Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chp válasza Viktor81 (#49) üzenetére


Chp
őstag

"Ui.: jééé, basszus. Rögtön itt egy kolléga (NandoXXL), akinek egy teljesen átlagos játékos konfigja 500W felett fogyaszt, tehát máris van célpontja ennek a brutálisan eltúlzott tápegységnek..."

Na pont ezen rész miatt töltöm inkább hasznosabb dologgal az időm magyarázkodás helyett, mert látom nem megy át amit az arányokról írtam.

[ Szerkesztve ]

(#52) Viktor81 válasza Chp (#51) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ez megint hőzöngés, semmi más. Kiragadtad azt a részt, amire le tudtál csapni. Mi van a 460-as táppal, amely az általad említett átlagos konfigokhoz való, vagy a kérdésemmel, hogy Te mekkor teljesítményű 94%-os hatásfokú tápegységet tartanál "ideálisnak". Én példának írtam, hogy rögtön van piaca ennek a túlzó monstrumnak, Te pedig arányokról beszélsz. Nem az volt a kérdés, hány embernek van szüksége kilowattos tápegységre, hanem az, Te mekkora minőségi, "új fejlesztésű" tápot tartasz elfogadhatónak ? Most néztem, van már 450W Titanium minősítésű full passzív Seasonic is, szóval kérlek hadd lássak tisztán, mi a problémád ?

(#53) Chp válasza Viktor81 (#52) üzenetére


Chp
őstag

Hőzöngés. Ja. Még mindig nem értesz.

200W-ot fogyasztó konfighoz tökéletes egy jó minőségű 400W-os táp, de én még egy 350W-osra is simán rábíznám, ami normális elektronikával operál. Hagyjuk már el a példákat és ne kelljen már többet leírnom az arányokat magyarázó dolgot. Mégis meg kell tennem:

Az átlagfelhasználó ami szerintem a többséget jelenti - tehát ezek a júzerek vannak szerintem nagyobb arányban -, nem fog csúcskártyákat venni, amik igénylik a kilowattos meg hasonló tápokat, ilyen tápok gyártására sarkallva a gyártókat.

Mondd, hogy érted.

(#54) mormota79 válasza Chp (#53) üzenetére


mormota79
tag

Pontosan tudom mire gondolsz de van is egy sejtésem, hogy miért ezeket a nagy tápokat tolják. (Aki ért hozzá majd esetleg megerősít.
Nagy valószínűséggel egy kis teljesítményű táp előállítása nem sokkal olcsóbb mint egy nagy tápé, azaz a nagy tápon szépen tudnak keresni és tolják a marketinget, hogy miért kell ez neked közben ez nekik jó.
Ettől még fenntartom az előző hozzászólásom lényegét hogy valakinek mégis kellhet.

(#55) -Skylake- válasza Chp (#28) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egy:

A tapok hatasfok-hitelesiteset 50% terhelesre szamoljak. Tehat egy 1000 wattos Titanium tap akkor mukodik Titanium hatasfokon (nemtudom fejbol, talan 94 v 96%) amikor 500 wattot fogyaszt. Ezt mar single cpu-single gpu rendszereken is nagyon konnyu eloadni.

Ketto :

Miert faj neked az, hogy 1000 wattra kepes nemcsak 300ra ? Komolyan, vazold fel kerlek hogy hol erint az teged negativan, ha a rendszeredet egy olyan tap szolgalja ki amiben van tartalalek ? Mit gondolsz, hogy 400 wattos helyett 600as tappal tobbet fogyaszt mer nagyobb a tap vagy mi ?? Kb olyan mintha valaki azon sirna, hogy az o kocsija miert tud 220at menni hiszen MO-n 130 a legmagasabb sebessegkorlat.

Harom a magyar igazsag :

Semmi ertelme belerakni a fejlesztest egy 300 wattos titanium tapba, mert egyreszt rohadt draga lenne office gepbe ilyet rakni (mashova meg ertelme nincs ilyet rakni) , masreszt akit kicsit is foglalkoztat ez a szam az meg pontosan tudja amit az elsobe irtam, 50% terhelesen szamoljak. Ha a geped 300 wattot eszik, akkor nyered a legtobbet egy titanium tappal ha az a tap 600 wattos.

Kerdes ?

