Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kopasz7


kopasz7
tag

Akkor most mi a különbség a nyílt és a zárt rendszer között, ha az android zárt? :F

(#2) Maxentius


Maxentius
addikt

A Symbian-t nem 2010 végén zárták be újra? Mert úgy tudom, h ismét zárt platform lett. Vagy nem?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3) kokyt válasza kopasz7 (#1) üzenetére


kokyt
senior tag

A nyíltság a cikkben taglalt értelemben a rendszerek forráskódjának hozzáférhetősége, míg a mobiltelefonok os-ére vonatkozó hagyományos értelemben akkor tekintünk nyíltnak egy platformot, ha azon natív programok telepíthetőek, azok a rendszerbe beépülhetnek.
Gyakori, hogy keverik a kettőt.

06209976900: Nem zárt rendszer, mert natív programok futnak rajta, de zárt platform mert a samsung fejleszti. Capisce? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) #19708160


#19708160
törölt tag

Akkor mi a nyilt rendszer a bada?

[ Szerkesztve ]

(#5) Karma válasza Maxentius (#2) üzenetére


Karma
félisten

De az lett. Shared source a licencelőkkel, a nép semmilyen formában nem lát bele, és kuss van. Ennyit a nagy hype-ból, hogy na majd a Közösség Ereje megreformálja.

Mindenki más (kivéve kokyt, ő is vágja): A hatásvadász és téves cím ne tévesszen meg titeket, ennek semmi köze a rendszer nyíltságához. Egyszerűen magukról a projektekről, illetve azok menedzsmentjéről van szó.

Úgy is mondhatjuk, hogy semmi relevanciája nincs ennek az infónak.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#6) tommjee


tommjee
senior tag

Váratlan hír.

(#7) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Már elnézést, de a cím kissé félrevezető, "Ezt most mégis hogy" gondolattal kattintottam a cikkre mire leesett, amit a bevezetőben olvastam és csak úgy nyert értelmet.
Egyébként azt hiszem ez az eredmény megérdemli az idei év legnyilvánvalóbb eredménye díjat, mondhatni aki figyelte valamennyire az Androiddal kapcsolatos dolgokat az elmúlt időszakokban, annak semmi újat nem mondtak.
Mondjuk a platform szót nem értem itt. A MeeGo és a Symbian op.rendszerek, de a Firefox egy webböngésző, az Eclipse egy szoftverfejlesztő környezet, a Qt egy keretrendszer, a Linux meg egy kernel. A platform viszont egy hardverkörnyezet, egy op.rendszer és egy szoftver keretrendszer együttese, tehát mondjuk egy tetszőleges androidos telefon + Android + Android SDK/NDK = platform.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#8) .tnm


.tnm
addikt

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9) Ricardo


Ricardo
félisten

Ennek a cikknek annyi az értelme mint árva házban a szülői értekezletnek.

(#10) schawo


schawo
titán

Egy újabb vihar a biliben bulvárcikket olvashattunk.

(#8) .tnm A kép zseniális :R

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

flém,flém,flém

topik zárható... :U

(#12) keIdor válasza D1Rect (#11) üzenetére


keIdor
titán

troll

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) Botiss


Botiss
csendes tag

wtf?ez olyan álszentség szerintem az Android részéröl:))

iPhone 12 / MacBook Air 2014 / iPad 5th gen / Apple Watch Series 1 / Airpods 1st gen / Hisense H55U7B

(#14) D1Rect válasza keIdor (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Igaz, eddig az nem volt.
Mostmá' tényleg zárható. :D

(#15) gomsadi# válasza D1Rect (#14) üzenetére


gomsadi#
tag

Végre javították a címet, így már nem félre vezető, bulvaros! köszi fiúk!

Have a Lot of Fun!!

(#16) Alec válasza kopasz7 (#1) üzenetére


Alec
tag

Az android azért tekinthető inkább zártnak mert bár a forráskódját nyugodtan letöltheted de igazán külsős és önkéntes fejlesztők nem szólhatnak bele. A Google lefejleszti a cuccot aztán csak a kész verziót kapod akár tetszik akár nem.

(#17) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Mik ki nem derülnek... :DDD

(#18) dabadab válasza kopasz7 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Az Android nem zárt, hanem nyílt: az elemzés arról szólt, hogy átlagjózsinak mekkora esélye van arra, hogy érdemben belelásson és neadjisten valamit hozzátehessen a fejlesztőcsapat munkájához. Ez magának a kódnak a nyíltságát nem befolyásolja, azt azonban igen, hogy az érdemi fejlesztés mennyire közösségi módon folyik.

