Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Épp a Clutch - You Can't Stop Progress című nótáját hallgattam mikor ezt a cikket olvastam :) és igazuk is van... de ez az usb3/sata3 elég felesleges dolognak tűnik egyelőre, kíváncsi vagyok mennyi idő alatt terjed el annyira, hogy már csak ezek lesznek mindenre a szerelve a régieket meg elhagyják.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Örvendetes hír, hogy végre elkezdődik az új szabványok térnyerése, még ha nem is olyan ütemben, mint ahogy azt én gondoltam.

Kár, hogy pont a giga, mert bár sokan dícsérik, rám személyes találkozáskor mindig rossz benyomást tett a márka.

(#3) Geönczy válasza Thulcandra (#1) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Hát szerintem még ráérünk arra várni mire el fog tűnni az usb2.
A PS/2 egér és billentyűzet csatoló is ránőtt szinte minden lapra még most is!!!
Ha elhagyják valahol mekkora hiszti van, hogy nincs rajta.

(#4) aram01 válasza Geönczy (#3) üzenetére


aram01
nagyúr

+1 :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) JColee válasza Geönczy (#3) üzenetére


JColee
őstag

usb 3.0 kompatibilis visszafele

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hogyan van ez a 10 fázisos dolog? Merthogy egyenáramról beszélünk. Invertálnak?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Móci


Móci
addikt

Pofás lap, bár nem vagyok én sem nagy Giga fan. Viszont jó, hogy terjed az újdonság! :K

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) leviske


leviske
veterán

Miért most? Az Inteles cuccok jóval hamarabb jöttek, a 800-as chipset meg hamarosan itt van natív támogatással. :F

(#9) LordX válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


LordX
veterán

Szigorúan véve nem egyenáram, nagyfrekvencián működnek a cuccok, erős egyenárú komponenssel.

Egyébként meg arról van szó, hogy több, többé-kevésbé független "tápegység" hajtja meg az áramköröket, a foglalatban is több láb van, ami tápfeszt ad át, és ezeket osztják el egyenletesen a fázisok között.

(#10) Tidus


Tidus
addikt

Ismét a Giga és az Asus, bár nem vagyok giga párti, de a többi gyártó ismét csak alszik és a technológiát lopja, majd.
Nem tudom miért jelent olyan nagy akadájt 1600MHz fölé menni AM3-al, még ennél az új lapnál is, a DDR3-as ramokkal?

(#11) DRB


DRB
senior tag

Nem GA-790FXTA-UD4, hanem GA-790XTA-UD4, és nem GA-790FXTA-UD3, hanem GA-770TA-UD3!
Ügyeljünk a részletekre... :)
Sőt a "GA" után asszem még ott van hogy "MA", de ez nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#12) berVi válasza leviske (#8) üzenetére


berVi
senior tag

pl. mert eddig az intel csücsült a specifikáción (már ha az usb3-ra gondolsz)

[ Szerkesztve ]

(#13) szuper-t válasza JColee (#5) üzenetére


szuper-t
senior tag

....
ezt te sem gondoltad komoylan :D
így is vannak kompatibilitási problémák néha...
én is kiverném a hisztit ha nem lenne ps2őm:D

(#14) antikomcsi válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Gondolom Te is érted, hogy arról lehet szó, hogy 10 külön ágon mennek a prociba az elektronok.
Nem egy ág van, amiért 1db. feszszab. felel és a végén párhuzamosan kötik 10 felé, hanem eleve több feszszab, ami minden ágért külön felel, esetleg 2 ágért, csökentve az egyes ágakra jutó terhelést. Mi a baj a "fázis" kifejezéssel? Ha hoznak hozzánk egy autót hidraulikus tápegység hibával, ott is fázisceruzát használok, pedig 12-24V egyenáramról beszélünk.

Vagy mire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#15) Jim Tonic válasza LordX (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sejtettem, miről szól, de valahogy szerencsétlennek tartom ezt az elnevezést.

#14: Ha hoznak hozzánk egy autót hidraulikus tápegység hibával, ott is fázisceruzát használok, pedig 12-24V egyenáramról beszélünk. Az kicsit más tészta. Itt arról van szó, jó-e ezt az energiaellátást fázisnak nevezni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) antikomcsi válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezért kérdem, hogy mire gondolsz?

Az a baj, hogy a külön ágakat fázisnak hívják? Lehet hogy azonosan "jön az áram" az összes ágon, hisz egyenáram, de akkor csak a 3x220V-ot (380V) lehet példáúl 3 fázisnak hívni?

Mit kéne ide kitalálni, amit mindenki ért és helytálló? A cikk szerzője biztos nem akart megtéveszteni senkit, egyszerűen a hétköznapokban mindenkinek ez az érthető.

(#17) leviske válasza berVi (#12) üzenetére


leviske
veterán

De hát az Intel cuccai sem natívan támogatják, az összes gyártó külső chipekkel oldotta meg a SATA3/USB3 támogatást. :F

(#18) Oliverda


Oliverda
félisten

[ Módosította: Thrawn ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) #65675776 válasza Tidus (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk mert van egy JEDEC szabvány DDR3-ra (JESD79-3B), és azt azért illene betartani... Általános JEDEC szabványokban pedig a 200MHz-es cellaórajel a maximum. Ettől csak speciality szabványokban térnek el, amik csak adott területeken alkalmazhatóak (pl DDR2-1066 a K10-nél). Ezek nem is a DDR RAM-okra vonatkozó szabványszámot (JESD79) kapják. Az előbb említett DDR2-1066 pl a JESD208 címet kapta.

(#20) JColee válasza szuper-t (#13) üzenetére


JColee
őstag

én nem gondolom sehogy, ez tény
usb 2.0ba is simán be lehet rakni az 1.1es kütyüt

(#21) Jim Tonic válasza antikomcsi (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem érted. A fázist váltakozóáramnál használjuk. Fázis és 0. Egyenáramnál +,-, anód, katód, stb.
És nem attól egyenáram, mert azonosan jön az áram az az összes ágon. ;)
Egyébként 230V és 400V a standard, a 220 és 380 jóideje nem léteznek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) JColee válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


JColee
őstag

a fázist anyagok szerkezeti tulajdonságainál is használjuk:)

[ Szerkesztve ]

(#23) Kroni1 válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


Kroni1
veterán

És hála istennek nemsokára emeljük 240V-ra, hogy a világításért kicsit többet kelljen majd fizetni :P

Amúgy ezt az usb 3.0-t lehet majd 3.0-át támogató alaplap nélkül, Hub-on is? Van itt egy cikk egy 3.0ás hub-ról, de ha azt 2.0-ás portra csatlakoztatom akkor hiába 3.0-ás nem? [link]

(#24) #65675776 válasza Kroni1 (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

A fázisfeszültség emelésének alapvető célja a szállítási veszteségek és hálózatlétesítési költségek csökkentése. Így ugyanis azonos teljesítmény átviteléhez kisebb áramerősség szükséges, ami kisebb vezeték keresztmetszetet igényel. Az meg olcsóbb, ráadásul az oszlopokat is kevésbé terheli, így azok is egyszerűbbek lehetnek.

A másik pedig, hogy kisebb lesz a vezetéken a relatív feszültségesés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.