Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Tudatos megtévesztés/manipuláció az egész Apple marketing és termékcsalád! Vedd meg ezt, itt vannak a kiegészítők, ezeket is vedd meg, áhh jött ki új verzió az forradalmibb, az is kell neked stb stb... Szép és jó, de nekem nem kéne!

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Leslie_K.

Steve Jobs önlejárató hozzászólásához (The problem is that netbooks aren't better at ANYTHING.) csak a klasszikust tudom hozzáfűzni: The main problem with using an Apple product is telling your parents that you're GAY.

(#3) Duree


Duree
veterán

Menjen a francba az Apple a szar dolgaival.
Mindene borzasztóan túlárazott.Ki tudja miért?

duree54

(#4) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Ez csak egy szorakoztato eszkoz, egy jatek, nem kotelezo ezt venni. Akit erdekel, az majd vesz egyet. Kar az Apple-t szidni, hiszen ok is csak penzt akarnak keresni, ahogy mindenki mas is a piacon. Nem kulonb a tobbi hardware gyarto sem.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#5) Syl


Syl
nagyúr

Éljen a flame! :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) stevve


stevve
nagyúr

Előrebocsájtom: nem foglaltam állást és eztán se fogok (szubjektív véleményem van, de az más lapra tartozik). Leírtam, hogy van előnye is, hátránya is, a marketinget meg mindenki érzi mögötte, szerintem. Ha kapnék egyet, szívesen nyomogatnám én is :D , de fizetni nem fizetnék érte (főleg ennyit). Szóval a flame remélem, nem a témaindítóra vonatkozott. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Korrekt leírás.. :)
A tökéletes netezős eszköz, amin a net jelentős része nem jelenik meg. :D
Ha valakinek erre van szüksége, hát istenem.
Észt nem adhatunk.

(#8) Gál István


Gál István
senior tag

Ha ez a termékük is sikeres lesz azt már komolyan nem fogom sehogyan sem megérteni. Volt ugyebár a "forradalmi" okostelefonjuk, de ennek a terméknek az értelmét már nem látom. Amcsi piacra még oké, az európai eladásokra kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Tessék engem megkövezni, de kéne. Persze nem olcsó, de amire a netbookot használnám, arra tökéletesen elég, és a teljes touchscreen sem egy rossz dolog.

Mindenképp erős, és jól felépített brand az Apple, de olyan eszközöket dobnak piacra, amire egyébként igény lenne, csak nem gyártja/promózza senki.

ui.:semmilyen apple eszközöm nincs. :DDD

(#10) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

"Egy olyan termék, amelyre igazán nincs nagy szükség,"

És itt megint csak az Istone-os példámmal tudok előjönni, erre is egy az egyben igaz.
Azt hiszem hogy Sztív bácsi egyszer azt mondta: "az emberek nem tudják igazából hogy mire van szükségük, ha megkérdeznéd őket hogy mi az a technikai újdonság amit legszívesebben használnának, kevesen tudnának forradalmi dolgokat modnani, ezárt mi megcsináljuk nekik és kitaláljuk hogy mire van szükségük"

Tehát ha nem tudja a paraszt hogy mire költse a pénzét, majd mi jól kitalálunk neki olyan dolgokat amire azelőtt amúgy az égvilágon semmi szüksége nem volt, és ezután is meglenne mert sok haszna nincs, de dobunk köré egy jó kis hype-ot, vallást, filozófiát, és életérzést, és így máris eltudunk nekik adni bármit, és vakon fogják követni amerre mi megyünk.

Nos azt hiszem hogy voltak iylen angy vezérek a világtörténelemben, akik így tudták befolyásolni a népet, hát egyiknek sem votl jó vége, de az azért megvolt ott is hogy a sok szerencsétlen ott is még örült is neki, sőt megtisztelve érezte magát azzal h "beszívatták"

Szóval eléggé felemásnak tartom az applet, undorító és néphülyítő cég, amellett pedig ha a gazdasági részét nézzük(és csak azt) akkor ő sem különbözik a többi nagy mutlitól, és eredményesen csinálja azt amit csinál.

Én magam részéről továbbra sem veszek ipadet, feleslegesnek tartom, egy notebook 100szor jobban kiszolgál, nincsenek kötöttségek, több dologra jó stbstb.

Az iphoneban több fantáziát láttam/látok, abból kivárom a 4g-t és lehet hogy utána megveszem életem első kukacrágta almás termékét. De az nem egy ipad lesz.
Majd kiderül.

