Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Scorce válasza csepy1984 (#3250) üzenetére


Scorce
tag

A heartstone faszán megy nekem rajta, nem akad meg egyáltalán. A másik játékot nem ismerem.

(#3252) han_lev válasza SharpSA (#3249) üzenetére


han_lev
senior tag

Emkékeim szerint, mikor először hívott valaki ismeretlen, vagyis ki nem jelzett, rejtett számról, akkor a security kétdezett valami olyasmit, hogy engedje e később az ilyet, vagy ne, de már nem emlékszem mit nyomtam. Még gondolkodtam is - persze épp valakivel teljesen másrólntárgyaltam - hogy ha most véketlenül benyomom, hogy nem számkijelzett hívásokat ne fogadjon, akkor utána hol fogom visszaállítani, azt nem tudom, ugyhogy elne ba...am.
:D

MI9 6/64

(#3253) SharpSA válasza han_lev (#3252) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor nézd meg a Securityben, hogy mi van a fekete- és fehérlistában. Máshol nem találok erre beállítást.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3254) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Használja valaki a My Profiles és a Wi-Fimatic alkalmazásokat a készüléken? Valahogy nem akarják érzékelni cella ID alapján beállított profilváltásokat és Wi-Fi ki-/bekapcsolást.... :(

(#3255) cekkk


cekkk
veterán

Miért van, hogy ha olyan helyen vagyok ahol csak mobilinternet van akkor a wifi jel ki be kapcsol az értesítésiterületen.
Folyamatosan villog.

(#3256) Jim74 válasza cekkk (#3255) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez engem is érdekelne :K

(#3257) beg válasza cekkk (#3255) üzenetére


beg
veterán

Ha be van kapcsolva a wifid, de nem vagy olyan területen, ahol kapcsolódni tudna, így jelzi, hogy hello, bekapcsolva hagytál.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3258) cekkk válasza beg (#3257) üzenetére


cekkk
veterán

Ilyenkor kellene magától kikapcsolnia, nem?

(#3259) beg válasza cekkk (#3258) üzenetére


beg
veterán

Nem. Azt te teszed kézzel. Semelyik telefonnál nem automatikus, max. standby üzemmódba megy és ezt sehogy nem jelzi külön. Ez is készenlétibe kapcsol, ezt jelzi villogással. Ezzel is figyelmeztet, hogy ha kikapcsolod, nem fogyaszt feleslegesen. Ha magától kikapcsolna, honnan tudná, mikor kell (be)kapcsolódni? :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3260) ncc1701 válasza Jim74 (#3254) üzenetére


ncc1701
veterán

Llama sem tudta összeszedni a cella azonosítókat. :( Megoldás érdekelne.

(#3261) cekkk válasza beg (#3259) üzenetére


cekkk
veterán

Én ezt a villogást egyik telefon sem láttam még.

(#3262) Jim74 válasza ncc1701 (#3260) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az az érdekes, hogy a cellákat látja, csak az átkapcsolást nem végzi el.

(#3263) beg válasza cekkk (#3261) üzenetére


beg
veterán

Ez vibe ui sajátosság.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3264) ncc1701 válasza Jim74 (#3262) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem nem ismert meg eleget, illetve mindenhol ugyanazt látta. :( Melóhely a belvárosban van, előző telóm ott fogott vagy 8-10-et, ez 1-et, ugyanazt, amit itthon is, maglódon.

(#3265) TheRealBear


TheRealBear
tag

Gyors kérdés...
TWRP mellet is megy az OTA ?
--------------------------------
Más...
Lehet olyan, hogy az akksim bizonyos " cellája " bocs a hülye fogalmazásért nem vok nagy elektrózseni. Meghalt? Értem ez alatt már másodszor 75 % -ról 100 %-ra felugrik egyből majd mikor merülő állapotban van 15 % -ról 0 % -ra ugyan ez a szitu szóval mintha azon a részen nem lenne feszültség! :D

[ Szerkesztve ]

(#3266) cekkk válasza beg (#3263) üzenetére


cekkk
veterán

Az s860on is az volt és ott sem vettem észre.
Köszönöm a válaszod.

