Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Hétfői történet: Szent Kristóf gyermekorvosi rendelő, Win 8.1 OS, asszisztens bekapcsolja a gépet, jön fel a GWX ablak, már X-eli is ki, indítja az orvosi szoftvert. Sorszámokkal szórakozás, stb., ~10 perc múlva azt látja, hogy a Win10 telepítése elkezdődött... :U

Isten hozta a "felhasználóbarát" Windows világában...

Sikerült a telepítést leállítani. Innen is csókoltatjuk a jó **** ***** ****** az összes Microsoftos tökkelütöttnek (finoman jelzőt nem engednék meg, durvábbat pedig nem merek leírni, mert egy életre kitiltanak a PH!-ról :DDD ), akik a GWX-et jóváhagyták és a mai napig támogatják...

@BonFire: Nem én vagyok az érintett rendszergazda, de ha jól rémlik talán az orvosi szoftverek miatt.

Ettől függetlenül pedig a személyes véleményem az, hogy tök mindegy, milyen rendszer, de a GWX ablakának kiixelése ugyan már ne indítson el semmiféle telepítést...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) BonFire válasza Cifu (#1) üzenetére


BonFire
veterán

De miért nem korlátozott jogú felhasználói fiókkal dolgozik? Csak kérdem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3) tatararpad


tatararpad
őstag

Azért sosem gondoltam volna hogy a Microsoft lemegy teleshoppos meg újságelőfizetéses/ingyenborotvás szintre. A "Hogyan csesszünk el egy nem rossz terméket rossz marketinggel" című könyvünket olvashatták.

[ Szerkesztve ]

(#4) BonFire válasza Cifu (#1) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem a szoftver nem akadályozza a munkát, ha korlátozott felhasználói fiókból futtatják. Egyszerűen működik a belépési kódokkal. Nálunk a munkahelyi (ipari környezetben) gép is így működik. Van egy felhasználó, ami kezelheti kizárólag azokat a programokat, amire felhatalmazása van. A megfelelő belépési kódokkal. Semmi másra nincs lehetőség, még egy fájl mentésére sem. Upgrade-elni meg pláne nem, ehhez kell a gazda, aki manuálisan szabályozza a frissítéseket időről időre.

Logisztikai szoftverekről, címkekészítő szoftverekről van szó (Mago.net, NiceLabels Pro stb.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5) fordfairlane válasza BonFire (#2) üzenetére


fordfairlane
veterán

A kérdés nem az, hogy a felhasználók miért nem MVP szintű hekkerek, hanem hogy miért nem ugrott még le a toronyház tetejéről az az ember, aki ezt az egész levakarhatatlan win10 updatet kitalálta?

x gon' give it to ya

(#6) Cifu válasza BonFire (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem a szoftver nem akadályozza a munkát, ha korlátozott felhasználói fiókból futtatják.

1.: Mint mondtam, nem vagyok igazából érintett a gép felügyeletében, de felteszem az illető rendszergazda sem azért hagyott rendszergazdai jogot a felhasználóknak, mert az önszívatás nagymesteri címére hajt. Azt is megértem valahol, hogy miért nem rakott fel 3rd part GWX írtó programot (bizalmatlanság). Noha én azt tettem volna.

2.: Szerinted normális, hogy egy ablak kiixelése elindít egy telepítést? Mert szerintem nagyon nem. Nem kell hozzá extrém hülyének lenni, teljesen átlagos felhasználótól is elvárható cselekedett, amit nem lehet rossz néven venni. A picipuha pedig erre alapozta a GWX ezen "képességét". Ami nettó tirpákság.

3.: Azért pedig különösen jár a szopóállarc életük végéig a picipuha döntéshozóinak, hogy nem lehet a GWX-et hivatalosan, két kattintással eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Patice


Patice
nagyúr

Akkor ez a válasz az összes olyan esetre, amikor "magától" települt a Win10.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) Воланд válasza BonFire (#4) üzenetére


Воланд
titán

De, megakadályozhatja, hogy ha olyan remekül van megírva, hogy rendszergazdai jogosultságok nélkül nem műkődik rendesen. Pl képes a C:\ gyökérbe írni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Attól függetlenül, hogy a rendszer szerintem elég stabil és jó is, ez egy elég pofátlan megoldás.. :)

Üdv.: Csaba

(#10) e=mc²


e=mc²
őstag

En az egyik otthoni gepemen (Win 8.1 Pro) rendszeresen csak kikapcsoltam x-el a kerdeses ablakot. Megsem telepult fel a Windows 10 magatol.

