Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valdez


Valdez
őstag

Túl szép, hogy igaz legyen :) Valószínűbb, hogy valaki szépen felvásárolja majd őket és eltűnik a süllyesztőben az egész.

(#2) #21346560 válasza Valdez (#1) üzenetére


#21346560
törölt tag

miért tenné? nagyon jó cucc, sok pénzt lehet belőle profitálni....

(#3) harmincas


harmincas
tag

Meg hát szerintem a mai SSD-k élettartamára is csak vállalati (szerver-) környezetben lehet panasz... sok számítás és terheléses teszt bizonyítja, hogy sok évig működnek.

(#4) _csocso_


_csocso_
senior tag

Nem lesz rossz, ha valóban tudni fogja amit ígér. El lehet majd felejteni a flash ramokat. Aztán pedig a mozgó alkatrészes HDD-ket,

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#5) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Azt hogy nem kell törölni az alatt azt kell érteni, hogy nem csak blokkonként lehet írni a memóriát? Na ez egy megváltás lenne, főleg a nagyon beharangozott, aztán csillagászati árú MRAM után.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

még ez is évekbe telik, nem lesz itt változás a közeljövőben

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már fejlődés, én a V-RRAM -ban látom a jövőt. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Valdez válasza #21346560 (#2) üzenetére


Valdez
őstag

Hát mert (papíron) mindenben sokkal jobb mint a mostani technológiák, ezért a mostaniak sokkal jobban megérik a gyártóknak (kisebb kapacitás, gyorsabban elhasználodik, stb). A jelenlegiben jóval több pénz van számukra, mint ebben az rram-ban.

(#9) pusszycat válasza Valdez (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"A jelenlegiben jóval több pénz van számukra, mint ebben az rram-ban." ezzel nem tudok egyetérteni szvsz. aki vagy akik elsőnek jelennek meg a rram-al degeszre tömik magukat. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ehhez nem értek, de csak csinálják, legyenek jobbak, és lehetőleg olcsóbbak :DD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11) derive


derive
senior tag

Amire kivancsi vagyok, hogy ezzel az eljarassal lehet-e tobb bitet tarolni 1 cellaban?
A mai SSDk asszem mar 8 szintet (3bitet) is tudnak, ami azert egy 3xos szorzot jelent.

(#12) stranger28


stranger28
addikt

Nagyon jól hangzik. :K

(#13) omnitronik


omnitronik
csendes tag

nem is lenne rossz, ha meg is tudnák valósítani.... de hát hol van még 2016 vagy akár 2015... :D

Az élet túl rövid, az idő túl kevés!

(#14) proradeon válasza derive (#11) üzenetére


proradeon
őstag

Igen. "A vállalat illetékesei szerint a cellák élettartamuk során egymillió írási ciklust viselnek el, de csak ha egy bitet tárolunk el egy cellában. Ebből már ki is található, hogy Crossbar RRAM képes cellánként több bitet is tárolni." (forrás)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vajon melyik lesz előbb ez vagy a DDR4? ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) djculture


djculture
félisten

Nem igen lesz ebből semmi nem a tartós/abb termékek fejlesztéséből élnek a gyártók.

(#17) alevan válasza pusszycat (#9) üzenetére


alevan
őstag

Eleinte. Utánna az lessz, ami jelenleg van a HDD gyártókkal: drágán adják a termékeket, miközben nem nagyon fogynak.

Ezen cégeknek a gyors fejlődés nem előnyös: Mi van, ha két év múlva jön az RRAMnál jöbb tehnológia. Megint kutatások, gyártósorok bekalibrálása, eleinte sok hibás termék. A jelenlegi NAND tehnológia megfelelő: sokat tudnak értékesíteni, vannak az olcsó TLC csippek, és tudományosan meg van magyarázva az elévülés.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#18) parampa válasza Valdez (#1) üzenetére


parampa
aktív tag

Így van. Szvsz -mint sok más találmánynál- ezt is már rég megvették és visszatartják. Majd 5 év múlva esetleg ha már a NAND -ból elég lé folyt be. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) havasa válasza harmincas (#3) üzenetére


havasa
aktív tag

Ezt miből gondolod? A Samsung pl 2 millió órára specifikája az MTBF értéket a Datacenter Edition SSD-knél. Ellenben a Sata vinyók úgy hullnak, mint a legyek kb.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#20) pusszycat válasza alevan (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az elévülés miatt nincs még SSD a gépemben és sokan vannak még így, várnak egy megbízhatóbb technikára. Értem én, h a gyártóknak nem érdeke a 30 évig működő SSD de hát ha fent akarják tartani a csere ciklust adjanak ki mindig egy nagyobb kapacitásút és ezzel az ügy megoldva.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) #97716736


