Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

"A lassú hálózat egyike a fő okoknak. A lassú vagy alacsony memóriamennyiséget kínáló okostelefonok is hozzájárulhatnak a problémákhoz, bár érdekes módon az iPhone-felhasználók esetében csak 2 % okolta a készüléket a használati problémákért."

Ezt nem igazán tudom értelmezni, a "lassú és alacsony memóiamennyiség" kapcsán hogy jön az iPhone a képbe? Most tényleg, nem kötekedni akarok, de miért okolnák az iPhone-osok a készüléküket, ha szar a net?? :F Vagy annyira kell a kattintás, hogy ezt a mellékes mondatot, ami nem mellesleg egy baromság, még a címbe is be kell emelni? Amúgy a cikk érdekes, kár érte... :U

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#2) dajkopali válasza Gadgetfan_ (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

ez a jelentésben is érdekes mondat:
én úgy értem, hogy az iPhone-tulajoknak jut eszébe utoljára, hogy a telefon műveleti sebességét vagy kicsi memóriáját okolják bizonyos gondokért, inkább hálózati problémákra gyanakodnak
közvetetten: az iPhone-tulajok hiszik úgy döntő részben - és a szöveg arra nem utal, hogy megalapozottan-e vagy nem -, hogy működési problémák esetén szinte biztos, hogy külső okról van szó
egy ilyen megállapításnak egy olyan riportban, mely a felhasználói elégedettséget és annak okait vizsgálja, szerintem abszolút helye van - a jelentés nem mondja, hogy az iPhone-ok hogy teljesítenek ilyen téren, csak azt mondja el, a felhasználók mit gondolnak

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) .mf válasza dajkopali (#2) üzenetére


.mf
veterán

Ők tudják, hogy rosszul fogják a készüléket, vagy hogy a GPS-műholdak szabotálják csak az utazásukat :DDD

Bocs, nem tudtam kihagyni :B

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Bici válasza dajkopali (#2) üzenetére


Bici
félisten

Ideje, hogy az apple előrukkoljon a saját hálózatával.
Azután már nem lenne gond a 3g-vel sem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) #06658560 válasza Gadgetfan_ (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem egyértelmü a mondat. Van egy kiemelve egy lehetséges ok, ami a telefon oldaláról jelentkezhet, s meg van említve, általában mennyire gondolják a problémát készülékoldalinak a használói.

(#6) Prosectura2


Prosectura2
tag

Szerintem a lehető legidegesítőbb probléma, hogy a szar-régi-nagyonnemtrendi iPhone 3G-re már szinte semmilyen programot nem tudok telepíteni, mert olyan op. rendszert igényel, amely erre már nem telepíthető. Persze az utolsó pár op. rendszert engedte telepíteni, amelytől teljesen belassult a telefon...

(#7) CBool válasza Prosectura2 (#6) üzenetére


CBool
tag

Melyik másik 4 és fél éves telefonra tudsz új programokat telepíteni?

(#8) Derrewyn válasza CBool (#7) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Melyik másik 4 és fél éves készülék kerül használtan 30.000 Ft-ba? :D

(#9) fordfairlane válasza dajkopali (#2) üzenetére


fordfairlane
veterán

én úgy értem, hogy az iPhone-tulajoknak jut eszébe utoljára, hogy a telefon műveleti sebességét vagy kicsi memóriáját okolják bizonyos gondokért, inkább hálózati problémákra gyanakodnak

Másrészt mivel iPhoneból nincs túl sok féle hardver, a felhasználók joggal feltételezik, hogy a program nem a hardver miatt lassú. Messze nincs akkor fragmentációja a platformnak, ami lehetetlenné tenné a tesztelést akár az összesen.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#10) big-J


big-J
őstag

Ahogy nézem Ericssonék felvehetnének korrektornak :D

(#11) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Vicces, hogy nyugaton instabilnak vélik az internetkapcsolatot. Én személy szerint úgy gondolom, hogy nálunk atomstabil (leszámítva pár isten háta mögötti vagy direkt árnyékolt helyet), csak iszonyúan lassú.
Ellenben a telefonok... mindegyikkel ott spórolnak, ahol nem kéne. Például az antenna helyének és méretének megtervezésénél általában átjátszótoronyhoz közeli külteret vesznek alapul szerintem.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) #06658560 válasza Rickazoid (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nyugaton (Németország) sok esetben a hálózat is instabil, nem csak a net.

