Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #06658560 válasza Gargouille (#50) üzenetére


#06658560
törölt tag

Manapság ez már nem feltétlen igaz, rengeteg esetben van iskolai, egyéb közösségi csoportoknak csak FB-n up to date kommunikációja.

#48 t72killer: FB-n belül egy időben nem lehetett, mert bukó volt az egész, a szóra repült az automatikus ban x napra.

[ Szerkesztve ]

(#52) Tigerclaw válasza #06658560 (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy pontosan meg legyen határozva, hanem hogy adózzanak minden országban, ahelyett hogy nem adóznak sehol, vagy max. egy adóparadicsomban. Gondolom a bevételeik egy része pontosan meghatározható. Pl. honnan kaptak reklámok után pénzt és azokat a reklámokat melyik országban "teritették", vagy ha eladtak valamilyen szoftvert, appot ott is pontosan lehet tudni hogy ki vette meg.

A lényeg hogy ugyanúgy adózzanak mint a többi cég. Bevétel, költségek, nyereség, adózás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#53) bambano válasza Gargouille (#50) üzenetére


bambano
titán

lehetséges példa: egyetemi oktatással kapcsolatos dolgokat a tanár csak facebookon oszt meg. aki nem facebookozik, az megszívta.

a weblapok tele vannak facebookos mérő-, lájkoló- és nyomkövető szeméttel. ha nem tűzfalazod le, nyomkövetnek.

ha ez nem kényszer, akkor mi az?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) t72killer válasza #06658560 (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ki kell nyomni a rendes sajtóba - csak az a baj, hogy ilyen a hiper polarizált világunkban már nem nagyon akad. Kaptak már a fejükre pl a női mell fóbiájuk miatt, hasonlót, és valóban, viselkedhetnek úgy, mint a NER-es véleményterroristák, kirúgnak jogorvoslati lehetőség nélkül.

Amúgy a Cambridge Analytica - ruszkiknak bedolgozós blama után mintha kicsit visszavettek volna az arcukból.

#53: na ez mondjuk nettó gyökérség, főleg, hogy a FB nem egy ideális platform doksimegosztásra vagy időpontegyeztetésre...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55) Gargouille válasza #06658560 (#51) üzenetére


Gargouille
őstag

Két gyerekem van, óvoda & iskola, tudom miről beszélsz. És mégis lehet FB nélkül is megoldani. Hovatovább, ha mégis emiatt FB-n vagy attól, hogy mondjuk az iskolai csoportot megnézed még nem kell egyéb híreket, agymosást stb olvasgatnod, sem publikálnod a saját véleményedet, nyaralásodat stb.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#56) t72killer válasza Gargouille (#55) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi. Alvó fiókom nekem is van kb nulla személyes adattal/képpel, amivel néha még lájkolok is ezt-azt pl x% bolti kedvezmény kedvéért. Híreket meg eszem ágában sincs f.szbúkon olvasni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57) #06658560 válasza Gargouille (#55) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viszont mégis fenn kell legyél valahogy, magyarul nem tudod megkerülni.

(#58) Tigerclaw válasza Diabolis (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet véleményed, de azért mielőtt megosztod azt, gondold át, hogy mennyire lehet igaz, amit állítasz.

Nem szabad általánosítani. Akárhogy is bontjuk nemzetekre, bőrszínre, vallásra az emberi fajt, azt találjuk, hogy mindenhol ugyanannyi százalékban fordulnak elő tisztességes emberek, bűnözők, okosak, buták, és persze nem így feketén fehéren, hanem mindenféle árnyalatban, a szenttől a tömeggyilkosik, a zsenitől a hatökörig. Gyakran ezekbe olyan dolgok is beleszólnak nagyon komoly mértékben, mint az anyagi helyzet, az oktatás milyensége, a propaganda, a jó vagy rossz nevelés és hasonlóak.

Le lehet írni, el lehet mondani egy sztorit, egy rossz vagy jó tapasztalatról bármikor, de abból az egy történésből semmi értelme nincs általánosítani. Jellemzően az illető nemzete, bőrszíne, vallása, stb. nem is számít a sztoriban, de sokan megemlítik hogy színezzék a történetet. Pl. egy tolvaj esetén csak az számít hogy tolvaj, nem pedig a vallása, neme, vagy nemzete.

