Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Az a közel fénysebesség mégis mit takar? Hány százalékát?

(#2) Dany007 válasza #06658560 (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, gondolom 90+% körül lehet...

(#3) Badman 4ever válasza Dany007 (#2) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Inkább 99% lehet, az elemi részecskék is közel fénysebességgel mozognak ha jól tudom, pontosabban az elektron az biztosan.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4) rennes6


rennes6
tag

99% felett a végleges gyorsítás, egészen pontosan 99.9999991% körül. Ez azt jelenti, hogy a proton a 27 km kerületű gyűrűben kb 11 ezerszer ér körbe minden másodpercben.

[ Szerkesztve ]

(#5) #65675776 válasza Badman 4ever (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés hol mozog annyival. Vákuumban lehet, de mondjuk egy szilárd anyagban már jóval lassabban.

(#6) Dany007 válasza rennes6 (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Ez szép! :) Köszönjük a hasonlatot! :R

(#7) rennes6 válasza Dany007 (#6) üzenetére


rennes6
tag

Igazán nincs mit, de én is csak a CERN honlapjáról tájékozódom ilyenkor, nem vagyok ám szakértő. :)

(#8) tacsk0 válasza rennes6 (#4) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Hello

HUH mintha a fizika tanaromat hallanam:)

Udv tacsek

(#9) Badman 4ever válasza #65675776 (#5) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szerintem minden elektron ennyivel megy, mert az energiája a mozgásából származik, mivel a súlya elhanyagolható és ha például megállna akkor meg is szűnne létezni, mert nem lenne energiája. :U
(Remélem most nem beszéltem baromságot. :D )

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10) eziskamu válasza Badman 4ever (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Milyen kár hogy itt protont gyorsítottak nem elektront ;]

(#11) x007 válasza Badman 4ever (#9) üzenetére


x007
tag

De, baromságot beszéltél :DD

(#12) #65675776 válasza Badman 4ever (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk egy fémes vezetőben vagy félvezetőben (mondjuk úgy anyagban) megközelítőleg sem megy ennyivel. Ott termikus sebességgel közlekednek, de ez is csak két ütközés között igaz. Ha a vezető egyik végéből a másikba való eljutásának sebességét nézed, akkor még lassabb. Legalábbis elektron esetén.

Nehezebb részecskék esetén megint érdekes dolgok történnek.

[ Szerkesztve ]

(#13) moma


moma
őstag

az nem tudom menyire ismert, de egy linux disztribet használnak. ha beszippantja a földet egy fekete lyuk lehet a pingvint okolni :DD

we all deserve a bit of luck.

(#14) #40553216 válasza moma (#13) üzenetére


#40553216
törölt tag

akkor nem féreglyuk lesz, hanem kloáka. :))

(#15) rennes6 válasza moma (#13) üzenetére


rennes6
tag

Nekem a lézeres látásjavító műtétemet Windows 3.1-el végezték tavaly, de nem féltem. :)

(#16) eziskamu válasza rennes6 (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem Windows NT 3.1 volt az? mert akkor az már nemis olyan vészes :) Az még majdnem OS/2 ;] (elnézést az összes OS/2 fantól :R )

(#17) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Örülünk a világcsúcsnak de azért remélem valami az emberiségnek hasznos dolog is kikerül onnan.
A hiperszuper fegyvereket nem sorolom ebbe a kategóriába.

Romani ite domum.

(#18) emvy válasza Badman 4ever (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

De, baromsagot beszeltel. :)

while (!sleep) sheep++;

(#19) eziskamu válasza ZCoyote (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

Most itt mindenki fél a fekete lyukak létrejöttétől, pedig pont azt hallottam valahol, ha egy picit be lehetne fogni, és etetnék, akkor akár energiatermelésre is fel lehetne használni. Igazából akkor lehet valami haszna, ha bizonyos dolgokat megcáfolna, és új utakat nyitna az energiatermelésre, vagy akár a bolygó (csillag) közi utazásra.

(#20) bambano válasza eziskamu (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jaja, én is olvastam egy ilyen sci-fit, nem emlékszem már, ki volt az írója.

Egyébként az lhc szerintem nem most először döntött világcsúcsot, hanem már régen... Amikor megjött az első számla:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) eziskamu


eziskamu
addikt

Amúgy szívesen foglalkoznék ilyen dolgokkal, de hülye vagyok a matekhoz, mondjuk én nem vagyok büszke rá, mint egyes bölcsészek és celebek :) .
Meg is próbáltam, de végén az lett hogy megnevettettem a tanárt D vizsgán az indexemmel ;] . Búfelejtésnek meg beültem a Pókember 2-re, ahol meg azt a szerencsétlent nem Fizikából akarták meghúzni? De legalább elnyerte méltó büntetését a tanár, mármint a Pókemberben :)

Az a dúrva, hogy az a bizonyos tanár (nem a pókember beli :) ) nyilatkozott egyszer a Kossuth rádióban pont az LHC-val kapcsolatban. :)

Amúgy nem adtam még fel teljesen, lediplomáztam másból, és a hátsóajtón visszamásztam a Fizika intézetbe, újra boldogítani a tanárokat, de sajna azért már keményen (meg)fizetek :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.