Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Vajon miért csak 4K-s felbontáson lehetett tesztelni? :U

Nem értem miért nyomatják ezt a 4K-t alig lehet még kapni olyan monitort az áráról meg ne is beszéljünk.

Fogadok egy fullhd-ba közel se lesz ennyivel gyorsabb a 780-tól.

(#2) ukornel


ukornel
aktív tag

Nesze semmi, fogd meg jól :-)

(#3) Erdei88 válasza SzlobiG (#1) üzenetére


Erdei88
veterán

Egy FullHD tesztnek én is jobban örülnék. Szerintem elég sokan vagyok akik 1080/1440P-ben játszanak

(#4) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Azért ez nagy trollkodás volt az AMDtől :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#5) adamssss válasza SzlobiG (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Mertt ezeket a kariat oda szánják. Fhd-ra elég egy 280x. Eza gen is kint lesz vagy 2 évig és akkor már lehet h elterjedt lesz a 4k.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) Angel1981 válasza ukornel (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát kb! :)

Mikor is várhatóak a részletes eredmények?

(#7) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ez mondjuk nem volt etikus húzás az AMD-ről, hogy bement az nVidia rendezvényére újságírókat lopkodni. 2 éven belül biztos nem terjed el a 4K, a monitorok ára sem fog lemenni addig, meg egy 22-24 colos full HD monitort senki sem fog lecserélni 2-3 évesen. Meg mire... az asztalra nem fér akármekkora méretig monitor, nincs is értelme, a full HD meg tökéletes oda. A 4K tévék ára meg még szintén évekig magas lesz, még a full HD-t is csak a népesség kis részének tudták eladni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Bici


Bici
félisten

<troll>
Azért 4k, mert nem akartak kimenni a sarki boltba egy i7-ért, amivel kijött volna a különbség a két csúcs-vga között fullHD-ben. Egy 200W-os FX-szel 4K-ban már épp nem volt CPU limit. ;]
</troll>

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) schawo


schawo
titán

:F :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) Raggie válasza Bici (#8) üzenetére


Raggie
őstag

Lol.

AMD trollfest! :D

Clint Eastwood FTW

(#11) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A 4k szerintem is túlzás, ellenben egy 1600p, vagy egy 5760x1200 -as felállásra én is kíváncsi lettem volna. Aki meg a full HD -ra kíváncsi... Oda mi értelme a lenne a 290X-nek, mikor még a 280-as is sok?

Don't Tread On Me

(#12) Televan74 válasza adamssss (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is ezért gondolkodtam úgy hogy full hd -re 280x -t veszek. Nem véletlenül dobta vissza a 7970 -t a játszótérre. Ezért nem vártam meg a 290 -t Nekem fhd -n nem érte meg a plusz pénz a teljesítményért, hiába az 512bit és a trueaudio.Majd ha telik 4k monitorra akkor igen, de addigra olcsóbbak leszek a hozzá való kártyák is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) stratova


stratova
veterán

Ehhez a húzáshoz tényleg pofa kell. Az még rendben, ha egy időben tartanak két rendezvényt, de ez nem tudom mennyire megszokott. Ez a csendes mód érdekesen hangzik. A tya ezzel belövi magának a játékhoz még éppen megfelelő legkisebb órajelet? Vagy arról van szó, hogy a korábbi GCN kártyákhoz képest több lépcsőben tudja skálázni a la HD 7790 / 260X?

Kíváncsi vagyok, egy ilyen elszipkázás milyen arányú lett volna a GPU14-ről. Live Stream-en követve inkább éreztem bizonyos pontjain érdekes, mintsem zömmel érdekfeszítő rendezvénynek (most finom voltam), pedig inkább AMD-t preferálom

[ Szerkesztve ]

(#14) wolfman


wolfman
veterán

Azért mutatták be 4K-s monitorokon a játékokat, mert biztos itt is generáció váltás jön. Ahogy a megjelenő játékoknál is durván emelkedtek a gépigények, megjelenítőknél is (kéretlen) szintugrás lesz. (egy gúnyos töprengés)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hát ez az újságíró lopás. LOL. Nem tudom eldönteni, hogy ez most köcsögség volt vagy menő húzás. :DDD

Amúgy ez az eredmény nem egy nagy szám, nem értem minek volt ez a felhajtás.