Én pl. elítélem amit "sokan" vallásukra hivatkozva, a vallásuk mögé bújva elkövetnek el a közel keleten, de az előző másfél évben volt két olyan közvetlen kollégám is, akinek ugyanaz a vallása mint nekik és mégis vidáman telltek a napjaink...már amennyire vidám lehet egy munkahelyen az ember. Sokat röhögtünk egymás viccein, én tanítottam nekik a mi nyelvünkről, ő az övékről. Az első másodpercben sem volt semmi előítéletem feléjük. Én szidtam a mi szeretett vezérünket, ő meg az övéket. Ez is egy közös pont volt. :P

Azt én pl. kifejezetten utálom, hogy minket magyarokat az alapján ítélhetnek meg amit a kormány művel mondjuk az EU porondján.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#59) joghurt válasza Gargouille (#55) üzenetére


joghurt
addikt

Ja. Okos tancsinéni csak FB-re posztol. Házifeladatokat is. 13 éven aluli (tehát legálisan nem is regisztrálhatott) gyerekeknek.

A tej élet, erő, egészség.

(#60) Gargouille válasza joghurt (#59) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, sajnos az idiotizmus általános. :D

De ha csak a sulis csoport követésére használod, akkor semennyire sem érint a cenzúrázás. Ezért nem értem azokat akik amiatt kelnek ki magukból, hogy az FB-n cenzúrázzák a véleményüket. Miért kell ott véleményt nyilvánítani?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#61) laposonly11 válasza Gargouille (#60) üzenetére


laposonly11
senior tag

"Miért kell ott véleményt nyilvánítani?"
Mondjuk amióta hírek is meg szoktak jelenni? :U
Persze egyszerűbb odanyomni egy lájkot, vagy nem, és akkor azzal is letudhatod a dolgot.

Ordo est anima rerum.

(#62) laposonly11 válasza Tigerclaw (#58) üzenetére


laposonly11
senior tag

"Nem szabad általánosítani. Akárhogy is bontjuk nemzetekre, bőrszínre, vallásra az emberi fajt, azt találjuk, hogy mindenhol ugyanannyi százalékban fordulnak elő tisztességes emberek, bűnözők, okosak, buták, és persze nem így feketén fehéren, hanem mindenféle árnyalatban, a szenttől a tömeggyilkosik, a zsenitől a hatökörig."

Pont hogy te általánosítottál és még rosszul is. Átgondoltad mekkora butaságokat írtál? Pl. iszlám országokban alig van főiskola, vagy bármely komoly intézmény, nem hogy zsenik nincsenek, mivel nem tudják őket kitermelni, de úgy kell mindent nyugatról importálniuk, főleg az elmaradottabb környékeken ahol a sharia törvény működik, kisebb kihágások miatt is teljesen törvényes az emberölés, Afrika nagy részéről már nem is beszélve. Miközben civilizált keresztény, vagy nagy múltú folyamatos ősi kultúrával rendelkező országokban, pl. Dél-Korea, Japán, ott még az autódat sem lopják el ha nyitva hagyod. Ezt pl. Svédországban és Németországban is megtehetted még úgy 10 éve, ma a sok bemigrált barbárnak köszönhetően, már nem.

"Az első másodpercben sem volt semmi előítéletem feléjük. Én szidtam a mi szeretett vezérünket, ő meg az övéket. Ez is egy közös pont volt. :P"

"Hátha a "szidalmazás" mint cselekedet lehet közös pont, akkor valóban az, hiszen ha csak ész nélkül szidtok valamit, de nem magyarázzátok meg miért, akkor valóban nincs valós megalapozott vélemény, amibe a másik, vagy bármilyen gondolkodni hajlandó ember bele tudna kötni, ergo nem alakul érdemi vita és a két szidalmazó fajankó így örülhet egymásnak! :DDD

Ordo est anima rerum.

(#63) t72killer válasza Tigerclaw (#58) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként van olyan szitu, amikor a "helycserés támadás" azaz pl a keresztény szó cseréje zsidóra jogos álhírkeltés miatti BAN-t hoz, pl:

"A középkorban a kereszténység vallási alapon többmillió embert irtott ki Európában, számos kínzás és máglyahalál köthető az egyházhoz." - ez igaz, történelmi tény, semmi ok a bannolásra. A keresztény szót pl sámánizmusra kicserélve viszont NETTÓ ÁLHÍRKELTÉS, és jogos a ban. Az viszont nem jogos, hogyha más súllyal reagálnak a sámánistákat rágalmazó álhírre és pl a zsidó közösséget rágalmazóra.