Minden szerencsetlen psu hir alatt elojon ez a fszsag es minden egyes alkalommal csak meredten bamulok a kijelzore, mert egyszeruen nem tudom felfogni, hogy valojaban mi a problema.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#56) Viktor81 válasza Chp (#53) üzenetére


Viktor81
senior tag

Én az első hsz-től fogva értelek, de úgy látom Te nem csak engem nem értesz, hanem magadat sem. Írtad most is és korábban is, hogy 200W fogyasztású átlagos konfig. Mondom, van hozzá JÓ táp. Én 2015-ben vettem, platina minősítésű és már van titán minősítésű is. Ha már 5 éve kapható olyan, ami a Te igényeidet és a felhasználók többségének igényét kielégíti, akkor Téged miért zavar, hogy ugyanezen gyártók gyártanak 2000W-os tápokat is (mert ilyen is van) Nem értem, miért rugózunk arányokon ? Van legalább kettő nagy nevű gyártó, aki kielégíti az igényeidet. Ha minden jó táp 750W-tól indulna, nem "vitatkoznánk" most itt, de a példáim után (amikről Te nem akarsz tudomást venni) fogalmam sincsen, mi a problémád...
Mit szeretnél kolléga ! Ne beszéljünk már mellé, írd le egy mondatban milyen táp nem elérhető, amire szerinted igény van !

Szerinem semmi szükség 1.6-os 4 hengeres autóknál nagyobbra, oszt Amerikában min 5 liter V8 az autók 60%-a. Én mégsem akadok ki, amikor bejelentenek egy újabb 6 literes V12-es Mercedes-t.

(#55) -Skylake-
Köszönöm Istenem !
Más érti a dolgot és hasonlóan dekódolja az itt leírtakat, mint én tehát nem én vagyok az örült, aki az autópályán szemben halad a forgalommal.

[ Szerkesztve ]

(#57) Synthwave válasza NandoXXL (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez nagyon sok. Hogy lett ennyi (mi van még a gépben)?

Szerintem alsóhangon egy jó 60 wattot le lehetne belőle szedni csak a V56 finomhangolásával, de még úgy sem mondanám kevésnek.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#58) anaqer


anaqer
veterán

Mondjátok, hogy ezt a fost nem csak én gerjesztettem, mert másképp kardomba dőlök.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#59) Puma K


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#60) Synthwave válasza Puma K (#59) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én a Csekós gifet akartam, de aztán letettem róla, mert még a végén megint az arcomba mászik valaki, hogy mit képzelek magamról, hogy házigizdaként itt szórakozni merek. : D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#61) Puma K válasza Synthwave (#60) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem ez a témára helyeselő és igen-igen folytasd még kérlek mert jól szórakozom pont kapóra jött ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#62) Puma K válasza Chp (#42) üzenetére


Puma K
veterán

A humor partjait a zavaros vizeken evező hajód messzire elkerüli úgy látom :B

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#63) zooliii válasza Chp (#42) üzenetére


zooliii
tag

Csak az a baj, hogy ha megnézed, 3-400 wattos platinum vagy titanium tápot sehol sem látsz, és ez nem véletlen. A komolyan vehető gyártók igyekeznek összhangba hozni a minőséget a teljesítményszinttel. Ha megpróbálnának piacra dobni egy ilyen kicsi titanium PSU-t, az lenne a vége, hogy az árcédula karcolná a 800-1000 wattos társakét, mivel ugyanolyan drága alkatrészeket kéne beépíteni hozzá. Akkor már több értelme van a kondikat valamivel nagyobbra cserélni, és azt is nagyobb teljesítménnyel árulni, hogy legyen rá esély, meg is veszi valaki.

[ Szerkesztve ]

(#64) Viktor81 válasza zooliii (#63) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ő nem is írta, hogy ilyen tápot szeretne... Ezt kérdeztem tőle többször, mi az, ami számára nem elérhető. 200W fogyasztású géphez van ilyen táp. 100W, vagy alacsonyabb fogyasztású gépnél pedig értelme sincsen beszélni róla, mert 6-10% -nyi hatásfok különbség ott lényegében semmi. Gold pedig emlékeim szerint abban a kategóriában is van, de alacsony fogyasztásnál a hatásfokot 1-2%-ért reszelni felesleges. (és esély sincsen rá, hogy a táp ára valaha megtérüljön) Ezért bosszant a kolléga, mert kirohan, hányni készül, de azt nem tudjuk, mi a gondja. Amikor az ember megpróbálja helyre tenni azok alapján, ami logikusan probléma lehet számára, akkor pedig vagdalózik és nem fogadja el. (a példa neki nem kell, Ő arányokról beszél, nem értjük meg és különben se akarjuk kioktatni, stb.)