(#11) Gordiann


Gordiann
őstag

Úristen ezt nem kellett volna :W :W

Akinek ellenére van az Apple, annak csak irritáló erről olvasni/beszélni.
Akinek nincs ellenére/bejön annak meg csak időpocsékolás egy PC-s fórumon "beszélgetni".

Meggyőzni senkit nem lehet semmiről.
Ki kéne tiltani az apple cuccokat a PH!-ról... :U :DD

[ Szerkesztve ]

(#12) engusz


engusz
veterán

Ugyan nekem is tetszik az iPad, mert szeretem a fotelben/kanapén ülve nyomkodni a gépet, de mégsem ruházok be rá, mert a jelenlegi helyzetben igencsak extra kiadás lenne.

De... azt valaki elmagyarázhatná nekem, mondjuk részletesen, hogy Steve barátunk mitől lett ennyire tech-diktátor? Miért szent a szó, amit kiejt? Miért érdekel bennünket az egészsége? Meg az, hogy kivel kávézik? Miért hiszi mindenki, hogy az ő fejéből pattannak ki a dolgok és nem abból a sok száz elemzőéből és piackutatóéból? Miért él mindenkiben úgy, mintha ő állna a tervezőasztal és a gyártósorok mellett és először tervezné, majd rakná össze a kütyüket? Komolyan nem értem. És ez dühít. :U

Elnézést, nem szeretnék flémet kelteni, de ezt végre muszáj volt kiírnom magamból.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) stevve válasza Gordiann (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

Ennek az írásnak két fő célja lenne:
- a vitázó feleket kicsit közelebb hozni egymáshoz észérvekkel
- magam sem tudtam/tudom, hogy állok az iPad-hez, emiatt készült el, hátha mások is hasonlóan állnak :)

engusz:
Ez engem is érdekelne. Valamiért mitikus erőt társítottak mellé... érthetetlen számomra is. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) BloodRay


BloodRay
veterán

Szerintem érdekes, jó írás lett, köszönöm. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#15) Lotusomega válasza engusz (#12) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Azért mert ő a CEO az Apple-nél, ergo az Applet mint céget, és a termékeket, vele azonosítják az emberek legkönyebben mivel őt látják legtöbbet a médiában, nem Joseph Scott hatszázhetvenedik kismunkást az applenél.
Azért diktálja a tredeket mert diktálhatja, sajnos már kiépítették amguknak a saját hypeot és vallást, amivel az emberek szabadon terelehetők és irányíthatók, bármilyen faxságot is mondasz nekik.

(#16) Straw válasza D1Rect (#9) üzenetére


Straw
senior tag

Akkor most meg vagy kövezve :D :D

42

(#17) tkazmer


tkazmer
addikt

jó cikk :R

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) engusz válasza Lotusomega (#15) üzenetére


engusz
veterán

Oké, rendben, legyen egy arca a cégnek, főleg annak, amelyik tényleg jól kinéző termékeket állít elő. De azért valahol kellene húzni egy határt és ezt a túlmisztifikált helyzetet valahogy a helyére tenni. Nincs egy olyan hír, hogy a mókusról (S. J.) ne jöjjön le valamilyen hír... hír? Bocsánat, általában ezeknek nincs hírértéke.

A média is hibás a témában, nem is kicsit. Tudom, látom, érzékelem, hogy kellenek a hangzatos és érdekes címek, témák, de valamikor fékezni kellene. Bulvárosodik a szakma, kérem szépen.

stevve: Akkor már ketten vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) D1Rect válasza engusz (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

A franc se tudja, de vagy te olvasol sok apple-os izét, de én eddig SJ-ról párszor olvastam, azt is szakmai témában.
Igaz, nekem nem jár a blikk. :P

(#20) engusz válasza D1Rect (#19) üzenetére


engusz
veterán

RSS olvasót használok, amiben sok magyar és külföldi tech oldal és/vagy hivatalos blog hírei jelennek meg. Rákerestem a nevére, a poén kedvéért.