"kifejezetten utálom, hogy minket magyarokat az alapján ítélhetnek meg amit a kormány művel mondjuk az EU porondján." - emiatt sajnos valószínűleg a nyugaton is jelenlévő idióták előítéleteit meg fogjuk kapni. :( Szerencsére nincs túl sok, de magam is futottam már ilyenbe, még bőven a 2. Orbán kormány előtt...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64) bambano válasza Gargouille (#60) üzenetére


bambano
titán

mert már az is probléma, hogy regisztrálni kell a facebookra.
próbáld meg nem a saját hányaveti nemtörődöm nézőpontodon keresztül nézni a problémát, hanem felelősen gondolkodva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) Gargouille válasza laposonly11 (#61) üzenetére


Gargouille
őstag

Miért kell ott olvasni a híreket? Miért kell hozzászólni pont ott? Miért kell egyáltalán like-olni?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#66) Gargouille válasza bambano (#64) üzenetére


Gargouille
őstag

A cenzúrázásról beszélünk. Attól, hogy roppant felelősen beregisztrálsz a facebookra és elolvasod a tanár által oda rakott jegyzeteket, semmi sem kényszerít rá, hogy ott egyéb tartalmat fogyassz és kommentáljad mások tartalmát. Ez a te döntésed csak, erre senki nem kényszerít. Ugyanúgy ahogy itt a PH-n sem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#67) t72killer válasza bambano (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagy köteles regisztrációkor a nagymamád kislábujjkörméretét is fotóval hitelesítve megadni... Lehetsz simán Bambabő Hurcipán 1901.01.01-es születési dátummal, Antarktiszi lakos.

Sajnos ezzel a taktikával a politikai trollképző szervek is élnek...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68) Habib[HUN] válasza laposonly11 (#62) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

"iszlám országokban alig van főiskola"
Nem azért de ha butaságot írsz, akkor legalább nézz utána. Nincsenek egyetemek... Bocsi de ez hülyeség. Iszlámábádban (Pakisztán) csak 14 egyetem van. Közel 97 ezer diákkal... Szóval nem igaz hogy nincsenek iskoláik. De ha az afrikai kontinenst nézzük akkor Marokkóban (99% muszlim) 26 van, cirka 138 ezer diákkal......

(#69) bambano válasza Gargouille (#66) üzenetére


bambano
titán

facebook használatról beszélünk.
mégegyszer, mert nem érted: a tény, hogy meg kell adnom az adataimat egy amcsi fennhatóság alá eső rendszeren, önmagában probléma, határesetben akár bűncselekmény is lehet. Ezt csak azok gondolják másképpen, akik tájékozatlanok vagy felelőtlenek.

(#67) t72killer nem, amikor arról beszélünk, hogy a facebook működése nem jogszerű, akkor nem buzdíthatsz jogszerűtlen felhasználásra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) t72killer válasza bambano (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez is igaz, szokásos magyar megoldást javasoltam a nyomorult helyzetre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#71) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ő most ugye új, próbál letenni valamit az asztalra olyan téren, ahol eddig még nem volt NER. Nem kell komolyan venni, majd pár mélyenszántó nyilatkozat után kicsit még erőlteti a témát, aztán mikor már nagyon nem megy ez a téma akkor majd átteszik valami más pozícióba vagy bizottsági tagnak...

Sorry, de láttam korábbi nyilatkozatait és emiatt őszintén szólva a képzeletbeli kutyámat se bíznám rá mert kifestené nemzeti trikolórba és kikötné a határkerítésre migráns riasztónak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#72) t72killer válasza CPT.Pirk (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<<--- :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73) Gargouille válasza bambano (#69) üzenetére


Gargouille
őstag

A cenzúrázásról van szó továbbra is, esetleg olvasd el a cikket is ami alatt épp kioktatsz.