Ja és vesztett, különben reagált volna. Ha lenne ésszerú, elfogadható, támogatható magyarázata arra, mire utalt az első hozzászólásával, most leírta volna, hogy megcáfoljon bennünket. (és én szívesen látnám, elfogadnám, ha lenne ilyen, de nyilván nincsen)
Az, hogy gyártanak túlzó dolgokat úgy, hogy közben olyat is gyártanak egyező technológiával, minőségben, amire nekem, vagy a többségnek szüksége van, nem szokatlan és nem illik rajta kiakadni és vesztes vitába keveredni. Teljesen jogos lenne a felháborodása, ha átlagos felhasználó nem tudna minőségi alkatrészekből épült, hatékony számára ideális tápegységet venni. De tud.

[ Szerkesztve ]

(#65) Chp válasza Viktor81 (#64) üzenetére


Chp
őstag

Micsoda vesztés. Nem érdekel igazából. Nem fogok győzködni senkit. Én továbbra is kitartok a véleményem mellett, ti meg hasogassátok tovább a szőrt. Tipikus Ph!-s hozzáállás, több mint 10 éve tudom.

(#66) TeeBee73 válasza Viktor81 (#35) üzenetére


TeeBee73
addikt

Csak az érdekelt volna, hogy miért nem közlik az 50%-os terhelés mellett leadott teljesítményt, ha 100%-on ugyanazt tudják?
Az egyik 498W-ot ad le, azért Platinum, a másik 501-et, és Titanium minősítést kap? Ez nem derül ki a cikkből.
MOD: mindegy, elengedem a témát.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#67) Chp


Chp
őstag

Utoljára írok ide, tiszta vizet öntve a pohárba. Összegezzük tehát:
- Tudom, hogy kaphatóak kisebb teljesítményű tápok is.
- Tudom, hogy 50%-os terhelés alatt a legjobb a hatásfok.
- Tudom, hogy az előállítás költsége sokkal kifizetődőbb egy sok wattos tápnál.
- Tudom, hogy az 1000 wattos táp 300 wattos konfigot is elvisz, ezáltal
- Tudom, hogy jól jön a tartalék.
- Tudom, hogy a nagy teljesítményű tápokat tolja a marketing, s
- Tudom, hogy ehhez már tényleg popcorn kell. Hát nem is csodálom.

-- Nem zavar, hogy vannak ilyen tápegységek, de 10 esetből 8 valószínűleg ilyen magas számokat felsorakoztató táp bemutatása.
-- Amit írtam korábban, hogy szerintem több olyan felhasználó van, akiknek a 400W körüli szegmens tökéletesen elég, ezért nem értem miért tolják ennyire a nagyokat, sokszor 500W-tól indítva a szériát.
-- Igen, ez lehet a fent említett költséghatékony gyártás, de nem tetszik az arány, ahogy fogalmaztam.
-- Végül pedig annyi, hogy majd én tudom mekkora tápot szeretnék venni. Ne erőszakoljátok rá a ti véleményetek másokra, mindenkinél más az anyagi helyzet.

Az első hozzászólásom túlzó volt, ezért talán az se túlzás ha azt mondom bocsánatot kérek érte.

Minden más pedig ami nem került megemlítésre, számomra irrelevánals, s pardon ha sokszor durván válaszoltam. Viszont amit felvázoltam most, az nálam így van. Ez az én meglátásom, szeretném ha kicsit elfogadóbbak lennétek ezzel szemben.

(#68) Danex válasza TeeBee73 (#66) üzenetére


Danex
addikt

Mert leadni ugyan azt adja le, csak az a különbség, hogy ahhoz hogy te megkapd az 500W-ot mennyi áramot kell felvennie a tápegységnek a falból.

Platina mondjuk megcsinálja 540W-bol, a titanium, meg 530W-bol, egy bronze meg 580W-bol.

(#71) snecy20 válasza Chp (#67) üzenetére


snecy20
veterán

Elég nagy a felhozatal a 300-350-400W-s tápokból is, nem? Akkor miért zavar annyira, hogy az ettől nagyobbakat nyomják?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#72) Chp válasza snecy20 (#71) üzenetére


Chp
őstag

Leírtam mi a pálya.

(#73) gabika1972


gabika1972
tag

Chepany védelmében: lehet rosszul értelmeztem a mondanivalóját de a problémája az, hogy tíz termékbemutatóból nyolc nem az átlagfelhasználónak készült cuccokról szól. Többek közt ez sem.

