Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lotusomega válasza madgie (#50) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Azt csak azért hoztam fel, mert asszem pont dzsobsz bácsi bemutatóján a farmvillt próbálták rajta és annak votl jókis kérdőjel a helyén. Amúgy már én se nagyon szóraozok vele :D

(#52) bambano


bambano
titán

"hogy mobil technológiával tabletet eddig még nem készítettek": helyesen: te nem tudsz róla, hogy ilyen készült volna.

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) kuchera


kuchera
tag

nagyjából 60e forintot érhet a többi meg tiszta haszon :U
Amógy rohadt jól megvan csinálva az egész aplle csak eléggé elszámolták az árakat :K

Üdvözlettel: Kuchera

(#54) stevve válasza bambano (#52) üzenetére


stevve
nagyúr

:R

Igazad van, van az oldalon egy teljesen no-name "The Beijing Peace East Technology Development Company's "H9"" cucc 2007-ből, ami már majdnem tablet a maga 7 inches kijelzőjével, de a többi MID vagy más kategória. :)

A mobil technológia alatt nem csak a SoC alapúakat értettem, hanem azt, hogy egy mobiltelefonokba szánt SoC-ból (jellemzően ARM) egy nagy kijelzős tabletet eddig még nem találtam. Persze, lehet, hogy létezik, csak én nem találtam. Ezt nem kétlem.

(#55) Puma K


Puma K
veterán

2 sznob homár

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#56) stevve válasza Puma K (#55) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD

(#57) Solten


Solten
addikt

Agyonkorlatozott eszkoz, dragan. Nincs ra szuksegem... :)

Saor Alba

(#58) hemaka válasza Duree (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Túlárazott? Ne Magyarisztán vonatkozásban nézd...

(#59) FoxiestFox válasza Puma K (#55) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennyi :))

(#60) Sanyix válasza hemaka (#58) üzenetére


Sanyix
őstag

Tudod a túlárazás az nem az országban való átlagkeresttől függ, hanem azt hogy a konkurens termékkel milyen arányban az ár, és így az apple túlárazott MINDENHOL.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#61) mexicanraven válasza hemaka (#58) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Netán te nem itt élsz? :)

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#62) Mr.Csizmás válasza mexicanraven (#61) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a túlárazott dolog magával hozza a nagyobb bevételt, amire magyarázat ez [link] és ez [link]

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#63) tiv83us válasza Misi1979 (#33) üzenetére


tiv83us
veterán

LOL

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#64) mexicanraven válasza Mr.Csizmás (#62) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Tudományos megállapítások sora! :DDD

when the sun shines, we'll shine together

(#65) zsirfecske


zsirfecske
addikt

tegnap volt szerencsém kipróbálni egy ipad-et, amíg nem nyomkodtátok ne alkossatok véleményt róla. zseniális kívül-belül, egyelőre nem ér semmi a közelébe.

persze attól még iszonyat sznob, meg buzis :)

(#66) stevve válasza zsirfecske (#65) üzenetére


stevve
nagyúr

Szép-szép, ezt nem is lehet kétségbe vonni, meg ahogy írtam, én is eljátszanék vele, de azért van hibája/hiányossága is elég és iszonyatosan drága.

(#67) #06658560 válasza zsirfecske (#65) üzenetére


#06658560
törölt tag

köszönöm, nekem fizikai bill nélküli ketyere nem kell- max e-reader, einkkel. Ami kellehetne az pedig még nicns piacon- olyan slate, amin egy tollal normálisan lehet kézírással jegyzetelni, azt a rpogi automatica tudja akár nyomtatottra váltani-plusz megmarad a kézírás opcionálisan- s gyorsan, könnyen lehet kiemelni, színezni, nyilazni, ábrákat szerkeszteni bele, stb. S akár a körök, egyéb csodák is mennek. kicsit CAD+ooffice+egy wacom szett plusz még pár apróság összegyúrása. Addig azonban semmi ilyet nem veszek. Amúgy is túlérzékeny nekem az ipod kijelzöje, nem akarom hazsnálni, ha van más megldás.

(#68) lapa válasza engusz (#12) üzenetére


lapa
veterán

én tudom miért tarthatják nagymenőnek: mert az apple azon kevés cégek egyike, amiről többször is bebizonyosodott, hogy aggyal rendelkező, gondolkodni képes mérnököket foglalkoztat. többet is.

(#69) lapa válasza madgie (#42) üzenetére


lapa
veterán

ilyen moto droid kütyüre is van. sőt, amerre tartod az égen, azokat a csillagokat mutatja.

(#70) tsimora válasza Leslie_K. (#2) üzenetére


tsimora
tag

Klasszikust csak pontosan szépen... "The hardest part of switching to Mac is telling your parents you are gay."

 <- Alma vagy Ablak?