(#3267) AcHanGE4


AcHanGE4
tag

Sziasztok!

Tegnap én is vettem egy ilyen telefont. Az a problémám, hogy a vaku lede folyamatosan ég halványan, kikapcsolt állapotban is. Ha a zseblámpa funkciót bekapcsolom nem történik semmi és vaku se villan fotónál, pedig a folyamatos vaku van beállítva.
Tapasztaltatok már ilyet? Mi lehet a megoldás? Telefonnal kicsomagoláson és feltöltésen kívül még semmit nem csináltam. (Még sim sincs benne)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3268) Jim74 válasza ncc1701 (#3260) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak egy ötlet, Wi-Fimaticnál és Mys Profiles-nál minden telefonommal így szedettem össze a cellákat.
Ahol éppen vagy az összes fajta hálózatot (GSM/3G/LTE) meg kell ismertetni a programmal, mert mindegyik fajta hálózathoz külön cella ID tartozik.
A mobilhálózatok,k preferált hálózatok beállításnál végig szoktam zongorázni a csak GSM, csak 3G és az LTE/3G/GSM beállításokat. Otthon így talált 3 cella ID-t.

(#3267) AcHanGE4: ez szerintem nem normális működés. Kapcsolódj Wi-Fire, tedd fel a legújabb OTA frissítést. Ha utána is ez a jelenség, akkor vidd vissza az üzletbe, hogy cseréljék.

(#3263) beg: Nekem ezzel az a problémám, hogy a Wi-Fimatic program úgy van beállítva, hogyha elmegyek itthonról (elhagyom az itthoni mobilcellákat), akkor lekapcsolja a Wi-Fi-t. Ezzel a készülékkel egyelőre még nem tudtam ezt megoldani, mert ezt a villogást produkálja, ahelyett, hogy kikapcsolná a Wi-Fi-t.

[ Szerkesztve ]

(#3269) SharpSA válasza TheRealBear (#3265) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, lehet cella hibás az akku.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3270) AcHanGE4 válasza Jim74 (#3268) üzenetére


AcHanGE4
tag

Feltettem a legújabb frissítést, de sajnos maradt a halvány led. Délután vihetem vissza. :(
Ilyenkor azonnal cserélik még?

[ Szerkesztve ]

(#3271) Graphics válasza AcHanGE4 (#3270) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez passz, üzlettől függ. Én ezért szoktam ott helyben kipróbálni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3272) Jim74 válasza AcHanGE4 (#3270) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezt találtam, hátha segít:

[link]

(#3273) beg válasza Jim74 (#3268) üzenetére


beg
veterán

3 üzemmódja van a wifinek. Be, ki, standby. A másik telefonod nem kikapcsolta, ha kikerültél egy wifi hatósugárból, hanem elment standby üzemmódba (tehát folyamatosan figyelget a háttérben és ha van elérhető/mentett hálózat, akkor kapcsolódik automatikusan), csak ezt úgy jelezte, mintha ki lenne kapcsolva. Mostani technikáknál már nincs nagyon érdemi különbség fogyasztásban a standby és a kikapcsolt állapot között (4000mah-nál pláne :) ), de ha azt a pár nano wattocskát is meg akarod spórolni, akkor kikapcsolod, ha nem vagy wifi közelében. Én így szoktam. Na ez a telefon annyival tud többet más telefonnál, hogy ezt a 3. állapotot (standby) is mutatja villogtatással.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3274) ncc1701 válasza beg (#3273) üzenetére


ncc1701
veterán

Kollegának nonstop be van kapcsolva a blútúsz a wifi, meg a mobil adat. Nem spórol az akkuval. :)

(#3275) Jim74 válasza beg (#3273) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát nem tudom....
A Wi-Fimatc nevezetű program a mobilhálózat CellaID-je alapján kapcsolja be- és ki a Wi-Fi-t, szóval nem stnadby-ba rakja szerintem, hanem ténylegesen kikapcsolja. De lehet, hogy Neked van igazad ;)

Más: milyen fóliát, tempered glass-t, illetve tokot ajánlotok a készülékhez? Nillkin frosted-del már megjártam, mert a sarkokat nem védte rendesen és pont arra esett egy korábbi készülékem....

