Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) jobbman válasza Darth_Revan (#80) üzenetére


jobbman
tag

Itt nem kacifántos megfogalmazások esetei állnak fenn :DDD , hanem vessző és általában kötőszó - és néhol névelő - hiányok. :P
De amúgy nagyon jó az írás. :K

[ Szerkesztve ]

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#102) elithun


elithun
őstag

Erről Cartman jut eszembe, mikor a medencébe pisilős Sout Park részben annyi mondott a kisebbség hatalomra jutásán merengve, hogy: „Neeeeeeeee."

u.i.: Én nem éreztem magyartalannak, talán már foltozgattad, vagy csak én vagyok ilyen kisigényű nyelvtanból, mind egy, jó írás. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#103) Geller72


Geller72
veterán

"Illegális szexuális kapcsolatot létesíteni egy sündisznóval."

..bele sem merek gondolni a kiváltó okra, ami ezt a törvényt meghozta..az afgán kecskés dolgon még csak jót röhögök, de ez?..:DDD.

(#104) elithun


elithun
őstag

Btw ha engem tiltanának attól,hogy bakancsban aludjak (pedig nincs különösebb vágyam, hogy abban aludjak) akkor csak azért is abban aludnék. :DDD

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#105) #65675776 válasza Cathfaern (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs így, ezt csak a sajtóban terjeszti egy-két félművelt. Arányosság van, ami csak a mértékre vonatkozik. A másik vonatkozó törvényi rendelkezés az, hogy bármilyen rendelkezésedre álló eszközt használhatsz önvédelemre! Ergo ha valaki baltával támad rád nyugodtan lelőheted ha van a kezed ügyében egy pisztoly (elvégre az életedre tör). Természetesen előírás az is, hogy mielőtt önvédelemre adnád a fejed, mérlegelned kell, hogy nem oldható-e meg máshogy a szituáció. Na ez viszont vicces, ugyanis erre tipikusan nincs idő.

A középületek esetén elméletileg nálunk is kifelé (is) kell nyílnia minden ajtónak, ezt tűzvédelmi szabályok írják pl elő. Nem igazán értem miért kell ehhez külön magyarázat, és miért vicces ez...

"Illegálisok a rendőrségi traffipaxot érzékelő készülékek." Ezt sem értem miért vicces vagy furcsa... És még rengeteg ilyen van, amiről nem értem miért is vicces.

Egyébként a cikk fele meglehetősen magyartalanul lett fordítva/fogalmazva.

[ Szerkesztve ]

(#106) ben800


ben800
aktív tag

xD ez BETEG:D

(#107) #21346560


#21346560
törölt tag

Nagyon jó írás, köszi!
Szereztél pár jó percet :DDD
"Ha két vonat találkozik ugyanazon a sínpáron, egyik sem haladhat tovább amíg a másik el nem ment."
:C

(#108) Sub-ZeRo válasza olbaidhun (#55) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a K.I.T.T is max annyival ment a filmben, mert nem vezette semmilyen személy. Mikor meg átlépte a sebességhatárt, akkor jött Májkrém és pont a volánhoz ült. :DD :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#109) talmida


talmida
Közösségépítő

Ezt olvasva tényleg nevet az ember, :DDD de tiv83us-hoz csatlakozom, ui ezeknek legtöbbje nem a mai napot idézi. Azt hiszem, hogy a száz évvel ezelőtti magyarországi törvényeken is legalább ennyit lehetne mulatni. :D

De ezek közül nekem ez tetszett a legjobban: π (Pi) értéke 3.

Darth_Revan Mégegyszer köszi a nevettetést! :P ;)

Esetleg jó lenne, ha az egyes államokhoz az eredeti angol forrást is megadnád, mert lehet, hogy úgy érthetőbb lenne, ha mindkettőt láthatnánk. :B

IN GOD WE TRUST!

(#110) RpPRO


RpPRO
őstag

Meglehetosen konzervativ jogszabalyok szexualitassal kapcsolatban, bigott katolikusok voltak a torvenyhozok? :)

Vigyazni kell, h mit tartasz a furdokadban. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#111) kozyadam


kozyadam
tag

Massachusetts - Egy kelésnél, a gyászolók nem fogyaszthatnak háromnál több szendvicset.