(#71) lapa válasza sanp (#48) üzenetére


lapa
veterán

már ezért megérte bejönni a homofóbos totyikba. nekem is sok minden világossá vált, köszönöm.

(#72) Polllen válasza D1Rect (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem is kéne, de sajnos nagyon msn trollkodni nem tudnék rajta...iphone-n is 1-2 hónap után felhagytam msn-nel, mert egy e-mail megírására még ok, de hosszabb beszélgetéshez már halál nekem a touchscreen :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#73) rolkaDb válasza Puma K (#55) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

;] :DDD :DDD

Valóbban az apple cuccok kicsit elvannak árazva. :DDD

(#74) cwn


cwn
tag

mire valo az ipad? a korhazakban mar ezen nezik az orvosok az mri felveteleket, az ettermekben errol rendelnek a vendegek, a diakok ezzel jarnak iskolaba a 20 kilos konyvek helyett, es az atlag ember errol netezik mert minek cipelne egy billentyuzetes szornyeteget stb
jovore jon a 3d-s video telefon , a wacom szintu tollkezeles, muveszeknek kotelezo vetel, keziras felismeres stb
kesobb az apple alatol egy cloudot 1 millio serverrel, es a wifin jon a power , renderelni akarsz,fizikai szimulaciot futtatni, kerj 1000 teraflopsot es megkapod az ipadodon

nem forradalmi a cucc? dehogynem mint az allat, csak bele kell latni a dolgok moge

ja es nem utolso sorban a jobs -ras azert figyelnek annyira, mert par honap es a vilag legnagyobb cege lesz az apple , megelozve a microsoftot

(#75) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

Az alma is csak egy gyártó jó és rossz temékekkel.. értlemes ember nem vesz desktopot 3x-os áron, viszont az iphone os + teló hw simán választható. énis a másodikat nyúzom. ez árban is inkább versenyképes, főleg mióta a nokia tökölődik. a pad nálam megint kuka, de izlések és pofonok. a divat és a jó marketing mindenesetre viszi őket egyelőre.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#76) cwn válasza rolkaDb (#73) üzenetére


cwn
tag

igen , pl az ipad alul van arazva, 100-200$-al magasabbb aron is siman eladhato lehetett volna, mert most nem birnak ilyen olcso aron eleget gyartani belole
csak az applenak az volt a celja hogy mindenki szamara elerheto legyen azonnal, azert ilyen olcso

(#77) cwn válasza B.Gaboo (#75) üzenetére


cwn
tag

azert ez a 3x-os ar nem igaz, vegyuk pl az 27 colos imacet, mutass egy 27 colos ips monitort ami 2560x1500-as felbontast nyom
ja nem tudsz? akkor minek beszelsz zoldsegeket

[ Szerkesztve ]

(#78) Alg válasza Puma K (#55) üzenetére


Alg
veterán

Apple üzleti terv :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#79) Siera


Siera
senior tag

Én szeretem az Applet.

Minőségi eszközöket gyártanak,és ha az ember jó helyen veszi,akkor nem is olyan nagyon drága.Van iPodom,és nagyon szeretem.Maximálisan meg vagyok elégedve a design-nal,és a tudásával is.Szívesen elfogadnék egyszer egy Macbook Air-t is,de ahhoz még nem árt gyűjtögetnem :DDD

Viszont ez az iPad...Hát egy szó jó rá:felesleges.
Szerintem nem ronda,nem használhatatlan,de ezt,ennyiért?! Köszönöm nem

Mindent összevetve nem vagyok Apple zombi,de tisztelem a céget a minőségért amit képvisel,és ahogyan eladja azt. :)

(#80) csab2


csab2
veterán

Szerintem jó lett a cikk. Egy dolgot még kiemeltem volna: a felhasználói élményt. Azt, hogy amire szánták ezt a gépet, arra sokkal jobban/élvezetesebben használható mint egy netbook.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#81) 33as válasza cwn (#74) üzenetére


33as
senior tag

"ja es nem utolso sorban a jobs -ras azert figyelnek annyira, mert par honap es a vilag legnagyobb cege lesz az apple , megelozve a microsoftot"

Erre azért még várhatsz egy kicsit! :DDD nem vagy te egy kicsit fanatikus!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#82) stevve válasza cwn (#74) üzenetére


stevve
nagyúr

Örülök, hogy gyűjtögeted a hozzászólásokat, de már a másik topikban is elég csömör volt olvasni a sok almás bullshit-et, erre most jön ez az utópia...