(#13) Prosectura2 válasza CBool (#7) üzenetére


Prosectura2
tag

A probléma nem is csak az, hogy nem tudom mondjuk a legújabb 3D-s játékot telepíteni, azt elfogadom, hogy az nem megy rajta. De hogy pl. egy, a bp-i tömegközlekedés járatait mutató program se menjen fel, az szerintem gáz. Persze a régebbi verziója simán ment, de az már nem elérhető... Így meg persze marad a gonosz jailbreak...

(#14) devast válasza Prosectura2 (#13) üzenetére


devast
addikt

Így adják a tudtodra, hogy vegyél másikat. :)

(#15) Tikakukac válasza CBool (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha megelégszel 3,5 évvel, akkor tudok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) pakriksz


pakriksz
őstag

iphone felhasználók valami gond van?
1."biztos a hálózat szar" 2. "a gps műholdak szabotálnak" 3. "az app szar" 4. a telefon és az ios szar? olyan nincs, max rosszul fogod :D

Androidnál meg ugye egyből rávágják hogy az android a szar, még akkor is ha a telefon az, vagy a dzsunka gyártók által (samsung, htc, lg és a többi) rágányolt, programozási szempontból a munka befejeztével normális cégnél a "takarodj ki vagy rúgva, keress más szakmát" szöveg menne a készítőknek szintű egyediesítő felületek, "extrák" okozzák a problémát.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17) Bici válasza Prosectura2 (#13) üzenetére


Bici
félisten

Ezt az alkalamazások fejlesztői csinálják így, mert elég macerás több iOS verziót figyelembe véve fejleszteni, tesztelni, pláne, ha olyan a program, ami trükkös megoldásokat igényel.
Mi is nagyon örültünk, amikor az Apple dobta a ARMv6-os procik támogatását, mert ezzel végre kiesett egy-két régi eszköz, amire szerintem két iOS verzióval korábbit lett volna szabad csak felengedni, pl. iPod2.
Androidon könnyebb megoldani, hogy 2.2-től minden verzión támogatott legyen egy app, ott csak a gyártók egyedi megoldásaival kell picit bajlódni, de ez főleg hardver jellegű, pl. fizikai billentyűzet. Persze, az androidnál is vannak szoftveres gondok, de a mi android progink tökéletesen fut pl. az új Blackberry 10-es teszt eszközön egy újrafordítás után, míg a cégen belüli másik csapatnál egy elforgatásból adódó apró hiba jött csak ki. Ezt leszámítva a 2.1, 2.2-es Android verzióra fejlesztett appjaink frissítés nélkül szaladnak 4.2-n, BB10-en, stb., mígy ugyanezen app iOS-es mefelelőjét minden új iOS verziónál újra kell tesztelni, mert gyakran fordul elő hiba. Nem csoda, hogy alig várjuk, hogy az iOS4-et is végleg kukázhassuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Prosectura2 válasza Bici (#17) üzenetére


Prosectura2
tag

Ez teljesen rendben van, nyilván nem áll meg az élet, a programok újabb verzióitól nem is várom el, hogy támogassa a régi eszközöket. De nem hiszem, hogy az Apple részéről nagy dolog lenne, ha az adott program régebbi verziói is letölthetőek lennének, amelyek a régebbi eszközökön is mennek.

Mindegy, ezen az Apple nem fog változtatni, vagy fogyasztasz, vagy kussolsz...

(#20) Bull1


Bull1
aktív tag

39% FÉLRERAKJA a telefont ha hiba van ? Érdekes problémakezelés...

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#21) aram01


aram01
nagyúr

rég volt már ilyen hír

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) 27Nobuo27 válasza Gadgetfan_ (#1) üzenetére


27Nobuo27
csendes tag

Az általad idézett rész megértése nekem ment, nem ebben látom a hibát. Sok helyesírási hiba, és érdekes fogalmazás van a cikkben.
Távol álljon a letolás tőlem, én is hibásan írok sokszor, főleg este álmosan msn-en, viszont ez az egyik legnépszerűbb IT lapcsalád. Olvassa már át az írója legalább kétszer mielőtt megjeleníti.

