Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos igaz!

Magasról teszek a cinebench eredményekre. Még amúgy sem volt feltelepítve soha, mert eddig nem éreztem kedvet hozzá, hogy cinebenchezzek pár órát.

(#2) psylocke


psylocke
tag

Mindkettő. Az alaposság az alaposság. Egy hozzánemertő nem fog eljutni a prohardverre, neki mindegy. Akit érdekel, azt minden erdekli a kiszemeltről. Így továbbra is alapos, több oldalas, átfogó teszt kell mindenről. Cinebenchtől CS-ig.

[ Szerkesztve ]

(#3) pandras83


pandras83
senior tag

Az Intel szerint ők korrekt módon áraznak, mi vagyunk csórók

Cyberfuck Patchrunner

(#4) Hunner


Hunner
senior tag

Most, hogy nagyon arra tendálunk, hogy a szintetikus tesztekben az Intel beveszi azt a bizonyost mélytorokra az amd-vel szemben, hirtelen nem lett fontos egyik program sem :C

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Hogy fosnak a Ryzentől. :DDD

(#6) flashpointer


flashpointer
őstag

azert tolhatnak kicsit elegansabban is, nem fullba'. amugy meg pont azert jo a pc mert mindenre jo, de a mindenre eleg nehezkes atfogo tesztet eloallitani...

(#7) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Nem mindegy nekik hogy melyik tetszprogiban keni el őket a rizsa? ;]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#8) satz18


satz18
őstag

Valahogy a zen 2-ig nem volt olyan fontos nekik ez. Lehet vissza kéne ülni a tervezőasztalhoz és kihozni egy versenyképes CPU-t nem a teszteket elmismásolni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) egyedülülő válasza Hunner (#4) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nagyjából le is fedted a lényeget. Nekem is ez volt az első gondolatom

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Ezt most az elmúlt években előjött sérülékenységek kapcsán fejtette ki? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Duck663


Duck663
őstag

Nagyon szoríthatja őket az a kötél a nyakuk körül... ha évekkel ezelőtt jöttek volna ezzel elő még elfogadnám, persze akkor kiderült volna, hogy Sandyről még Ice Lake-re is felesleges váltani, mert böngészgetéshez abban is van elég kakaó, így viszont csitu van, és tessék szépen fejleszteni!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) M107


M107
addikt

:R

Engem már rég nem az érdekel, hogy egyes tesztprogik mit hoznak.
2015-től drágul minden ami a számítástech. kapcsolatos.
Ma már inkább a 300000-500000 Ft gépek a középkategória, de nem baj mert jővöre megint drágább lesz minden új CPU VGA RAM stb-stb.
Fix 60 Fps már nem nagy szó már nem alap 120-200 Fps az igazi :)

Lassan u.az lesz mint a harapott almánál, minden évben jön egy újabb dolog és ha te az egy éves hardvert használsz, akkor egy kis senki vagy mert mindig az új a legjobb.

De én ezt most kimondom "leszarom".

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13) carl18


carl18
addikt

2012-ben használtam elsőnek a Cinebenchet hogy rájöjjek még is mennyi valós számítási teljesítmény van az általam használt processzorban. Remek program, és tökéletes viszonyítási alapnak, szimplán az intel " Van betojva" és próbálja a saját hulladékát előnybe rakni.

Cinebench 11.5-ben a Pentium 4 630 ment 0,6 pontot, aztán az E5200 meglett az alapórajelen ment 1,4 pontot, 3 ghz-re tunningolva 1,7. E5450 alapon 3,6 pont, I5-3470 5,6, I7-2600 6,8. Én régóta használtam tudjam mérlegelni hol van a teljes erő egy adott hardverban. Arra tőkéletes volt, és használni is fogom a jövőben.

Én úgy látom az intel most nagyon be van tojva, az AMD kiadta az új szériát nekik meg csak egy I9-9900KS- jött össze. És kapott egy Ice lake IGP-t, ez nem változtat semmin :D Nyilván arra megy ki a játék hogy a Ryzen 3000 szériát olyan környezetbe teszteljék ahol "Intel CPUk előnyt élveznek". Még a hülyének is le esik mire megy ki a játék :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Sok a rizsa, hol vannak az új cuccok?

