Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nubreed válasza borix (#47) üzenetére


nubreed
veterán

Uhh a mobil szegmensben is egyre jobban apad az AMD részesedése, itt voltak nem rég a negyedéves jelentések, szerintem itcafe-n is, nincs semmi, amire büszkék lehetnének azon a fronton sem. Egyedül a konzol tartja őket életben jobbára, ha nem kapják össze magukat, csúnya vége lesz. Itt nem arról van szó, hogy temeti őket bárki is, de ha így folytatják, már az elvakult rajongók is előbb utóbb elfordulnak tőlük.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#52) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Fontos kérdések lennének az alábbiak.

Az fx 8320 és az fx 8320E között van teljesítménybeli különbség akkor ha. MIND A KETTŐ 4.8ghz-re van tuningolva?

Illetve ha mind a kettő (8320 és 8320E) 4.8 ghz-en ketyeg, akkor is 30w-al kevesebbet fogyaszt a 8320E mint a sima 8320?

Azért lenne érdekes ez számomra, mert ha csak a fogyasztásban különböznek egymástól, és tuning hatására is megmarad a 30w különbség köztük akkor a 8320-at venném meg.

XD alias IKSZDé

(#53) Oliverda válasza Ciccuka (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel vagy kivel szemben lenne úgy fair? :F

Minden processzoron pontosan ugyanazokat a programokat, illetve teszteket futtatjuk le. Éppen akkor nem lenne fair, ha valamelyiken újabb verzió futna.

honda 1993: Ugyanolyan órajel és feszültség mellett nagyon hasonló a fogyasztás, max. pár watt lehet az eltérés. Ha tuningolsz, akkor majdnem mindegy melyiket veszed.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#54) stratova válasza gtamate2 (#46) üzenetére


stratova
veterán

Azért FX-6300 alapon nem fog :N , ha abban a 3+1-es lapocskában nem throttlingol a Phenom II 945.

Ettől függetlenül nagyon gagyi lap tuningra nem ajánlott, de egy 4+1-es-ben már FX-6300 is húzható ésszel míg 4 modulnál komolyabb lapra van igény.

[ Szerkesztve ]

(#55) sb válasza t72killer (#31) üzenetére


sb
veterán

Azért bizonyos helyeken nagyobb a különbség. Főleg a HT-vel.
Mármint i7 vs i7 (vagy még inkább i3 vs i3) teszteket megnézve.
I5 vs i5 között jóval kisebb a különbség.

(#56) Yutani


Yutani
nagyúr

Ez a fogyasztás fétis annyira nevetséges... Dobálózunk itt a wattokkal, de valójában annyira pitiáner értékekről van szó... :U

Saját géphasználatom alapján kiszámoltam, mennyivel fogyaszt többet a gépem egy FX-8350 processzorral, mintha egy i7-3770K alapú gépem lenne.

Nagyjából napi 3 óra idle, 1 óra film, 1 óra játék a használati szokásom (ez átlag inkább).
Ez alapján napi 3x16 + 1x22 + 1x64 = 134W-tal fogyaszt többet az FX-es gép. Ez egy hónapra 45 Ft/kW/h árral számolva 30x134 /1000 x45 = 181 Ft, egy évre ennek 12-szerese, azaz 2.172 Ft.

Számoljunk csak! Az összesítő táblázat szerint az i7-3770K 20%-kal gyorsabb az FX-8350-nél, miközben a pillanatnyi legalacsonyabb használtpiaci áruk 60k illetve 35k. Ez 71% felárat jelent.
Árgép minimum árak: i7 89k, FX 44k. Ez 100% felárat jelent, és ezt veszem alapul a továbbiakban.