(#3276) beg válasza Jim74 (#3275) üzenetére


beg
veterán

Ott viszont lehet, hogy tényleg kikapcsolja, de mivel egy 3rd party alkalmazás végzi, ezért lehet, hogy rosszul érzékeli a vibe ui. Ezt úgy lehetne kipróbálni, hogy kikapcsoltatod a wifi matic-al és figyeled, hogy az energiakezelőben van-e nyoma wifi fogyasztásnak.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3277) Jim74 válasza beg (#3276) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy nem éri meg a küzdelem, mert úgysem spórolok túl sok energiát a kikapcsolással.

(#3278) csepy1984 válasza Scorce (#3251) üzenetére


csepy1984
csendes tag

Köszi! A másik is tetszene szerintem neked is, majd nézz rá. :)

(#3279) gjoe válasza Biluxzsolt (#3194) üzenetére


gjoe
őstag

Nekem is ugyanezt csinálja, egy bluedio i6-al.
Elég ha zsebreteszem a telefont,és máris megszakad a kapcsolat.
Valami a bluetooth-al lehet nem stimmel.
Mások is teszteljék már le náluk mi a helyzet?

(#3280) tboy72 válasza gjoe (#3279) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én ilyet használok, azzal hibátlan. Kell úgy 10 m neki a szabadban, hogy megszakadjon a kapcsolat.

(#3281) TheRealBear


TheRealBear
tag

Driverek fent vannak már 2x sikerült frissitesek után rootolnom most valamiért nem megy!
Savyol félénél valami unable és az SU-k ne mfutnak le a telón... tipp?

[ Szerkesztve ]

(#3282) cappa72 válasza TheRealBear (#3281) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hmm... érdekes.
Kiírja, hogy a remount sikeres, aztán meg azt, hogy nem írható fájlrendszer...

Ezzel is próbálhatod root-olni.
Kelzsoca csinálta.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3283) olddog73


olddog73
újonc

Üdv!
Olddog vagyok, csak nem enged be a rendszer, és nem kapom meg a jelszóemlékeztetőt... :(
Csinálnom kellett egy új accot. Mindegy, nem ez a fontos.

Megjött az én Nillkin tokom is, sajnos annyira megfeszíti a telefont átlósan, hogy azonnal elvált a két ellentétes sarkon a Tempered Glass. Le is vettem. Valakinek sikerült már a forró vizes 'alakformálás' ?

(#3284) TheRealBear válasza cappa72 (#3282) üzenetére


TheRealBear
tag

unable to chmod system/xbin/su: No such file or directory

Ez a hiba miatt nem fut le! valamit nem talál vagy nincs engedélye hozzá csak nem értem h miért eddig ment és nem volt hozzá nyulva...

(#3285) cappa72 válasza TheRealBear (#3284) üzenetére


cappa72
nagyúr

Érdemes volna lépésről lépésre csinálni, adb-n keresztül egy ellennőrzést.
adb shell
Ha ezek után
root@P70-A:
jelenik meg, akkor az már jó jel, mert használható az insecure adbd, vagyis adb oldalról root a rendszer (ez nem jelenti a user root elérését, viszont adb-n keresztül berakható a megfelelő fájl a helyére.
Elméletileg pont ezt csiálja mindkét csomag; kelzsocáé és az orosz is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3286) TheRealBear válasza cappa72 (#3285) üzenetére


TheRealBear
tag

adb kiirja root@p70-A:/ #

akkor ötlet?

(#3287) cappa72 válasza TheRealBear (#3286) üzenetére


cappa72
nagyúr

mount -o remount,rw /system
Ezzel írhatóvá csatoljuk a rendszert.
Próbaképp lehet egy ilyet csinálni:
cp /system/build.prop /system/build.prop-kopi1
Ha hibát ír (pl. permission denided, vagy read-only file system), akkor valami gáz van.
Ha nem, akkor már bármit meg lehet csinálni.