DRM is theft

(#19) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Én egy konkrét dolgot mondok amiért az Android részben zárt, a mai napig nem lehet lecserélni a kijelző zárat, vagy úgy kiiktatni hogy csak a bekapcs gombbal lehessen kioldani, ott az a szaros X10 mini, tenyerembe veszem, hüvelykújjam írtozatosan behajlitva meg nyomom a home gombot, majd egy örökkévalőságnak tünő egy másodperc múlva felébred a kijelző, megjelenik a kijelző alján a kijelző feloldó csúszka amelyet BALRÓL-JOBBRA elhúzok, harmadik negyedik próbálkozásra sikerül feloldanom... Mi az oka? Hát nekem nagyon kényelmetlen begörbitett hüvelykújjal egy vizszintes mozdulatot tennem.. jó akkor hadd lám mit nyújt a Market, hátha van valami lentről felfele mozditható kijelzőfeloldó alkalmazás.. háp háp nincsen, jó akkor hátha van valami ami kiiktatja a feloldó csúszkát, hoppá van is, ott a No lock, de jó a kikapcs gombbal feloldom-lezárom, csakhogy a lezárás után 10 másodpercre a lenti hardveres gombok véletlen megnyomása felébreszti a kijelzőt, hüüü, hát akkor faragjunk ki azokból az egy mm-re kiálló gombokból, én komolyan mondom tényleg LE FLEXELTEM őket (mással nem megy mert nagyon kemények), no akkor lássuk milyen így használni, nagyon jó, de csak van még egy bibi, a hangerő gombokra akármikor felébred, hű azt már nem faragjuk meg mert oda akkor a nadrágzseben át való hangerő álitás, akkor nézzük mit mond az alkalmazás alkotója, azt mondja az update leírásban hogy NE FÁRADJÁL MERT EZ ELLEN NINCS MIT CSINÁLNI, NEM MEGOLDHATÓ, igy a No lock is ment a kukába, én meg ha (HA) használom a minimet csak boszankodok emiatt mert hát az android ennyire zárt

Cseberből vederbe

(#20) Youri válasza LEFTHORSE1 (#19) üzenetére


Youri
veterán

Hát a képernyőzár csere az a marketnél kicsit expertebb, de gond nélkül megoldható :)

RTX ON

(#21) telya válasza LEFTHORSE1 (#19) üzenetére


telya
aktív tag

uram atyam.. a gombok leflexelesenel egyszerubb modszert is azert lehet talalni :) csak az ilyet nem a marketen fogod megtalalni, mert ehhez a rendszer "vedett" teruletein kell modositani, amihez alapbol root nelkul biztonsagi okokbol nem fersz hozza.
csak egy tipp: ha az android-ot nagyon korlatozottnak erzed, meg se probalj soha hasznalni mondjuk egy ios-t vagy wp7-et, mert a hajad kihullik tole. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) erdoke válasza telya (#21) üzenetére


erdoke
titán

A MS a WP7-ben nem az iPhone-t koppintotta, így nem balról jobbra egy csúszkát kell elhúzni, hanem pont ahogy a kolléga szeretné, az egész képernyőt alulról felfelé. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#23) schawo válasza LEFTHORSE1 (#19) üzenetére


schawo
titán

A SE Mini zárt, nem az Android. Beszélj a SE-vel. Az SGS-emen már millió féle lockscreen vendégeskedett, és szólok, hogy ez is Android.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) erdoke válasza schawo (#23) üzenetére


erdoke
titán

Gyári állapotban letöltöd a lock screent, és telepíted? Vagy garancia vesztésselmrootolod, és aztán kokányolsz? Nagyon nem mindegy, és utóbbi verzióval bármilyen rendszer nyitott...