(#74) Danex válasza Chp (#67) üzenetére


Danex
addikt

"Amit írtam korábban, hogy szerintem több olyan felhasználó van, akiknek a 400W körüli szegmens tökéletesen elég, ezért nem értem miért tolják ennyire a nagyokat, sokszor 500W-tól indítva a szériát."

A probléma az, hogy 400W-os tápnál, ugye 50%-os terhelésre adják a certet, ergo 200W-nál egy gold és a platina között 4W különbség lenne fogyasztásban, egy minőségi gold táp 400W-al kb 25eFt.

Seasonic amúgy árul 400W-ot platina tápegységet, 50e Ft-ért.

Na most akinek olyan gépe van ami kb 200-250W-ot fogyaszt, kb egy i3 és egy alsókategóriás videókártya, az majd pont tápegységre költené a gépe értékének 1/4-ed részét?

Egyszerűen nincs piaca annak amit szeretnél. Mivel 4W miatt senki nem fog dupla árat fizetni pont egy budge ársávban.

(#75) Chp válasza gabika1972 (#73) üzenetére


Chp
őstag

Végre! Köszönöm szépen!

Pontosan erre akartam rávilágítani, de már "alattad" is félreértette a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#76) anaqer válasza gabika1972 (#73) üzenetére


anaqer
veterán

Azért ez a fajta érvelés kicsit visszaüthet... pl. az "átlagfelhasználók" egy viszonylag hosszú ideig sulinetes p4 celeroncsosok voltak - akkor arra a szintre kellett volna lebutulnia a péhának...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#77) gabika1972 válasza anaqer (#76) üzenetére


gabika1972
tag

Szalmabáb érvelés.
Semmi baj azzal, hogy a drágább termékeket is bemutatja a ph, de lényegesen több belépőszintű termékbemutatót és tesztet szeretnék olvasni(és gondolom ezzel nem vagyok egyeďül).
4k tv vásárlás előtt állok, linkelnél egy széles belépőszintű tv tesztet innen a ph-ról?

(#78) -Skylake- válasza gabika1972 (#73) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mert az átlagfelhasználó elmegy és vesz egy ipadet , egy notebookot vagy neadjisten egy oem asztali gépet. Ti azt nem látjátok be valamiért, hogy ez a "felmegyek iponra azt összeollózóm a predátort féláron" ennek az égvilágon semmi köze az átlagfelhasználáshoz. Az átlag az, aki felcsap egy webshopot (jóesetben , mert rosszban megveszi a tescoba) , belövi, hogy neki 144ezer forintja van , megnézi hogy annyi pénzért melyik az amelyik tetszik neki és akkor vesz egy 17"laptopot i3-al , 4gb rammal meg 5400-es winyóval. Jó lenne végre megérteni és belátni azt, hogy már önmagában az , hogy natúrban psu-t veszel az egyáltalán nem általános. Akik gépet építenek leginkább nyilván valami költséghatékonyabb gaming/ költséghatékonyabb munka/ speciális igények alapján teszik. Akinek nem kell gpu, nem kell a teljesítmény az elmegy , vesz egy brand gépet , heló.
Na most ti azon vagytok ki, hogy miért nem gyártanak egy olyan szegmensbe x+1 tápot , amiben kvázi nincs eladás ? Hát azért ,mert nincs eladás.

Azért nem érti az egész topik amúgy, hogy miről van szó , mert nem mondjátok el, hogy miről van szó. Lehet kapni 250-300-350-400-as tápokat , nem is egy gyártótól , nem is egy modellt. Tehát mi a gond ? Az, hogy a gyártók és a piac sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek azokra a modellekre amiket el is tudnak adni ? Még ha arról lenne szó, hogy nincs 600 watt alatt táp , még akkor sem érteném a valós problémát , de erről szó sincs. Innentől kezdve mi itt nem értjük, hogy miért van itt fennakadás a kódban, tehát ha összeszednétek magatokat és elmondanátok , hogy valójában mi a gond , az nagy segítség lenne.

Számomra ez az egész vita szürreális, mert egyfolytában arról beszélünk, hogy miért nem élen járnak a tápok és miért van bennük adott esetben sok tartalék. Nem azt kifogásoljátok, hogy a 400 wattos rendszeredre a 400as táp kevés , és miért nincs benne tartalék, ti azt kifogásoljátok, hogy a 400 wattos rendszeredre a 600 wattos tápban miért van tartalék. Lényegébe mondjuk ki, ha egy 600as tápról lekaparom a matricát, hardware-esen lekorlátozom 350re és rávésem , hogy 350 watt, akkor kvázi elégedettek vagytok. Jól értem ?