Ez nem virrasztás akarna lenni? A kelés az inkább a bőrbetegség. Vagy a reggeli ébredés.

(#112) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ezek nagyon betegek:D

(#113) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nagyon ott van! Még nem olvastam végig, de Texas-t gyorsan megnéztem, mivel ott van egy törvény, miszerint:
- Tilos lasszóval horgászni!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#114) DerDer


DerDer
tag

Törvény tiltja, hogy egy személy saját maga tankolja meg a kocsiját. Miért létezik ez a törvény?

Oregonban elek, es ez tenyleg igy van.. Beszaras mennyire lustak ezek :O

(#115) Slystyle


Slystyle
őstag

Hát ez nagyon jó volt, sokat kacagtam :DDD Osztályfőnököm az ilyesfajta törvényekről mesélt amik angliában vannak még életben, mintpl.: Egy skót nem vehet fánkot este 6 óra utána.... :D

[ Szerkesztve ]

(#116) rudi válasza huskydog17 (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden bizonnyal ez is hibás fordítás. A korábban említett arányosságot jelenti ez. Legfeljebb "akkora" fegyverrel védekezhetsz, amekkorával támadnak. Ergó késest nem ér lelőni!

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#117) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az írás lényege szerintem a szórakoztatás. Aki akarta megértette, aki pedig nem akarta az nekiállhat játszani az okostojást.

Persze lehet vannak benne kissé szerencsétlenül sikerült dolgok, de összességében elérte a célját, és egy jót nevethettünk.

Mondjuk nem csalódtam, ez Magyarország, cseszegessük azt, aki csinál valamit, kössünk bele mindenbe, és jelezzük, hogy mi mennyivel okosabbak vagyunk, és mennyivel jobban értünk hozzá.

Az írónak pedig köszönöm, végre megtudtam, hogy a pi értéke 3, punktum!!! ;]

(#118) TrakToros válasza antikomcsi (#117) üzenetére


TrakToros
csendes tag

Egyetértek :R
Másik, hogy több, mint 120 ember megjelölte Facebookon, hogy tetszik neki...rengeteg jó írás van PH!-n, de nem sok olyan cikk van, amit ilyen sokan megjelöltek :Y

A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

(#119) CreMindES


CreMindES
csendes tag

Elismerésem, szépen összeválogatott gyűjtemény! Ne hallgass a sok ... emberre, akinek nem tetszenek benne a hibák és csak kritizálni tud, az inkább fogja be. Az írás megalkotója szép munkát végzett, s ha valaki a haját tépi a helyesírási hibák miatt, javítsa ki és küldje el neki!

Az arányosság törvénye az önvédelemben egy rohadt nagy badarság, és remélem idehaza is bevezetik azt, ami a többi államban létezik, hogy normálisan megvédhetem a saját tulajdonomat a saját telkemen.

Érdekes egyébként, hogy az egyes államok milyen sajátosan látnak 1-1 problémát.

Annyit még, hogy itt azt sem kell elfelejteni, hogy ezek közül némelyik törvényt felülbírnak a szövetségi tövények és maga az alkotmány.

Nagyon jó írás, hálás vagyok érte, már csak az Egyesült Királyság törvényeit kellene górcső alá vetni. ;)

Üdv.: CreMindES

(#120) TazLeacher válasza antikomcsi (#117) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez most nem erre a cikkre vonatkozik, mert ezzel nincsenek komoly bajok, de:

Akkor lényegében akármekkora sz@rt csinálok, azt dícsérni kell, mert legalább csináltam valamit? Mert nekem kb. ez jött le a mondandódból...vagyik vagy beírom egy cikkhez, hogy "király vagy!", vagy fogjam be a pofámat? Érdekes gondolat. Esetleg külön engedélyt kell kérni a szerzőtől, hogy "szólhatok, ha valami nem jó?"

A magyar nyelv szabályainak betartása nem az okostojások kiváltsága.

(#121) #65675776 válasza rudi (#116) üzenetére


#65675776
törölt tag

De ér. Ezt nagyon jól bizonyítja a vadász esete, aki seggbelőtte a betörőt. A vicc az egészben, hogy ezzel több törvényt is sértett, mégis felmentették. (A magyar törvények pl tiltják önvédelmi helyzetben a fedezékhasználatot, emellett mielőtt lősz fel kell szólítanod a célszemélyt a cselekedetének azonnali felfüggesztésére...)

