Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SzaboZE válasza LordX (#97) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ennél komolyabb érvet nem is mondhattál volna.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#102) SzaboZE válasza LordX (#98) üzenetére


SzaboZE
addikt

A generátor általában ennél több, inkább 100-200A, a példa gondolom az elérhető technológia bonyolultságról szólt, nem a konkrét megvalósításról. Az tintasugaras nyomtatók piezo elektronikája is ezt tudja (nem a buborékosról van szó!), ha nem gyorsabban és pontosabban! Egy mai nyomtató pikoliteres tintapöttyöt tud készíteni, ez bőven több mint elég a megfelelő mennyiség beállításához és adagolásához. Hidd el, nem űrtechnológiáról van szó, hanem lobbiról. Nem tudom hallgattad-e ma reggel a class fm-et, pont erről volt szó benne, el sem hinnéd milyen reklámgépezet van az elavult vagy haszontalan technológiák mögött is. A megfelelő engedélyek és felszerelés nélkül nem lehet fejleszteni, így az a pár cég aki ezzel foglalkozik jól elvan a kis darabszámú, ámde magas profitot termelő verziónál, ha tetszik ez neked, ha nem.

A témára visszatérve én is hasznos dolognak tartom az inzulinpumpát, de ilyen áron és a szabadsági fok további csökkenésével nem látok benne alternatívát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#103) beleszólok válasza SzaboZE (#100) üzenetére


beleszólok
senior tag

Mekkora eltérésekre gondolsz? Nekem egész napra volt szétosztva, ha jól emlékszem 20 egység Humalog (bocs, közel tizenöt éve volt és ha jól számolom, nagyjából négy hónapig voltam inzulinon, lehet, hogy tévedek)
Ismerősök közt volt, aki ennyit a reggelihez vagy ebédhez adott be magának.
Nekem meg ez is sok volt tképp, mert szinte állandóan 5 körüli értékeim voltak, gyakran inkább alatta.

1.2-nél már pillanatokra kihagyott a látásom, bár magamnál voltam, de igencsak rosszul viseltem, különösen, mert biciklin ülve jött ki. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#104) AgFRjkUZT_3 válasza SzaboZE (#102) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Hidd el, nem űrtechnológiáról van szó, hanem lobbiról.
:R

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#105) cigam válasza AgFRjkUZT_3 (#104) üzenetére


cigam
félisten

Higyjél benne, de bizonyítékok nélkül ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#106) SzaboZE válasza cigam (#105) üzenetére


SzaboZE
addikt

Korrupció sincs, hiszen nincs rá bizonyíték :P :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#107) snake1977 válasza SzaboZE (#106) üzenetére


snake1977
őstag

Most úgy érzem át kell gondoljam ezt a Mikulás dolgot... :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#108) Atos23


Atos23
senior tag

Írtátok, hogy az erős szomjazás -> ivás - > pisilés tényleg a cukorbetegség jele lehet nálam. És tényleg megfigyeltem, akkor jön elő a jelenség, ha rizst, krumplit, kenyeret eszem.

Valamelyik nap ettem egy nagy tányér maradékot, fele rizseshús volt, fele petrezselymes krumplit :D Az azt követő 1-2 órában meg kellett innom legalább 2 liter vizet.
Tegnap pedig ettem egy negyed dinnyét, utána egy kis vajaskenyeret, majd émelyegtem, kicsit homályosan láttam 1-2 óráig.
Jövő héten elmegyek házidokihoz, és kérek egy beutalót szakorvoshoz.

A terheléses vizsgálat ambuláns, vagy be kell feküdni?

Az az érdekes, hogy aktív életet élek, egészségesen élek, nem eszem édességet, pár hete elkezdtem heti 2x, 3x 10 Kilométert futni. Érdekes, hogy ezután jöttek elő erősebben a tünetek. A futás miatt fogytam 2-3 hét alatt 6-7 kilót.
Nem most kellene inkább csökkennie?

A fentiek melyik típusú cukorbetegség jelei lehetnek?

