Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

Ez az RTX-árnormalizálódás-várás... ennyibe fognak kerülni elejétől a végéig mint most. Ha a járvány durvul akkor elszállnak az árak még jobban, ha javul a helyzet a vakcinák miatt akkor az árak csak maradnak ott ahol vannak - és ennek már nagyon örülnék.

Boldog új évet és jó egészséget kívánok mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

PS5 a legszebb formaterv :F
ez most valami vicc? :DDD

(#3) EnterR válasza HELLAFLUSH (#2) üzenetére


EnterR
veterán

Leállnál vitatkozni ízlésen?

PSN ID: marquuard

(#4) JanR válasza GreatL (#1) üzenetére


JanR
addikt

Azt tedd hozzá kérlek, hogy "itthon". Külföldön most is lehet normális áron VGA-t venni, csak türelem kell hozzá. Itthon ez sem elég sajnos.

(#5) Micsurin válasza HELLAFLUSH (#2) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jogos pedig milyen sok messze szebb router kapható! ;] :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6) joey04 válasza HELLAFLUSH (#2) üzenetére


joey04
titán

volt szerintem is szebb termék, de a ps5 a top 5-ben nálam is tuti benne van, nagyon jól néz ki. mondom ezt úgy, hogy xbox párti vagyok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) #16820480 válasza HELLAFLUSH (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szép az. Ha a fekete része matt lenne, akkor még jobb lenne.

(#8) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A világért sem szeretnék vitaindító lenni, de kicsit ironikus, hogy a szerkesztőség Nvidia, míg az olvasók AMD videokártyát szavaztak meg legjobbnak, ezen az oldalon. :))

(#9) Biga123 válasza Juhaszatti (#8) üzenetére


Biga123
addikt

"Legjobb asztali vagy mobil dedikált GPU: AMD Radeon RX 6800 XT
Itt az AMD üdvöskéjét találták a legtöbben a legjobbnak, de nem sokkal maradt le mögött a GeForce RTX 3090 nevű szörnyetege. A új termékcsaládok közötti versenyt viszont az NVIDIA nyerte, igaz csak egy hajszállal."

Gyorsan bele is kellett korrigálni :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10) Akula


Akula
őstag

Számomra ez az Acer noti a kérdéses, hogy kerülhetett ide. Sokkal jobb laptopok voltak nála.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) Micsurin válasza #16820480 (#7) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...végre. Azt hittem csak engem zavar a zongoralakk fekete visszatérte. (Nem csak tech területen, az autókban újfent terjedése is zavar. :D )

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#12) EnterR válasza Micsurin (#11) üzenetére


EnterR
veterán

Egy értelmes 3rd-party (akár dbrand) előjöhetne egy fóliával, elsők között vennék rá.

PSN ID: marquuard

(#13) Micsurin válasza EnterR (#12) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A kisebb gond vele, hogy az egy dolog ahogy most kinéz, de visszaemlékezve a lakkfekete 360-amra vagy haverom PS3-jára hááát, 2-3 évesen még rendszeresen takarítva is csoda szép lesz a felület. :U :(((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14) #16820480 válasza Micsurin (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Snazzy Labs csinált róla videót hogyan lehet "szálcsiszolni", csak az a baj, hogy teljesen szét kell szedni hozzá a gépet.

(#15) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ilyen jól élünk, hogy az LG CX sorozatú TV-k nyerték a kategóriát az olvasóknál :F

A szerkesztőség véleményét értem, ők nem fizetnek ilyen termékekért, nekik tényleg a műszaki tartalom az elsődleges.

Az olvasóknál viszont azért fontos szempontnak gondoltam az árat, abban sajna a CX TV-k nem állnak túl jól.

Mondjuk nekem mindegy, nekem egy BX sorozatú LG is drága :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16) DjFlanker válasza Donki Hóte (#15) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Nézd meg a nyertes VGA árát, az Apple M1-s laptop kezdő árát vagy épp a nyertes monitor 300.000-s árát. Az olvasói szavazásnál az ár teljesen irreleváns.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#17) Trollbjorn


Trollbjorn
csendes újonc

Azért elég vicces hogy egy acer laptop az első mikor apple kijött egy megfizethető (Air kb. 430k huf) notival ami csak "gamer" kategóriában nem nyerő :)

Nyilván az előző évek bármelyikében nem írtam volna ilyet hiszen sok noti összességében jobb volt az inteles macbooknál, de éppen idén történt valami ritka az apple részéről, és az iPad-en kivül (kivéve a túlárazott prot) más kategóriában is egyértelműen megéri apple notit venni (ha valaki nem irtózik a macOS-től és nem játszani akar rajta).