Összefoglalom, hogy mindenki megértse:

Van egy Intel i7-3770K processzorunk, ami duplájába kerül az FX procihoz képest, a különbség 45e Ft. Az i7 proci a mérések alapján átlagban 20%-kal gyorsabb, mint az FX processzor. Tehát ár/teljesítmény arányban bukta van az Intel i7-nek, mert ebben a mutatóban sokkal jobb az FX. Persze az AMD processzorral szerelt gép többet fogyaszt, mint az inteles, ennek felára egy hozzám hasonló átlag felhasználó számára éves szinten 2-3e Ft. A két processzor árkülönbözetét 3e Ft/évvel számolva 15 év alatt hozza be az Intel, utána már nyereségesek vagyunk!

Persze lehet azt mondani, nem kell i7, elég az i5 is. Akkor annyiban módosul a helyzet, hogy az i5-4670K-nak az Árgép minimum ára 59e Ft. Itt van tehát az FX-hez képest 15e Ft (35%) ártöbblet, és van 11% teljesítmény többlet. A fogyasztás többlet kb. annyi, mint az i7 esetében (nézzétek meg a fogyasztási diagramot), számszerűsítve 2.041 Ft éves szinten. Itt már csak 5 év kell az Intel processzornak, hogy ledolgozza a többletköltségét.

Ha valaki jobban kihasználja a gépét, azaz többet hajtja, lehet 4-6e Ft is a különbség, de ez is olyan összeg, amit egy élelmiszer bevásárlásnál simán elköltesz és 3 nap alatt kisz@rod. :DDD

Na uraim, érzitek, hogy a sz@rt pofozgatjátok? :))

#tarcsad

(#57) CsigaGyilkos válasza borix (#47) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Egyetértek veled. Aki újonnan akar vásárolni és nem szándékozik közelítőleg, vagy több mint 100K-t áldozni lapra+cpu-ra az AMD-t fogja választani még mindig.

Visca el Barcelona!

(#58) t72killer válasza Yutani (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kötekedésmentesen - inkább infót kérve, mert túlságosan nem vok képben AMD oldalról: Nem kell véletlenül extra hűtőt venni az FX-re? OK, ez intelnél is erősen ajánlott, ha az ember tuningol.

Másik dolog: igen, tény, az ár/teljesítmény arány korrekt, sőt, az AMD-nek a teljesítményhátrány miatt elég csúnya diszkonttal kell adnia a cuccait. Egy idő után nincs értelme ár/teljesítmény viszonról tárgyalni, mert ha a szükséges abszolút teljesítmény nincs meg, hiába a csilivili mutató... Ennyi erővel hozhatnánk az Atom procikat, hogy húdejó az ár/teljesítmény mutatójuk - persze, csak kevesek a feladathoz. Igazából a kérdés FX fronton ugyanez: elég egy FX8xxx pl egy gtx 970 kihajtásához? (azaz nem szembesül a muki 10-20%-kal gyengébb minimum FPS-ekkel, mintha intel rendszeren lenne?) Adott szituációban nem melegíti fel túlságosan a házat a proci, hogy a VGA is megizzadjon tőle? Nem kell extra tuninglap ahhoz, hogy kiszolgálja a proci áraméhségét, amikor a VGA-is maxon fut?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59) sg22 válasza Yutani (#56) üzenetére


sg22
senior tag

klasszikus hozzaszolas. szerinted az aram miatt megy az ugralas a fogyasztas miatt? jesszus :C

(Szakértő)

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#60) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Igencsak középszerű cuccok ezek, a fogyasztásuk továbbra is az eget veri húzva. Olybá tűnik nekem, hogy az AMD fel is adta a harcot az Intellel, meg sem próbálnak versenyezni. Új architektúra 2016-ban?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61) Sanya válasza t72killer (#58) üzenetére


Sanya
nagyúr

átlag embernek elég. nem hiszem, hogy mindenki adobézik, meg videókat kódol otthon. az marad a 10%-nak.