Munkahelyi kornyezetben (beleertve a domain beleptetes nelkuli gepeket) proxy mogul meg csak a hiret sem lattuk az ikonnak.

Elrood:

1: click here to change upgrade schedule or cancel scheduled upgrade. A telepites tervezett idopotja alatt apro betuvel irva.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#11) Elrood


Elrood
őstag

1. Felső képnél akkor mit kell nyomni, hogy ne kezdjen el telepíteni?
2. Alsó képet próbáltam, restart után mindig visszaállította magát a GWX.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) Jonesy84 válasza BonFire (#4) üzenetére


Jonesy84
tag

Nálunk van egy olyan nagyszerűen megírt program, hogy naponta 1x leellenőrzi, hogy van-e frissítés és ennek az eredményét a Windows könyvtárba írja be.... ergo admin jog kell hozzá....

(#13) Béééla válasza Cifu (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Enterprise Win 8 laptop meg nem is hajlandó upgradelni. Most mondanám rosszmájúan hogy céges környezetbe nem home premiumos windows kell központi kezelés nélkül, de tudom hogy nem mindenhol engedhetik meg :)

Bélabá

(#14) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"X = Oké" ezt is megéltük, a piros X átment program indításba :W

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#15) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na itt van baj, nem kevés. Hála az égnek már csak 1 olyan wines gép van a környezetemben, amiről még nincs kitiltva a GWX hülyeség, de már csak idő kérdése.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) szupermacs válasza Elrood (#11) üzenetére


szupermacs
veterán

Felraksz egy XP-t, vagy 98-at. :DDD

(#17) woros válasza -=MrLF=- (#14) üzenetére


woros
őstag

Nevetséges, ugyanakkor felháborító amit már a M$ csinál ezzel a Win10-re való frissítéssel.

(#18) Osmeña válasza woros (#17) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Igazabol csak nem akarnak meg egy olyan fregmentaciot, mint az Xp - Vista - 7 - 8 csoportnal.

(#19) szupermacs válasza woros (#17) üzenetére


szupermacs
veterán

Közel a határidő, még egy csomóan nem frissítettek.
,,Ez így nem jó." Gondolják magukban. ,,Valami találjunk ki, hogy véletlenül telepítse mindenki."
Aztán jött Dzsó a nagy ötlettel, hogy minden piros "X"-re való kattintással feltelepíted.

(#20) fordfairlane válasza woros (#17) üzenetére


fordfairlane
veterán

Várjál, még meg sem jelentek a topikban azok, akik nem értik mi a probléma, hiszen az ő gépükön jól meg a Win10. Mintha egyébként ennek bármiféle relevanciája lenne.

x gon' give it to ya

(#21) Tikakukac


Tikakukac
titán

MS indoklás: vegyé" mást vagy legyél power user++, tojunk rátok meg a véleményetekre is.

Tökre működik, azon csodálkozom, hogy még mindig ilyen kevés cég követi ezt a vonalat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) Cifu válasza Osmeña (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor érdemes elgondolkozni, hogy miért is alakult ki anno a fragmentráció. A Vista házsártos volt (UAC), nem voltak hozzá driverek, magasabb volt a gépigénye (akkor). A Win 8-as a GUI-jával üldözte el felhasználókat. Az XP meg miközben jöttek-mentek az utódai, egy viszonylag megbízhatóvá kiforrott program lett, amelyen mindent meg tudott csinálni a felhasználó, és minden ment alatta.

