Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Profi fényképezőgép helyett telefonnal fényképeztek?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Bog válasza alevan (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egy 720p-s kijelzőt azért talán le lehet fotózni így is :)
A tesztekben a termékfotókat a szerkesztőségi fotósarokban nyilván nem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Mikor lesz már egy ilyen autóba vezeték nélküli AA, vagy carplay?

(#4) NomadND1 válasza INGJOKE (#3) üzenetére


NomadND1
senior tag

Ford Focus IV. generáció.

(#5) Pityu89


Pityu89
senior tag

Alfa Giuliát/Stelviot mikor kaptok? :-)

(#6) Bog válasza Pityu89 (#5) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Még mindig ott tartunk, hogy van egy csomó márka, akik válaszra sem méltatnak, mert vagy
- szerintük nem fontos az infotainment
- szerintük (gondolom) szar az infotainment, ami a kocsijukban van
- szerintük nincs elég nagy elérésünk (muhaha)
- nincs hazai importőr

Szóval a franc tudja, folyamatosan igyekszünk, hogy minél többféle márkának a fedélzeti rendszereit bemutassuk, de ez sokkal nyögvenyelősebben megy, mint a telefonoknál...

Viszont most már van AutoRoom YT csatorna by Legendd, azzal is támadunk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#7) babosmiki


babosmiki
addikt

Jó gyorsnak tűnik a rendszer, minden autóban így kellene működnie..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8) vicze válasza NomadND1 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Teljesen lényegtelen, mert Magyarországon továbbra se elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#9) esox válasza vicze (#8) üzenetére


esox
senior tag

Hivatalosan (Play) nem, de akárhonnan beszerezhető. Lassan 2 éve használom K Astrában. Hibátlan a rendszer, ráadásul Waze beta teszter is avgyok AA-n és alap wazen is. Ez akkora feature, hogy minden autoba kötelező alapfelszereltségként írnám elő. Nem kell apalka tappancs telefontartó, mini waze...stb. Minden ott van a kocsiban (ok telóról, de akkor is ) a fő képernyőt és beépített kezeklőgombokat + touchscreent használod.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#10) vicze válasza esox (#9) üzenetére


vicze
félisten

A side load ugyan olyan lényegtelen, mert ilyennel nem fog normál user szerencsétlenkedni.

(#11) repvez


repvez
addikt

örülök, hogy itt is megjelent az autó aminek nemsokára én is gardája leszek.Viszont az elmult idöszakban szinte az összes YTon fellelhető tesztet végignéztem róla, de mindegyik ugyan ugy a felszint kapirgálja és sehol nem lehet több inföhöz hzzájutni , mint amit a hivatalos oldalon vagy a prospektusokbol megtudna az ember.
Semmi olyan tapasztalaton alapuló hasznos infó nincs amit egyébként nem tudna máshonnan beszerezni az ember csak ha már használja .

Szóval, sehol nincs szó magáról az onstar rendszer használatáról, hogy mennyibe kerül havonta milyen egyéb funkciót tartalmaz. ha nem fizetek elö akkor a wifi hotspotot hogyan tudom használni.és ha nem vagyok elöfizetve akkor hogyan szedi az utinfókat online a térkép?
mi lesz 2020 után ha megszünik az onstar rendszer ?

A navigációnál se emlitik, hogy mi van a térképfrissitésekkel, az opel oldalán évi 4x es map frissitést irnak, de azt nem hogy ez fizetős e vagy a 4 ingyenes és az afölötti rész fizetős, vagy, hogy honnan tudom, hogy van uj verzió és bemehetek egy szalonba frissiteni?
Nincs szó, hogy mi van ha lejár a garancia a kocsiról akkor hogyan müködik a rendszer frissitése, vagy van e alternativa, hogy frissithető legyen azután is.

tehát ha odaállok a lakásom elé ahol van wifim akkor van e egy megadott oldal vagy egyéb ahonnan lefrissit magának, vagy csak szervizbe lehet esetleg sd kártyán adják ki?

nem térnek ki, hogy milyen formátumokat támogat a rendszer hang vagy video lejátszásra.
és még egyéb gyakorlati tapasztalati infok amik nincsenek benne a reklámanyagokba, de fontos lehet a kiválasztás során.