Szerinted ezekre csak az iPad képes? Alul van árazva? Hol? Fele áron is van/lesz jobb. Egy orvos a kezébe nem vesz ilyen vackot... legalábbis az elit magánkórházakat kivéve, ami 0.00001%, biztosan nem. Étteremben erről rendelni? A papír töredékár, össze sem hasonlítható. Értem én, hogy most "találjunk értelmet az iPad-nak" verseny van, de nem kellene ilyen zöldségeket összehordani. :U :DDD

Alg:
Kemény. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83) cwn válasza stevve (#82) üzenetére


cwn
tag

minek gyujtogetnek hozzaszolasokat, az ipad blogomat naponta 4 ezren olvassak
nagyon nem vagy kepben :)

meg olyan iskola is van aamerikaban , hogy kidobaltak a konyveket, es vettek 300 ipadot a diakoknak, hiaba az ipad ellenszenv, az aratni fog nelkuled is :)

fele aron jobb? majd kiderul csak nehogy tn paneles gagyi vacakot kapj

[ Szerkesztve ]

(#84) stevve válasza cwn (#83) üzenetére


stevve
nagyúr

Hogy jön ide a blogod? Ja, hogy csak népszerűsítés? :U

Mind olyan dolog, amit felsoroltál, amit bármely más hasonló eszközzel meg lehetne tenni és valószínűleg meg is tették volna, ha lenne értelme. A szállodásnak még van, amit írtam. Lenne értelme még talán reptéren kölcsönzősnek vagy ilyen helyeken, de mutass már nekem olyan állami iskolát, ahol ez a marhaság begyűrűzik? Főleg középiskolában vagy általánosban. Egyetemen még talán, de ott meg jobb egy laptop, amin értelmesen lehet jegyzetelni. Látom, sok Jobs-féle fantasztikus krimit olvastál mostanában... fanatizmusoddal értelmetlen is volna vitába szállni. Kár, hogy csupán egy nézőpontod van. :(

"fele aron jobb? majd kiderul csak nehogy tn paneles gagyi vacakot kapj"
Szerinted csak az iPad lehet LED-es? Mit szólnál egy S-AMOLED tablethez? :)

[ Szerkesztve ]

(#85) cwn válasza stevve (#84) üzenetére


cwn
tag

vannak hianyossagai az ipadnak, csak az az igazsag hogy mire a konkurencia megjelenik, mert most piacon levo nincs, csak tervezoasztalon esetleg
na amikor ezek megjelennek mar a kovetkezo ipaddal allnak szemben

a blogomat meg ha nepszerusiteni akarnam akkor kiirnam a cimet nem?, megtalalja aki akarja

(#86) Alex91 válasza stevve (#82) üzenetére


Alex91
félisten

Szerinted ezekre csak az iPad képes? Alul van árazva? Hol? Fele áron is van/lesz jobb.

Hol van ilyen eszkoz jobb aron :F (Es tegyuk hozza a szoftver kornyezetet is!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Pont azon gondolkodtam, hogy egy dologra marha jó lehetne az iPad, az pedig a rendszer távirányító szerepe integrált otthonokhoz, de mondjuk ehhez jól jönne a 3G (így távolról is lehetne). És tessék, úgy tűnik már kész is van rá az app és a rendszer, ami szerintem elég jól néz ki már mostani formájában is. (arról most feledkezzünk meg, hogy mennyibe kerülne egy integrált otthont kivitelezni, de egy új építésű hightech passzív ház, teljes távvezérelhetőséggel az én sci-fi álmom :B )

(#88) stevve válasza cwn (#85) üzenetére


stevve
nagyúr

Mint írtam, az iPad valóban felkavarta a szunnyadó tablet piacot, de azért van ott már néhány szereplő most is (példa). Igaz, amik jönnek, kenterbe verik a mostani iPad-et, szóval az Apple-nek nem szabad leállnia a fejlesztéssel.

Alex91:
Miért, nincs? Azért, mert lehet rajta rajzolni vagy átportolták a sörös progit? Ettől még egy kórházban, iskolában nincs értelme, helye. Játékszernek, alap netezős cuccnak jó, de arra meg feleslegesen drága. 200-nál szerintem több jelentősen olcsóbb tablet van jelenleg is forgalomban.

Hugo85:
Ez ötletes, de erre egy pmp-t jobbnak gondolnék, mármint a távirányításhoz. :K

[ Szerkesztve ]

(#89) cwn válasza stevve (#88) üzenetére


cwn
tag

nemtom, en meg nem lattam hasonlot se , mutass egyet amit lehet kapni
miota a microsoft meg a hp a sajat tablait kukazta miutan kiprobaltak az ipadot, a piac be van szarva, egyszeruen nincs ellenfel

(#90) stevve válasza cwn (#89) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, valószínű, hogy azért dobták, mert az iPad-et kipróbálták és mindenki a sarokan sírdogál. :DDD Alice in wonderland... Jó ez az iPad, de ennyire azért nem.