A legjobb aláírás a héten

(#25) Depression válasza Alec (#16) üzenetére


Depression
veterán

Akkor mi ez a milliónyi custom ROM? A gugli kiadja a készet, aztán ezren neki ugranak optimalizálni. Vagy ennek lassan vége?
Főleg, hogy a SE meg kijelentette, hogy nem fog védekezni ezek ellen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) gomsadi# válasza erdoke (#24) üzenetére


gomsadi#
tag

Ezt a romolgatast már nem kellene erőltetni. Mindig az okosok ezzel jönnek, de ez egyszerűen hülyeség! Több olyan ember van már a környezetemben, aki bizony SE X8-at használ, és nem romol! Elégedetten használja a mindennapokban. Van ellenpélda is! A nagybátyám szeret szoszmotolni ilyenekkel, ő szeretne egy Blade -et, direkt azért, mert olcsó, moddolhato. Aztán vannak HTC Desire, amit egyik tulaj sem moddol. Ami itt megy a fórumon, az a hozzáértő 1-2%. De mást nem említek, Samsung Omnia 7, ott jó minden?! ;-)
Önmagában is használható bármelyik droid (azt elismerem, hogy egy voda 845 nem éppen a csúcs felhasználói élményben), ezt kicsit én is tapasztaltam. Elég sok felé megfordult a kezemben, nem ez a Fórum reprezentálja a piacot!!

Have a Lot of Fun!!

(#27) Youri válasza gomsadi# (#26) üzenetére


Youri
veterán

Én pl moddolom a Desiret, és elég nagy közösség van az xda-n aki szintén :) Persze senkit sem akarok erre rábeszélni, csak megsúgom azoknak, akik azt sem tudják mo az az open-source, hogy a rootolás kb 2 perc alatt visszaállítható :D

RTX ON

(#28) Youri válasza LEFTHORSE1 (#19) üzenetére


Youri
veterán

Ez pl a Marketen is elérhető.

RTX ON

(#29) rudymester


rudymester
senior tag

Egy "átlag" felhasználó ebből semmit sem érez. Fejlesztői szempontból biztos érdekes a cikk, de a napi használatból ebből nem sokat érzünk.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#30) JR.CSé válasza rudymester (#29) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1 Ez teljesen így van.Én is mint mezei júzer nem sokat érzékelek ebből.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#31) Zolesz007 válasza erdoke (#24) üzenetére


Zolesz007
őstag

Agile Lock pl gyári állapotban letöltöd és telepíted, garancia maradással kókányolás nélkül.

Látom már linkelték közben.

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#32) kolosanyi válasza LEFTHORSE1 (#19) üzenetére


kolosanyi
veterán

Keress rá a Marketen, hogy WidgetLocker Lockscreen. Asszem root kell hozzá, meg párszáz forint...

(#33) dabadab válasza erdoke (#24) üzenetére


dabadab
titán

"garancia vesztésselmrootolod"

Milyen garanciavesztés? :U

DRM is theft

(#34) Youri válasza dabadab (#33) üzenetére


Youri
veterán

Nem ért hozzá, csak trollkodik :U

RTX ON

(#35) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Közben kaptam mást, Auto unlock a neve, egész jó lenne de a taskkiller folyton kinyírja, így ignore list-be tettem és folyton fut a háttérben, és ehhez is kell a leflexelt gombok mert ha lezárom a felsővel az alsók felébresztik, szerencsére a hangerő gombokra nem reagál, viszont fizetős, most az ötnapost próbálgatom, de nem vagyok hajlandó azért fizetni mert nem kell a csúszkás kijelző feloldás, a kedvenc varez oldalamra még nem töltötte fel senki

Cseberből vederbe

(#36) magyarattila


magyarattila
tag

aztán ingyen és bérmentve kikerült a Honeycombos billentyűzárfeloldó is, ott koncentrkus körök közepét kell bármelyik oldalon érintkeztetni. Asszem honeycomb lockscreen a neve.

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#37) erdoke válasza Youri (#34) üzenetére


erdoke
titán

Olvass friss HTC-s híreket, aztán "érts hozzá".

A legjobb aláírás a héten

(#38) Youri válasza erdoke (#37) üzenetére


Youri
veterán

root létezett a friss HTC hírek óta, és azt el is lehet tüntetni... Amúgy HTC-m van

RTX ON

(#39) dabadab válasza erdoke (#37) üzenetére


dabadab
titán

A friss HTC-s hírek mióta ütik mondjuk a magyar jogszabályokat?