2010.05.17 - WMExpert
2010.05.13 - pocketnow.com
2010.05.12 - Engadget
2010.05.05 - Engadget
2010.05.04 - Engadget
2010.05.03 - Mobilarena
2010.05.03 - VR-Zone
2010.04.30 - Mobilarena

És így tovább...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) Lotusomega válasza engusz (#18) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Na de könyörgöm, miért húznának határt, ők pont ebből a hypeból élnek, ha Józsi bácsi mucsarröcsögén csinálna a suffniban egy sokkal jobb cuccot mint az ipad vagy az iphone, és hiperszuper is lenne, a kutyát nem érdekelné és nem venné meg. Erről szól a marketing hogyan lehet az amúgy teljesen felesleges és hasztalan dolgokat is a legűberebbnek beállítani és eladni őket mocskosul nagyszámban és mocskosul drágán persze.
Mondom mégegyszer az Istone-os példa, egy darab követ is eltudnának adni mréeg drágán ah rajta lenen az alma jel, és meglenne a körítés hozzá h ez miért forradalmi és miért is van rá szükségünk.

A média meg, hát ne viccelj, szerinted a média miből él, belőlük ők meg fizetnek érte hogy ott legyenek mindenhol, enélkül nem is működne a dolog ez is a hype része. Foylamatosan tudatosítani a vásárlókban(hívőkben) hogy ott vannak nyomulnak, mindig szinten kell tartani az érdeklődést és a figyelmet. Ebben is nagyon jók.

Bulvárosodik a szakma, azt ugye te is gondolod hogy nem az egyetemi professzorok és az agyontanult emberek a fő célcsoportjuk :B

Sajnos a google is kezd hasonló irányba menni, pedig ők is hogy kezdték...

(#22) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ha a flash wifi és bluetooth egyszerre benne lenne. Akkor már totál megfontolandó dolog lenne.

A HP a Slate kapcsán bemutatott egy videót amivel egy dokkolóba belerakod és rögtön megy ki a kép az LCD tv re
na az már döfi. Így az iPaddal pontosan a hisztériát keltik és azért venné meg mindenki.
Namost 16 gigás háttértár ugye: Ma már több mobilban is ennyi van!
Nincs billentyűzet, sok gép van ami már touchscreen es.
3G hát ez Magyarokat annyira nem érinti mert kurvadrága a mobilnet.
Beépített kamera. Na az már húzósabb dolog sokkal.
Egy darab hangszóró van benne. A többség olyan botfülű hogy igazából fölösleges száz hangszóró bele. Akkoris egy pici doboz, nulla minőségi előírással. Filmezéshez ölben meg így is úgyis jó lehet.
Energiatakarékosság. Nem vitás egy asztali de még egy notebookhoz képest is.
Képernyőméret. Ölben tartva minden más! Képarány. Szerintem mái napig undorító hogy az egyre vékonyabb képernyőre szoktatnak minket. De mint már rájöttek baszás van, mert a neten sokkal többet kell scrollozni. Még nem kezdték el a Full HD felbontáshoz igazodó weblapok készítését. Melegedés. Az energiafelvételből következően nagyon minimális lehet. Kezelhetőség: Megszokás kérdése. Zárt oprendszer? Na itt jön a vita. Ugye szabadon nem rakszrá csakúgy programokat.

Szóval az én véleményem szerint legalább annyi pro és legalább annyi kontra érv is van az iPad mellett és ellene. Egy dolgot tudok mondani, hogy szép nagyon! Tetszenek az egyszerű nem csicsás dolgok. És Erre az Apple ráérzett hogy szeretik az emberek. Más gyártó is majd rájön szép lassan.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#23) engusz válasza Lotusomega (#21) üzenetére


engusz
veterán

Ennek az írásnak a címe "Az iPad misztérium" pl. egész jó, ötletes. De lehetett volna pl. ilyen is "Az iPad gyökeresen változtatja meg az életem?". És inkább az utóbbival lehet találkozni. Elvonatkoztatva a témától, meg az írás tárgyától.

Tudom, hogy egyre szélesebb réteghez szól az IT, de én nem a hangzatos, hanem inkább az ötletes, kreatív címeket találom megnyerőnek.

S.J.-ből elég mára, mert nincs a közelben vérnyomás-gyógyszer. :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) stevve válasza Lotusomega (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

A Google elég idegesítő néha, valóban. Beledumál az életünkbe. Lassan azt is meghatározzák, mikor mehetek enni, meg wc-re - de legalábbis rögzítik, hogy rá lehessen keresni. :D

Erről mindig a másik klasszikus példa jut eszembe, amikor is a Google egy régi hírt újként tüntetett fel "véletlenül" és zuhanni kezdett több tőzsde is. Ez a hatalom, kérem. :DDD

(#26) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon alapos összefoglaló munka, köszönjük! :R

Majd az idő eldönti, hogy jó ötlet-e az egész konstrukció. Mindenesetre marketingből csillagos ötöst érdemel az Apple.