Sőt, ha megnézed a vásárlókat, főleg erre keleten, leginkább a 70.000 forintos laptopokat lehet eladni 100.000-ért, "kamatmentes" hitelre, amiben valami hótgány olcsó alkatrészek vannak...

kell a teljesítmény, persze. kórházakba szöveget szerkeszteni?
irodába wördölni?
filmet nézni?
facebookolni?
megnézni a napiszart?

átlag embernek mikor kell a nyers teljesítmény?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62) glutamin válasza Yutani (#56) üzenetére


glutamin
őstag

Valóban nem nyom nagyon sokat a latba, de mégis mérhető. Egy Excel táblában plusz egy sor az üzemeltetési költségek között a fogyasztás. Céges környezetben, ahol mondjuk 3-5 éves ciklusban cserélik a gépeket és napi 8 órát mennek a munkanapokon már ez sem elhanyagolható.

Ha megnézünk egy
- újkori vételár
+ fogyasztási költség
- eladási ár

hármast akkor lehet még rosszabb a helyzet AMD számára.

Mindezektől függetlenül nagyon jó lenne ha az AMD kicsit fel tudna zárkózni, mert ahogy előttem is írták intel vonalon nem sok teljesítménynövekedés volt az elmúlt 3-4 generációban.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#63) Plazmacucci válasza sb (#49) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is egy magfeloldott B50-et használok ami 4GHz-re van húzva. Azóta se találtam olyat amire megérte volna váltani! Természetesen abba a foglalatba.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#64) t72killer válasza Sanya (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, az átlagpolgár simán elballag Atomon:). A felhasználók kb 5%-a igényel pörgősebb gépet (=FX, i5 felett), 1% látja hasznát egy komolyabb (de még mindig konzumer) i7-nek és talán fél ezrelék dolgozik komolyabb munkaállomáson 8+magot rendesen leterhelve. A valóságban az 5% igényesebb userből sokan a hobbi miatt erősebb gépet vettek, mint ami minimálisan szükséges (én is közéjük tartozom, a SC2/Beyond Earth elfutna i5 3570K-n is nulla kompromisszummal. Talán majd a 2.7k-s gopro videók szerkesztése megizzasztja...)

#62: Az eladási ár nagyon random dolog, ha még életképes a platform, akkor van értéke, ha kijött valami, aminek az induló-csíra-alapgyökérkonzumerceleroncsmínusz verziója is leveri, akkor max színesfémkohóban lehet hasznosítani. Az intel Prescottokat se kapkodták a core korszak beköszöntével:). Persze most lehet érdemben i5 verziók között haladni, egy használt H61-es lapért kb feleannyit kapunk, mint egy zsírúj H97-esért, és nem lesz gond se a lap se a proci eladásával.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65) Laja333 válasza t72killer (#58) üzenetére


Laja333
őstag

[link]

Linkeltem már, de nem figyelsz. 780\980 sli mellett is pariban van a 4770k-val.

Amdhez jobb hűtő, Intelhez jobb hűtő + delid kell egy komolyabb tuninghoz.

Aztán hiába fogyaszt kevesebbet az intel, ha hőmérséklete magasabb az amdnél. Kérdés: miért lényeges a fogyasztás, ha intel melegebb, és minimális a fogyasztásból eredő többlet kiadás a "Titász" felé? Költői kérdés...

(#66) Yutani válasza sg22 (#59) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát ha gyári hűtővel használod az Intelt, akkor az FX-hez ajánlott 8-10k-s hűtő többé-kevésbé eltolja az arányokat. i5-nél már rögtön kisebb az ártöbblet gyári hűtő esetén.

Azonban a gépére valamit is adó tulajdonos egy i5/i7-re is megveszi a komolyabb hűtést, így ebben az esetben ugyanott vagyunk.

Persze lehet még vitatkozni, hogy merthogy az alaplap drágább az FX-hez. Igen, itt van az Intelnek előnye, mert a leghúgyabb H61-es alaplapban is elmegy az i7, de az FX-hez kell a komolyabb minőségű alaplap. De az mennyire valószínű, hogy egy 10k-s H61-be beleteszel egy i7-et? Ugye érzed, hogy ez nem az a kategória...