Life, Uh, Finds A Way

(#15) Clorf


Clorf
tag

Kedves Intel, csak azért használok cirka 10 éve Cinebench R11.5-et amióta belefutottam egy Atom N270-es netbookba.
Azóta szigorúan Cinebench multicpu score + notebookchk weboldal notebook választás elött.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#16) tzolosch


tzolosch
csendes tag

Csak van olyan érzésem hogy ezt már ellőtték egyszer a mag illetve thread számnál? Minél több mag volt a prociban annál jobb volt, aztán kijött a Ryzen és hirtelen sokadlagos szemponttá lett minősítve...

(#17) joey04


joey04
titán

Igazuk van. Fontosabbak a valós tesztek. Tesztekbe mondjuk kell mindkettő szvsz. De fönteni nem valami cinebench alapján fogok az biztos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) xuldar


xuldar
őstag

Komolyan? Chrome böngésző, Microsoft Office, WinRAR, VLC, ami egy Core 2 Duot is alig izzaszt meg, nemhogy a legújabb, ezeknél sokszor erősebb procikat? Most, hogy úgy néz ki, nemcsak nem ők lesznek az elsők, de még le is maradnak Cinebenchben, hirtelen nem olyan fontos ez a program?
Office-ra meg Chrome-ra kellene minél erősebb processzort venni? Nem szakadt még le a plafon Santa Clarában? :C

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#19) Petykemano


Petykemano
veterán

autós kártyákra emlékeztek-e?
"Végsebesség, hengerűrtartalom, lóerő, fogyasztás"

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20) JordyG válasza xuldar (#18) üzenetére


JordyG
tag

Nem szakadt még le a plafon Santa Clarában? :C
De valószínűleg a fejükre, ezért beszélnek részben hülyeséget. :W Na meg mert kiszakadt a kárpit és égeti a seggüket a fűtőszál.. :DDD

Ha már tesztelés, akkor mind a két módszert kellene, így mindenki megkapja azt amire kíváncsi...

(#21) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Jah, tényleg azért vesz az ember 150e+-ért CPU-t, hogy Chome alatt a facebook üzenőfala rendesen gördüljön és ne akadjon. Ezzel ki nincs így? Nem is értem a problémát :P
Excellel még talán lehetne mérni, ott az FKERES függvény 100e-100e sorral már percekig homokórázik, de ezt is egy szűk réteg használja, ráadásul a végeredmény függ a mintaadattól. Ugyanez igaz a Wordre, hogy diplomamunkát milyen gyorsan küld ki a nyomtatóra, vagy helyesírás ellenőrző mennyi idő alatt fut le.
Megnézném azt aki azzal dicsekszik a többiek előtt, hogy nekem olyan procim van, hogy a Háború és béke helyesírásellenőrzésével 17 másodperc alatt végez :D

(#22) #04430080


#04430080
törölt tag

Oké Intel, nem nézem a teszteket. Nézem akkor az árcédulát. Ja, ott is elbuktatok... ;]

(#23) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

2018 Intel Computex Keynote
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Fking szánalmas egy banda! :C

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#24) XuChi


XuChi
addikt

Nyomoronc intel, be vannak tojva, ennyi. Intel ---> KUKA végre :C

#23: LOL :D

[ Szerkesztve ]

(#25) andy19770128 válasza joey04 (#17) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Éppenséggel az intel szorgalmazta annó 2012 körül a Cinebench használatát.... a phenom mellett az sandy igen jól teljesitett

(#26) gliskard


gliskard
senior tag

A cpu-t érintő biztonsági problémák pach-eiből is ajánlanak vagy inkább hagyják ki az összeset? :)

(#27) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Ami azt illeti engem mára ryzen 2600 as is meggyőzott játékokban legalább is 6/12 rulez

(#28) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Nagyon sajnálom, hogy ide jutottak.... :(

An odyssey through the realm of consciousness.

(#29) Gaboo77


Gaboo77
tag

Ez most elég szánalmas...kb. mintha a Dacia magyarázkodna, hogy nem jól van összehasonlítva a Ferrarival, mert a Tesco parkolóban, nem is tud olyan gyorsan menni hozzá képest... Természetesen ez most szélsőséges hasonlat, mert nincsenek ekkora különbségek.