Az FB account meglétét előírja kötelezően az egyetem? Talán feltétele a diplomának, hogy az FB-n híreket kommentálj vagy posztolgass? Mert ismerek olyanokat akik enélkül is több diplomát szereztek, bár készséggel elhiszem neked, hogy rád külön jogszabály kényszeríti mindezt... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#74) nuke7 válasza CPT.Pirk (#71) üzenetére


nuke7
veterán

hát remélem is, hogy nem folytatja ezt merthát... who watches the watchers..?
(" „Erős alapjogi kihívásról beszélünk, az embereknek világosan látniuk kell, ki őrzi az őrzőket” – jegyezte meg.")
meg digitális tér, nem digitalizációs ... stb. :U
Nagyon suta minden olyan ember "nyilatkozata" aki úgy próbál egy témához nyúlni, hogy igazából semmit nem tett le azon a téren az asztalra, csak jóban van valakikkel egy ideje... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#75) Somatom


Somatom
veterán

Ez az miniszter asszony! Végre egy lelkes hazafi (hazanő?)! Ne aprózza el a tehetségét, a nagyokat vegye célba! Pl. ott a Microsoft. Az elég méretes IT cég. Azok a mocskok most fizettek ki egy halom pénzt, hogy szánom-bánom módon eltussolják a felelősségüket egy csúnya korrupciós ügyben. De, Ön ezt ne hagyja! Az igazság pallosával teljes erejéből sújtson le az ügy összes bűnösére! Ha ezek egytől, egyig lámpavason lógnak, akkor a nép egy emberként fog Ön mellé állni.
Addig viszont Don Johnson szavai jutnak eszembe:
"Akkor higgy nőnek, ha ló legel a sírján!"

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#76) doooo válasza laposonly11 (#62) üzenetére


doooo
veterán

Te jó ég... ennyi hazugságot egy helyen olvasni... csoda, hogy nem kaptál még pénzt a kormánytól... vagy kaptál? Az is lehet.... de remélem kaptál mert ha még meg sem fizetnek érte, tényleg kár ennyire ledegradálnod magad.

(#77) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt se felejtsük el, hogy a cenzúra akkor is elhibázhatja a célt az egyedi esetekben ha a szándék jó mögötte. Vagy emberek cenzúráznak szubjektíven, vagy félkész algoritmusok. Mindig lesz egy bizonyos százalék, aminél alul vagy túlreagálnak valamit, ahogy a liberalizmus is lehet káros ha túl kevés vagy túl sok van belőle mind egyénileg mind politikai szinten.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#78) Televan74


Televan74
nagyúr

Csak egyszer mondanák ki az igazságot. Nem a nagy tech cégekkel van baj,hanem azzal hogy az általuk üzemeltetett weboldalon meg tud jelenni a szabad gondolkodás, és ennek nem tudnak kényük - kedvük szerint gátat szabni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#79) nuke7 válasza laposonly11 (#62) üzenetére


nuke7
veterán

:)) az szép... ahogy írta a kolléga is előttem ha ezért pénzt kapsz, respekt. (esetleg nekem is van szabadidőm, jöhetne pm-ben, hogy kinél kell jelentkezni ilyen posztra... ;) )

Látszik, hogy nem dolgoztál még kínaiakkal :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#80) mikung válasza Gargouille (#73) üzenetére


mikung
aktív tag

"...ismerek olyanokat akik enélkül is több diplomát szereztek..."

Gondolom nem a FB őrület beindulása után.

(#81) AssAssynn válasza Diabolis (#12) üzenetére


AssAssynn
őstag

Teljesen egyetértek. Ugyanezeket tapasztalom évek óta más platformokon is. Ezzel akarják ellehetetleníteni a másképp gondolkodókat és manipulálni a közgondolkodást. Undorító eszközök ezek. Sajnos túl sokat tűr a magunk fajta, pedig jó lenne már keményen rácsapni arra a bizonyos asztalra...

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#82) #06658560 válasza Gargouille (#73) üzenetére


#06658560
törölt tag

Semminek nem feltétele, de ha a tanár csak ott közli, hogy mik lesznek mondjuk ZH feladatok, vagy hogy változik a terem, akkor nagyon meg lehet szívni.

(#83) #92253184 válasza #06658560 (#82) üzenetére


#92253184
törölt tag

Ezt legfeljebb a tanár szívná meg, mert minden TVSZ-al szembe megy. Számon kérhető és számon is fogják kérni.
Mindenki nagyot akar mondani és szép lassan jönnek is az álhírek és a féligazságok. Nincs egyetem az Iszlám országokban, nem is lehet elvégezni az iskolát Facebook nélkül. Na pont ezért kell a moderálás a Facebookon.