Jesszus.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#67) t72killer válasza Laja333 (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Átugrottam a grafikonokat és csak a végkövetkeztetést olvastam ("4770K beats the FX-8350 for both minimum and average." - egymás után 9x...), hogy csak hangyányival, azt most látom:R. Kérdés: ezek közül melyik CPU-igényes? BF4 multira, Beyond Earth-re és Starcraft2 HoTS-ra lennék kíváncsi, de tényleg.

#66: Nyilván tuninghoz jobb hűtő, jobb lap, vastagabb pénztárca szükségeltetik:R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68) fanti


fanti
addikt

Na, végre elérték az i7-870 teljesítményét. Az is valami.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69) Laja333 válasza fanti (#68) üzenetére


Laja333
őstag

Te olyan vagy mint az Internet Explorer: késve reagálsz, akkor is hibásan. :DD

[ Szerkesztve ]

(#70) Yutani válasza t72killer (#67) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igazából az a lényeg, hogy mindkettőt meg lehet magyarázni, miért jobb választás a másiknál. :DDD

#tarcsad

(#71) Armagedown


Armagedown
őstag

Ne szidjátok az FXeket, két dolgot kaptok egy árán, villanyradiátornak is lehet használni :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#72) Laja333 válasza Armagedown (#71) üzenetére


Laja333
őstag

[link]

Nekem úgy tűnik az intelek sokkal alkalmasabbak erre. :)

(#73) t72killer válasza Yutani (#70) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a krédés, hogy az ember mire használná és mennyit szán a témára. Autóból is lehet többfélét venni, manapság mindegyik szárazon viszi A-ból B-be az embert, mégis az egyik 8millába kerül a másik másfélbe - alkalmasint minimális tapasztalt teljesítménykülönbséggel.

Mondjuk annyival sántít a hasonlat, hogy autómárkából van kismillió, kb mindíg találni tragacsabbat és jobbat, hacsak nem a pálinkáspistabácsi biciklije és a legújabb Ferrari a jelöltek.

#72: Ez inkább a hűtőjüket és a pasztájukat jellemzi. Nemrég építettem át a gépet, az intel paszta még csak nem is fedte be rendesen a cpu kupakját! (és még én csodálkoztam, hogy nem megy rendesen a prime...) Most h105-el alap ventifordulaton tuning nélkül nem tudom 60 fok fölé fűteni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74) Habugi


Habugi
addikt

Kösz a tesztet Oliverda! :R

Ez a 8310es jókis cuccnak tűnik, az 1.43V-al elért 4.8 sem rossz, csak próba szintjén szívesen fogadnék egy ilyet a lapomban!

Amúgy állati jók ezek a kis szeánszok amiket a flóra talajközelibb szegmenseiben élő fauna képviselői rendeznek 1-1 AMD CPU-s cikk/teszt alatt azzal, hogy összejárnak falepkéket csattogtatni! :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#75) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Egy 6 magos Phenom II-t hajtok már elég régóta.. tökéletesen elégedett vagyok, mint a proci alatt lévő 990FX csippes Asrock Fatal1ty-vel...
ez az FX8310 szimpatikus... lehet hogy nem Core i9 9990k proci szintje, viszont később egy ilyen FX-el a mostani rendszeremből némi plusz teljesítményre tehetek szert, szóval Phenom II-ket hajtó emberkéknek ez még lehet egy olcsó upgrade lehetőség :K

(#76) #57638400 válasza Yutani (#56) üzenetére


#57638400
törölt tag

Hmm, egyszer pontosan ezt akartam kiszámolni, csak nem volt kedvem. Köszi !
Nem hinném, hogy aki eddig a szart pofozgatta, annak most leesne. De így legyen !
Még mindig képtelen vagyok elhinni, hogy az AMD-s cikkek alatt még mindig azt olvasom, hogy:

A-series: gyeeeenge, az x86 részlege semmit sem ér, az IGP-vel nem lehet játszani (ez egyszerűen szánalmas - a proci részlege több, mint kétszer erősebb, mint a mostani procim (Pentium G840 vs. A10-7800), az IGP meg többet tud az R7 250-nél, ami már így is nagyon baró, és elégséges számomra. Szóval kinek mi, nem kéne állandóan lehúzni.