(#16) Abu85 válasza stratova (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GPU14 a USS Missouri csatahajón volt nem hotelben. Azért onnan nem olyan könnyű újságírót lopni.

(#17) Dilikutya: ;] :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Dilikutya válasza Abu85 (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Főleg, ha Steven Seagal a hajószakács. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) p87


p87
senior tag

Na érdekes lesz ez a csendes mód.
Nyilván a TDP-t fogja vissza nagyobb mértékben mint jelenleg a PowerTune-val lehet, ara lennék kíváncsi mennyi lenne az eredmény ha nem csendes módban lett volna a 290X.

Reméljük nem sokat kell már várni a tesztekre. :))

[ Szerkesztve ]

(#19) lenox válasza Lomha 8V (#15) üzenetére


lenox
veterán

Azert ez csak fanboy szemuveggel lehet meno.

(#20) #35434496 válasza Abu85 (#16) üzenetére


#35434496
törölt tag

Képzeld el ha a bulit USS Michigan tengeralattjárón tartották volna. :D Na onnan lopjon valaki újságírót. :DDD

(#21) BiP


BiP
nagyúr

Érdekes dolog ez a 4K nyomatás. Én speciel jobban örülnék annak, ha az új kártyákban rejlő erőforrást inkább a látványra fordítanák. (Tehát egy játék nagyon brutáljól nézne ki Ultra beállítások mellett, még ha ehhez már 780 vagy 290x kell.)
Így aztán nem sok értelme van ekkora teljesítménynek, ha csak 4K-ban meg 3 monitorral lehet kihasználni. (Persze akinek telik rá, az meg hadd örüljön)

Néztem a Battlefield4 bétát. Videókon nagyon f*szán nézett ki, saját gépen futtatva Ultrán sem voltam elájulva tőle. (mármint a látványtól) Lehet, hogy bennem van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#22) mcwolf79 válasza Lomha 8V (#15) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én az egész AMD nextgen tekintetében érzem azt, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja a dolognak.
És ezt most nem azért írom, mert NV karim van.
Majd megltájuk, hogy a Mantle API mit dob a teljesítményen, de az előzetes eredmények alapján ez az új AMD széria nem lesz akkora durranás, max. egy hangosabb pukkanás.

ON: hol van még a 4k??? Sztem leghamarabb 2-3 év múlva lesz elérhető az átlagembernek.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23) Abu85 válasza lenox (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez minden szempontból köcsögség. De ahhoz hozzászokott már mindenki, hogy a rendezvényeket aláássák a konkurensek, mert ez mindennapi. Az Intel is kamiont vitt a Qualcomm rendezvénye elé, az AMD is rendszeresen csinál IDF-re ellenrendezvényt. De igazából az illem eleve az, hogy ha valaki meghív, akkor ő az első. A második meghívó várhat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) TomiLi


TomiLi
addikt

4k? Ezt hogy kell majd elképzelni mondjuk egy 24"-os monitoron? Úgy értem, hogy ha ilyen "kicsi" kijelzőn (már ha lesz/van) ilyen felbontást tudnak megjeleníteni, akkor nincs is szükség élsimításra?
Ez a jövőben azért nem lehet olyan rossz dolog (ha így van), csak még nagyon a felső kategória (lesz)...

A TV vonalat még nem értem nagyon... Van 4k-s film már? Milyen adathordozón kell egy ilyen filmet elképzelni? Gondolom Blu-ray, de egy dupla rétegű lemezre ráfér egy film?