"-- Igen, ez lehet a fent említett költséghatékony gyártás, de nem tetszik az arány, ahogy fogalmaztam.
-- Végül pedig annyi, hogy majd én tudom mekkora tápot szeretnék venni. Ne erőszakoljátok rá a ti véleményetek másokra, mindenkinél más az anyagi helyzet."

Ehhez meg annyit amúgy, hogy
-most akkor wtf ? Azt mondod sikerül belátnod, hogy a költséghatékonyság miatt nincsen 300wattos titanium , de neked ez nem tetszik ? lol ?
-szerintem nem, szerintem pont az a helyzet, hogy Te nem tudod mekkora tápot szeretnél. Mert ha tudnád, hogy mi alapján és hogyan vannak méretezve, akkor el sem indul ez a vita.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#79) -Skylake- válasza gabika1972 (#77) üzenetére


-Skylake-
addikt

Oké de mit lehet bemutatni egy olyan terméken , ami nem tud semmit azon kívül , hogy átalakítja az áramot? Tehát most idevésnék, hogy kijött egy újabb 300as táp , ugyan azzal a belsővel amivel 10 éve gyártják az összes ilyet , leírják , hogy ugyan annyiba is kerül mint a többi és akkor így most sokkal jobb ? Önmagában az, hogy 300 wattos táp , ez már kizárja a felhasználok igen jelentős részét, hozzávéve azt, hogy a szegmenst nem fejlesztik mert konkrétan minek , kvázi nincs is mit bemutatni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#80) Piftuka válasza anaqer (#76) üzenetére


Piftuka
veterán

Az a probléma, hogy szvsz rendesen félreértettétek, illetve félremagyaráztátok már a nyitó hozzászólást is. Egyetlen megjegyzésében sem látszik, hogy LGG555 fórumtásrunk irigykedne. (Ahogyan Te fogalmaztál.)

Az alapvető érvelése is teljesen rendben van, ugyanis nemhogy a hozzá nem értő "átlag felhasználónak", de még a PH! közösség rutinosabb felhasználói nagy részének sincsen olyan számítógépe, amely elérné a 250 Watt-os fogyasztást.

És még véletlenül sem a P4 Celeron szintű konfigurációkról beszélünk, hanem az újabb Ryzen, vagy Core i processzoros, RX570/580/590, GTX 1060, RTX 2060/2070 videokártyás, jól felszerelt multimédiás számítógépekről.

Jó dolog, hogy valaki fogyasztásmérő által mért adatokat is megosztott.

(Hozzátéve, hogy én nem tudom értelmezni a 300-400 Watt-os fogyasztású videoeszközöket. Amikor minden a modernizálás, minimalizálás, és energiatakarékosság felé halad, akkor ilyen Vega videokártyát használni - pláne, az újabb, jóval kisebb fogyasztású VGA-k ismeretében - ellentmond mindennek, és minden raconalitásnak is. Abnormális szörnyeteg. Persze, nyilván, aki megvásárolta, és elégedett vele, az nagy valószínűséggel pusztán emiatt nem fogja most lecserélni.)

Emlékeim szerint az elmúlt 3 hónapban két alkalommal fordult elő, hogy a PH! "Melyik tápegységet vegyem?" témában a kérdezőnek min. 850, illetve 1000 Watt-os tápegységet kellett ajánlanunk. Ők SLI-ben, nagy fogyasztású videokártyát használtak.

A fórum egyik legjobban pörgő szakmai topic-járól van szó.

Ennek tükrében én is azt gondolom, teljesen reális elvárás, hogy arányaiban több, kisebb teljesítményű tápegységről szóló hír legyen.

Hozzátéve, hogy én bármilyen, tápegységről szóló cikket és tesztet nagyon szívesen olvasok.

De észre kell venni, hogy Yany, Synthwave a felhasználói preferenciái alapján kisebbséghez tartoznak. Ez még akkor is igaz, ha a tuningról szóló, több VGA kártyás megoldásoknak szentelt témákban zömmel az ilyen preferenciával rendelkező felhasználók beszélgetnek egymással (érthető módon). Az nem jelenti azt, hogy ők a teljes fórum felhasználóinak többségét képezik.