(#18) #72042496 válasza Donki Hóte (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az én értelmezésemben nem feltétlenül esik egybe az, amit az ember a legjobbnak tart, a legjobb ár-értékűnek tart, illetve amit aztán megvesz. Persze, vannak olyan hozzászólók, akik számára létezik az ő készülékük meg a szar, de azt most hagyjuk. :) Úgy tippelem, hogy itt sokan az ár-értéket vették alapul, mert abban a CX nagyon is rendben van, sőt, 55-ös méretben szerintem a legjobb a mostani piacon. (Pedig én a DTS dekóder elhagyása és megvágott fényerő miatt nagyon fújok az X sorozatra.)

#16 DjFlanker
Annak a monitornak önmagában az árával lenne szerintem a legkevesebb baj. A beépített ventilátor és a hírek alapján hitvány QC miatt nem tudom komolyan venni a készüléket. Emellett a 2020-as évet, illetve a monitorok piacát szépen összefoglalja, hogy jobb híján én is a GN950-et írtam be.

[ Szerkesztve ]

(#19) NandoXXL válasza Donki Hóte (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Normális helyen szavazó gomb van számlálóval, az eredményt pedig megadják lehessen látni mennyire reprezentatív a felmérés. Nem egymás rudiját ... szajerezik páran a topikban prémium elit érzéssel.

(#20) Nergalos


Nergalos
aktív tag

Nekem egyik említett termékből sincs itthon egy darab sem. Valamit rosszul csinálok?? :)

(#21) Semplar válasza NandoXXL (#19) üzenetére


Semplar
őstag

👍

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#22) -NRGyP- válasza Micsurin (#11) üzenetére


-NRGyP-
tag

Beállok a sorba! Úgy örültem, hogy eltűnt ez a fekete csillogó izé, erre egyre több helyen jelenik meg megint. Hónapja vettem egy új routert, a tetején egy nagy rész ilyen csillogó fekete. Bár ritkán nyúlok hozzá, vmiért mégis mindig tiszta ujjnyomos az egész... bár lehet kislányom taperolja amikor nem látom :))

B.Ú.É.K. Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#23) bayarena válasza Trollbjorn (#17) üzenetére


bayarena
aktív tag

Es akkor azt is vedd hozza, hogy nyugaton meg sokkal olcsobbak ezek, en pl kb 430huf-ert vettem a macbook PRO-t M1, 512GB ssd-vel.
Air 256gb ssd-vel mar van kb 300huf-nak megfelelo penzert.
Szoval igencsak versenykepesek a vilagban, foleg a szoftveres hatter miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#25) keIdor válasza Donki Hóte (#15) üzenetére


keIdor
titán

Kifejezetten rendben van a CX ára és mivel lassan kifut és jön a helyére a C1, nem is drága.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) HELLAFLUSH válasza EnterR (#3) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

dehogy állnék le vitatkozni...
Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenkinek egyforma az ízlése (ami nem is baj) csak nem értem, hogy miért lett a legjobb formaterv amikor kb mindenki ki volt akadva, hogy mekkora helyet foglal meg, hogy fektetve milyen hülyén néz ki+sok nappaliban nem mutat jól.
(részben én is egyetértek velük, pedig majd idén én is venni szeretnék egyet az XSX mellé)

(#27) #72042496 válasza HELLAFLUSH (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebből is csak az látszik, hogy sokszor a hangos kisebbség veri a fórumon a tamtamot. :) (A PS5 kapcsán én is vertem a fórumon a tamtamot.)

[ Szerkesztve ]

(#28) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

(#29) Solten


Solten
addikt

Legszebb formaterv: Sony PlayStation 5 konzol

:DDD :DDD :DDD Nem tudom mit szivnak ennyien, de kuldhetnenek belole.