FX: Ez is gyeeeenge, mert a zintel sokkal zsírabb. Igen, egyrészt az ár/érték arány tényleg nem számít, nomeg az sem, hogy szó szerint tíszer akkora a kékek büdzséje (ld. korábbi PH!-s cikk). Szóval tízszer kevesebb pénzből 20-30, akárhány %-kal gyengébbek, nem 1000%-kal. Érezzük ?

Oliverdának pedig köszönöm a cikket. Tetszik a helyesírásod. :)

(#77) csongi válasza Armagedown (#18) üzenetére


csongi
veterán

lattam es sirtam is :)
Ha diviso is ekkora fos lesz felszamolom az egesz pc rendszeremet. Mert ez mar az agyfosas kategoriaja. Terrafloppokat kepesek szamolni a hardverek, es ehelyett szarozas van.
sb
Minimum fps :) Mivel vizualis élményben nincs akkora elteres egy 2v4AA kozott semmi letjogosultsaga nincs a minimum fps nek :) Ez is totalis peldaja az optimalizalatlan konzolportos szemetek elarasztasa a piacnak. A brutal cuccok is 30fps tudnak egyes jatekok alatt!!! Viccc :) Mire kell ekkora teljesitmeny? Ezekre a grafikai megjelenesekre, vagy netalantan fizikara? Jo lenne ha mar eldontenek mi mit szamoljon ki. Retek nagy csendben nekik tokeletes ez igy. Ebben a formaban lehet az eladoskat novelni. Gusztustalanul a penzrol szol, semmi mas. Nah mindegy. aki 5fps ert kozel ketszer annyit ad egy cpu - alaplap araert, tegye meg. De agyam fakad, mikor mek jol megmagyarazza mekkora uber kiraly az intel, es mekkora iszonyat szuksege van ra :). Pace. De nekem 5fps xart se er. Ha ezen mulik a jatszahotsag akkor mar reges regen rossz.

[ Szerkesztve ]

(#78) stratova válasza #57638400 (#76) üzenetére


stratova
veterán

A-serieshez:
Don Sass nemrég próbált A8-7600-at i3-4150 után. Sajnos a legfrissebb driverekkel nincs kibékülve vagy a lap vagy a konkrét APU, amit vagy cserével lehetne orvosolni vagy AMD-nek valóban kellene reszelni a drivereken. Viszont az x86-os teljesítményt illetően elmondása szerint érzetre nincsen érdemi hátrányban i3-4150-nel szemben (noha a benchmark eredmények alapján i3 előnye egyértelmű). 45 W-os kerettel a lassulás már érzékelhető.

A másik számomra érdekes megállapítás a noti topikból A8-7100-ról jött, miszerint böngészésre mindennapi használatra az is egészen kellemes. Holott nyers adatok alapján alulmarad egy i3-4030U-val szemben (egy azon felhasználó próbálta mindkét notit).