DRM is theft

(#40) erdoke válasza dabadab (#39) üzenetére


erdoke
titán

OK, majd meglátjuk, milyen sikerrel jársz a HTC-vel való pereskedés után. Főleg mivel csak akkor kapsz kódot, ha előtte lemondasz a garanciáról. Úgy látom, magát a hírt te se olvastad... Saját rossz példáimon én már nagyjából megtanultam, hogy egy vitában nem árt, ha informálódunk.
Nem csak HTC-s készülékek vannak egyébként, amik zárt bootloaderrel érkeznek, és ezeket csak hardveres machinációval lehetne kinyitni, ami nyilván garancia vesztéssel jár.

A legjobb aláírás a héten

(#41) mumk1 válasza erdoke (#40) üzenetére


mumk1
addikt

Már csak az a kérdés, hogy ki lesz az a marha, aki a HTC-től kéri el a bootloader nyitókódot, amikor más már hetekkel ezelőtt megtalálta a nyitó algoritmust. :P

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#42) erdoke válasza mumk1 (#41) üzenetére


erdoke
titán

Elég ingoványos jogi vitának tűnik, ha nem vállalják a garanciális javítást, de nem az én gondom...

A legjobb aláírás a héten

(#43) mumk1 válasza erdoke (#42) üzenetére


mumk1
addikt

Szerencsére nyom nélkül visszaállítható. Remélem a HTC sem gondolja komolyan, hogy mondjuk egy poros vagy pixelhibás kijelző miatt nem érvényesítem a garanciális jogaimat, csak azért mert custom romot használtam. Nonszensz. :U

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#44) erdoke válasza mumk1 (#43) üzenetére


erdoke
titán

Pedig velem pontosan így történt. Simán kiadtak egy papírt, hogy garancia megvonva a nem gyári SPL miatt. Bár akkor még az akksi kontakthibát orvosolták (bazz, ha tudtam volna, miért nem kapcsol be a készülék, egyrészt megoldom, másrészt nyilván úgy viszem vissza, hogy felrakom a gyári SPL-t), és azt mondták, ha legközelebb gyári SPL-lel viszem be, valószínűleg szemet hunynak.

A legjobb aláírás a héten

(#45) mumk1 válasza erdoke (#44) üzenetére


mumk1
addikt

Nyilvánvaló, hogy kizárólag gazdasági okai vannak az egész hercehurcának. A custom romok egyre jobbak, az új android verziók portolását a házi fejlesztők egyre jobban és főleg egyre gyorsabban megoldják, kitolva ezzel a régi modellek "használhatóságát", nem fogynak úgy az új modellek ahogy azt tervezik. Szerencsére ezen is segít a HTC, az egyre silányabb minőséggel. :DDD :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#46) dabadab válasza erdoke (#40) üzenetére


dabadab
titán

a bootloadernek semmi koze a rootolashoz (a motorolak bootloaderenek a vedelmet nem sikerult negtorni, de rootolni siman lehet), az az image lecserelesehez kell, rootolashoz nem kell
egyebkent meg eleg szomoru az, hogy egy csunyan nezo szervizes felulbiralhatja a torvenyt, sot, ez a norma

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) mumk1 válasza dabadab (#46) üzenetére


mumk1
addikt

Sajnos az új HTC modelleknél a permroot csak a bootloader kinyitása után lehetséges, egyébként csak a temproot.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#48) dabadab válasza mumk1 (#47) üzenetére


dabadab
titán

akkor le vagyok maradva egy brosuraval

DRM is theft

(#49) Depression válasza erdoke (#44) üzenetére


Depression
veterán

A HTC a legrosszabb példa, hisz pont ők nyilatkozták nemrég, hogy ha friss sense-t akarasz, vegyél új telefont. De ez nem az android hibája.
Pont fentebb írtam a SE-t, akik még támogatják is majd a costum ROM-okat. Sok idővel ezelőtt kinyilatkozták, hogy nr.1 akarnak lenni az androidos készülékek között, és lassan jó irányba is haladnak.

Az pedig, hogy az android a legzártabb olyan szempontból jobb, hogy egységes marad, nem lesz annyira széttagolt, mint pl. a linux.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#50) erdoke válasza Depression (#49) üzenetére


erdoke
titán

A legtöbb újabb Motorolát is hozhattam volna példának. Amint nagy a kereslet, és millió számra adnak el bizonyos típusokat, máris ellenérdekeltek, de legalábbis teljesen érdektelenek a bütykörészésben.
Én megfogadtam, hogy csak olyan rendszerrel veszek ezután mobil eszközt, amivel matatás nélkül is simán együtt tudok élni. Sajnos még mindig nem egyszerű a dolog... :(

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.