(#30) Carasc0 válasza XuChi (#24) üzenetére


Carasc0
őstag

De azért látom Intelt használsz! :DDD

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31) Lenry válasza Petykemano (#19) üzenetére


Lenry
félisten

bejgír gücü

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Turcsika válasza XuChi (#24) üzenetére


Turcsika
junior tag

Jaja, teljesen halott a banda!

https://ipon.hu/magazin/cikk/magabiztosan-nyerheti-vissza-felvezetopiaci-elsoseget-az-intel

:C

Egyébként hahó fórumozók!

Megláttam a hírt és valami szöget ütött a fejembe. "Média, IT világ"

Ezzel szemben gyorsan végig futva a techpowerup, guru3d, anandtech oldalait nem látok ilyen hírt. Az intelről szóló mai cikkekben sem látok ilyet. Nem értem, most akkor prohardver, vagy nemzetközi sajtó?

"Az nagy kérdés, hogy az iparág meghallja-e az Intel kiáltásait, és változtatnak-e a bevet gyakorlatokon, azaz eldobják-e a processzorok elméleti maximum teljesítményét tesztelő Cinbench programot, illetve a hasonló méréseket, hogy a helyükre a valós sebességről kevésbé átfogó képet adó, de mindenképpen elterjedtebb alkalmazások felé billenjen a mérleg."

Megnézve a techpowerup tesztelési metódusát ezt látom: Cpu test & Encryption, Media Encoding & Compression, Office & Image Editing, Java @ Database, Rendering & Simulation, Web performance...

Vagyis amit az intel is kihozott "fontos" programokra tesztelnek erősen.

Anandtech-nél: CPU systems tests, CPU rendering tests, CPU web tests, CPU encoding test, CPU office test, CPU legacy test.

Ismét ezt láthatjuk.

Véleményem szerint fontos mindkettő, de mit is kapunk a Cinebench tesztekkel? Erősen szélsőséges, nem napi használatra jellemző eredmények ezek, mint pl a videó konvertálás, vágás. Szerintem abban egyet érthetünk, nem ez a célközönség 99%-nak a mérvadó.

Ekkora a baj hogy kellenek az ilyen cikkek????

[ Szerkesztve ]

(#33) Pete55555


Pete55555
addikt

Gyanútlanul ülök egy kormányablakban, várakozok. Jé megint egy cikk az intelről, lássuk mit tudnak még elb*szni.

Hát páran lehet hülyének néztek, mert vagy 5 percig magamban röhögtem :DDD

Ez szánalmas amit az intel művel.

...Szeretem leracsniztatni...

(#34) #21795072 válasza Gaboo77 (#29) üzenetére


#21795072
törölt tag

Azért a Dacia - Ferrari összehasonlítás igencsak gáz.

Látom, most ez lesz a divat, Intelt fikázni.

(#35) JordyG válasza Petykemano (#19) üzenetére


JordyG
tag

Intel

Persze, ez esetben a sebesség, magszám, cache, órajel +++ egyéb... Mennyit nyomattuk egykor, a legtöbbünk kívülről fújta a legtöbbet...

[ Szerkesztve ]

(#36) Carasc0 válasza #21795072 (#34) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem a fikázás a divat, hanem az ösztönös desktruktív hozzáállás. Jön egy cikk abban megkeresni a rosszat és kibeszélni. Ki a fenét érdekel, hogy az intel meg az AMD miket közöl. Legyen egy működőképes gépem amire kell és ennyi. A csúcsmodellel rendelkező emberek csak e-penis-t mérnek, többségük a BF5 mellett neteznek meg itt írkálják a fikákat. Erre kell nekik az i9 9900k. Jóval kevesebb azon emberek száma még itt is, akik ki is használják a mostani csúcs eszközök képességeit. Aki meg csak játszik, az meg megérdemli hogy költse a 100 ezreket. :)