(#109) snake1977 válasza Atos23 (#108) üzenetére


snake1977
őstag

Minél előbb menj el dokihoz, vagy ismerősnél méresd meg a cukor szinted ha van rá mód.
A fizikai terhelés aka futás stb. csökkenti az inzulin rezisztanciát, tehát kicsit jobban felveszik a sejtek a glükózt a véredből, de ha pl. futás után eszel akkor nem, ha kajálsz és utána futsz akkor csökken(het) valamennyivel értelemszerüen a vércukor szinted.
Rizs krumpli kenyér, talán ezek a legnagyobb szénhidrát források, krumplit kenyeret együtt ha lehet ne fogyassz. A terhelélses cukormérésre nem kell befeküdni, időpontot adnak, amire éhgyomorral kell menned, megmérik a cukrod majd kapsz egy zsemlét (vagy vinni kell, passz) és azt ha megeszed utána is megmérik kis idővel, azért készülj fel hogy ez legalább egy 2-2,5órát igénybe vesz, mire hazamehetsz az eredménnyel, esetleg többet ha az edukátor nővér fogadni tud, akkor ellát tanácsokkal esetleg gyógyszerrel. Rossz esetben néhány napra befektethetnek ha a cukor szinted problémás nagyon, hogy beállitsák az inzulin adagot, de bizz benne hogy a gyógyszeres kezelés elegendő lesz.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#110) Atos23 válasza snake1977 (#109) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi a választ!

Azon csodálkozom, hogy a tünetek tényleg abban az időpontban jelentek meg, mikor aktívabb időtöltésekre váltottam, plusz elkezdtem több túrót, tejterméket, sonkát (és kevesebb szénhidrátot) fogyasztani egy kis izomnövelés és fogyás érdekében. :)

A héten megyek is házidokihoz.

(#111) snake1977 válasza Atos23 (#110) üzenetére


snake1977
őstag

Nincsmit! Nem mindegy egyébként hogy sportolás előtt vagy után eszel, én pl. durván túlsúlyos vagyok pár éve, nemrég bringáztam egy nagyobb kört, mire hazaértem le esett a vércukrom és a vérnyomásom is, pedig indulás előtt betoltam egy pohár tejeskávét, no akkor volt némi vibrálás a látásomban, el nem homályosodott csak vibráltak kicsit a dolgok. 5-re esett le, bár ez még normális, de átlag 7-8 nekem mindig, ha odafigyelek.
A mozgás nagyon sokat segit, de előtte valamit mindig tolj be, nem sokat csak egy kis valamit hogy ne hirtelen essen sokat a cukorszinted, persze érdemes beszerezni egy jó vércukor mérőt, ami megbízható, és eleinte sürün méregetni.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#112) Atos23 válasza snake1977 (#111) üzenetére


Atos23
senior tag

Megértem a dolgot. Én most 96 kiló vagyok, bár ebből már szerencsére elég sok az izom, L-es inget hordok.

De korábban voltam 160 kiló (vagy több, volt 7XL-es kabátom :) ), de ügyes módszerekkel lementem 80-ig. Most vissza akarok térni 90 körülre, a szakdolgozat, záróvizsgai időszak, nyelvvizsga miatt ismét nagyon elhanyagoltam a mozgást.

Valószínűleg ezt a korábbi extrém túlsúlyt most bosszúlja meg a szervezetem, bár anno a 10 évvel ezelőtti fogyás után semmi bajom sem volt szervileg.

Ez van :) Én hiszek abban, hogy helyes táplálkozással, mozgással nagyon sok károsodás megállítható, akár visszafordítható.

[ Szerkesztve ]

(#113) SzaboZE válasza Atos23 (#108) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem egyél meg egy-két zsemlét, majd rá egy órára méresd meg a cukrod ismerőssel/gygógyszertárral, ha gyors eredményt vársz. A laboros mérésekre várni kell, akár több napot veszíthetsz. A homályos látás nem vicc, szerintem nem halogasd.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#114) Atos23 válasza SzaboZE (#113) üzenetére


Atos23
senior tag

Ok, holnap eszek valami szénhidrátosat ebédre, aztán leugrom egy patikába :)

Tuti ez lesz, mert most is vacsora után egy órával jött meg a szomjúság, és elkezdett viszketni az alsó lábszáram is.