Saor Alba

(#30) Yeffy válasza NandoXXL (#19) üzenetére


Yeffy
veterán

Nem egymás rudiját ... szajerezik páran a topikban prémium elit érzéssel.
:DDD :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31) Akula


Akula
őstag

Nincs itt semmi baj. Fizetett hirdetés.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#32) bayarena válasza Solten (#29) üzenetére


bayarena
aktív tag

igen, nem lenne ezzel baj, ha lenne olyan, hogy gyerek kategoria. Egy gyerekszobaban tenyleg jol mutat, meg talan egy igenytelen panelban is tokmind1, de egy normalis nappaliban mar kerdeses. Esetleg ha lenne belole tobb szin pl vmi elegansabb szurke...

(#33) #16820480 válasza bayarena (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt már annyiszor lehetett hallani, de kíváncsi vagyok hány embernek van tényleg normális nappalija, ami ízlésesen és tudatosan van berendezve, nem csak silány minőségű, összedobált bútorokkal.

(#34) #72042496 válasza #16820480 (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

A többségbek biztos nincs. De azért ritkaságszámba se megy, már csak abból kiindulva, hogy milyen nehéz volt belsőépítészt találni.

(#35) Viktor0610 válasza Akula (#31) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

LOL :))

Samsung Galaxy A54

(#36) bayarena válasza #16820480 (#33) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nezz korbe a barataidnal. Attol, hogy vannak igenytelen emberek, az meg nem jelent semmit, vagy nem jelenti azt, hogy nem kene igenyesebb kinezetet tervezni. Nem tudom, miert nem lehet pl mas szinben is kapni, mikor a mai vilagban mar a szaros telefonok is rengeteg szinben kaphatoak, meg mas termekek is.

(#37) JanR válasza bayarena (#32) üzenetére


JanR
addikt

"Igénytelen panel" és "normális nappali" nem járhat kézenfogva? Azért ez így erős egy kicsit nekem.

SZERINTEM igényesen van berendezve a panel nappalink és még is jól mutat a TV mellett a PS5...

(#38) bayarena válasza JanR (#37) üzenetére


bayarena
aktív tag

de, termeszetesen, bocsi. csak nagy atlagban nem jellemzo.

(#39) Donki Hóte válasza bayarena (#32) üzenetére


Donki Hóte
veterán

talan egy igenytelen panelban is tokmind1

Szerintem ami igénytelen, az az "amerikai konyhás nappali", az pedig nem a panelek jellemzője :K

Bár manapság az újonnan épülő lakások többsége amerikai konyhás, biztosan felmérték a vásárlók igényeit és a vevők szeretnek a konyhában az ülőgarnitúráról TV-t nézni :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#40) simonzé


simonzé
addikt

Hogy felment a pixel ára. Ebbe a cikkbe pl. csak 3 fotó fért bele... Nyilván mindenki tudja hogy hogyan néz ki a nyertes monitor, laptop meg a founder's edition vga hűtő. (nem.)

Azért se fogok mindre rákeresni, csak jelzem hogy ez a cikk nem sikerült jól. BUÉK.

I don't fit in. I fit out.

(#41) #16820480 válasza bayarena (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont az alapján mondom, plusz a több száz lakáshirdetés alapján, amit végignéztem az utóbbi hónapokban. Vagy lehet, hogy csak mások az elvárásaink.

Donki Hóte: Az amerikai konyhás nappali azért jó, mert ha vannak vendégek, akkor lehet velük addig is beszélgetni, amíg készül az étel, nincs a társaság valamelyik tagja száműzve a konyhába, amíg kiszolgálja a többieket. Nekem ez szempont volt lakáskeresésnél, külön konyhás szóba sem jött.

(#42) #72042496 válasza Donki Hóte (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előző hozzászólást kiegészítve - amerikai konyhával nagyobb a tér, tágasabb és világosabb lehet a lakás. Nálam speciel az is felmerült az átalakításkor, hogy igen, a konyhából is lehet hallgatni a hifit. Aztán lehet, hogy a fene kapcsolgatja és végül ott is Denon 350 (multiroom) lesz, meglátjuk. Egyelőre készüljön el végre, a belakás azután következik.