(#79) Bogyó bá' válasza Yutani (#56) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem egészen: 9 évig megszállott AMD-s voltam, majd bő 3 éve váltottam i5-2500-ra. Napi 15-16 órát van bekapcsolva a gépem (távmunka és egyébként meg a neten lógok). Fogyimérő fixen a gép előtti konnektorba dugva, évek óta. Hajdanán 180-190W volt az "idle" fogyasztása az egész cuccnak (szünetmentes, monitor, router, kábelmodem is bele értve), azóta meg 90-92W mindenestől. Úgy havi 1200-1300,- forintot spórolok vele, még így "rezsicsökkentve" is, előtte meg még többet. A gép teljesítménye (elsősorban CAD-re használva) meg vagy háromszorosa az előző felállásnak. Szóval úgy gondolom, hogy ennyi idő alatt bőven behozta az árát. A kisebb hőtermelés miatt a ventik szinte állnak, néma lett a gép, előtte ez sem volt jellemző (Ugyanaz a hűtő van meg most is). Persze ez is csak egy vélemény, de saját tapasztalaton alapszik...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#80) Jack@l válasza Laja333 (#65) üzenetére


Jack@l
veterán

A cpu limitet nem 4k-s felbontásnál kellene méricskélni... :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#81) flashpointer válasza Laja333 (#72) üzenetére


flashpointer
őstag

A nagyszerű logikád szerint akkor ha egy 10kw-os kemencét 40 fokon tartok akkor az meg mégkevésbé alkalmas fűtésre :(
Akkor inkább veszek egy T-s intel procit és felengedem 80fokra aztán fűtöm a szomszédot is annyiért belefér!

(#82) megmondomAZT válasza Yutani (#56) üzenetére


megmondomAZT
újonc

Ja persze. Csak a villanyszámla...

Elmondom hogy mit tapasztalsz, ha egy ilyen AMD szörnyeteg vásárlására adod a fejed.

1.Zaj.
Alapon zúg mint egy fúrógép, azért mert spóroltál 8ezer forintot. Terhelve olyan mint egy húszéves belorusz porszívó, azért mert spóroltál 8ezer forintot.
Rövidtávon alvászavart okoz hogy spóroltál 8ezer forintot. Középtávon anyázást és kontrollálatlan dühkitörések fémjelezte személyiségzavart jelent hogy spóroltál 8ezer forintot.
Hosszútávon válást a feleségedtől, hogy olcsósítottál 8ezer forintot.

2. Hőterhelés.
Ha nem csinálsz semmit a géppel, akkor minden rendben. Szép a Windows asztala és hűvös van.
Ha viszont egy böngészőt indítasz elkezdi ontani a hőt. Igen-igen, spóroltál 8ezer forintot.
Most télen talán örülsz is a hőnek. Na de nyáron, amikor egy nyitott ablak életet tud menteni, kétszer is meggondolod hogy bekapcsold-e a fűtőtestet a 30fokos szobában 8ezer forinttal a zsebedben.
Vagy ha légkondit kapcsolsz, számold rá azt is.

8 ezer forintért elég sok mindent kockáztatsz. Válassz hát:

Az AMD<------vagy-------> egy egészséges élet.

:)
[[A humorfaktoron túl van egy szomorú igazságszaga is a dolognak]]

(#83) t72killer válasza megmondomAZT (#82) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL:DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#84) Yutani válasza Bogyó bá' (#79) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm a tapasztalataid megosztását! A fentieknél én is magamból indultam ki, és feltételeztem azt, hogy a bemutatott géphasználat egy átlagos userre érvényes lehet nagyjából, és arra a használati szokásra ilyen költség többlettel lehet számolni.
Nyilván ha munkára használja az ember és egész nap maxon megy a gép, hamarabb visszahozza az árát a dupla árú processzor is, egy i5 meg 2-3 hónap alatt, maradva a példádnál. (Itt most a régi gép-új gép fogyasztás különbség abszolút irreleváns, mert a régi géped nem egy nyolc magos FX volt.)

#tarcsad

(#85) 8th válasza megmondomAZT (#82) üzenetére


8th
addikt

A nap kommentje :DDD

(#86) Yutani válasza megmondomAZT (#82) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jónak mondod... 1 éve van FX-8350 konfigom, és köszöni szépen, nagyon hűvös, nagyon halk, és nem vízhűtéses.

