Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syberia


syberia
veterán

Jöhetne már a megjelenés előtt ígérgetett RX 470 4Gb 55k körüli bolti áron végre.

szerk: Karácsonykor lehet hogy realizálódik és cserélem a 280X-et. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#2) vodkaboy22 válasza syberia (#1) üzenetére


vodkaboy22
addikt

280x-et nem RX480ra lenne értelmes cserélni?
:F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3) strike-force válasza syberia (#1) üzenetére


strike-force
őstag

Szívemből szóltál, én is jelentkező lennék már egy custom hűtős 470/4GB-re max. 60k környékén. Karácsonyra a nemzetközi helyzet remélhetőleg fokozódni fog! :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#4) syberia válasza vodkaboy22 (#2) üzenetére


syberia
veterán

Az újabb meghajtókkal egyre erősebbek lesznek az RX szériás kártyák. Nekem nem csak az számít hogy gyorsabb, hanem lényegesen alacsonyabb a fogyasztás, hőtermelés és van rá garancia. A 480 nem sokkal erősebb tőle, a 460 viszont érezhető visszalépés lenne a 280X után.

(#3) strike-force: Jó lesz ez, csak győzzük kivárni! :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#5) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Szép, hogy ennyi az ajánlott ár, de ha egyszer még a sima Sapphire 4GB RX470 is 205 dollár, a 8GB Nitro+ (két hűtővel) már 237.

(#6) hash99 válasza syberia (#4) üzenetére


hash99
senior tag

Azért a 480 lényegesen erősebb a 280x -nél :)

Közel 50%

[ Szerkesztve ]

(#7) syberia válasza hash99 (#6) üzenetére


syberia
veterán

Rosszul fogalmaztam, úgy értettem hogy a 480 a 470-től nem sokkal erősebb.

https://howbad.info/

(#8) R3wind


R3wind
csendes tag

Kíváncsi leszek mennyi lesz az annyi az RX 470D esetén kis hazánkban.

(#9) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nesze semmi fogd meg jól....nincs referencia, nincs szabály...van faCa marketing...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10) paperboy válasza strike-force (#3) üzenetére


paperboy
senior tag

Én se akartam többet kiadni egy RX470-ért, végül vettem innen hardverapróról, 58-ért egy custom XFX-et, természetesen új, garival... És szépen teszi a dolgát :)

[ Szerkesztve ]

(#11) leviske


leviske
veterán

Nem lett volna marhaság az aktuális RX460 helyett egy RX470D specifikációkkal megáldott Polaris 10-et kiadni RX460 néven. Így jobban tudtak volna skálázni 250 és 150 dolcsi közt a gyártók.

(#9) MiklosSaS: Nem feltétlen semmi. Ezzel így is elvárásokat tudnak gerjeszteni a vásárlók részéről a gyártók felé.

[ Szerkesztve ]

(#12) Taranti válasza R3wind (#8) üzenetére


Taranti
senior tag

Nekem a cikkből az jön le, hogy az RX 470D-t csak Kínában dobják piacra (esetleg még Barbados, Tuvalu és Comore-szigetek :((( ) de Európába nem jön. :(((

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#13) Lacok válasza R3wind (#8) üzenetére


Lacok
őstag

Itthon semennyi mert úgy néz ki, hogy csak Kínában lesz kapható.! [link] [link]
Közben megelőztek a válasszal.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Megy itt a nagy beainstorming 10 dolláron hogy mi éri meg jobban így ár/teljesítmény tekintetében, aztán meg le van írva, hogy ja az MSRP lófaxt se jelent, mert mindent annyiért adnak amennyiért akarnak . :U

(#15) shteer


shteer
titán

mikor lesznek publikálhatóak a 1050Ti tesztek?

..szerintem jónak tűnik

(#16) Taranti válasza Lacok (#13) üzenetére


Taranti
senior tag

És ahogy a PH! cikkben is írják, jellegzetesen a kínai piacra szabva, merthogy nem lesz sokkal lassabb a teljes RX470-nél. Most látszik csak igazán, mekkora bakot lőtt az AMD, hogy nem egy legalább felezett (1024) számolós kártyát adott ki RX 460 néven.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) Raymond válasza shteer (#15) üzenetére


Raymond
félisten

Ha USA keleti ido szerint ejjfelkor (Monday->Tue) akkor itt holnap reggel koran valamikor 6 korul.

#16: Bakon nem lott, mert akkor nem lett volna meg az <75W ami az RX460 egyik fo marketing pontja.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép és jó, csak ezennel mindkét oldalt tiszteletteljesen fenékbebillenteném, hogy hol a csudában vannak az alacsony profilú+egyslotos kártyácskák kisebb ITX rendszerekbe.

Induló VGA-t nem feltétlen azért vesz az ember, hogy 1500FPS-en, 8k-ban nyomassa rajta a Krájzisz 95-öt, hanem pl fotó-videófeldolgozásra besegítőnek, HTPC-be médialejátszáshoz, stb. Ehhez se túl sok áram, se túl sok hűtés nem kell - azaz hely sem.