Hopp még egy dolog jutott az eszembe:
A dVGA-kat akkor ezek szerint a 4k elterjedése kihúzhatja a csávából.... APU-k/ CPU-IGP-k-tól nem lehet elvárni ezt a szintet (jelenleg legalábbis nagyon földtől elrugaszkodott dolog lenne)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#25) SkyS1gn válasza #35434496 (#20) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az élőadás is érdekes lett volna...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#26) stratova


stratova
veterán

Értem már, AMD túszokat gyűjtött a csatahajón tartott rendezvényre (GPU14) :DDD Akinek nem tetszik vízbe ugorhat. Cseles!
Hogy ne csak ekézzem. Ha live streamre meg tudták volna oldani a TrueAudio fülesre optimalizált változatának kiküldését, izgalmasabb lett volna. :K Mert ott a hangeffektek mellett emlékeim szerint zene is szólt és ha az általad másik témában linkelt demonstrációra azt mondom hogy epic, akkor a GPU14-es milyen lehetett volna.

lenox: A VGA pusztítós reklám volt kb. ekkora tahóság. De én azért a másik két gyártót sem féltem ezek után.

BiP amit te szeretnél, arra megy rá a Mantle és szegről/végről az Nvidia GameWorks.

[ Szerkesztve ]

(#27) Malibutomi válasza Lomha 8V (#15) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nagyságrendivel annyival gyorsabb a 780-nál mint a 780 a 7970-nél ezek alapján.
Csak épp árban ugyanannyi lesz, míg a 780-nál ezért a pluszért dupla árat fizetsz a 7970-hez képest.

(#28) Lomha 8V válasza lenox (#19) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Kétségtelen, hogy én is inkább a köcsögség felé húzok, de tudod miért nem teljesen? Mert kettőn áll a vásár. Ehhez kellettek tapló újságírók is.

(#22) mcwolf79: Én is így érzem a dolgot.

(#27) Malibutomi: Ebben igazad van, de én nem az ár szempontjából nézem. Nem azért mert kőgazdag vagyok, hanem mert nekem AMD csúcskártya az NVidia Csúcskártya ellen. A többi szempont szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#29) Abu85 válasza Lomha 8V (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz még lehetőség visszavágni az AMD-nek. November 11-13, 2013 | San Jose Convention Center. Oda kell ellenrendezvényt szervezni az Intelnek és az NV-nek. Lehetőség szerint az utolsó napra, mert az lesz a gamingre kihegyezve (Sony, Oculus VR és DICE).

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) BiP válasza Abu85 (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, arra kíváncsi leszek.
Ha Tomb Raiderben és BiosShockban ennyivel gyorsabb, akkor mit produkálhat Battlefield4-ben, főleg a Mantle verzió?!

(#31) MongolZ válasza Abu85 (#23) üzenetére


MongolZ
addikt

Ezeket visszataszító húzásnak tartom mindenki részéről. Hosszútávon szeirntem nem is kifizetődő, egy idő után idegesítőek.

Ide már valóban illik a 4K-s felbontás, bárcsak ott tartanánk, hogy zsebből ki tudnánk fizetni az ehhez szükséges eszközöket...

(#32) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csendes mod:DDD

gondolom eszrevettek, hogy a forumokon nem mindenki volt maradektalanul megelegedve a 79x0 tulajok kozul a boosttal, viszont masoknak meg csak a teljesitmeny szamit, az akusztika nem (vagy fullcover block van a kartyan).

viszont az jo, hogy vegre 4Kban tesztelik a kartyakat: 1080p gyakorlatilag (hacsak nem 144Hzes kijelzo a cel) laza a jelenlegi csucskategorianak par kiveteltol eltekintve (Crysis3nal vissza kellett volna mennem 1080pre ultrahoz az alapbol eyefinityre meretezett rendszerrel).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) Abu85 válasza BiP (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mantle-ről nem beszél senki, de HD-ben nagyságrendekkel gyorsabb, mint a DX11 render. Nem csak +10% lesz, hanem a sokszorosa. Majd a konkrétumokat elmondja Repi novemberben. Egyelőre annyi publikus, hogy mindenki meg fog lepődni.

(#31) MongolZ: Azok hát, de egy cégtől nem várható el, hogy dzsentlemen legyen. Az újságírónak kell ezt visszautasítania, ha valaki korábban meghívta arra az időpontra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) #35434496 válasza Abu85 (#33) üzenetére


#35434496
törölt tag

Abu! Hozd le a cikket a 290x-ről mi meg elvisszük a balhét. :D

(#35) kalimist


kalimist
aktív tag

Anandon van Tomb Raider ultra eredmeny is, itt gyakorlatilag egyforma a ket kartya.