Egy cukorbetegnek mennyire használ, ha a szénhidrátról inkább átáll a fehérjében gazdag étkezésre? Mert ha sokára jutok be szakrendelésre, akkor inkább igyekszem addig fehérjét enni, és elhagyom teljesen a kenyeret, rizst, krumplit, stb.

(#115) snake1977 válasza Atos23 (#114) üzenetére


snake1977
őstag

Tej, joghurt, kenyér, krumpli, kifli, ezeket teljesen kerüld ki, reggelire valami egyszerűt egyél (melóba menet előtt) egy zsemle sonkával vagy sovány felvágottal, ebédre is ha lehet viszonylag alacsony szénhidrát tartalmút egyél, de ne koplalj teljesen mert az sem tesz jót, ha nagyon lemegy a vércukrod akkor (ha jól emlékszem) a mellékvesék beindulnak és megnövelik a vércukor szintet, nehezebb lesz csökkenteni, vacsorára meg szintén valami olyat egyél amiben van szénhidrát de nem túl sok.
Ha napközben éhes lennél egyél egy almát, a héjában pektin van, ami némileg csökkenti a cukor szintet, úgyanígy a fahéj is jótékony hatással bír, kis mennyiségben. Mindenképp fogyassz sok folyadékot.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#116) Atos23 válasza snake1977 (#115) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi!

Ma megettem két nagy szelet pizzát + egy babkonzervet ebédre :)

1,5 órára rá elmentem egy patikába, ott megmérték a cukrom. 4,7 mmol/L volt, de a rettenetes kaja után bekövetkező szomjúságot ugyanúgy éreztem. Azt elfelejtettem említeni nektek, hogy erős mogyoró és szója allergiám van, talán valami a torkomat szárítja, de ezt anno nem mondta lehetséges eshetőségként a fül-orr-gégész.

Kicsit megnyugtatott a mért érték, de holnap megyek éhgyomrira a kórházba. Érdekes, hogy mintha a házidoki említette volna, hogy terheléses vérvételt csináljanak, de az asszistense csak a sima glükóz vizsgálatot ikszelte be, az alatta lévő terheléses glükóz választási lehetőséget nem nem. Szerintetek szóljak erről reggel a vérvételen, vagy úgy sem tudnak vele mit kezdeni már utólag? Sajna a dokim már csak jövő héten rendel.

(#117) snake1977 válasza Atos23 (#116) üzenetére


snake1977
őstag

Neked inkább alacsony a cukrod, a 4,7 az ennyi kaja után igencsak karcsú... én ezt betoltam volna akkor lenne 12-es cukrom sacc/kb. bogyók mellett :Y de átlag embernek is picit felmenne, mennyi idővel kaja után mérték? Ha eltelt 1-1,5 óra akkor neked tényleg alacsony a cukrod, főleg ha reggeliztél is valamit.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#118) Atos23 válasza snake1977 (#117) üzenetére


Atos23
senior tag

Ez bőséges ebéd után volt 1,5 órával, de reggel reggeliztem is, mint mindig.

(#119) snake1977 válasza Atos23 (#118) üzenetére


snake1977
őstag

Azt hiszem neked akkor csak le leszalad a vércukrod, persze ezt is ki kell vizsgáltatni, majd beszélj a dokival ha lesz ott a vérvételnél, vagy keresd az edukátor nővért, ő is nagyon sok jó dolgot tud mondani.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#120) SzaboZE válasza snake1977 (#117) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egészséges embernél nem csoda, ez azt jelenti, hogy jól működik az inzulin felhasználás. Érdekes, mert a tünetek valóban diabéteszes tünetek. Ha a laboron csak éhgyomrit mérnek, az sajnos semmire nem jó, nem HgBA1c van beikszelve? Az egy pár hetes átlag vércukor értéket ad, abból is lehet következtetni arra, hogy cukorbeteg valaki, de a tuti a terheléses teszt lenne.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#121) snake1977 válasza SzaboZE (#120) üzenetére


snake1977
őstag

Nagyon nem vagyok toppon a témában, de próbáltam segíteni, ahogy tudtam.
Lehet célszerű lenne még egy készüléket kölcsön kérni ismerőstől venni egy doboz csikot és méregetni, jegyzetelni, amig a dokija vissza nem tér.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#122) Atos23 válasza snake1977 (#121) üzenetére