Pontosan ez a baj a Win10-el is, hogy ott van a Win7 (meg a Win8/8.1 Classic Shell-el ;] ), és alapvetően nincs indok átlag felhasználónak a Dx12-ők kívül arra, hogy váltson. Emiatt jöttek az ingyenes váltás lehetőségével. Ami már-már zseniálisan emberi húzás lett volna a Microsoft-tól, ha a GWX-et nem ilyen tenyérbemászóan görény módra tolnák le az emberek torkán...

fordfairlane // #20: Na igen, jönnek majd a nagyot mondók, hogy náluk jól megy a Win10, szóval akinél nem jó, ott biztos user error áll fent. Persze a legtöbb összesen nem látott annyi gépet, mint néhány kritikusabb hozzászóló egy átlag munkanapján. :DDD

Zotya84 // #23: Valahol én is attól félek, hogy egyszer a Win10 is eljut oda, ahova az XP az SP3-al, meg a Win 7 az SP1-el, amikor tényleg hirtelen minden összeáll, és maximum apróságok csúfítják el a hétköznapi használatot. Én pedig addigra már annyira meggyűlölöm, hogy pusztán a nevének megemlítése is agyvérzést fog okozni. :DDD

A legszomorúbb, hogy ha a GWX nem lenne, lehet, hogy mostanra már én is kevésbé utálnám...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) Zotya84 válasza fordfairlane (#20) üzenetére


Zotya84
őstag

Tessék, csak miattad, egynek itt vagyok én. Szerencsére nekem gondot nem okoz, olyan eszközeim, szoftvereim is működnek simán, amit anno épphogy csak Vista-kompatibilissé tettek, de már ott is csak bonyolultan lehetett megoldani a működést...
Megértem a MS indokait is, de attól még rohadtul nem értek egyet ezzel az ennyire agresszív megoldással.

Hagyhatnák a felhasználókra a döntést: "egy hétéves egyre inkább elavult, lassú rendszerrel akarok szopni, vagy egy egyéves, helyenként gyerekbetegségekkel küzdő rendszerrel akarok szopni".

#20 Cifu: Ugyan nem többezer, de párszáz gépet én is láttam már, ahol nem okoz gondot - igaz olyat is, ahol igen. Ott ment is vissza a kistesó - a szükséges registry mókolással, hogy ne tudjon frissülni. Ez van. És igen, a GWX-et tényleg elég görény módon tolják az emberek képébe. A Vistával meg nem volt semmi bajom, amint elkészültek hozzá a driverek és az SP1. Azóta nem használok XP-t sehol.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) Gdi válasza BonFire (#2) üzenetére


Gdi
senior tag

Nos, mint egészségügyben dolgozó informatikus megerősítem neked, hogy van olyan alkalmazás ami nem megy rendszergazda jog nélkül és/vagy 16bites környezet támogatása nélkül sem.

Rengeteg olyan program fut nálunk is - amiben több, mint 19-25 éves kódrészletek és binárisok vannak. (16bites dll-ek, Windows 3.x-es vezérlőkomponensek a grafikus felületen, stb...)
Nincsenek felkészítve az emelt szintű jogosultságok kérésére. stb...
Nem fut 64bites oprendszeren (lásd első pont, 16bites kód).
Illetve olyan helyre ír (C gyök, win.ini) frissítéskor, amihez nem lenne joga Win NT-től felfelé után.

Újabb verzió pedig vagy nincs, vagy nem a magyar egészségügyben fogják neked megvenni. (Nem mintha nem lenne rá pénz, ha tényleg akarnák)
Másik alkalmazásra áttérni piszok nehéz, adatmigrációt tekintve (nem beszélve arról, hogy a legtöbb ilyen EÜ program készítője vagy olyan elavult megoldást alkalmaz, hogy több mérnökóra kibogarászni, vagy (ezen felül még) alkalmazott rajta valamilyen titkosítást és csak XY (általában 7 számjegy) fejlesztési díj ellenében hajlandó kooperálni, hogy kinyerd a teljes adatbázisban tárolt adatokat)
És akkor csak kis üzemorvosi/fogleü progikról beszéltünk.

Egyébként gazdasági részen épp most mérem fel a kompatibilitást hw/sw szinten. Ott akkora baj nincs, iktató és bérező alkalmazásokat RDP-n keresztül használják, szóval azt addig érinti a dolog, hogy a nyomtató redirect megy-e rendesen...