(#27) madgie válasza Lotusomega (#21) üzenetére


madgie
titán

Sok helyen leírtam egy példát az iPad hasznosságára, de most megint kikívánkozik belőlem. Annak idején százezreket öltem a zenélésnél egy-egy jobb cuccba. gitárszinti, ilyen pedál, olyan kütyü, blabla. Aztán láttam pár iPhone cuccot a YT-n és leesett az állam. Kerítettem egy használt szifont és most is azt mondom, olyan programok vannak erre a célra (is) fillérekért, amikért annak idején jócskán perkáltunk. Egy Noise.io, Wivi Band, vagy egy egyszerű Bebot (és millió old school szekvenszer) olyan szinten kihasználja a multitouch érintőképernyő adta lehetőségeket, hogy besz*rás. Egy gond volt/van ezzel, az igazán precíz és reprodukálható eredményhez nem ártana nagyobb méretű tapicskolnivaló felület. És itt jön képbe az iPad, számomra szinte erre teremtették, azonkívül, hogy a magam részéről jól elvagyok a szifonon a hűdezárt OS-sel is :)

Egy szóval? Kéne. (más kérdés, hogy ennyiért nem fogom megvenni)

[ Szerkesztve ]

(#28) Metalfan válasza Kalandor (#24) üzenetére


Metalfan
senior tag

Először majdnem azt olvastam, hogy iPad minisztérium :D

Én már undorodom az Apple-től az óriási felhajtás miatt, ami a "forradalmian újszerű" cuccait körüllengi. Ha tényleg olyan jó cuccokat csinálnának, mint amilyen jónak beharangozzák, akkor megérteném a felhajtást, de így... :F

(#29) Bling95


Bling95
őstag

Jó cikk lett! Pont valamelyik nap gondolkodtam rajta, hogy az esetek 90% ában én csak msn-ezek, ph-zok meg facebookozok a laptopon. arra viszont tökéletes lenne az Ipad is.

Egyszerűen nem tudom eldönteni hogy kell e vagy sem. de persze elfogadni bármikor elfogadnék egyet :DDD

(#30) devast


devast
addikt

Jó írás. Kb én is ugyanígy vagyok vele. Ingyen kéne, el tudnék vele játszani... de annyi pénzért... És itt nem azt kell érteni, hogy nincs rá annyi pénzem, mert van. Csak számomra ez nem ér annyit.

[ Szerkesztve ]

(#31) Lotusomega válasza madgie (#27) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Hát igen, ebben az esetben teljesen nyílvánvaló a használhatósága erre acélra, de azt azért belátod hogy az átlagemberek legtöbbsége nem iylen célra ahsználja, és hogy ez egy eléggé szeparált terület, csak ezért enniyért megvenni meg, akkor már céleszköz lesz, ahhoz meg nemolcsó és felesleges a többi funkció.

[ Szerkesztve ]

(#32) stevve válasza madgie (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

Az abszolút nem baj, hogy zárt, amíg jó programok készülnek rá. Így könnyebb az optimalizálás is. Ami nagyobb gáz, hogy az SDK-ban már gúzsba kötik a fejlesztők kezét bizonyos mértékben... lásd Flash-ügy. :(

(#33) Misi1979


Misi1979
őstag

á, nem kéne.

Sent from my iPad.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#34) Mr.Csizmás válasza Duree (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztív zsábsz egy pénzéhes dög. ennyi. az IDDQD blog is megírta.

ps. topic kedvencelve :D

ja és mielőtt a hívők megdobálnának almával, maga az ipad, mint fizikai hardver, dicséretre méltó, leszámítva az ilyen bluetooth, meg wifi hülyéskedést (zárt legyen minden mint a kertibudi), csak az azt körülvevő misztérium, meg hype, hú-de-újdonság-blalba, na az nem kell. broáf.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35) madgie válasza Mr.Csizmás (#34) üzenetére


madgie
titán

Wifivel mi a baj? A lakás előtti nagy park közepén ülve is megtalálja a lakásban lévő routert a szifon. Az iPad az alu miatt kevésbé "jó" ebben?

szerk: tényleg, mintha lett is volna szó erről, még az elején :B

[ Szerkesztve ]

(#36) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

tudja a fene.

nekem nagy és nehéz.
De "parasztvakításnak" tökéletes (nem, nem negatív értelemben mondtam kivételesen :U )...
Laikus hozzátartozómnak az első benyomása az volt, h "nagy alutálca".