Atos23
senior tag

A Patikába többször be fogok térni. Mindössze 200 Ft-ért csinálják, bár nem örültek neki, mert kifejezetten csak egy ember csinálhatja, be kell hívni egy másik helyiségbe a pácienst, vérrel jár, és szinte semmit sem keresnek rajta :)

Azt a részét kicsit viccesnek éreztem (bocsánat azoktól, akik naponta többször szúrnak), hogy két perccel a szúrás után be akarta kötözni az ujjam sebtapasszal és gézzel.

(#123) beleszólok válasza SzaboZE (#120) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én beteg vagyok, el is hanyagoltam. A tavalyi HgA1c-m 5.4 volt, ha jól emlékszem. Pedig amit összeeszek időnként...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#124) snake1977


snake1977
őstag

Nekem éhgyormorra mértek többször cukrot, mindig magas volt 8-9 között, viszont ha beveszem a gyógyszereim napközben általában ingadozóan 6,5-8,5 között mozog, de volt már 6-os cukrom is vacsora és az esti gyógyszer előtt. Igaz néha engem is elkap a gépszíj és akkor én is össze eszek mindent amit érek. :W Nálam főképp a kevés mozgás az ami problémás, ritkán mozdulok ki itthonról. Sportolás zéró, mert még vérzékeny is vagyok, szúrni meg 2 naponta nem akarom hogy szúrjanak a gyógyszeremmel. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#125) SzaboZE válasza beleszólok (#123) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem is ingadozik rendesen 3-16 mmol közt és mégis 5-6 szokott lenni az A1c. Attól függ mekkorák a kilengések. Ha tartósan magas, azt azért jelzi az A1c is, de mint írtam a terheléses teszt a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#126) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok újra!

Egy kis híradás magamról: Elmentem többször gyógyszertárba vércukor szintet méretni, majd elküldtek vérvételre, illetve diabetológiára is. Sem evés után, sem éhgyomri cukrom nem volt 5.X-től eltérő. A diabetológus doki ezek alapján nem akart terheléses vizsgálatra elküldeni.

Egy saját tapasztalat: Korábbi fogyókúráim miatt rászoktam az aszpartám tartalmú édesítőszerekre, és üdítőkre. Nem függésre kell gondolni, csak csupán arra, hogy a kávémat csak ezzel ittam, kakaót ezzel főztem, sőt még a gyümölcslevest is ezekkel a tablettákkal próbáltam édessé tenni. Egyik napon leálltam ezzel az édesítőszerrel. Azóta jelentősen enyhült a lábviszketésem, és a szomjúságérzetem evés után. Minden olyan tünet, amit cukorbetegség előszeleként éltem meg, csökkent. Persze ez nem zárja ki, hogy nem leszek egyszer cukorbeteg, vagy akár már bennem is bújkálhat az ördög, de mindenképp kockázati tényező volt ennek a méregnek a fogyasztása.

Azóta több helyen is olvastam, hogy az aszpartám nem csak rákkeltő (ezt eddig is tudtam), hanem cukorbetegség-okozó is. Álljon le vele mindenki, aki csak teheti.