Egy
df
kimenetet még érdemes lekérni, hogy egyáltalán van-e hely a system-en

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3288) TheRealBear válasza cappa72 (#3287) üzenetére


TheRealBear
tag

C:\Users\TheRealBear\Desktop\ize>adb shell
root@P70-A:/ # mount -o remount,rw /system
mount -o remount,rw /system
root@P70-A:/ # cp /system/build.prop /system/build.prop-kopi1
cp /system/build.prop /system/build.prop-kopi1
root@P70-A:/ #

Ez futott le semmit nem írt h hiba vagy valami.

df-re meg ezt irja:

1|root@P70-A:/ # cp /system/build.prop /system/build.prop-kopi1 df
cp /system/build.prop /system/build.prop-kopi1 df
usage: cp [-R [-H | -L | -P]] [-f | -i] [-alNpv] src target
cp [-R [-H | -L | -P]] [-f | -i] [-alNpv] src1 ... srcN directory

[ Szerkesztve ]

(#3289) cappa72 válasza TheRealBear (#3288) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor 2 dolgot tudsz tenni.

1, az exe-k közül lefuttatod valamelyiket újra.

2, TWRP-t felteszed, és a root-zip-pel root-olod. (én a twrp megoldást szoktam választani.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3290) TheRealBear válasza cappa72 (#3289) üzenetére


TheRealBear
tag

twrp-t vissza lehet varázsolni az alapra majd és ota-t támogatja , mert most az akksim olyat játszik mintha cellahibás lenne, nem akarom h p-csán legyek rúúgva.

(#3291) cappa72 válasza TheRealBear (#3290) üzenetére


cappa72
nagyúr

Természetesen vissza lehet tenni a gyári recovery-t.
De előtt mentsd le.
Mentésről a P70 blogomban van infó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3292) TheRealBear válasza cappa72 (#3291) üzenetére


TheRealBear
tag

Savyol felevel felment . most de a supersu mindig binaris frissitest ker...frissitem normal tolt kiirja h kesz sikeres ujra inditas es ujra su binaris frissites ker. Telleg nem ertem xD

(#3293) Urby66 válasza cekkk (#3246) üzenetére


Urby66
aktív tag

A Security menü üzenetszűrő pontja mellett van egy fogaskerék ikon a jobb felső sarokban. Itt tudod állítani ezt a blokkolási mód pontban.

(#3294) Jim74


Jim74
nagyúr

Talált valaki esetleg arra megoldást, hogy pl. Gmail üzenetre is jelezzen az értesítési led?

(#3295) Graphics válasza Jim74 (#3294) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyelőre nincs LED-es jelzés megoldva... Max ha MIUI vagy más ROM érkezik, esetleg bekerül a ROM-ba a későbbiekben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3296) Jim74 válasza Graphics (#3295) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez kicsit elszomorít. Viszont annyira nem életbe vágó, hogy ezért rom-ot mókoljak. Annyira jónak tűnik ez a gyári 1.32, hogy nem érzek késztetést a cserére.
A képernyőn ez a fura kontraszt dolog mitől van? Pl Operával a PH fórumot olvasva olyan, mintha a kontrasztot, vagy az élességet agyig feltekertem volna egy LCD TV-n.

(#3297) beg válasza Jim74 (#3296) üzenetére


beg
veterán

Ez is vibe ui feature. Elsimítás, élkiemelés. Engem nem zavar, de nem a legjobb megoldás, hogy nem kapcsolható.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3298) Jim74 válasza beg (#3297) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez sem eget verő probléma, csak furcsa volt, még szokni kell. A sok pozitívum bőven kárpótol, azért a néhány "negatívum"-ért...

(#3299) ltpalermo


ltpalermo
csendes tag

akit idegesít a led-es visszajelzés és van root-ja, az törölje/nevezze át/tegye el későbbre (mert nem tudom ellenőrzi-e a frissítés) a system/app mappából a LenovoLightSettings.apk és odex fájlokat. egy újraindítás után a tasker beépített led-es notify-ja és az autonotoficiation plugin is tudja villogtatni. mással egyelőre nem próbáltam

(#3300) beg válasza ltpalermo (#3299) üzenetére


beg
veterán

Ügyes, erre nem is gondoltam :C

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.