(ilyenek miatt kezdem tényleg azt hinni, hogy az Apple egy egyház, ami fanatizálja a híveket)

[ Szerkesztve ]

(#91) csab2 válasza stevve (#82) üzenetére


csab2
veterán

"Fele áron is van/lesz jobb."

Ezzel nem értek egyet. Mert nincs. Jelenleg nem igazán van az iPad-nek valódi alternatívája. Mert a netbook és a laptop nem az a kategória.

Észre kellene venni már végre, hogy az iPad nem akarja átvenni a laptop helyét. Ez egy más eszköz. Akinek munkára (is) kell a gép (pl. táblázatkezelés, szövegszerkesztés) annak természetesen nem jó az iPad. Aki viszont pl. netezget, képeket nézeget a gépen annak jobb választás lehet az iPad mint mondjuk egy noti. Attól függ, kinek mire kell a gép.

Annyira unom már azokat a hozzászólásokat, hogy "az iPad felesleges, egy noti sokkal jobb mert több mindenre használható" stb. Ezek szerint a motorkerékpár is hülyeség, mert erre a célra sokkal jobb az autó (több ember elfér benne, nem ázol-fázol út közben, stb.). Mégis van a motoroknak piaca. És senki sem fikázza azokat, akik motort használnak, hogy milyen hülyék, mert az autó sokkal jobb.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#92) stevve válasza csab2 (#91) üzenetére


stevve
nagyúr

Hol írtam,. hogy netbook vagy laptop a hsz-ben? Nem is gondolom, hogy át akarná venni a helyét. Sőt!, Ezt Steve bácsi találta ki és azért kapták fel mindenfelé, mert baromság. Nyilván nem hasonlítható össze, de ezt írtam is az írásban...

(#93) cwn válasza stevve (#92) üzenetére


cwn
tag

mit gondolsz miert nem adtak ki tablat mas cegek eddig, mert senki nem akar elso lenni, egy bukas a tobbi ceget is megfelemliti, most erot gyujtenek es tomegben tamadnak
a hp kenytelen volt megvenni a palmot, az ipad megjelenese utan, mert rajott hogy kb eselye sincs

(#94) Alex91 válasza stevve (#92) üzenetére


Alex91
félisten

Az iPhone is sokak szemeben a kiadasakor csak egy xar, MMS-t nem tudo, multitask nelkuli, programok nelkuli telo volt. Mara meg... :D

Ezzel is kaszalnak, mint a tobbi cuccukkal, mert tudnak valamit! :) Azert neha ok is felre nyulnak, de azt hiszem ezzel megint bele nyultak a tutiba.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95) stevve válasza cwn (#93) üzenetére


stevve
nagyúr

Bizonyára azért vette meg a Palmot, mert azoknak hatalmas tábla tapasztalatuk van. Na mindegy. Fanatizmussal nem lehet vitázni.

Alex91:
Igen, ez nagyon jókor jött és ez is kb. a 2-3. generáció után lesz igazán nagy szám, csak úgy, mint az iPhone. Egyszerű üzletpolitika. Minden jót csak apránként implementálnak vagy kiegészítőként adnak, így lehet tollasodni.

[ Szerkesztve ]

(#96) Gordiann válasza csab2 (#91) üzenetére


Gordiann
őstag

Így van. Nekem is ez a véleményem.

(#97) csab2 válasza stevve (#90) üzenetére


csab2
veterán

Valami oka volt, hogy megtették. Pl. rájöttek arra (az Apple bebizonyította), hogy a tablet koncepcióját nem a PC felől kell megközelíteni. Pl. nem asztali OS-t kell rátenni. A HP valószínűleg a WebOS-t fogja e célra felhasználni. Na, az már ütős lehet.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#98) Alex91 válasza stevve (#95) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs itt semmi fanatizmus. Neked hany Apple cuccod van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99) csab2 válasza stevve (#92) üzenetére


csab2
veterán

OK, akkor ebben egyet értünk. De akkor mire gondoltál, amikor azt írtad, hogy féláron van jobb? Azt hittem, hogy a netbookokra gondolsz. Mindenki azzokhoz hasonlítja az iPad-et. Ezért írtam azt amit.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#100) stevve válasza csab2 (#97) üzenetére


stevve
nagyúr

Lehet azt Win7-tel is szerintem, csak ahhoz ki kellene herélni rendesen az OS-t. A WebOS vagy Android mindjárt szimpatikusabb, de abból már van is. Az Archos 7 Androidos megoldás és nem is rossz, csak nekik nincs akkora szelük a piacon...

Alex91:
Ha a kolléga nem fanatikus szerinted, akkor mindegy is, hogy mit írok most. :DDD Egyébként 1 sincs, főleg az ára miatt és a hype miatt és amiatt, hogy találtam mindig olyat, ami megfelelt az Apple termékein kívül is - bár tudom, ez eretnekség sokak szemében. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.