Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP hogy ezt még valahogy sikerüljön megoldani :R

(#2) moha21


moha21
addikt

ezt itt nézd át, [link]

letölthető egy Nero ASPI driver .

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

EZ-SCSI fentvan?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) bacsis válasza moha21 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen ezt leszedtem, emg ez is van benne a könyvtárába :U
kraftxld! Ez viszont nincs fent! lehet ez kell nekem?!
Mindjárt próbálom :R

(#5) kraftxld válasza bacsis (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valószínűleg ez kell neked, már nagyon régen volt amikor ilyeneket heggesztettem, de vagy ez vagy az adaptec aspi-ban van benne az ami az íráshoz kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) bacsis válasza kraftxld (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mert ezt az EZ-SCSI-t megtaláltam, illetve ennek a manualját és abba is le volt írva hogy milyen cd írók támogatottak meg mik nem, mondom fazsa csak ezt hol lehet letölteni? :DDD hát te megtaláltad :C :R Mindjárt próbálom csak egy win reinstallom volt :U

(#7) kraftxld válasza bacsis (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Régebbi WinOnCD-vel is próbálkozhatsz, a 2.0 volt az utolsó ami ment 3.11 alatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) bacsis válasza kraftxld (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

úgy mondod, mintha olyan egyszerű lenne ezeket a régi progikat letölteni :DDD jó lesz nekem a nero :K :B úgyis egyszer írok vele lemezt azt sztem a büdös életbe soha :D
Nahh fent van ismét a Win, gyors scsi DOS driver fel, azt próbálom amit linkeltél el ne tűnj addig :D

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

azt hiszem jó lesz sikerült az update, egyből fel települt a Nero, utána igaz votl valami warning, bejött a nero majd kékhalál hogy súlyos lemezírási hiba.. aszem van valami baja a HDD-nek... mrá csak aból kiindulva mert vannak könyvtárak is amit pl dos alatt sem tudok törölni.. nembaj inkább cserélek hdd-t mindent újra rakok/másolok csak menjen, most már kezd felcsillanni a remény :C

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

asszem működik :C :C :C
csak most meg nincs egér, nem tudom kipróbálni... Hogy kapná be mindjárt újraindítom megint, hátha :C azt utána kap egy format c: /u/s-t :U

(#11) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Stay tuned! ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

elkezdeném írni a CD-t mrá kiválasztottam a sebességet is majd súlyos lemezírási hiba :W bakker... de úgy tűnik, meglesz :C

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh megyek kajtatni másik HD-t ez elég tragikus állapotú :(

(#14) moha21 válasza bacsis (#13) üzenetére


moha21
addikt

csak lesz egy másik HDD, nehogy ezen múljon már. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) DeFranco


DeFranco
nagyúr

OFF:

Pár hónapja esett le, de akkor megfejeltem az asztalt:

Nero Burning Rom = Nero felgyújtja Rómát

Ez csak nekem tartott ilyen sokáig?

(#16) bacsis válasza moha21 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

persze rogyásig vagyok HDD-kel csak a feeling miatt eléggé meg van kötve a kezem.. pl hiába kezelné a 3,2-es segate medalist-okat is, akkora már nem feeling a 486-osba.... szal 1-2GB között HDD-k közül választhatok csak magamnak :DDD :B szerencsére ezekből is akad jópár, csak a kérdés mennyi a bad sectoros... 2005ben teszteltem naggyát, most 7 év pihi után kell belőlük választanom :D

DeFranco! Hehe ezen soha nem gondolkodtam, nem is figyeltem, és tényleg :D vajon honnan jött a név választás? ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) moha21 válasza DeFranco (#15) üzenetére


moha21
addikt

LOLLL :D Sosem figyeltem még, de hatalmas.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh megírta a lemezt, elment 100%-ig leellenőrizte hogy okés, majd a végén kidobta hogy writing failed és egy csomó errort dobott ki.. amúgy 15megát akartam ráírni a lemezre, s végig ment az írás szépen villogott az írón a piros led is...
Majd minnyár keresek egy újraírhatós lemezt, írok ismét azt a log-ot bemásolom nektek ide hátha tudjátok hogy mi a gond... talán hogy 700megás a lemez? vagy hogy multisávosnak írtam? :F

(#19) JetiRulez válasza bacsis (#18) üzenetére


JetiRulez
őstag

Mellesleg létezik még bolti forgalomban 650 MB-os CD lemez? :D
A 800-asok is egyre ritkábbak és drágábbak. Pedig gyakran lett volna szükség rá. :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20) bacsis válasza JetiRulez (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát nem hiszem, én sem láttam mostanság :U használtan sinsc, bezzeg használtan még nagy flopy-t is lehet kapni :DDD :U

