Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) hallador válasza BlackSoft (#24) üzenetére


hallador
addikt

Szintén zenész, ez nálam is így van, nekem is van pár kritérium amiket jobb nem megszegni.

(#23) daa-raa

Szerintem ez nem ilyen egyszerű, nem egy elektroműszerész szint a dolog. Azért van ott egy komplett regulátor rendszer is, ami kiszolgálja azt a processzor foglalatot, meg kismillió réteg is. Szóval ha csak ennyi lenne akkor a sarki barkács benő bt is alaplapokat gyártana, de nem teszik, sőt éppen azon megy ma is a vita, hogy az egyik legtöbb fejlesztéssel járó piac, a legkevesebb bevétellel. A szereplők köre egyre jobban csökken, az elmúlt 10 évben a felére esett. Szóval ez nem a hajdú mosógép elektrolit indító kondenzátor cseréje kategória.

Az ASUS miért fizetett volna egy ez hülyeség, mikor az Intel kiad egy processzort ahhoz jár egy mátrix amiben leírják szépen, hogy melyik láb mit csinál, nem úgy történik, hogy a 370 lábhoz odaírják, hogy ez erre való 12 lábra meg hogy jaj ez titok.
A feszültségszinteket titkolhatják (Nem azt ami az alapműködéséhez kell, hanem ami az extrákhoz mint a tuning), meg a pontos feszültség tűréshatárokat, de ezeket a dolgokat egy tisztességes laborban tesztelni tudják, és ki is mérik. Erre igen kevés labor van, az ASUS-nek meg pár gyártónak van, csak éppen ha az ASUS ezt megnézte, megvoltak az adatok, akkor egyszerűbb kölcsön venni, mint kimérni megint. Ha pedig ehhez még saját láb kihasználású foglalatot is gyártattak, akkor az meg külön jó.

Ha az intel ezért pénzt kérne, ennek mi a fene lenne az értelme az Intel.-nek az a lényeg, hogy minél több processzort adjanak el, nem az hogy szivassák a partnereket hülyeségekkel. Ez Magyarországon lehet, hogy elmegy, de ASUS - Intel szinten biztos, lehetsz benne, hogy nem. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.