Ami pedig a hatásfokot illeti... Yany szvsz erősen túlbiztosította a számítógépét azzal az 1700 Watt-os, CWT belsős "szörnyeteggel", de tény, hogy a tápegység, illetve annak minden alkatrésze meghálálja, ha a teljes üzemideje nagy részében a lehető legkevésbé van terhelve.

A %-oknak "Gold" fokozat felett annyira már nincsen nagy jelentősége, a "Titanium" fokozatban ez különösen igaz, mert egyre közelebb kerül egymáshoz az alacsony terhelés, az ún. "optimális terhelés", és a magas terhelés közötti értékek mindegyike. És amely értékek végig, jóval 90% felett maradnak.

Egyébként, ha valaki egy tápegység hatásfokára kiváncsi, annak javallott megnéznie a vonatkozó teszteket, mert a terhelés hatására minden egyes típusú belső más hatásfokgörbét produkál. Van amelyik meredekebb, van amelyik laposabb, van amelyik meredek, aztán elég konstans...

Ráadásul a manapság elérhető jobb megoldások főleg éppen 40-50% alatt csendesek (vagy némák, mert nem forog a venti). Sokaknak ez is szempont.

Az "50%-on használd" jellegű "aranyszabály" ezért sem használható általánosságban.

És szerintem ezért fontosabb, hogy a mindenkori adott tápegység típus, az alacsony, ~10-20%-os terhelési tartományban milyen hatásfokkal üzemel.

Végezetül annyit, hogy a tápegység a számítógép legfontosabb alkatrésze. A lelke, a szíve, a motorja. Azon spórolni nem szabad.

Mindazonáltal manapság nincsen könnyű dolga a fentebb említett "átlagos" felhasználónak, mert oda jutott ez a piac, hogy ~20.000 forint alatt nem lehet kapni olyan tápegységet, amelyet minden körülmények között, minden szempontból nyugodt szívvel ajánlani lehetne.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#81) Chp válasza Piftuka (#80) üzenetére


Chp
őstag

Az álláspontom minden apró részletét tökéletesen megértetted. :R

(#82) opr válasza Piftuka (#80) üzenetére


opr
veterán

Hatalmas +1!
Vegre valaki erti mirol van szo es aggyal forumozik, nem hiszteriabol.
Pl. ott az En gepem, nem eppen egy masterrace (nem is jatszok rajta), de szerintem meg igy is top10%-ba tartozik: 16g ram, R7 1700, 1050Ti. Tokeletesen eleg lenne hozza egy jo 400-450W-os tapegyseg.
De mivel minosegi tapot akartam, ami raadasul modularis, es minimum 80+ Gold-os, ezert most egy 600W-os fsp van benne (eredeti terv egy jofajta enermax volt, mint a regi gepben, de arra kellett rajonnom, hogy valamiert Angliaban gyakorlatilag nem letezik a marka).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#83) Synthwave válasza Chp (#67) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"10 esetből 8 valószínűleg ilyen magas számokat felsorakoztató táp bemutatása."

Szerintem jellemzően inkább az 550-850 watt közötti tartomány a leggyakoribb. Írnék én szívesen 250-es Gold/Platinum/Titaniumokról is, de ha nincs, úgy nem lehet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#84) Synthwave válasza #06658560 (#69) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, azért ezt mellőzzük, ha kérhetem. Ilyen régi taghoz méltatlan.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85) Yany válasza Piftuka (#80) üzenetére


Yany
addikt

Piftuka:

Ami azt illeti, épp egy váltás közepén vagyok, nagyon régóta visszább akartam lépni e téren, ami megtörtént ugye a minap egy 750-es Corsair formájában. Amúgy egyetértek, nem feltétlen a legtöbbet firkáló népség a legáltalánosabb.

Topichoz:

Azt viszont hozzátenném, hogy aki épp a ph amúgy sem átlagosnak számító közösségének közepébe vág olyan gondolatokat, ami kvázi megkérdőjelezi a high-end / top tier termékek létjogosultságát, az gyakorlatilag önként lóbálja a brét a csalánosba... már bocsánat.

Én értem az érveket és ellenérveket is, a gond inkább a másik fél látásmódjával történő empatikus azonosulás hiányának tudható be most ebben a topicban.