Az arányosság pedig nem jelenti azt, hogy csak azonos erejű eszközt használhatsz, csak a hatásra / következményekre vonatkozik.

CreMindES: Az önvédelem és a tulajdonvédelem két külön dolog. Tulajdon védelmére Európa legnagyobb részén csak passzív eszközöket használhatsz (riasztó és társai).

Egyébként pedig ha elolvastad a bejegyzést, akkor Michigan esetén ezzel találkozhattál: "Ha egy betörő betört egy házba, de a ház tulajdonosa elkapta és sérülést okozott neki még bent a házban, akkor a betörő polgári pert indíthat a ház tulajdonosa ellen kártérítés miatt." Szóval ott sem lehet csak úgy védeni a tulajdont.

A feldékenységből életben maradt törvényeken jó röhögni. De szerintem sokkal röhejesebb lesz, amikor 1000 év távlatából újra bevezetik nálunk a szent korona tant...

[ Szerkesztve ]

(#122) qqcqqc


qqcqqc
őstag

azért az angoloknál is van néhány kalandos, máig élő középkori törvény. abból is lehetne szemezgetni.

(#123) Deviance válasza qqcqqc (#122) üzenetére


Deviance
tag

Kivalo cikk, gratulalok hozza! :R

Most johet az idiota torvenyek Magyarorszagon :)

[ Szerkesztve ]

(#124) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Hát ez csúcs volt.Köszi.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#125) NEMO1968 válasza Deviance (#123) üzenetére


NEMO1968
őstag

Abból is lenne 1pár.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#126) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

"Mindenek előtt leszögezném, hogy nem az USA fikázása a cél, nekem is a kedvenc országom"
Hehe :-D Nekem speciel baromira nem a kedvencem... pl. (többek között) az ilyen hülyeségek miatt is. Nagyrészük régi, és ezért hatnak ma már nagyon hülyeségnek, de ezeket alá is írom, hogy 1-2-nek biztos volt értelme 200 évvel ezelőtt (pl. fegyverrel vasárnap a templomba, támadás esetére, stb.) De még ezek között is vannak olyanok, amelyek tökéletesen mutatják milyen képmutató, álszent, prűd, begyepesedett agyú maradi vénemberek hozták ott a törvényeket, és irányítottak a "népet" (és persze a törvény ellenére lemerném fogadni, hogy ők se vetették meg 1-2 szexuális töltetű tiltás áthágását :-) De az itt felsoroltak közül azok a blődségek, amiket már nem 150-200 éve hoztak, hanem max. az elmúlt 20 éven belül (pl. asszem Rhode Islandnél volt, hogy a hajók nem önthetik a saját maguk által megtisztított szennyeződést az óceánba, pedig jobb minőségű), na az ilyen mértékű csőlátástól, és balf***ságtól a falnak tudok menni. Ezért ömölhet már egy hónapja az olaj a partoknál, csak toporognak, senki nem tesz semmit (dög BP!) Mi meg itthon szívunk, lassan berendezkedhetünk trópusi éghajlatra, mert ezek a tökfejek tönkre vágták a bolygót. Tutyimutyi reklámzabáló, elpuhult népség, csak ki van nyalva a s*ggük, mert jó húzás volt, hogy összekalapáltak egy eszméletlen hadsereget eszméletlen technikával, és elvettek valamit (OLAJ), aminek köszönhetően, most ülnek a világ tetején :-D

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#127) Gyula84


Gyula84
veterán

Ez tetszett jókat röhögtem :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#128) Jester01


Jester01
veterán

Nagyon jó, de a fele nem igaz vagy nem vicces és sok benne a félrefordítás is ahogy már előttem jelezték. Sokkal hitelesebb lett volna ha linkelted volna a törvényeket.
Pl.
"Törvényellenesek a fedett fürdők." Nem törvényellenesek a fedett fürdők, csak azok amik as a primary activity encourages or permits conduct that according to the guidelines of the federal Centers for Disease Control can transmit AIDS, including, but not limited to, anal intercourse, oral copulation, or vaginal intercourse

Vétség bármiféle játék céljából kilőni mozgó járműből, kivéve ha a célpont egy bálna.
Izé, a game itt nem játékot jelent, hanem vadat (amire vadásznak). A bálna meg gondolom a bálnavadász hajók miatt kivétel.