(#12) Pityu89 válasza Bog (#6) üzenetére


Pityu89
senior tag

Teljesen jogos. Azért bizakodó vagyok, hogy egyszer kipróbáljátok eme csodás vasakat is.

(#13) Bog válasza repvez (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

OnStar cikkünk ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14) repvez válasza Bog (#13) üzenetére


repvez
addikt

kösz egy fokkal jobb, de mit ér a rendszer elöfizetés nélkül?
Valahol olvastam, hogy egy évig ingyen ki lehet próbálni a rendszert ez , hogy müködik, csak be kell regisztrálni és majd csak egy év után rákérdeznek, hogy akarom e fizetni tovább?
korlátlan a szolgáltatás ez időszak alatt vagy milyen megkötések vannak? gondolok a wifi hotspot részre, menniy adatot használhatok el ha a kocsi biztositaná a netet a telefon számára ?

ha esetleg van infód a térkép frissitésével kapcsolatban azt is megköszönném.

(#15) Laraxior


Laraxior
titán

#csakazinsignia :DDD :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16) Stanlee válasza Bog (#6) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnalatos, hogy az autokereskedok igy gondolkoznak, remelem mihamarabb beszantasra kerul a tobbseguk a visszamaradott gondolkodasuk miatt.

Az autoban az egyik legfontosabb cucc az infotainment, mert az bambulom, hasznalom utazas kozben. Lehet fasza az auto motorja, valtoja, rugozasa meg kinezete, de ha az infotainmen technika gagyi, akkor nem vennem meg. Az Opel pont az az auto, amiben AA miatt hasznalhato az alap infotainment is.

Igen, sok gyarto infotainmentje ratyi. Kesz, nem kell szepiteni, hasznalhatatlan hulladekot adnak ki a kezukbol sok penzert.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#17) p3l9uph válasza repvez (#11) üzenetére


p3l9uph
tag

Szuleim juniusban vettek at az uj insigniat es elegedettek vele.ugyhogy csak batran :) ja a kulso homerseklet erzekeloje szar,arra keszulj :D nem reagal a valtozas eleg gyorsan...ez rendszerhiba ennyit tudok.

(#18) <Adamsky> válasza vicze (#8) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

.. és @esox:
Nem értek az Android Auto-hoz ezért kérdezem....
Ahhoz, hogy működjön elég egy kompatibilis fejegység és az Android Auto szoftver a telefonon?
Ha "sideload" felteszem a telefonomra (P10) az apk-t, akkor az is működhet?

[ Szerkesztve ]

(#19) jorgoszka válasza Stanlee (#16) üzenetére


jorgoszka
tag

Ne azt bambuld, hanem az utat! :DD

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#20) vicze válasza <Adamsky> (#18) üzenetére


vicze
félisten

Igen müködni fog, csak frissíteni neked kell majd kézzel.
Jelenleg már fejegység se kell az Android Autóhoz, tudod a készülék kijelzőjén futtatni.

(#24) <Adamsky> válasza vicze (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... tudod a készülék kijelzőjén futtatni... "
Vagyis ki tudom próbálni, hogy milyen lenne egy Android Auto-s fejegységen? Mert más értelmét nem látom.

Egyébként van annak valamilyen épp ésszel is felfogható oka, hogy miért szo*at minket a Google? Vagyis miért van Magyarországon tiltva az Android Auto?