Szóval szerintem sem full alap egy 1kW-os táp, de nem is ritka és pláne nem szükségtelen dolog. Ráadásul a piac szélessége csak a javunkra válik, a választék jó dolog. :K

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#86) Chp válasza Synthwave (#83) üzenetére


Chp
őstag

Ennél viszont tényleg félreérthető voltam, ne haragudj. Nem a ti hozzáállásotokat kifogásoltam, hanem a gyártókét.

(#87) Viktor81


Viktor81
senior tag

Remek. 10 ember kellett, hogy kitalálja, mi lehet a kolléga problémája. Én az első hozzászólása óta értem, csak szerettem volna, ha konkrétan leírja, hogy elmondhassam, akkor sincsen igaza. (jelen esetben többen próbálták igazolni Őt, így nekik sem)
Miért nagy teljesítményű a tápos hírekben szereplő tápegységek jelentős része ?
Autóipari mérnök vagyok, olyan példákkal próbálom elmagyarázni.
1 hiba Chepany részéről: megnyit egy Mercedes-ről szóló cikket és azt olvassa, az autó teljesítménye 400 LE. Mi a p..sa ! Nekem bőven elég lenne egy 150 LE-s autó, miért mindig 250+-tól indulnak ezekben a cikkekben a teljesítmények. Válasz: azért, mert már a márka sugallja, hogy milyen kategóriában vagy. Milyen ragadozók felségterületén, így irreális elvárás egy BMW, Audi, Daimler cikkben keresni a Te igényeidet. Seasonic, Superflower, Enermax...stb. kb ez a szint tápok világában.
2 hiba: egy különleges jellemzőkkel bíró termékről beszélünk. Ezek a prémium kategóriában jelennek meg először, mert ott lehet elkérni a fejlesztésre költött jelentős összeg felárát, mivel ott nagyobb az árrés.
Pl.: xenon lámpa: 1999-ben egy 3 millótól induló OPEL Astra G-be lehetett xenon-t kérni, de a rendszer maga 10 évvel korábban a BMW 7-esben mutatkozott be. Ott lehetett elkérni érte a felárat.
Na mármost. Mit lehet reszelni egy olyan viszonylag egyszerű dolgon, mint egy táp, hogy értékesebb legyen? (lehet aranyból csinálni a házát, de az funkcionalításban nem javít)
- jobb tervezés
- márkás, drága alkatrészek
- aranyozott csatlakozók
- megbízható védelmek
- magas hatásfok
- stb.
Ezek mind olyanok, mint a xenon, a motoros bőr ülés, stb. Mibe teszem bele, a zászlóshajóba, vagy a Suzuki Switbe ? - ahol sem igény, sem fizetőképes vevő nincsen rá.
3. hiba. Miért nem teszi ezt elérhetővé minden szinten ? Mert baromság. Egyrészt a saját prémiumságát degradálja le, másrészt a know-how-t, a drága alkatrészt a 300W-osba is bele kellene tenni, de nem fogják abban a kategóriában megvenni. (a 300-as és 1000-es tápot legyártani majdnem ugyanannyiba kerül, de a nagyobbért sokkal többet lehet kérni, így több a haszon)
Remélem jobban érthető. Ennek van hírértéke. Itt vannak újítások, amelyekből később alacsonyabb osztályok is profitálnak. (ha a prémium kategóriában kifizették a tervezés költségeit)
Te olvasnál olyan cikket, hogy megjelent egy újabb, 12 egy tucat FSP Silver 300W tápegység ? A Totalcaron a 100 milliós Bentley, vagy a 4 milliós Dacia cikkje jelent számodra több érdekességet ? Kategóriák ! A prémium kategóriának kiváltságai vannak.
Másrészt semmi értelme 150e Ft-os 70-100W-ot fogyasztó gépbe ilyen tápnak. Egyszerűen nem éri meg.
Szóval azt kell megértened, ha minőségi 10-12 év garival rendelkező, magas hatásfokú tápot akarsz, az drága lesz, teljesen mindegy milyen teljesítményű. Ha ezt elfogadod, akkor meg nincsen miről beszélni, mert a hatásfoka 10%-os terhelésen is ennek lesz a legjobb. (és ismét leírom sokak után én is: kapható 400W körüli szinten legalább 2 gyártótól - hogy miért nem fordított az arány, azt megpróbáltam feljebb kifejteni)

[ Szerkesztve ]

(#88) Chp válasza Viktor81 (#87) üzenetére


Chp
őstag

Köszönöm, hogy kifejtetted, de mégegyszer már nem megyek bele.