(#84) #06658560 válasza #92253184 (#83) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amikor leczúszol a vizsgáról, akkor pont mindegy, hogy egy év múlva majd igazat adnak neked vagy sem. Ezen amúgy milyen FB moderálás segít?

(#85) bambano válasza Gargouille (#73) üzenetére


bambano
titán

nem, nem csak a cenzúrázásról van szó, kötelező fb használatról van szó meg a hálózati hatásról. ne terelj, nem te határozod meg a kizárólagos témát a topicban.

nem, nem írja elő az fb account meglétét kötelezően az egyetem. továbbmegyek, az általam ismert egyetemeket el lehetne végezni fb használat nélkül, ha a tisztelt tanárok meg a többi diák betartaná a szabályokat. de mivel senki nem tartja be, ezért az eredmény az, hogyha nem vagy fent fb-n, komoly hátrányt szenvedsz.

a több az nálad mennyi? nekem jelenleg 5 diplomám van, az nálad már több? hármat egy egyetem két karán szereztem, a másik kettőt két másik különböző egyetemen. ez elég első kézből származó tapasztalat?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) csiby222


csiby222
aktív tag

Fáj, hogy nem ide adóznak a tech multik és ők is szeretnének belőle egy szeletet nem szól ez semmi másról csak erről.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#87) Somatom válasza csiby222 (#86) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. A legnagyobb csirkefogászat mindíg az, amiből kihagynak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88) Sinesol válasza h-yle (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezek gyakorlatilag minden szabad államban bevett megoldások, mivel legálisan végrehajthatóak, tiszta marad mindenki, egyedül a módszerek különbözőek. Az adóelkerülést gondolom nem kell magyarázni, az külföldön is ugyanugy megy mint itthon, csak ugye nagyobb cégek nagyobb károkat okoznak, a cenzura nálunk még kicsit durva megoldásokkal működik, a kormány is kénytelen belenyulni a dolgokba, miközben külföldön már sokkal kifinomultabban alkalmazzák a véleményterrort, ott kvázi elérték azt, hogy a nép cenzurázza önmagát és még tapsikolnak is hozzá, ha valakit darabokra szednek, csak mert nem ért egyet az aktualis irányelvvel.

Ironikus hogy épp a szabad nyugati érdekszférában kezd egyre aktuálisabbá válni a klasszikus Bikini sor: Mindet szabad, amit nem tilos. Nyilván szólásszabadság van elméletileg, csak hát igen csak sok dologról a gyakorlatban nem lehet beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#89) Gargouille válasza bambano (#85) üzenetére


Gargouille
őstag

Jó, de én konkrétan a cenzúrázásról írtam, hogy igenis elkerülhető és attól még, hogy van FB accountod semmi nem kötelez rá, hogy ott fogassz híreket vagy publikálj. Te meg arról beszélsz, hogy téged köteleznek FB regisztrációra. Két külön dologról beszélünk, és egyik nem következik a másikból, csak te próbálod összekötni.

Ezért írtam a gyorshajtást példának, attól mert van autód még nem kötelező szabálytalankodnod vele.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#90) mjani1172 válasza Tigerclaw (#58) üzenetére


mjani1172
addikt

"hogy mindenhol ugyanannyi százalékban fordulnak elő tisztességes emberek, bűnözők, okosak, buták"

Ne haragudj, de ez nem így van.
És sajnos az általánosítás, a sztereotípia sem alaptalan, hiába próbálnak mást sugallni.

[ Szerkesztve ]

(#91) Eugene Roe válasza Diabolis (#18) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Meg nem nevezett forrással van bajod? Tudod te, hogy milyen következményei vannak manapság egy különvéleménynek? Ha nem foglalták volna törvénybe ezer helyen, hogy ha az ország érdeke a kormány előnyére sérül, akkor sem nyilatkozhat senki semmit, akkor nem kellene ilyenekkel játszani. Egy tanárt sem kérdezhetsz meg nyíltan, nem hogy egy minisztériumi főosztályvezetőt! Pedig nekik is van véleményük, még ha nem is értenek vele egyet...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#92) istnag válasza csiby222 (#86) üzenetére


istnag
addikt

Hidd el az csak egy dolog, sokkal fontosabb nekik, hogy az Ő általuk vélt vagy valós igazságot közvetítsék, pl M1, TV2 híradói.