#97716736
törölt tag

Na micsoda meglepetés :))

(#22) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Hát ez is olyan lesz, mint az rd ram?:)Túl nagy dolgot akarnak, de...:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#23) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jól hangzik. :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24) musculus


musculus
tag

Közben piacra került a fázisváltó memória, de az sem forgatta fel a világot
Én ennél sokkal jobban várom a memrisztoros cuccokat, kár h csúszik a technológia. Ha minden igaz, a memrisztort nem csak adattárolásra, hanem számításokba is be lehetne fogni.
Hogy mi lehet a gond... Nem megbízható még? Rövid élettartam? Vagy egyszerűen k***a drága, és így nem lehet betörni a sorozatgyártói piacra? Nem tom', de jöhetne már.

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#25) Mici80 válasza Sanchez638 (#22) üzenetére


Mici80
tag

Elektronikus adattárolás? Szerintem a HDD-nél nincs jobb. SSD-d meghalt, kész dobhatod a kukába...

---

(#26) #21346560 válasza pusszycat (#20) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az elévülés miatt?! :U

(#27) Mici80 válasza havasa (#19) üzenetére


Mici80
tag

"Ellenben a Sata vinyók úgy hullnak, mint a legyek"

500 GB fölött igen! Régebbi 80-120-160-250 GB-osokkal semmi gáz nincs.

---

(#28) alevan válasza Mici80 (#25) üzenetére


alevan
őstag

Januárban vett Lenovo laptopban a HDDm épp 2 hónapja ment meg. Elvittem egy megbízható szervízbe (ahol már nem egy csodát műveltek a jelenlétemben), és sikerült minden szart megmenteni, csak az államvizsga dolgozatom első 30 oldalát nem. Ennyire megbízhatóak a ki%$#@ott HDDk. Két napig nem aludtam, hogy be tudjam hozni amúgy is komoly lemaradásom (és kicsin múlt, hogy meglett...de ez inkább az én hibám).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#29) Mici80 válasza pusszycat (#20) üzenetére


Mici80
tag

Kapacitás... Amondó vagyok az SSD nem arra való, hogy torrent letöltések legyenek rajta, vagy tele legyen minden hülyeséggel. Pár dolog amit használsz vagy képek, mobilitás miatt inkább ezt vidd amikor másik gépen kell valami adat ne a HDD-t hurcold...

---

(#30) Mici80 válasza alevan (#28) üzenetére


Mici80
tag

Kérdés milyen HDD-ről beszélünk! :)) (és, hogy mennyi idős!)
Vannak jobbak, rosszabbak mint minden márkánál...

---

(#31) proradeon válasza #21346560 (#26) üzenetére


proradeon
őstag

Buta ez az SSDLife. 4 TB írással 100%-osnak írja az SSD-t... :DDD Az én szintén 60 GB-os Samsung-omra 1.3 TB lett eddig írva, és HDSentinel 95%-os kondíciót ír rá. Na ez reális.

De ettől függetlenül igazad van. Ha ilyen tempóban csökken továbbra is az SSD-m kondíciója, akkor már csak olyan 23 éve van hátra. :DDD Szóval aki az SSD "elévülése" miatt nem vesz SSD-t, az nemes egyszerűséggel tájékozatlan.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32) pusszycat válasza #21346560 (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez kb. olyan mint az embereknél, tegnap még semmi baja sem volt ma meg szívrohamot kapott. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) proradeon válasza pusszycat (#32) üzenetére


proradeon
őstag

Ilyen alapon ne vegyél ám semmilyen elektronikát, mert "ami elromolhat, az el is romlik"! :Y

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34) yarsley válasza proradeon (#33) üzenetére


yarsley
aktív tag

Azert nem mindegy, hogy 1-2 evig megy es kipurcan, vagy 6-8-ig es utanna lassan elavul. Regen en is olvastam az ujfajta tlc-krol egy csomo negativ kritikat, es jol el is bizonytalanitott...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#35) proradeon válasza yarsley (#34) üzenetére


proradeon
őstag

Nem hiszem, hogy a TLC-k alapján le kéne írni az MLC-ket. Ha normálisan használja az ember, akkor bizony 10 évnél jóval több ideig is bírja, és egyáltalán nem nagyobb az esélye annak, hogy hirtelen meghal, mint egy HDD-nél. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#36) alevan válasza yarsley (#34) üzenetére


alevan
őstag

Hány éves a HDD a gépedben? (csak kérdem :D)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#37) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Hdd-nek van még jövője szerintem még, nekem lassan 3. éve van 640gb wd-m, ssd-nek, meg csak akkor van értelme, ha gyorsan kell valami, tehát a note book-nál, reméljük jó lesz ez a technológia, és nem csak fél üres szavak. :)És hát mennyire felkapott az a szó az emberekben, hogy ssd hamar meg adja magát, és mindenkiben ez maradt meg....