[ Szerkesztve ]

(#25) Stanlee válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem nyelvi okai vannak. Nincs AA magyarul, es lehet valami belso policy, hogy akkor nem megy az adott orszagban a telepitese play store-bol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26) repvez


repvez
addikt

az én is néztem, hogy teljesen más a felülete a kijelzőn lévő szoftvernek, de gondoltam, hogy ez a legújabb verzioja és azért is most mutatta be, lévén, hogy maga a kocsi már 2017ben megjelent.

Pont ezért is kérdeztem, hogy az ilyen rendszerfrissítések hogyan működnek és honnan értesül róla az ember, ha van olyan hiba amihez softverfrissités kell.Nem csak az entertaiment rendszerre hanem a kocsit vezérlö dolgokat is beleértve.
Ahogy a mostani hírekben is van, hogy a dieseleket visszahívják, hogy a károsanyag kibocsájtást csökkentsék egy uj szoftverrel.

Vagy mint amit írtak, hogy a külső hőmérséklet kijelzés típus gond.

Jelenleg Németországban használnám a kocsit így a tmc ha működik az jó, de még mindig nem tiszta, hogy honnan szedi az adatokat napra készre, ha nincs onstar előfizetés és nem kapcsolok mellé telefont.
illetve, ha az első év benne van a vételárban, akkor azt, hogy tudom, meg, hogy mikortol él vagy mikor jár le?
Mert 2017.06 havi a kocsi, de bemutató autó volt a szalonban, tehát nem hiszem, hogy elö volt rá fizetve viszont ha én megveszem akkor innentől számit az egy év probaidőszak?

Az android autot én ugy tudom, hogy azért nem támogatja hivatalosan a google, mert nincs még elérhető magyar nyelven a beszédfelismeerés, ez miatt nem lehet .

De lényegében ez csak egy kijelző tükrözés , hasonlo mint a miracasst vagy a dlna, tehát nem a telefont kell nyomkodni , de olyan mintha azon használnád a szoftvert.

egyébként van a fejecségnek külön usb foglalata vagy sd kártya helye ahova a térképet vagy egy mediát tartalmazó eszköszt lehet rátenni fixen ami nem venné el a helyet a többi foglalat elöl a középső konzolban?

(#27) icp1970


icp1970
senior tag

Érdekes volt.köszi

(#28) Bog válasza bambano (#21) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

De. Ez a friss rendszer. Amit linkeltél, az a régi. Ennek következtében mindaz, amit írtál a navi frissítésről az nem stimmel a friss rendszer kapcsán.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) vicze válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


vicze
félisten

Amikor megjelent, az volt mindenhol a sírás, hogy miért nem megy csak a mobil kijelzőén, csak ezért nem fog senki autót cserélni stb. Szóval a készüléken futtatás egy opció, amit sokan kértek.
Nagyban segíti amúgy a telefon kezelését vezetés közben, mert mindent könnyebb távolról böködni, mert nagyobb, és a teljes interface hanggal vezérelhető, ami ugye a rendes telefonra nem igaz.
A nyelvi támogatás hiányát a többiek leírták.

(#30) utomi válasza bambano (#22) üzenetére


utomi
senior tag

Azért az Onstar sorsa nem dőlt még el. Illetve ha Onstar nem lesz lesz helyette egy közös Peugeott-Opel rendszer. Ne terjessz már baromságokat. Plusz de ez a legújabb fedélzeti rendszer,amit te linkeltél az a régi.

(#31) <Adamsky> válasza vicze (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

OK, akkor már csak "egy kérdés" :)
Ha a telefon a kocsira van kötve, és ott az Android Auto-t használom, akkor mit látok a telefonon?
a) az Android Auto-t
b) semmit (az Android Auto fut a háttérben)
c) esetleg az értesítési sávban van csak valami visszajelzés az Android Auto-s üzemmódról
Egy lock-olt készüléket előbb unlock-olni kell, ha szeretném az Android Auto-t használni vagy csak rá kell dugni az USB-re, és az autó fejegységén az Android Auto-ra váltani?