(#89) Viktor81 válasza Chp (#88) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem is kell, én eddig is értettem, hol van a kutya elásva. Úgy gondolom, Te nem akarsz, 40+ e Ft-ért tápot venni, mert ha akarnál, mindegy lenne, hogy az éppen 450W, vagy 300 vagy akár 1000. Azt leírtam miért nem tud kevesebb lenni. Még 10 év és lehet hogy FSP v. be quiet kategóriában lesz 300W-os platina 20-25 között. Addig meg van goldban, v. bronzban.

(#90) Chp válasza Viktor81 (#89) üzenetére


Chp
őstag

Értem amit írsz. A Gold pedig nekem nagyon jó cucc. ;)

(#91) Viktor81 válasza Chp (#90) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ennyi. Itt kellett volna kezdeni 1 nappal ezelőtt... Nincsen vita, sértődés, kioktatás, félreértés, stb. Én azért erőlködtem, mert átéltem. Elhatároztam, hogy veszek egy igazán jó, hatékony, fanless, sok év garanciás prémium tápot. Nem volt szükségem a 460-asra, de az volt. Az 5 éve 42 e Ft volt, de ha lett volna mondjuk 350W-os 39-ezerért, akkor is a 460-ast választom. Azt pedig tudjuk, hogy attól, hogy mondjuk 300W-os, nem lesz 28e.

(#92) Chp válasza Viktor81 (#91) üzenetére


Chp
őstag

Megbeszélhettük volna higgadtabban is, tény. Nekem a fanless régi vágyam. Én ITX fronton mozgok, tehát valszeg a PicoPSU elhozza ezt nekem, csak félek a tégláktól(mint amit az XboX-okhoz is adnak például) és nem ismerem annyira ezt a szegmenst, hogy rászánjam magam - egyelőre. De rajta van ám a bakancslistán.

(#93) Viktor81 válasza Chp (#92) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nekem kettő gépem van, mindegyik teljesen fanless. Az egyikben van a Seasonic 460 és CPU-n egy Nofan 95C. A másik gépem egy mini ITX, amelyben szintén egy Intel i7 van és a CPU-t a ház hűti. (Akasa Euler S - kb. mint egy autókban használt erősítő). Ezt a konfigot 5 éve kikapcsolás nélkül egy 120W-os "tégla" egy ACER NAS gyári tápja, egy Li-Shin adapter viszi. (de van egy DELL 150W-os laptop tápegységem is tartalékba hozzá) Rettegtem, amikor rábíztam, mert a gép értéke az összeszereléskor kb. 500e Ft volt, az adapter pedig egy "ismeretlen" kínai. Akkor ezt a fajta tápot használtuk éveken keresztül a munkahelyemen és nem volt gond velük, így ez lett. Hamar szereztem egy márkás tápot (DELL), de azt tudni kell, ezeket is ilyen kínai cégek gyártják. (a DELL pl. DELTA). Közben maradt a Li-Shin és mint említettem, 5 éve csak akkor állt, ha áramszünet, vagy nagy vihar volt.

(#94) Whysperer válasza #06658560 (#6) üzenetére


Whysperer
addikt

Azért nem Antec tápot rakok egy ilyen gépbe.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#95) TeeBee73 válasza Whysperer (#94) üzenetére


TeeBee73
addikt

Úgy látom, 2 hétig nem kapsz választ.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#96) Whysperer válasza TeeBee73 (#95) üzenetére


Whysperer
addikt

Tegnap írtam nem két hete

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#97) Puma K válasza Whysperer (#96) üzenetére


Puma K
veterán

Ha ránézel a fórumtárs profiljára, akkor látod hogy pihenőn van.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#98) Synthwave válasza Puma K (#97) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem én voltam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99) Puma K válasza Synthwave (#98) üzenetére


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#100) Synthwave válasza Puma K (#99) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#101) Chp válasza Synthwave (#98) üzenetére


Chp
őstag

Én sem. De jó helyen van. ;]

Szerk.: Én láttam már mit írt, nekem címezte.

[ Szerkesztve ]

(#102) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na mondom biztos nagy szakmai csevegés megy, de kiderült a fele f.szméregetés :D

Az legalább kiderült a péniszmutogatás után, hogy ki szállítja a belsőt? Nem?..

Akkor segítek : Seasonic's Prime platformra épül... Ezt legalább a cikkíró beletehetné.

Teszt is van: [link]

Tessék szakmaiság... :U

LAMBDA-A (20–25 dBA) zajszint.
Rubycon kondik és Nippon Chemi-con kondik

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.