Viszont tegnap az egyik titkárnő simán rányomott az igen gombra Win10 frissítés kérdéskor, mert sok ablakot nyitott meg és miközben váltogatott/zárta be őket "_sietett, nem olvasta el, csak annyit hogy frissítés_" és igenezte. Pont gyűlés előtt :) De legalább az időjárás élő csempe tetszik neki, NA! Meg is kapta legnagyobb méretben.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#25) fordfairlane válasza Cifu (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Na igen, jönnek majd a nagyot mondók, hogy náluk jól megy a Win10, szóval akinél nem jó, ott biztos user error áll fent. Persze a legtöbb összesen nem látott annyi gépet, mint néhány kritikusabb hozzászóló egy átlag munkanapján.

Nem az a baj, hogy nagyot mondók, hanem az, hogy el sem tudják képzelni, mennyi problémát okozhat egy Win10-re migrálás a valós életben. Amikor nem a Krájzisz hatvanat kell belőni, hanem valami kőkorszaki könyvelővackot. A Win10-re áttérés nem annyi, mint ha feltelepítenék egy biztonsági frissítést Win7-re.

x gon' give it to ya

(#26) Osmeña válasza Cifu (#22) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Tevedes. A fregmentacio azert alakult ki, mert az emberek keptelenek egy uj rendszert "megtanulni". Ha fel centivel odebb van egy ikon, az emberek 90%-a mar nem fogja megtalalni. Mindenki ajnarozza / ajnarozta az Xp-t, pedig annal szemetebb rendszert nem igazan hordott a hatan a fold (igy a legutolso update utan is ez a velemenyem, 900 update-el Sp3 utan...). Csunya volt, lassu, inkompatibilis, buta es a csodas random BSOD, csak szinte mindenki ezzel kezdte.

Csak en emlekszem az xp milyen kiraly, de fuj mar windows 7? Mikozben a ket rendszer pontosan ugyan ugy nezett ki, minden pontosan ugyan ott volt, csak kapott egy normalisabb designt. Most pontosan ugyan ezek az emberek "A Windows 7 milyen kiraly, de fuj mar Windows 10" eznek. szvsz.

Ettol en sem tartom tul jo otletnek ezt az eroltetest, de meg kell ertenetek, hogy az emberek 90%-a meg azt sem fogja fel, hogy mire jo a virusirto es miert kell hasznalni, nemhogy azt, hogy mire jo a windows update. Ha meg nem tartoztok ebbe a 90%-ba, akkor meg nem ertem, hogy miert okoz gondot kulon rendszergazdai fiokot fenntartani vagy csak siman blokkolni a frissitest?

[ Szerkesztve ]

(#27) Narxis válasza Osmeña (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az elképzelhetetlen, hogy valakinek semmivel nem nyújt többet a Win 10 annál mint amit jelenleg használ?

Thanos was right.

(#28) Osmeña válasza Narxis (#27) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Ilyen nem letezik, mivel a 10 alapbol biztonsagosabb rendszer, mint a 7, azaz mar tobbet nyujt, mint egy 7 eve frissitgetett rendszer.

(#29) Gdi válasza Gdi (#24) üzenetére


Gdi
senior tag

PS:
A 25 éves dolgot úgy kell érteni, hogy ahhoz a programhoz a mai napig van frissítés és támogatás, csak nem írják újra az adott részeket.
Így ha pl új gépet kap egy rendelő, teszem azt Win7 64bittel, akkor lehet Virtual XP-zni. Win8 neagyisten 10 esetén ez a lehetőség bukott is, mert arra nincs XP Mode.

A program készítője meg mindig azt mondja "majd meg lesz", "már készül a 64bites támogatás", "rajta vagyunk" stb...

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#30) #65675776 válasza Cifu (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Driverek hiányáról továbbra sem az OS tehet. Egyébként rengeteg hw van, amihez nincs W7 driver. Nos, ezek meglepő módon a meglevő Vista-s driverrel működnek. UAC pont annyira volt benne sűrű vendég, mint a W7-ben. Nem tudom miket futtatnak egyesek, hogy állandóan hangoskodik az UAC.

Arról sem a MS tehet, hogy sok programozó nem képes rendesen megírni egy programot, emiatt feleslegesen adminjogok kellenek nekik.