Így aztán könnyű rávágni, hogy hülye amerikaiak. :U

Jester

(#129) talmida válasza Jester01 (#128) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Pontosan az eredeti linket hiányoltam én is, mert így kissé "veszélyes" a cikk. Ui nagyon erős a gyanúm, hogy néhol mellé-fordítás történt :B ,..ami viccnek ugyan jó, de, ha valaki ez alapján próbálja megismerni az államokat, annak őszinte részvétem. :U Még rosszabb, ha ok nélküli (félreértésen alapuló) USA ellenes, buta beszólásokat generál. (mint , amire itt is volt példa) :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#130) G@be22


G@be22
tag

Halálos :DD Azhittem be*ugyozok a röhögéstol :DD :C

(#131) Bling95


Bling95
őstag

"Ha két vonat szembetalálkozik egy elágazásban egyik sem mehet tovább amíg a másik el nem halad."

Azért az érdekelne ogy aki ezt kitalálta az mégis hogy gondolta :D

(#132) Deviance válasza talmida (#129) üzenetére


Deviance
tag

Megtalaltam:
http://www.jogiforum.hu/publikaciok/152

[ Szerkesztve ]

(#133) bullseye válasza Deviance (#132) üzenetére


bullseye
addikt

érdekes, a virrasztással nekik is bajuk volt (Massachusetts-ben a gyászolók ébredés után maximum három szendvicset ehetnek.). Gondolom angolok meg a halotti tort ferdítenék dead thorax-ként.

Amúgy szép gyűjtemény ez, még ha sokszor magyartalan is. Úgyhogy még szebb lenne kijavítva. De az is érdekes lenne, ha megnéznénk, nálunk hány rég elévült törvény van még érvényben - úgy vélem kevés, és van is oka, de az ide nevetségesen komoly :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#134) talmida válasza Deviance (#132) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez is nagyon jó! :R De én az eredeti angol nyelvűre gondoltam. :B

Nézzünk meg egyet a nevetségesnek látszó törvényekből:

...azt is törvény tiltja, hogy kifogyjon a benzin a kocsikból. Ugyanezzel a törvénnyel, kicsit másként megfogalmazva már én is találkoztam. Itt nálunk van egy nagyon hosszú híd, ami egy félszigetet köt össze a szárazfölddel, és, ha azon a hídon kifogy a benzinje valakinek, akkor komoly büntetést kell fizetnie. Ugye így már másként hangzik? :) .. és ráadásul így még logikus is. Ugye, milyen sok múlik a megfogalmazáson?

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#135) antikomcsi válasza TazLeacher (#120) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na, pontosan erről beszélek.

Nem szándékozom Veled vitába szálni, mert nem lenne értelme. Szimplán csak örülj magadnak, hogy Te ennyire okos vagy, és ne is ereszkedj le hozzánk, szánalmas, műveletlen halandókhoz.

(#136) ati2


ati2
őstag

Nagyon jó :DDD Pi = 3

(#137) Deviance válasza talmida (#134) üzenetére


Deviance
tag

Itt az angol:
http://homepages.nildram.co.uk/~jimella/laws01.htm

Meg szerintem ez is ugyan az:
http://www.bored.com/crazylaws/index.htm

meg egy erdekesseg
http://www.dumblaws.com/

[ Szerkesztve ]

(#138) tatararpad válasza Darth_Revan (#64) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha odaát olyan kultúrát és civilizált emberek élnek mint ahogy te állítod akkor hogyan lehetett egyáltalán ilyen dolgokat papírra leírni, és hogyan lehetnek még mindig ott? Mellesleg még mindig nem válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#139) ganxsta


ganxsta
csendes tag

Florida - "Minden nyilvános épület ajtajának kifelé kell nyílnia."

Egy ilyen törvényért nem kell az óceán túlpartjára menni. :) Ilyen "törvény" nálunk is van, csak nem a PTK-ban, hanem olyan szabályzatban, ami az építésügyi előírásokat tartalmazza. Most pontosan nem tudom fejből ezt a részt, de az a lényege, hogy az ajtóknak a menekülés irányába kell nyílnia, egy középület bejáratának esetén ez praktikusan a kifelé irányt jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#140) dabadab


dabadab
titán

Azert erre a cikkre egy alapos atolvasas rafert volna, egyreszt azert, hogy magyarul legyen masreszt azert, hogy tenyleg csak vicces dolgok maradjanak benne.

