Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) O_L_I


O_L_I
őstag

....Amennyiben az adott alkalmazás használja a Trueaudiot...
Nyilván a hardver gyártók (Intel) meg akarják lovagolni ezt a VR hypeot, hogy kicsit megprögessék a piacot...

(#2) pengwin válasza O_L_I (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Bizony... Meg ha pl. a 7870K és a 870K jó a VR-hoz, akkor minden 4 (vagy több) magos FX is jó hozzá, meg az összes tuningos, 2 modulos APU is, utóbbiak között elenyésző a különbség CPU erőben.

Üdv, pengwin

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na és egy 6 magos Phenom II, ami bőven erősebb mint egy 6"magos" FX? :U

(#4) Cythyel válasza bacsis (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

gyanús nekem hogy azok lehet hogy a támogatott utasításkészletekben szenvednek hiányt és ezért maradhatnak ki a szórásból, de esélyes az is hogy tévedek :DDD

(#5) jocomen


jocomen
aktív tag

nvidia: a vr-hez valóban olyan hardver kell, amit az oculus megadott
amd: jó lesz oda fele olyan erős is

... vagy mégse.

(#6) pengwin válasza bacsis (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Azért ez a "bőven erősebb" nem túlzás kicsit?
FX-ek és a Phenom II-k nem kb. ugyanott vannak teljesítményben azonos órajel és magszám mellett?

Üdv, pengwin

(#7) O_L_I válasza pengwin (#6) üzenetére


O_L_I
őstag

Én sem emlékeztem már rá de az a szomorú, hogy nem túlzás :O
[link]

(#8) Habugi válasza O_L_I (#7) üzenetére


Habugi
addikt

:DD

Hagyjuk már a Bulldozereket.., egy átlag/épkézláb 6300as Vishera amit mindenféle varázslat nélkül felhúz az ember 4.6-4.7Ghz-re körbefutja ezeket a Phenomokat, utóbbiaknak rendre vége van 4-4.2Ghz körül.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9) dealerman


dealerman
senior tag

hát azért Én nem adnám oda az i5 2400-at egy fx6350-ért mert,hogy az "bírja" a VR-t az enyém meg nem :D

underground techno will never die

(#10) Raysen623 válasza jocomen (#5) üzenetére


Raysen623
addikt

Mondja ezt az akinekmég hw-ja sincs hozzá hivatalosan...

Témához: úgy látszik a 8350-el betaláltam :D Már csak egy VGA kellene valamikor 2 év múlva...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#11) lemusz


lemusz
addikt

Cikkben úgy fogalmaztok, hogy hivatalosak a minimális rendszerkövetelmények, de én inkább úgy fogalmaznék és szerintem nektek is említeni kellett volna, hogy ezek inkább amolyan ajánlott hardverek, amik mindig minden körülmények, minden alkalmazás esetében képesek lesznek a 90 fps-es megjelenítéshez, ami a VR-hez kell, mert ugye 90hz-es.

Egyébként letöltöttem ezt a tesztelő progit és az i5 3550-esemhez nekem is azt írta nem jó, de gondolom nem ez lenne a gond, sokkal inkább a HD7750 videokártyám, meg hogy nincs meg a kellő mennyiségű usb3.0 meg hdmi csatlakozó.

(#12) bacsis válasza pengwin (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a 6magos Phenom II-k hozzák a 8 magos bull szintjét, helyenként a Visherákat is... főleg ha picit megvannak húzva...

(#13) gabor7th


gabor7th
addikt

A VR miatt a Ghznek nem kéne megugrania? Amúgy talán kicsit korai ez... nem olyan biztos, hogy siker lesz a VR.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Szóval a 6 magos fx és a 4 magos apu ok, de a 8 magos 8320 nem? Nem is beszélve a 81xx-ekről. És nem a csalódottság mondatja velem, mert jóval hamarabb cserélek cput, minthogy vrre ruházzak be, csak szimplán BS szagot érzek

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) oAcido válasza Cathulhu (#14) üzenetére


oAcido
aktív tag

Valószínűleg ezekből a CPU/APU-kból kevesebb/alig fogy. Most "mindenki" rá van kattanva a VR-re, ez pedig jó ingyenreklám.

(#16) O_L_I válasza Habugi (#8) üzenetére


O_L_I
őstag

Ez így van de itt most ipc-rol volt szó.

(#17) eldiablo válasza bacsis (#12) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Memória intenzív alkalmazásoknál pedig elhasal a Phenom II, ahogy a PhysXes alkalmazásokban is.
Egyszerre volt FX6300am és 1090T-m. Nem erősebb, hanem van ahol erősebb, de összképben az FX jobb.

(#18) M0ng00se válasza Cathulhu (#14) üzenetére


M0ng00se
őstag

8150-et szerintem azért nem írták, mert nem az a "legújabb" processzoruk. De szerintem hasonló órajelen járatva ,mint a 8350 esetleg kicsit felette, hozza ugyan azt.

V6

(#19) eldiablo válasza M0ng00se (#18) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Egy FX6300 megeszi az FX8150et, nem hogy a 8350. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.