#16: a bakot a karigyártók lőtték azzal, hogy ezt a sub 75W-os karit alkalmasint duplaventis monstrumként árulják.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Riddick77


Riddick77
tag

Sajnos én sem értem miért nem akarja az AMD a RX 470D -t kiadni EU se az USA-ban,mikor az jobb ár,kisebb fogyasztás mellett lenne konkurenciája az NVIDIÁNAK.

Az lenne a R9 270X-ek új verziója kb. Erre csak Kína...elgurult a gyógyszerük. :W

KL

(#20) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Addig álljunk féllábon, amíg idehaza ez az árakban érvényesül.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21) b. válasza t72killer (#18) üzenetére


b.
félisten

Szerintem 1050 Ti meghozza ezt az elvárást., 75W könnyen hűthető passzívban vagy egy sloton, vagy akár mindkettő ? :)Sokan várják már ezt rajtad kívül is , ahogy olvasgatom a hozzászólásokat több topikban.

Ár csökkenés mindig örvendetes hír, jó ez mindkét tábornak, ha az egyik fél csökkent, mert a másik is fog akkor, vagy nem száll el talán. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) t72killer válasza b. (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, akár egy downclock 40W körüli HTPC-edisönt is kiadhatnának, menő lenne a régebbi HTPC-kbe, amik alkalmasint köhögnek a modernebb (pl HEVC) tartalmaknál - vagy 1xerűen behalt a VGA-juk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) fornettisuti


fornettisuti
veterán

$10 kedvezmeny, wow
Ez aztan a selling point

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24) Sipike19


Sipike19
tag

Szóval, eszerint nem éri meg az 1050ti, mert alig pár ezer ft-vel drágábban, már sokkal nagyobb eljesítményt kaphatunk az rx470, vagy setleg a 3Gb-os GTX 1060 személyében, a GTX 1050 pedig jó ha a GTX 950 teljesítményét hozza, azaz egy fikarcnyival sem lesz jobb az rx460-nál a teljesítménye, és várható még egy teljes értékű P11-es RX465 személyében, ami egy picikét erősebb lesz, és vagy kevesebbet fogyaszt az RX 460-nál.

Javítsatok ki ha nem jól értelmeztem :D
Ha pedig jól, akkor az 1050 igazán jöhetne 100 $ alatt.

Sipi

(#25) Z10N


Z10N
veterán

"A 4 GB-os Radeon RX 470 ajánlott ára 170 dollárról 160 dollárra csökken"
Ez nem stimmel. $179 az msrp a 470-nek es $169-re viszik le. Jo is lenne $20-s arcsokkentes :)
Meg aztan akkor nem sok ertelme lenne a 470D-nek $149-ert, ha $159-ert lehetne kapni 470-t :)

"Mivel a fent említett VGA-k nem rendelkeznek referenciamodellel, így a gyártók felé a megszabott ajánlott fogyasztói ár semmilyen kötelezettséget nem jelent, így akár 30-40 dollárral is fölé mehetnek, ha akarnak. Sőt, jellemzően fölé is mennek, így a partnerek ezekkel az ajánlott árakkal nem igazán foglalkoznak."
Ez meg sajnos igy van. $199 a legolcsobb 470 jelenleg a newegg-n, ami +$20 az msrp-hez kepest.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#26) Z10N válasza leviske (#11) üzenetére


Z10N
veterán

Vigyazz, mert a 460 tulajok meglincselnek :DDD
Amugy meg a 24cu (1536) is jo lett volna.
Szvsz minimum 20cu kellett volna optimalisan.
Ehelyett lett 16cu, amibol meg levagtak 2-t.

Vegulis csak 4,5 kategoriaval mereteztek alul :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) R3wind válasza Taranti (#12) üzenetére


R3wind
csendes tag

Öröm és boldogság, jó tudni hogy a világ többi része meg se érdemli... Valamit villanthatnának Kínán kívülre is.

(#28) Taranti válasza Sipike19 (#24) üzenetére


Taranti
senior tag

Éppenhogy megérheti, ha és amennyiben FHD felbontásban:
-- gbors cikkére alapozva ([link]) várhatóan bőven a 950 felett lesz teljesítményben, főleg az elmúlt kb.3-4 év játékaiban,
-- persze DX12 alatt sem hal meg,
-- teljesítmény/fogyasztásban annyival előrébb lesz az RX470-hez képest,
-- egyszerűen nem akarsz semennyi pluszpénzt rákölteni.

Előzetesen az 1050Ti-t sejtem az ideális FHD kártyának a következő évekre. (Az AMD is érezhet valamit, ha az RX460-at a sima 1050 ellen igyekszik belőni, míg az RX470 már nem arról akar szólni, hogy beérjék az 1060-at.)

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#29) bencze


bencze
senior tag

Még látom el fog pár év telni mire 1440p-re válthatok magyarországi fizetéssel. Nem sietik el.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.