(#93) Diabolis válasza Eugene Roe (#91) üzenetére


Diabolis
tag

"Meg nem nevezett forrás" Igen, tudom milyen következménye van az eltérő véleménynek. Mivel eltért a véleményem a sokakétól, ezért gyűlöletbeszédként lett jelentve. Egyszer, kétszer, háromszor, aztán hopp 30 nap pihi, de még a messengerről is.
Az általam említett forrásokkal a blikk, bors, origo, és egyéb szennylapoknál van bajom. Örök kedvencem még a régi origo, amikor a Kurultájról írtak egy olyan cikket, amiben minden ott résztvevő csak zsidózott és cigányozott. Vagy amikor olyan témákban nyilatkoznak ezek a források, amikre én is rálátok/ráláttam (pl. rendvédelem bizonyos területei). Meg nem nevezett forrásokra hivatkozva uszítanak. És ez komoly probléma.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#94) #92253184 válasza #06658560 (#84) üzenetére


#92253184
törölt tag

A vizsga időpontok és helyszínek a neptunban vannak fent, amit kötelező használni a felsőoktatásban. Ez megint egy hamis állítás.
Valamint a jogorvoslat sem egy év.

(#95) Narxis válasza joghurt (#59) üzenetére


Narxis
nagyúr

Okos tancsinénit nyakon kell tenyerelni.

Thanos was right.

(#96) Tigerclaw válasza mjani1172 (#90) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem alaptalan az általánosítás, és a sztereotípia, de kerülni kell a használatát lehetőleg, mert egyrészt igazságtalan, másrészt komoly következményei lehetnek a megbélyegzett csoportra nézve.

Ez olyan, mint amikor állítólag kiírták Ausztriában a boltosok, hogy "Magyar, ne lopj". Ezzel azt sugallták, hogy minden magyar tolvaj. Sztálin, Hitler, Erdogan, Putyin, Orbán, Trump, stb. alapján ne ítéljék már meg az általuk képviselt népet. Elég nagy baj, hogy nem mutattak/mutatnak jó példát az új generációknak.

Ha haragszol valakire, akkor arra vetítsd ki, ne egy népcsoportra.

A történelemben már sok példát láttunk és jelenleg is látunk, hogy a szabad véleményből, általánosítás lett majd rasszizmus, majd háború/népírtás. Közben lehet hogy az indította el a dolgot, hogy valakitől elloptak egy biciklit gyerekkorában.

Vannak dolgok, amikből nem szabad engedni, meg kell húzni egy vonalat. hogy eddig és ne tovább, mert másképp lépésről lépésre elveszik a demokráciát. Ezt itthon jól lehet látni. Mindigy lecsípnek valamit a te jogaidból és hozzáadnak valamit az ő jogaikhoz, aztán azt veszed észre 10-20 év múlva, hogy a főtéren 20 méteres szobrot állítottak a kedves vezérnek. Volt már ilyen nálunk is és épp visszafelé tartunk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#97) GreatL


GreatL
őstag

Ez is csak dekázni tud... a techcégeknek talán a logóit felismeri.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#98) Akula


Akula
őstag

Jó ötlet!
Adózzon mindenki! :D
Mondom: mindenki!

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#99) Eugene Roe válasza Diabolis (#93) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én a munkahely elvesztésére gondoltam, és egy közalkalmazottként akár megyei szintű BAN-ra.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#100) t72killer válasza Tigerclaw (#96) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos előítéletes világban élünk. A "radikáljobbos" minden migráns mögött terroristát, rablót, erőszakolót, de minimum élethosszig 20tagú+szaporodó famíliával a szociális rendszeren csüngőt lát, a liberális minden nem-liberális mögött népirtó tömeggyilkost, aki szegény ártatlan hajóra felvett népséget a tengerbe lövetné, a cégvezető minden munkavállalót agyatlan munkadarabnak néz, aki ott lop ahol tud, a nyugat-európai lenézi a keletit merthogy az csóró, a keleti lenézi a nyugatit, merthogy az konzumidióta. Az amerikai rendőr mindenkit bűnözőnek néz, akin nincs egyenruha...

Nnno, asszem megdöntöttem én is az egy posztba zsúfolható általánosítások mennyiségét :DDD.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.