DRM is theft

(#141) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Kedvencem (már nem tudom, melyik államnál volt) amikor virrasztás helyett kelés volt fordítva :-DDD MegaLOL Pedig a mondat további tartalmából is egyértelműen kiderült :-)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#142) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Kicsit vicces, hogy néhányan "omg lol lol xd xd lol ez meg az miért van ott,amikor nem is vicces lol lol lol xd xd", talán azért vicces mert Te lehet, hogy alap dolognak feltételezed, de mégis kell/létezik rá törvény?

Mind például sok helyen kötelező kitenni "Vigyázat, lépcső" táblát, hiába látja még egy félig vak is, hogy ott egy lépcső van.

Meg mint korábban is írtam, 1-2 szót biztos írtam el és megaLOLozás meg mutogatás helyett kulturáltabban, nyugodtabban is le lehet írni a hibát és javaslatot. PH! is nem egyszer írt baromságot több cikkében is, de én mutogatás meg röhögés helyett segíteni próbáltam, hogy korrigálják (az már lényegtelen, hogy kb engem néztek hülyének).

[ Szerkesztve ]

(#143) dabadab válasza Darth_Revan (#142) üzenetére


dabadab
titán

Az a baj, hogy a fordításnál nem egy-két elírás van, hanem az egész középfokúangol-nyelvvizsgául íródott. Látszik, hogy egyrészt nem tudsz megszabadulni az angol mondatszerkezettől illetve a magyarul is majdnem ugyanolyan szavaktól illetve sok helyen magad sem érted az angol szöveget (pl. a game meg a virrasztás).

És abban tényleg nincs semmi vicces, hogy a középületek ajtajainak kifele kell nyílnia.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#144) grc999


grc999
tag

"Egy speciális törvény tiltja a nem házas nőket a vasárnapi ejtőernyőzéstől, amelyért letartóztatás, pénzbüntetés vagy elzárás járhat." <-- személyes kedvencem.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#145) grc999 válasza ganxsta (#139) üzenetére


grc999
tag

A PTK-ban alapból nem lehetne, hiszen az a polgári törvénykönyv, amely a polgári eljárásjog alapja, és az állam polgárainak személyi és vagyoni jogait tartalmazza. Nem értem, miért hoztad egyáltalán ide példaként.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#146) Predator666


Predator666
aktív tag

Több államban is visszaköszön az a törvény, hogy illegális vasárnap, hátsózsebben fagylaltot tartani. Tudja valaki, ez hogyan alakult ki?

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#147) grc999 válasza Predator666 (#146) üzenetére


grc999
tag

[link]

Ezt találtam.... :D

[ Szerkesztve ]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#148) oxox válasza Darth_Revan (#142) üzenetére


oxox
addikt

Szerintem ha megvizsgálnánk akkor nálunk is találnánk hasonlóakat...de ügyesen összegyüjtötted!

Egy érdekesség Angliából
Ryan Giggs a Manchester United-böl Salford diszpolgára lett ami ott az alábbit jelenti pontosan...mint "free man"

"A labdarúgó, mint a díj birtokosa – a szájhagyomány szerint – kihúzott karddal sétálhat a városban, csak selyemkötéllel végezhetik ki, sőt állítólag birkát is minden következmény nélkül terelhet a város főutcáján."

Ebben a cikkben nincs benne, de korábban azt olvastam, hogyha részegen "találnak" rá a rend örei, akkor nem vihetik be a yard-ra, hanem haza kell szállitaniuk

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#149) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes gyujtemeny :)

"There is nothing permanent except change"

(#150) grc999


grc999
tag

"Bűncselekménynek minősül, ha a feleség felbontja engedély nélkül a férje levelét."

Cikkíró, ettől azért még nem kell beindulni, ma Magyarországon vétség (tehát bűncselekmény), ha BÁRKI felnyitja a leveled (magántitok megsértése lesz a vádpont), legyen az a házastársad, tulajdon gyermeked, anyád, akárki.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.