Én inteles voltam, vagyok és remélhetőleg leszek is. Most egy sandy-m van. Tökéletes. 2 év múlva talán már körülnézek valami jobbért addigra jön az i9 9900k utódja, ami akármilyen lelki sérült meg patchelt, akkor is körbehugyozza a Sandy-t. Ha meg nem úgy alakul, akkor kikukázok egy i7 4790K-t és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#37) subaruwrc


subaruwrc
félisten

rosszul tartod

(#38) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Az Intel a hardvergyártók Fidesze: arrogánsan hazudozni szeretnek, de valójában minél több pénzt akarnak rólad legombolni a hangzatos semmiért. :DDD ;] :U

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#39) XuChi válasza Carasc0 (#30) üzenetére


XuChi
addikt

Már nem sokáik! Alíg várom a R9-et meg egy jó x570 lapot, és az egész intel platformom megy a szemétre!

(#40) kreestuff


kreestuff
csendes tag

Ez kész röhej. :)
Most, hogy majd fossá veri őket az AMD szeretnének megszabadulni a valós teljesítményt összehasonlító tesztprogramoktól.
Igen, teszteljünk office-al, meg winrarral, hogy ne jöjjön majd ki mekkora fosok az intel procik az új AMD procik mellett. :K
Az már csak hab lesz a tortán, hogy mennyivel drágábban fogják adni azt a fos teljesítményt. :C

Quake 3 forever!

(#41) tixem


tixem
addikt

Aha, tehát most, hogy a Ryzen már szintetikus tesztekben is keresztbe pisálja az Intelt így már hirtelen nem is olyan fontos. Értem :DDD :DDD :DDD

Paint 3D bencsmárkot!!4!!4!!!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#42) Turcsika válasza tixem (#41) üzenetére


Turcsika
junior tag

Vagyis eddig csak ott pisálta keresztbe, 8 maggal a 6 magost és így tovább. Ezért is ilyen fontos a cinebench. Minden csak megközelítés kérdése nemdebár? De mint már említettem, szerintem is fontos része a teszteknek, és majd mindenki eldönti mi számára a fontosabb, polírozni a bohócot az eredményre vagy a real napi alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#43) Gaboo77 válasza #21795072 (#34) üzenetére


Gaboo77
tag

Írtam, hogy erős túlzás a hasonlat, nem azt írtam, hogy rossz az Intel. Ez nem tudom hol jött le... Viszont a magyarázkodásuk akkor is gáz és felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#44) Callisto válasza Carasc0 (#36) üzenetére


Callisto
őstag

Iszonyat rossz hozzáállás a márkahűség. Sajnálom az ilyen elvakult embereket.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#45) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az Intel szerint rosszul teszteljük a hardvereket az Apple szerint meg rosszul fogjuk a telefonunkat. Még jó hogy vannak cégek akik megmondják ha valami panaszunk van a termékre, akkor a probléma csak velünk lehet :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) Cassi


Cassi
senior tag

Ha a Chrome igényeiből indulunk ki, akkor legtöbb esetben elég egy 20e Ft-os Celeron, de kétlem, hogy az Intel szerint ez a helyes következtetés :D

(#47) joysefke válasza Turcsika (#32) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezzel szemben gyorsan végig futva a techpowerup, guru3d, anandtech oldalait nem látok ilyen hírt. Az intelről szóló mai cikkekben sem látok ilyet. Nem értem, most akkor prohardver, vagy nemzetközi sajtó?

Tessék:

https://www.computerbase.de/2019-05/reale-cpu-test-intel-cinebench-co-benchmarkreferenz/

Az utóbbi egy hétben kezdtek el kampányolni ezzel az ötletükkel...

(#48) Turcsika válasza Dr. Romano (#45) üzenetére


Turcsika
junior tag

Bocs, nem neked.

Joysefke: köszi,ezt az oldalt nem is ismertem. Érdekes, hiszen már eddig is az intel listáján levő napi használatú programokkal teszteltek.

[ Szerkesztve ]

(#49) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

...elterjed programok... winrar.

Nem értem mire jó a winrar.

Ki használja? Mire?

Ki-betömörítésre extrém bonyolult. Akkor mire?

(#50) bunfi


bunfi
őstag

Intel is offering help to OEMs and press. Help. Na azért ehhez már pofa kell...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.