Ha valaki béna és nem tud normális gépet építeni, az egy alacsonyabb fogyasztású Intelből is tud fúrógépet meg hajszárítót kókányolni.

#tarcsad

(#87) Dare2Live válasza Yutani (#56) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nagyon szerencsétlen különböző teljesítményű procikat hasonlítani, az ár a teljesítmény emelkedésével mindig exponenciálisan nő.
Jó plda erre 2 AMD proci is. Attól, hogy egyik 2*annyiba kerül nem lesz 2*erősebb.

Hasonlíts azonos teljesítményüeket. pl FX-9590 I5-4670 vagy 4670k
Teljesítményben nincs lényegi difi, árban sincs. Aki csöndeset akar vagy/és környezettudatos vagy sokat megy és villanyszámla annak melyik a jobb?
Aki meg ár/érték bajnokot akar és neked ugye ez a fő vonulat, annak is simán egyértelmű AMD ki van centizve Intelben gyári hűtőben/feszemelés nélkül benne van a 4ghz.

Persze nincs minden kategóriában ez, de csak intel "kegyelméből".

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88) Bogyó bá' válasza Yutani (#84) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A régi gépem az aláírásodban is szereplő Athlon II X4 - 640 volt...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#89) Laja333 válasza flashpointer (#81) üzenetére


Laja333
őstag

Egyrészt kemencében kenyeret sütünk nem fűtünk.
Másrészt kb annyi jelentősége van kazánoknál is a kw-nak mint a prociknál. Ugyanis hiába van neked 10 kwos kazánod ha csak 40 fokos vizet tud előállítani. Szemben egy kisebb teljesítményű, de nagyobb hatásfokú kazánnal ami képes a fűtéshez szükséges hőmérséklet eléréséhez. Feltéve ha nem fűtési teljesítményről beszélünk, mivel CPUnál is a felvett teljesítményt szokták mérni. ugyebár :)
Aztán beszélhetnénk ugye arról h kondenzációs-e vagy sem, és hogy milyen a hőcserélője. De gondolom szándékosan választottad a legkevésbé idevaló példát. :(

És igen, az Intelek melegebbek. :)

[ Szerkesztve ]

(#90) stratova válasza megmondomAZT (#82) üzenetére


stratova
veterán

[[A humorfaktoron túl van egy szomorú igazságszaga is a dolognak]]

Ó, csak nem asszony adott ultimátumot, hogy vagy ő vagy az FX? :DDD ;)

(#91) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Jók ezek a cikkek, minden héten van valami amiben valamelyik fél szerepel és lehet veszekedni, de ez egyszer kimaradok :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92) Picturemaker válasza megmondomAZT (#82) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez egy kicsit sem volt humoros. De tényleg.
A másik, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#93) Ed3r_X_


Ed3r_X_
nagyúr

Az a 300+W 4.8Ghz mellett. :Y Nem kicsit ugrott meg.

Mondjuk utána jóval jobb eredményeket tudott felmutatni. :)

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#94) Raysen623 válasza megmondomAZT (#82) üzenetére


Raysen623
addikt

Igazából nem tudom hogy sírjak vagy nevessek az agyfing@sodon?!
Teljesen mindegy milyen procit rak a gépébe a user, mert mindkét esetben egyedi hűtőt szoktak rá pakolni az igényesebbek.
Nekem egy FX4170-em van és a rá pakolt hűtő ventije 600rpm-el teker. Amennyiben te azt állítod hogy ez zajos és az általad leírt baromságokat okozza az életemben, akkor azt kell hogy mondjam "valótlant állítasz". Öcsém 2500K-t vett és szinten rápakolt egy egyedi hűtőt, ami szintén gyakorlatilag zajmentes és kilóg a házból akkora. Szóval még a 8 ezer forintos spórolásod sem jött be öreg, csak ugatod itt a hülyeségeket és gyakorlatilag is vallásháborút folytatsz, mert nincsenek érveid. :W
A gépemben ami zajos, az inkább a gyári ASUS videókari hűtés és a régi vinyó venti. Na az zavar, a procihűtő viszont nem! Nyáron a bordák éppen langyosak, a videókari viszont olyan forró hogy nem lehet megfogni! Ugyanezt el lehet mondani a 4 meghajtóról is...na azok fűtenek, a processzor nem, és ez is tény.

