32) Boxi88 válasza Sonky (#20) üzenetére


Boxi88
őstag

az én 4770-em is éppen hogy csak a kártyánál picit nagyobb dobozt kapott, mégis belefér minden ami kell... szal én sem értem mire fel ez a hatalmas doboz...

(#33) Boxi88 válasza #65675776 (#31) üzenetére


Boxi88
őstag

nem erre gondoltál?

amúgy nekem régen ilyenem volt, a doboza még mindig megvan a padláson, a kártya meg a barátnőm gépébe üzemel! ezek még kártyák voltak a mai kártyák valahogy kevésbé időtállók...

(#34) bacsis válasza Boxi88 (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

uhh TI500 :Y
az tenyleg buntetett :K :R

(#35) #65675776 válasza Boxi88 (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, valószínűleg.

(#36) Boxi88


Boxi88
őstag

bacsis:

valóban! nem volt párja kerek e világon! :DDD

daa-raa:
mikor írtad hogy milyen a formája egyből előjöttek az emlékek!!! bezzeg hogy mit ettem reggel azt már nem mondom meg...mondjuk az nem is volt olyan emlékezetes mint ez a vga!

(#37) #65675776 válasza Boxi88 (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Általában nekem sem az input az emlékezetes, hanem az output...

(#38) Boxi88 válasza #65675776 (#37) üzenetére


Boxi88
őstag

:DDD ilyen megfogalmazásban még nem hallottam a mondandód lényegét :DDD

(#39) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nesze neked környezetvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#40) madstunt


madstunt
addikt

az a röhej hogy egy alaplapnak kisebb a doboza...(legalábbis az enyém az biztos kisebb pedig nem microATX)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.