(#21) bacsis


bacsis
Közösségépítő

MEEEGÍRTA-MEEEEGÍÍÍRTA, ÉLJEN-ÉLJEN MEGÍÍÍÍÍÍÍRTA HURRRÁ-HURRÁ 2 hét OPÁS UTÁN MEGÍÍÍRTA? SUCCESFULLY, MEEEGÍÍÍRTA, 8megás DOOMBENCH-et MEEEEGÍÍÍRTA, ÉLJEN ÉLLJEN MEGÍÍÍRTA :C :DD :C
GYEREKEK!!! WÍÍÍN3.11 alatt CD-t ÍRTAM SCSI íróval juppííí :C :DD :R

na akkor találjuk ki, hogy ha betolok egy olyan AWE32 hangkarit amin SCSI van, illetve egy olyant amin IDE port van, akkor az SCSI kártya nem indul, pedig eltoltam az IO címet...
egy "sima" SB16-ot berakva viszont oké, megy a hang is SCSI is meg a LAN is... de ez a hangkari annyira nem feeling, nekem 4870X2 VGA kártyát büntető hangkari kell bele :U
IRQ-t DMA-t nem is tudom módosítani (mikor bent van a AWE32) mert... mert nem engedi konfiguráálni a BIOS a kártyát... a hangkarikon pedig ezt nem lehet állítani azza sem IO/t sem IRQ-t se DMA-t.. hümmhümm :U

csekk dííísz:

[ Szerkesztve ]

(#22) JetiRulez válasza bacsis (#21) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ó, ha nekem lenne itthon egy AWE, vagy egy igazi SB karim...! :U
Van a P3-as gépben valami utángyártott SB16, de elég szar hangja van. Ilyen citromságra nyákja van és alig van rajta valami cucc, csak a legszükségesebb. Még látványban sem tetszik.
Illetve próbáltam életre kelteni az egyetlen GUS kártyámat, de az sem ment. W98-al nem kompatibilis talán? Tavaszi szünetben azt hiszem szánok végre megint egy napot a gépeimre. Ősz óta hozzájuk se tudtam nyúlni. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#23) bacsis válasza JetiRulez (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

GUS-hoz nincs hivatalos Win98 driver, egy arc valami külföldi csinált hozzá drivert és Darthsun össze is hozta... több hónapjába került neki is ;]
Még Win95 alatt se egyszerű életre kelteni.. GUS-t DOS és Win3.1 alatt érdemes üzembe helyezni, de ott is elég sok vele a szívás.. nagyon kevés alaplap kajolja meg... főleg az ilyen pentiumoktól fölfelé, szal ha működésre akarod bírni akkro max 486 és Win3.11 ;] :C

(#24) JetiRulez válasza bacsis (#23) üzenetére


JetiRulez
őstag

Eredetileg a 286-os gépemben volt. 1997-ben ez volt az első gépem. Aztán nagybátyámé lett és ezen szerkesztett zenéket Fast Trackerrel kb 10 éven át. Most talán 4 éve ment tönkre benne a 80 MB HDD. Akkor elhoztam tőle. Kaptam havertól 2 hete egy 30MB-os HDD-t, de nem tudom még, hogy működik-e és egyáltalán ráfér a W3.1.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25) DeFranco


DeFranco
nagyúr

bacsis: gallant hangkártyáról hallottál már? Nekem a 386-osomban olyan volt, általában SB-nek lehetett konfigurálni. Volt valami setupja, ott szerényen az volt a teszt szöveg, hogy: "gallant sound card is the best sound card".

Az sem tudom, hogy mennyire ritka a cucc, bár korrekt gép volt, az alaplap ha jól emlékszem eredeti intel talán. A BIOS akksi pedig egy konkrét kék, fekvő henger alakú akksi volt, nem is gombelem, mint ma...

[ Szerkesztve ]

(#26) bacsis válasza DeFranco (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem hallottam róla :B
Igen a 486os éráig kék henger alakú akkuk voltak a BIOS beállítások megtartására, ezek az igazi KÉKHALÁLOK manapság! mára MIND megadta magát, szépen szétfolynak és szétmarják az alaplapokat, és pápá :U nagyon csúnya munkát végeznek, ha találok olyan lapot amin még rajta van ÉS MÉG működik egyből szedem le! mikor leszedem 10ből 10X már sérült az alaplap, igaz még működnek de akkro is csúnya munkát végeztek mára minden esetbe.. várj lefotózok neked egyet...

(#27) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ezzel a lappal készítem a következő cikkemet, amibe VESA-s VGA kártyákat tesztelek majd... szóval a lap működik de láthatod a marást:

az elemet kb fél éve vettem le...
ha jobban megnézed az elem helye körül néhány tüske töve is szépen elszíneződött, 2 vezeték ott már elszakadt, de szerencsére hibátlan a lap... fogjuk rá :U

(#28) DeFranco válasza bacsis (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No, ha legközelebb hazamegyek ránézek. Igaz bekötve már valószínűleg nem volt, mert mindig lekódoltam a BIOS-t és elfelejtettem a jelszót, minek okán vinni kellett az ismerős bácsihoz kiforrasztani-beforrasztani a nullázáshoz. Egy idő után szerintem elunta, mert utána már nem jegyzett meg a BIOS semmit. ;]

(#29) bacsis válasza DeFranco (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szimplán lemerült az elem, a 2000-es évek elején ezek megszűntek működni :U

(#30) JetiRulez válasza bacsis (#26) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ezt jó tudni. Megnézem a régi gépek lapjait itthon majd. Kösz a tanácsot!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#31) JetiRulez válasza bacsis (#26) üzenetére


JetiRulez
őstag

2x

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#32) bacsis válasza JetiRulez (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezek a lapok mostmár 50-50%-ba mind szarok a kék akkuk miatt, szal iparkodj hátha van még menthető :U

(#33) hoffman_ válasza DeFranco (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem csak neked... omfg :U :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34) moha21 válasza bacsis (#32) üzenetére


moha21
addikt

Ja nekem laptop ment szarra a szétfolyt akku miatt. ( 386-os ). :O

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.