(#32) bambano válasza utomi (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Azért az Onstar sorsa nem dőlt még el": én csak azt tudom, hogy amikor a nyáron opel márkakereskedésben jártam, ott már nem rendelhető státuszú volt az onstar.

"Illetve ha Onstar nem lesz lesz helyette egy közös Peugeott-Opel rendszer.": én ebben nem hiszek, de ez magánvélemény. az előzmények nem erre utalnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) repvez válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


repvez
addikt

Elvileg csak egy android auto feliratot látsza kijelzön a telefonodon, de ennek pont az a lényege, hogy ne a telefonod nézd, hanem kocsi kijelzöjén lásd azt amit a telefonon látnál.
Tehát nagy vonalakban amit a c pontba leirtál.
Tehát rádugod a telefont az autóra és elvileg az autó kijelzője átvált az androidos nézetre és innentol , a telefont elteheted , többet nem kell hozzányulni csak a kocsi kijelzöjén keresztül vezérled.

(#34) L3zl13


L3zl13
nagyúr

"engedélyezni az ismeretlen forrásokból történő telepítést, de aztán pont tökre működik. Nyilván a Google arra vár, hogy meglegyen a magyar nyelvű hangvezérlés támogatása, de hát erre mi is várunk már évek óta, az Android Auto viszont enélkül is tökre működik és hát nyilván elég hasznos is, főleg akkor, ha az ember a Waze-t óhajtja használni, vagy Spotify-ról hallgatna menet közben zenét. Az Apple CarPlay esetében is butaság nincs,"

Nem tudom ebbe a bekezdésbe hogy sikerült ennyi stilisztikai hibát belesűríteni, miközben a cikk többi részére nem volt jellemző.

Aki hülye, haljon meg!

(#35) Bog válasza L3zl13 (#34) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

jogos, javítottam

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) repvez válasza Bog (#35) üzenetére


repvez
addikt

Az alább felmerüllt kérdéseknek nem tudsz utána kérdezni, vagy ha a tiéd a kocsi akkor nálad hogy vannak ezek a gyakorlatban?
köszi

(#37) Bog válasza repvez (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Próbálok válaszolni, amire tudok.
- az OnStar létezik, havidíjas, ha jól tudom, akkor kb annyi a díja, mint amit a vonatkozó cikkben megbeszéltünk. Van egy gomb a kocsiban, ha megnyomod, akkor felveszi egy diszpécser és próbál segíteni az autóval, úttal kapcsolatos dolgokban. Plusz van benne net, ami arra jó, hogy a rendszer online legyen, hogy a telefonos appal elérd, meg hogy a térkép frissüljön.
- a navi online, ha van OnStar, vagy ha van megosztott net a telefonodról például. Ilyenkor online tervez és rögtön a bejárt útvonalat le is húzza, azt a részét frissíti a térképnek. Ez simán lehet úgy is, hogy a házad előtt állsz és a kocsid az otthoni neten van és ott tervezel útvonalat.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38) Bog válasza repvez (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az Android Auto apk-t le lehet tölteni egy csomó helyről, telepíted, kész. Utána az autó rendszerében engedélyezed (egy kapcsoló), ha kábellel innentől rádugod, akkor első alkalommal még kér valami megerősítést, hogy tényleg akarod-e, aztán onnantól tök magától indul. A telefont el is rakhatod a ménkűbe, mert nem fog kelleni, noha például magyar hangvezérlés hiányában a névjegyzékben ugrálás nem lesz olyan bazi egyszerű, mert az arra van tervezve, hogy hang alapján keressen a kontaktok között. De speciel a navinak simán lehet címet diktálni magyarul is és egész jól megérti.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#39) Tanisz


Tanisz
senior tag

A fedélzeti rendszer remekül hangzik, meg is lepődtem, hogy ennyire összekaptak magukat az Opelnél.