Villogtok itt szanaszét a wattokkal, DE a vásárlónál 70%-ban egy valami dönt: az árcédula! Márpedig a kék árú kétszeres áron nem tud 2x-annyit teljesítményben és ez is tény. Jobb a pirosnál, de a két processzort illetően két teljesen más architektúráról beszélünk!!!! A kék a lineáris folyamatok kezelésére gyúrt rá jobban és a szoftverek is jelenleg ilyen módon épülnek fel, míg a pirosak párhuzamos adatfeldolgozásra próbáltak idejekorán rágyúrni (valamelyik korábbi irománybanolvastam)...gyakorlatilag két platformról beszélünk. Erre még rájön a marketing és a piaci ocsmánykodás és íme máris itt röfögtök. Önmagában ezzel nincs semmi baj, de ez a folyamatos fikázás kissé gusztustalan.

(#92) Picturemaker: ne foglalkozz vele, mert ez már vallásháború :K

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#95) Laja333 válasza Dare2Live (#87) üzenetére


Laja333
őstag

Ebben csak az a bibi, hogy 4670k-nak a riválisa a 8350. [link] Pl proci limites felbontáson 4670k-t el is veri a 8350.
9590-et és társait el kell felejteni.

(#96) #43680768 válasza joi29 (#11) üzenetére


#43680768
törölt tag

En csinaltam ilyet "veletlenul" fx 8 magos es core i7 meglepo volt hogy mindlet esetben a cpuk 90+100% voltak terhelve, de amd-n tudtam mellette bongeszni intelen nem.
Gondolom itt jelentkezett a win8 kernel tobb magra valo optimalizalasa.
Szoval szerintem aki olcson akar egyszerre tobb dolgot csinalni annak nem olyan rossz valasztas az amd. Majd egy bovebb postban megirom. Telon nincd kedvem :)

(#97) helkis válasza Duree (#2) üzenetére


helkis
addikt

minden szó igaz sajna.. komolyan jobban ott voltak intel nyakán anno sőt, mikor még őket másolták! :B
illetve kéne egy valóban olcsó, de jó Duron a népnek!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#98) Ed3r_X_ válasza Laja333 (#95) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Csak azért ki az, aki manapság HD felbontást használ, ilyen hardverek mellett?

Raysen623:

FX alá jobbféle lap, külön hűtés. Máris nem kétszeres ár az Intel, hanem közelít az egyformához. Ennek ellenéri egyéni megfontolás kérdése ki mit vesz, meggyőzni sose lehet a másik tábort.

Olcsóbb lapok is megeszik az FX-et, de a VRM nem igazán komálja szerintem.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#99) Raysen623 válasza Ed3r_X_ (#98) üzenetére


Raysen623
addikt

Intel alá is jobbféle lapokat raknak és szintén külön hűtést...szóval ez sem különbség a két proci közt, de ezt is leírtam. Mégegyszer leírom: nincs ezzel semmi baj, de akkor miért kell hazugságokat terjeszteni?! :F

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#100) Picturemaker válasza Ed3r_X_ (#98) üzenetére


Picturemaker
őstag

Egyértelmű, hogy FX OC-hoz jobb lap kell, de Intel oldalon ugyanolyan felszereltségű (csatik száma, hűtés, stb.) lappal hasonlítsuk már össze.
Ki vagyok akadva, amikor 80 ezres procihoz mindenféle dzsunka tízezres lapot ajánlanak, amit egy billegő asztal lába alá sem tennék be.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.