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38) #21346560 válasza Sanchez638 (#37) üzenetére


#21346560
törölt tag

"ssd-nek, meg csak akkor van értelme, ha gyorsan kell valami, tehát a note book-nál"

Neked van SSD-d? Nekem több, mint 3 éve van. Nem szeretek olyan gép elött ülni már, amiben nem az van...

(#39) Sanchez638 válasza #21346560 (#38) üzenetére


Sanchez638
addikt

Raptorokkal mindig befulladtam, mert amint használni szerettem volna őket mindig valami történt, nekem nem kell hogy 1mp alatt boot-oljon, nem kell hogy 3 millió alkalmazást megnyissak egyszerre...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40) #21346560 válasza Sanchez638 (#39) üzenetére


#21346560
törölt tag

Van itthon egy 233-as cerkám, szerzek neked hozzá 128 MB SD ramot, 6.4 GB-os vinyóval, Win98-al.... :R

(#41) Cifu válasza alevan (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudom, hogy ilyen esetben könnyű bölcsnek lenni, de feltehetek egy kérdést?

Ha egy fontos dokumentumon dolgozol (egy szakdolgozat ilyesmi), miért nem mented el független tárhelyre (CD/DVD, pendrive, külső vinyó, de akár még egy nyamvadt Google Drive is jobb a semminél) legalább naponta egyszer, amikor dolgozol rajta?

Megbocsáss, de itt nem a "ki%$#@ott HDD"-k a hibásak, hanem csakis te...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Várjuk szeretettel !

Az SSD / mSata SSD (+SSHD) nagyon jó technology és megvagyok vele elégedve !
Gyors és minden gond nélkül teszi a dolgát ! (többet ér mint egy sima HDD) igaz nekem van még 10MB-os HDD-m is ami 100% üzemképes (1986-os NeC) + van még sok párszáz megás / pár GB-os 10+ évese és 100/100 as mind... mint mindennél van ami hamar meghal, de van ami kb. Örökké tart.... (persze megfelelö használat is szükséges a megfelelö mükődéshez !) :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43) JColee válasza pusszycat (#20) üzenetére


JColee
őstag

Aki emiatt nem vesz SSD-t, az a büdös életben nem is fog. :)
Arra kell használni, amire kitalálták, és nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#44) alevan válasza Cifu (#41) üzenetére


alevan
őstag

Mert nem szamitottam ra. És ezen kívül dolgoztam, vizsgaztam, szakkönyveket olvastam, stb. Egyszerüen nem volt rá energiám. De megbántam. Hidd el. Azután egyenesen minden mentés ment Skydrive-ra. (Ez mentette meg az utolsó percben a dolgozatom leadását, mert pdfben irtam meg a CDre amit le kelett adni a bekotott dolgozat melett, de .docban kelett a CDn legyen. Én meg videki vagyok, igy megusztam egy mini szivrohamot).

Azota is bősz támogatója vagyok a Felhőnek.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#45) Sanchez638 válasza #21346560 (#40) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én most egy régi amd rendszert rakok össze, 133mhz procc és egy 8,1gb fujitsu lemezzel, és még csak edo van. De akkor is, szerintem sok ember kis se tudja használni az ssd-t. :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46) mpierre


mpierre
veterán

Túl jó, túl szép. Egy kérdésem maradt:

Mi fogja ösztönözni a júzert, hogy új cuccot vegyen?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#47) Sanchez638 válasza mpierre (#46) üzenetére


Sanchez638
addikt

Jó kérdés, azt vettem észre mai világba már az idősebb korosztály is utána néz mit is vesz pontosan, és ha drága akkor rá se néz :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#48) #21346560 válasza Sanchez638 (#45) üzenetére


#21346560
törölt tag

Sok ember a Lamborghinit sem tudja kihasználni, mégis van neki...

(#49) Sanchez638 válasza #21346560 (#48) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagánykodni jó az. Jó tudom sok a vérpistike :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jó erről olvasni, de megnézem, hogy hol lesz ebből termék ebben az évtizedben...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.