(#36) TechArtist válasza Abu85 (#33) üzenetére


TechArtist
aktív tag

"AMD offical news about Mantle API: Everybody will be surprised in November." :DDD

Még a végén a 7850-em Titan-t ver Mantle-ös játékok alatt. :D

Én egyébként azt várom, hogy végre egy 24-es monitorba belepakoljanak 2560 x 1440-es felbontást, nem is értem miért nem csinálnak hasonlót, míg sz*ros 5 colos telefonokba meg FHD-t raknak...

(#37) Snip3r_HUN válasza TechArtist (#36) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Akkor 2 hét múlva Bf4 teszt... aztán meglátjuk mit hoz rajta még a mantle :C

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#38) TechArtist válasza Snip3r_HUN (#37) üzenetére


TechArtist
aktív tag

:K

(#39) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

végre egy árat is mondhatnanak mar..

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#40) Joci10 válasza kalimist (#35) üzenetére


Joci10
őstag

Egy kínai oldalra meg már több, részletes teszt kikerült. Akit érdekel, az megnézheti itt.
Persze, hogy mennyire hiteles, azt nem tudom; de eléggé felkapták a külföldi oldalakon (és az előzetesen várható eredményeknek megfelelőnek tűnik). Ezen kívül a tesztben csak FHD van, 4k nincs.

(#41) Prof válasza Abu85 (#33) üzenetére


Prof
addikt

Jo lenne latni egy kozepkategorias GCN-es olcsobb notit, ahogy megfingatja a 780M-es meregdraga notikat egy-ket cimben Mantle-val ;]
Johetne mar a Kaveri is hozza.

(#42) shteer


shteer
titán

Megsem lesz Titan-veres?

..szerintem jónak tűnik

(#43) Prof válasza TechArtist (#36) üzenetére


Prof
addikt

Na ne szidd a telefonokat mar felzarkoztak 1440p-hez [link] :DD

Az lenne a poen, ha 30 fps helyett 300-al menne valami ;)
Barmilyen agyament Mantle API celzott speci teszt, akkor oriasit szolna. Igaz anno volt OpenCL-re is 20x sebessegu vakitas, azt azota se terjedt el meg.

[ Szerkesztve ]

(#44) Snip3r_HUN válasza shteer (#42) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

a 780 és a Titan közé akarták belőni olcsóbban , nem erről volt szó anno ? :U

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#45) #35434496 válasza Joci10 (#40) üzenetére


#35434496
törölt tag

A 4k felbontásnak akkor lesz értelme ha nem 1millió forintba fog kerülni egy monitor.http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=424924

(#46) Prof válasza #35434496 (#45) üzenetére


Prof
addikt

Senki nem mondta, hogy azt kell megvenni, autobol se csak a Bentley van. 1000 dollar 50col

(#47) mghltm


mghltm
addikt

ha ennyivel erosebb lesz a 780-nal ugyanolyan aron, akkor jo vetelnek tunik. miert nem a titan ellen mutattak meg mit is tud valojaban?!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#48) TechArtist válasza #35434496 (#45) üzenetére


TechArtist
aktív tag

"Nyugati fizuval" nem olyan vészes az. Szerencsére nem csak mi létezünk ezen a világon, és ezt az AMD is tudja. :D

(#49) MongolZ válasza Abu85 (#33) üzenetére


MongolZ
addikt

Ok, ez igaz.

Azért én erre a sokszoros különbségre még kíváncsi leszek, van egy olyan érzésem, hogy ha valóban így is lenne, akkor sem fog elterjedni. De ne legyen igazam.

(#50) Snip3r_HUN válasza MongolZ (#49) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Gondolom ezeket a teszteket még Mantle nélkül végezték (szerintem)... Várjuk ki míg lesz egy árcédula rajta, és az api erejét is próbára tehetjük. :K

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.