Üdv :)

(#127) SzaboZE válasza Atos23 (#126) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem tudom miért fáznak ennyire a terheléses vizsgálattól, de ha így van, akkor örülünk :) Még az is lehet, hogy aszpartám allergiád van. ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#128) snake1977


snake1977
őstag

Szerintem is érzékeny lehetsz az aszpartámra, vagy valamelyik egyéb adalék anyagra, én cirka egy éve használom ezeket a tablettákat napi szinten, pl. colorgan tabi, és folyékonyban az édeskét, utóbbitól érdekes módon nekem ugyan nem, de apámnak emelkedik a vércukor szintje, a szomjúság érzet stimmel de csak akkor ha sok édesítőt fogyasztok. Előtte nem vettem komolyan annyira a dolgot, és felesben készitettem a teám, (fele cukor fele tabi) akkor bizony sokszor volt 14-15-ös szintem. Most azért már ritkábban megy 10 fölé, bár tudom ez is sok. :U Amit még megfigyeltem, minél magasabb a cukor szintem, annál jobban éhes vagyok, ez ilyen 12-13-as szintig van, afelett meg elkezdek álmos lenni, és erőtlen.
Örülök hogy nem vagy egyenlőre cukorbeteg, ha egészségesen étkezel, talán sosem leszel az. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#129) Atos23 válasza snake1977 (#128) üzenetére


Atos23
senior tag

:)

Mindenesetre kijelenthetjük, ezek az édesítőszerek mérgek.

Találkoztatok már a nyírfacukorral, és a növényi cukorral? Sparban most 300-400 Forintért adnak 25 dekás kiszerelést, és nagybetűkkel rajta van, hogy cukorbetegek is fogyaszthatják. Remélem nem meggondolatlanul írták rá.

(#130) snake1977 válasza Atos23 (#129) üzenetére


snake1977
őstag

Az elég jó ár, egyébként a nyírfacukor kb. ugyanaz mint a xilit, legalábbis több helyen ezt olvastam. Néha ha Bp-en járok szoktam látni akciósan xilitet 1500-1700ft/kg áron, a széna tér után a mamut tuloldalán van egy biobolt, kicsit a belváros irányában, ott általában ki van téve a kirakatba.
A másik ami nagyon jó a stevia, de utóbbi nem valami olcsó, viszont állítólag 300x(?) édesebb mint a cukor, és szinte nulla a kalória értéke. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#131) beleszólok válasza Atos23 (#126) üzenetére


beleszólok
senior tag

Azért azt is tegyük hozzá, hogy az aszpartamról ugyan kimutatták, hogy rákkeltő, épp csak az a szépséghibája, hogy olyan dózisban, hogy ha jól emlékszem, egy átlagos cukorbeteg havi adagját kellene naponta magadba tömni, hogy jelentkezzen ez a hatása.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#132) snake1977 válasza beleszólok (#131) üzenetére


snake1977
őstag

A wikipédia érdekes adatokat közöl a napi mennyiségről, 2L üdítőben pl. kb. 1200mg lehet maximum, a maximális napi bevitel pedig 40mg/kg testtömeg szerint. Egy átlag 65kg-os ember ezekszerint 2600mg-ot fogyaszthat belőle maximum. Én pl. simán megiszom 2L üdítőt, listázva van egyébként hogy miben mekkora lehet a maximális mennyiség, nem mondom hogy könnyen, de el lehet érni a napi maximumot. Kérdés hogy a maximum átlépése mit von maga után. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#133) beleszólok válasza snake1977 (#132) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hát egyrészt a wikinek nem igazán hiszek ilyen témákban, másrészt... a palackon (itt van mellettem ;) ) nincs feltüntetve, hogy mennyi édesítő, pláne, mennyi aszpartam van benne.
Szóval én nem vonnék le belőle messzemenő következtetéseket.
Egyébként nézd meg ezt: http://www.weborvos.hu/weborvos/tenyek_aszpartamrol/69212/

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#134) snake1977 válasza beleszólok (#133) üzenetére


snake1977
őstag

Az hogy lehet, és valóban mennyi van benne nagy különbség. :)
A cikk egyébként teljesen új megvilágításba helyez mindent, kiemelném a napi 133db édesítő felett káros hatást, ennyit tényleg nem fogyasztottam még soha, bár néha 40-50db elfogy ha teázom, stb. de az még a fele sincs. :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#135) jano720


jano720
csendes tag

Sziasztok! en most szeretnek atallni 6 ev utan inzulinpumpára. a Minimed 640G keszuleket neztem ki, eleg jokat irnak rola. esetleg valakinrk van rola valami velemenye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.