Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T.G.B


T.G.B
tag

szép kis lap :C

Kár hogy csak 970-s :(((

(#2) Sinesol


Sinesol
veterán

Usb 3.1 nemigazán érdekel szerintem senkit, hiszen még az usb3 teljesitményt se tudják megközeliteni. Viszont az M.2 port és az NVMe támogatás hiánya nagyon fájó pont. Igazából ez utóbbi lenne fontos annak, aki hoszabb távra szeretné bebiztosítani a konfigját. Kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#3) L4CI2


L4CI2
aktív tag

szinte semmit se támogat natívan már az AMD 970 és SB950 chipset elavult .
ha több AM3+ cpu jön illene már kiadni egy mostani kornak megfelelő chipset-et !

[ Szerkesztve ]

(#4) stratova válasza L4CI2 (#3) üzenetére


stratova
veterán

Ha gonosz lennék erre mondanám, hogy ahhoz kellene egy mostani kornak megfelelő CPU.
De szerintem AMD szépen elevickél a HEDT vonalon a mostani palettával és chipsettel 2016-ig. :U Igaz hogy így a részesedése folyamatosan esik.

(#5) T.G.B válasza stratova (#4) üzenetére


T.G.B
tag

hát remélhetőleg nem evickélni fognak.. :(((

(#6) Tomcat


Tomcat
őstag

Jöhetne még valami modernebb 990FX-es lap is AM3+-ra a többi gyártótól is mert ez így magában eléggé sovány.

Tomcat

(#7) EnterR


EnterR
veterán

Hát nem egy életbiztosítás a 4+1 :(

PSN ID: marquuard

(#8) #85552128 válasza Tomcat (#6) üzenetére


#85552128
törölt tag

Amit kilehetett hozni az AM3+ platformból azt már megtették, a 990FX chipset is 4 éves... Se natív USB3, se PCI-e 3.0 támogatás nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#9) thomasa


thomasa
senior tag

DDR3 :( tényleg öregedő a lap

(#10) Whysperer válasza EnterR (#7) üzenetére


Whysperer
addikt

Igazi betyár. Kategória 4+1. Az a bajom,hogy képzeld el valaki milliós fizetésért dolgozik UK-va például. Az MSI-nel aki ezt igy osszehozta...

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#11) stratova válasza thomasa (#9) üzenetére


stratova
veterán

Mégis mihez kéne ezen a platformon a DDR4?

(#12) Duree


Duree
veterán

Lassan ideje lenne valami új chipsetnek.Ez felett már eljárt az idö.

duree54

(#13) L4CI2 válasza Duree (#12) üzenetére


L4CI2
aktív tag

én inkább törölném az am3+ ott az fm2+ az sok mindent visz natívan oda is lehetne combosabb CPU-t IGPU nélkül és kész is :D

[ Szerkesztve ]

(#14) #90933760 válasza L4CI2 (#3) üzenetére


#90933760
törölt tag

Milyen több AM3+ CPU? Nem jön abba már semmi ezer éve, maximum csiszolt Piledriver, de már szerintem az se fog, mert ha jól rémlik már kijött. Én azon lepődtem meg hogy erre a foglalatra egyáltalán még jön ki új alaplap.

(#15) L4CI2 válasza #90933760 (#14) üzenetére


L4CI2
aktív tag

igen erre "csiszolt Piledriver" gondoltam és remélem mar nem erőltetik tovább :D

(#16) Sinesol válasza stratova (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Inkább nevezném én ez a vonalat mainstreamnek, mint HEDT-nek. Amd-nek csak low end, meg mainstream vonala van asztali piacra.

(#17) Raysen623


Raysen623
addikt

Most pedig tegye fel a kezét az, aki a konkurencia fizetett ügynöke, vagy saját magától ekkora troll... :P
AMD FX 4170-es négymagos procim van kb 3 éve és ma is ugyanúgy fut vele minden minden azelőtt...én ezt nem nevezném low-end-nek. No offense, de jókat röhögök a sok.......

Régen volt már MSI lapom, és jó benyomást tett rám. Akkortájt is pont egy AMD ketyegett benne, bár akkoriban még csak a BF2 ment lanpartikon :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) Sinesol válasza Raysen623 (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

Mégis hol hallottál te ilyet? Az Fx az mainstream, nem low end. Az athlon széria és az apu-k lennének a low end kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#19) stratova válasza Sinesol (#18) üzenetére


stratova
veterán

Ha a ws/szerver-szökevény LGA2011 variánsokat tekintjük HEDT-nek, akkor való igaz AMD-nek nincsnek 4/8 feletti asztali lapkái. Általános teljesítményszintet figyelembe véve pedig a mainstream-be tagozódnak be.
Ha csak AMD kinalatát nézzük, nekik az FX-9590 a high end, mivel gyárilag annál erősebb asztali lapkájuk nincs. Függetlenül attól, hogy teljesítményben milyen Intel lapkához áll legközelebb.