(#23) GeryFlash válasza Bull1 (#20) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#24) dajkopali válasza 27Nobuo27 (#22) üzenetére


dajkopali
addikt

átnéztem, és volt benne három elgépelés valóban, de helyesírási hibát nem találtam
mondanál példát?
(nem reménykedem a válaszban)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) 27Nobuo27 válasza dajkopali (#24) üzenetére


27Nobuo27
csendes tag

Az elgépelés/elírás is helyesírási hiba, mert elgépelve/elírva már nem helyes a szó...
Javított cikkből pedig nem tudok példálózni, annyira nem hagyott bennem mély nyomot, hogy emlékezzek rá.

(#26) Gadgetfan_ válasza 27Nobuo27 (#25) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Szerintem az elütés nem helyesírási hiba hanem gépelési hiba. Nagy különbség van aközött, hogy valaki nem jól ismeri a nyelvtant és ezért ír rosszul egy szót, és más ha vakon gépelés közben melléüt. Az előbbi tudatlanság, az utóbbi csak figyelmetlenség...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#27) PHM válasza dajkopali (#24) üzenetére


PHM
addikt

Az egyik bekezdés címe:
"Mit szeretnének a felhasználó?"
Itt szerintem felhasználók akarna lenni.
A többi szerintem rendben van.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#28) dajkopali válasza PHM (#27) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#29) Dan86 válasza Gadgetfan_ (#1) üzenetére


Dan86
csendes tag

Nekem is ez a rész keltette fel leginkább a figyelmem. A cikk jó témát boncolgat, de szvsz. kicsit élesebb határvonalat kellene húzni a szolgáltatás, a hálózat, az eszköz, valamint a szoftveres részek között. Azért gondolom így, mert sokan hajlamosak "egybemosni" az egészet, vagy az egész egy részét, így hibás következtetést levonni a vélt probléma okával/okozójával kapcsolatban.

Az iPhone sorozat tagjai alapvetően jó, vagy jónak mondható hardverrel van szerelve, bár hálózati szempontból vannak gyengeségei, és most nem csak a "ha rosszul fogod, drasztikusan csökken a térerő" jelenségre gondolok a négyes szériánál. Még mielőtt bárki elfogultsággal "vádolna", az vagyok, de ez más gyártó készülékeinél is ugyanígy, vagy hasonló módon előforduló gond, igaz csak fél/negyed/nyolcad áron... ;)

"A lefedettség és a sebesség kulcsfontosságú az elégedettség szempontjából. Ahhoz, hogy egy mobilszolgáltató valóban kiemelkedjen a többi közül, kiváló minőségű adatátviteli szolgáltatásokat kell biztosítania tökéletes 3G vagy 4G hálózaton."

Ez aránylag igaz, de ennek is marketing a sebesség része, és nem csekély parasztvakítás, persze tisztelet a kivételnek!
A jelenlegi havi pár GB-os adatcsomagok mellett kinek van szüksége több tíz Mbit sávszélességű mobilnetre, és egyáltalán minek? 4-5 Mbit valós sávszélességgel még a legvadabb minőségű videók is olyan szépen "streamelhetők", hogy öröm nézni. Akinek nem ez a szempont, annak is bőségesen elegendő általános felhasználásra. Persze a sávszélesség és a jó hálózat nem minden, megfelelően optimalizált hardver és szoftver nélkül nem ér sokat, ezt pedig sokan elfelejtik, vagy egyszerűen nem tudják. Persze erre lehet mondani, hogy "Hipernet" és társai, de erre meg azt mondom, hogy a marketinget (próbálja) követni a hálózat minősége, és nem fordítva. Ráadásul ez remélhetőleg csak rövidtávon ahhoz vezet, hogy azok is tapasztalhatnak minőségi romlást, akiknek esetleg addig adott helyen megfelelően (volt) elérhető az adott szolgáltatás. Persze aki nagy "töltögető" annak meg ott a vezetékes net, szvsz. a mobilnet a közeljövőben az ilyen típusú felhasználást nem fogja tudni kiszolgálni érdemben tömegesen, anélkül, hogy valamit ne kelljen hálózati szempontból degradálni.

[ Szerkesztve ]

" Dan86 felhasználónak 36 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi értékelési rendszer alapján fórumon! "

(#30) raper


raper
senior tag

A címhez: Ha a legdrágább telefon tulajdonosa lennék ( nagy sorozatban gyártott telefonról van szó ) én sem hibáztatnám a telefonomat. Minden mást biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.