Az autó viszont, azzal a motorral...hát kiábrandító. Ok, hogy 200 paci, de nem bizalomgerjesztő az 1,6L.
Nem értem ezt a minél kisebb motor minél nagyobb teljesítmény dolgot (költői).

Ez is tuti megeszik ugyanannyit mint egy 2L-es turbó nélküli autó, a károsanyag kibocsátása is hasonló lehet ugyanazon a besoroláson.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#40) Formi2k7


Formi2k7
csendes tag

Húúú, nem is tudtam hogy jött ki új infotainment verzió. Nekem még a régi van :( Kérdés hogy opel szervizbe rápakolják-e vagy sem?! :(

(#41) alevan válasza Bog (#37) üzenetére


alevan
őstag

Hivatalos OnStar weboldalon ezt írja:

Az OnStar kapcsolat által működő OnStar és WIFI szolgáltatások hozzáférhetősége (amennyiben ezek elérhetők az Ön országában) 2020. december 31-ei hatállyal megszűnik az Opel, a Vauxhall, a Cadillac és a Chevrolet járművek számára.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#42) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Francért vették meg a franciák az Opelt, pár év múlva oda jut, ahova a többi márkájuk. :(

Az meg nonsense, hogy kivégzik az OnStar-t...

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#43) vicze válasza mbalint987 (#42) üzenetére


vicze
félisten

Azért vették meg, mert a GM eladat, mivel elég nagy kolonc lett a nyakán, mivel olyan elég költséges telephelyeknek van a gyártás amitől nem tudtak megszabadulni és az utóbbi 20 évben(!!!) veszteséget termelt nekik. 2017-es volt 20év után az első nyereséges.

(#44) jorgoszka válasza mbalint987 (#42) üzenetére


jorgoszka
tag

Pocsék autókat gyárt(ott) az Opel, talán a franciák hatására kevésbé lesz az.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#45) vicze válasza jorgoszka (#44) üzenetére


vicze
félisten

"franciák hatására kevésbé lesz"
;] ;] ;]
Rég olvastam ekkora oximoront. :DDD

(#46) dse


dse
tag

repülni tud? láthatatlanná válni? ha már rbf (rendes bűbájos fokozat)

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#47) Gomez86 válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


Gomez86
őstag

A telefonod kijelzőjén megjelenik az android auto felirat aztán a kijelző kikapcsol. Ezután a telefont fel tudod ébreszteni a szokásos gombokkal amivel amúgy is tennéd ilyenkor megjelenik az AA logo meg ilyesmi, de egy felfele húzással fel tudod oldani a kijelzőt. ilyenkor bejutsz az alap loaderedbe és tudod használni a telefont teljesen.

Egy kivétel van, ha a waze fut az AA-n akkor a telefonon nem tudod megnyitni.
Ez azért nem jó, mert a keresést nem tudod használni menet közben mert AA-n nincs passenger mode.

tapasztalt note 8 és s7edge-el.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#48) <Adamsky> válasza Gomez86 (#47) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi az infót! :R
Még nem volt alkalmam kipróbálni (autóban) ezért kérdezem. Egyébként a "passanger mode" hiányán kívül van még valami, amit nem tud az Android Auto-s Waze a "normálhoz" képest?

(#49) vicze válasza <Adamsky> (#48) üzenetére


vicze
félisten

"nem tud az Android Auto-s Waze a "normálhoz" képest"
Mivel ebből a kérdésből elég egyértelműen látszik, hogy nem érted, hogy mi az Android Auto és mi a funkcionalitása, ezért egyszerűbb lenne ha megnéznél róla egy videót vagy bemutatót. Sok minden a helyére kerülne.

(#50) <Adamsky> válasza vicze (#49) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszönöm a "segítséget"!
Én csak erre reagáltam, ill. emiatt kérdeztem, amit kérdeztem: " ... mert AA-n nincs passenger mode ... "
... de, hagyjuk, megyek videókat nézni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.