(#20) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Nem sok értelme van ennek a lapnak,semmit nem tud amitől vonzó lenne és elég ronda is ! :C

(#21) shiftac


shiftac
aktív tag

Nem látom sok értelmét az USB 3.1-nek és annak, hogy csak emiatt egy új alaplapot kelljen kiadni. Inkább legyen SATA4, hogy az SSD-k nagyobb sávszélességgel dolgozhassanak.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#22) kovsol


kovsol
titán

Sok AMD logó mellett ott virít egy NV SLI. Elég viccesen fest. :D

May the Force be with you!

(#23) Televan74 válasza thomasa (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Érdekes a Devil's Canyon -hoz is DDR3 -at használnak. ;]

De ez a lap felesleges volt csak az USB 3.1 miatt.Meg lesz/lett volna a felhasználók nagy része nélküle is.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#24) Scholes9 válasza thomasa (#9) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mintha olyan nagy különbség lenne ddr3 és 4 között 😄

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25) antikomcsi válasza Raysen623 (#17) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Tényleg érdekelne, hogy az előző 16 hozzászólás alapján az első két sorra mi szükség volt? Mi alapján trollozol, és röhögsz jókat a sok........?

Nem vitát indítanék, komolyan kíváncsi vagyok, mivel van a probléma, hol írt bárki troll szöveget, vagy valótlant.

990-es lapom van, és 8350-em, de egyik állításra sem tudok ellent mondani, ami előtted elhangzott, mert nem lenne igazam.

Ha nem esnek hasra ez előtt a (monumentális, és nélkülözhetetlen) fejlesztés előtt, AM3+ platformon akkor ők már trollok?

(cinizmus)

[ Szerkesztve ]

(#26) Kiflinger


Kiflinger
tag

Micsoda szenzáció! 970-es lap USB 3.1-el kicsit olyan mint a tíz hangszórós hangrendszer a Suzuki Swift-be. Jó-jó, de kinek kell. A maga 100 EUR+ árával meg nem találom a célközönséget sem. 970-es lapok vannak jóval olcsóbban, az USB 3.1 meg úgy hiányzik róluk, mint teveszarról a tejszínhab...

(#27) Tomcat válasza #85552128 (#8) üzenetére


Tomcat
őstag

Azért egy rev 3.0-s Gigabyte 990FXA UD7-nek még mindig nagyon tudnék örülni... vagy esetleg egy ~1090FXA-UD7...

Tomcat

(#28) Joachim21


Joachim21
senior tag

Hány éves a 970-es vezérlőhíd? :Y Le lettem hurrogva, mikor a PC haláláról beszéltem, de ez a termék is azt bizonyítja, hogy az egész iparág egy helyben toporog. Elnyújtott termék életgörbék, a valódi fejlesztések hiánya jellemzi a PC-t 2010 óta. Erre csak rátesz egy lapáttal, hogy lassan egy mobiltelefon is tudja futtatni a PC-s játékokat. Van a KOTOR-nak már olyan változata, ami fut telefonon, és az egy 2004-es játék. Lassan nem lesz értelme sem PC-be fektetni, és ez aggasztó számomra. :(((

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#29) SylverR válasza Sinesol (#18) üzenetére


SylverR
senior tag

Ömm...ugye tisztában vagy vele, hogy a kolléga az FX 4000-res CPU-ról beszélt, ami ugyanaz mint az A8-as APU-m? :U

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#30) Sinesol válasza SylverR (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, de az Fx elvileg akkor is mainstream kategorianak van nevezve, ráadásul ott a nagy L3 az Fx-ben, ami miatt valoszínűleg erösebb mint egy Apu. Bár ki tudja..

(#31) Raysen623 válasza Sinesol (#30) üzenetére


Raysen623
addikt

Megnyugodhatsz, mert erősebb az FX mint az APU (volt dolgom mindkettővel mostanában). Bár hozzáteszem a két processzort más területre szánták. Bár többek szerint minden low-end (illetve annak vesznek) ami AMD irányából jön, függetlenül attól mi a valóság...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#32) stratova válasza Sinesol (#30) üzenetére


stratova
veterán

Program és játékfüggő, egyébként pclab.pl-en L3 van mérés is X4 750K vs. FX-4300 (4.5 Ghz OC) viszonylatban. Itt az FX már Piledriver, de csak 4 MB L3-mal bír.

[ Szerkesztve ]

(#33) mepet


mepet
addikt

Akkor lenne igazi Krait edition, ha járna hozzá egy Razer Krait:

:U

(#34) #45185024


#45185024
törölt tag

Teljes képzavar ez nekem elsőre ha meghallod ezeket a szavakat egymás mellett: 970 AMD SLI mi van ?:)
Első ránézésre azt hittem a dobozról két 970es videókártyát tartalmazó csomag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.