[ Szerkesztve ]

(#43) Yeffy válasza #72042496 (#42) üzenetére


Yeffy
veterán

Az előző hozzászólást kiegészítve - amerikai konyhával nagyobb a tér, tágasabb és világosabb lehet a lakás.
pontosan. mindkettotokere. nekem is ez az egyik szempont a hamarosan esedekes lakaskeresesnel. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#44) Donki Hóte válasza Yeffy (#43) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha ilyen lakást veszel, akkor arra nagyon figyelj, hogy a főzőlap felett legalább a főzőlapnál 10-10 cm-el szélesebb szagelszívó legyen és az elszívó feltétlenül a szabad levegőbe kivezetett legyen.

A belső térbe visszavezetett keringetésű, zsírszűrő betétes szagelszívók semmit sem érnek, a lakás már egy rántotta elkészítése után is olyan büdös lesz, mint egy népkonyha :( A szag pedig a tizedik rántotta után kiszedhetetlenül beleszívódik a szőnyegbe, függönybe, bútorokba.

Tudom, hogy ezt sokan észre sem veszik (kvázi az "otthon illataként" rögzül bennük), de igazából pont ez az igénytelen nappali jellemzője.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#45) Yeffy válasza Donki Hóte (#44) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ezt sajnos tapasztalom is a jelenlegi helyemen, ahol csak belso keringeses, zsirszuros szagelszivo van, allandoan nyitva kell lennie az ablaknak. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#46) bayarena válasza Donki Hóte (#39) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ha valaki egy panelban akar amerikai konyhas lakast, az tenyleg szar lesz, de egy normalisan megvalositott minosegi amerikai konyhas elrendezes zsenialis. Persze ehhez minosegi dolgok kellenek, nem feltetlen magyar penztarcahoz van merve. Egy jobb szagelszivo rendszer, ami miatt semmit nem erzel a nappaliban siman lehet kb 8 ezer dollar mindennel egyutt. Ehhez kepest az AMD procik ara piskota.

En speciel jelenleg ps4 pro-t hasznalok, es tenyleg nem tudom meg, hogy hova rakjam a ps5-ot, hogy ne latszodjon, de legyen legmozgasa.

(#47) Sanya


Sanya
nagyúr

Apple m1 úgy a legjobb mobilproci, higy a kétesveredményű geekbench-et futtstta le a gyártó....

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48) Donki Hóte válasza bayarena (#46) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az "elmaradott" panelházak az esetek 98 %-ában nem sötétkonyhásak, hanem a konyha az épület külső frontján van kialakítva (van ablak a konyhában), tehát ha valakinek az az ötlete támadna, hogy amerikaikonyhás nappalit akar a konyha és a nappali közötti fal kiszedésével, akkor probléma nélkül tud külső kivezetéses elszívót telepíteni a konyha-részbe.

Ezzel szemben a felkapott új építésű lakások esetén az esetek nagyon kis százalékában van a konyha az épület külső frontján, a legtöbb esetben a konyha-rész az épület belső részén van, ahonnan a legfelső szint kivételével nincs kivezetés a szabadba.

Nézd meg a mostanában közel 1 millió Ft per négyzetméter áron kínált új építésű lakásokat (Young City, Green Court Residence, Kassák Passage, Kassák Residence, Madarász 38, Dagály Park, stb), egyik esetében sem lehet kialakítani szabadba kivezetett elszívót a konyha részből :(

Szándékosan hoztam fel több beruházó (Cordia, PestiHázak Zrt, OTP Ingatlan Zrt, Wing Zrt, MetroDom, stb.) által épített házakat, ez sajnos általános jelenség. Szóval aki amerikaikonyhás lakást szeretne, az csak nagyon sok utánajárássel tud olyat találni, ahol megoldható a korrekt páraelszívás a konyhából.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#49) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Ez a cikk a szerkesztőség és az olvasók véleményét összefoglalva nagyon jó ötlet volt! Remélem, hogy sorozat lesz belőle, és olvashatjuk minden év végén!
Boldog új évet! :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#50) Sanya válasza Donki Hóte (#48) üzenetére


Sanya
nagyúr

3 éve költöztem be az amerikai konyhás belvárosi lakásomba, ahol van kivezetés a szabadba, de nem csak nekem, hanem mindenkinek. Tervezni tudni kell.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.