Szerintem drága - de ne csodálkozzunk. Nincsen vetélytársa. Ez pedig a konkurenciát minősíti. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#37) norbx válasza bolondember (#36) üzenetére


norbx
aktív tag

nekem nem tetszenek eleve az ilyen szarok es attol hogy csak apple gepek vannak otthon ez nem kene.sztem egy nagyra nott iphone...

mellesleg megjegyzem magyarorszagon ilyen draga csak az apple cucc kint nem.....

(#38) zolihun válasza bolondember (#36) üzenetére


zolihun
csendes tag

Két hete vettem meg.
Drága volt, de nem bántam meg.
Főleg ágyban netezésre használom és amire soha nem gondoltam volna: rajzolásra, pedig soha életemben nem rajzoltam semmit.
12-13 órát megy egy feltöltéssel wifi-vel.

(#39) madgie válasza zolihun (#38) üzenetére


madgie
titán

Hülyeség ,de az iPhone-on is elrajzolgat az ember, múltkor a kocsmában egy korsó Arany Ászokat rajzoltam magamnak (persze gyerekrajz-szint) :DD

(#40) glutamin válasza Lalikiraly (#22) üzenetére


glutamin
őstag

Pont, hogy érint minket a 3G mivel alig van ingyenes wifi pont az országban. A 3G meg azért már elég jól lefedett.

A 16 gigás háttértár is elég lehet. Alapvetően az asztali gépet még mindig nem célszerű kidobni otthonról.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#41) stevve válasza zolihun (#38) üzenetére


stevve
nagyúr

és madgie
Na, akkor még nevelő célzata is van a kütyünek. :)

"12-13 órát megy egy feltöltéssel wifi-vel."
Ez viszont dicséretes teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#42) madgie


madgie
titán

Szerintem ez is jópofa cucc iPad-re :)

(#43) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Hùù gyerekek, èn betegesen kìvànom ezt a kütyüt, csak nèzem azt a sok videòt hogy miket lehet müvelni rajta ès jön hogy elbögjem magam mert mèg nem tudom megvenni, màra össze is kapartam annyi pènzt hogy biztosan elèg lesz a legcsùcsabb vàltozatra

Cseberből vederbe

(#44) Lotusomega válasza zolihun (#38) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Flash nélküli net százötvenezeré', az jó lehet :U :DD
Még a farmvilledet sem tudod megnézni facebookon :C

[ Szerkesztve ]

(#45) szabage válasza LEFTHORSE1 (#43) üzenetére


szabage
tag

lol? ;)

(#46) Lotusomega válasza szabage (#45) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Ő votl a fizetett apple ember :DD

(#47) stevve válasza LEFTHORSE1 (#43) üzenetére


stevve
nagyúr

Hát... még várni kell, mire ideér. Nem mostanában lesz és gondolom a szűk kínálat itt is érvényes lesz.

(#48) sanp válasza engusz (#12) üzenetére


sanp
tag

Linkelnék egy videót amit ajánlok megtekintésre, nagyon jól és közérhetően elmagyarázza az Apple sikerességének hátterét és hogy miért inkább "hívők" a vásárlói mint a többi gyártóé.
A video angol nyelvű és 18 perc hosszú, mindenesetre megérte megnéznem, nagyon sok dolgot megmagyaráz:

How great leaders inspire action

[ Szerkesztve ]

(#49) motorhead


motorhead
aktív tag

Személy szerint engem az APPLE asztali gépei nyűgöznek le. Egyszerűen gyönyörűek..
Továbbá a marketing amit nyomnak...sokat lehet tanulni belőle. És tegyük hozzá,nem csak hasznavehetetlen termékeknek kell jó marketing mint ahogyan azt itt valaki elsütötte.Minden terméknek jót tesz.
A többi kütyüje a zárt rendszer miatt nem tetszik.Se a telefonja, sem ez a modern rajztáblája. :) Emlékeztek a két gombos rajztáblára? Két oldalt a forgatógombok fel és oldalirányú rajzoláshoz.Oldalt egy kis kar amivel törölni lehetett a rajzot.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#50) madgie válasza Lotusomega (#44) üzenetére


madgie
titán

A flash hiánya tényleg gáz, de a farmville lenne az utolsó dolog, amit csinálnék az interneten ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.