(#31) szupermacs


szupermacs
veterán

Kicsit off, de árul itt a fórumon valaki Vista kulcsot? :DDD

(#32) m1lan válasza Narxis (#27) üzenetére


m1lan
őstag

Ennyi erővel mindenki maradhatott volna XP-n is, nem?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#33) Narxis válasza Osmeña (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

De ez a többséget nem érdekli és még én vitatnám is mert az, hogy biztonságosabb nem azt jelenti, hogy nem lesz vírusos. Innentől kezdve meg mehet a vita, hogy mennyivel biztonságosabb, mintha mérni lehetne...

(#32) m1lan: ez mindenkinek a magánügye. Pl. az autósokat miért nem zaklatják, hogy elavult az autójuk?

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#34) cog777 válasza Osmeña (#28) üzenetére


cog777
senior tag

Narxis +1

"mivel a 10 alapbol biztonsagosabb rendszer, mint a 7"
Win 10 egy uj rendszer es uj rendszerek elonyeivel es hatranyaival. Frissebb szemlelet, frissebb bugok ;)
Nemhiaba aki biztonsagos szerverre vagyik annak "regi" debian v red hat szervert javasolnak egy "uj/testing" helyett.

"tobbet nyujt, mint egy 7 eve frissitgetett rendszer."
Van akinek tobbet, van akinek kevesebbet!

Azt mondod biztonsagosabb mint a 7. A user/adat particiot elkulonitettek mar a rendszer particiotol? Ott le van tiltva a vegrehajtas joga? Ugyan.. meg ki sincs fejlesztve. A home juzert az erdekli hogyha meglatogat egy weblapot akkor utana is megmaradjanak az adatai. Ebbol a szempontbol egyaltalan nem tortent elorelepes. Az otthoni juser ugyanugy le van t.jva mint eddig sok even keresztul.
Olyanrol mar nem is almodozok mint egy virtualizalt terben levo bongeszo, mint a sandboxie [link] amit egy nagy MS szintu ceg nem kepes kifejleszteni.
De azert TPM 2.0-t azt ker. Kerdes hogy minek?

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#35) Воланд válasza cog777 (#34) üzenetére


Воланд
titán

Elég régóta sandbox-ban fut az ie, meg az edge is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) Béééla válasza -=MrLF=- (#14) üzenetére


Béééla
őstag

Hát a Skype már elég közel volt hozzá mindig is :DDD

Bélabá

(#37) JamesHun válasza Cifu (#1) üzenetére


JamesHun
addikt

azért az az IT részleg aki közel 1 év alatt is képtelen volt kiirtani a rendszerből a frissítős részt megéri a pénzét

SeriesX: JamesSHun

(#38) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Hello!

Sokan írjátok problémának hogy a régi programoknak helyi admin jog kell, nem fut sima felhasználóként mert pl hülye helyekre ír stb. stb. (Biztonsági kockázat de kit érdekel 20 éve nem foglalkoztak sajnos ilyesmivel fejlesztő meg eltűnt stb stb) amiket a win 8.1 , 10 nem enged meg csak admin joggal. Bár ez csak elodázza az elkerülhetetlent mert pl 10 év múlva mikor win 10 is kifut már nem lesz mit csinálni. Nem lehet végtelenségig óriási biztonsági résekkel megpakolt programokat használni főleg olyan helyen ahol emberek kényes adataival kell foglakozni...

Erre van egy jó megoldás ami sok esetben működik és megelőzi a "titkárnő rossz helyre kattintott jelenséget "

Minden gépen kell létrehozni egy helyi Admint (gépnév\admin fiókot jelszóval védve)

A titkárnő sima userként jelentkezik be, dolgozik azt a programot meg ami admin jogot kér a runas paranccsal kell futtatni a parancsikonját átszerkeszteni a következő parancsra :

runas /env /profile /user:%COMPUTERNAME%\Admin /savecred C:\unix_net\TL_LOCAL\TL4_NET.EXE

vagy csinálni egy batch filet a fenti példa alapján és azzal indítani.

ez egy példa Unix alkatrészbeszerző programmal értelem szerűen átírni a program elérésí útját

Az az admin fiók jelszavát egyszer be kell gépelni első indításkor (nem látszik a gépelés figyelni nem elütni) és többször nem fogja kérni

egy kis munka de akár 5-10 programmal el lehet játszani és a titkárnő rossz helyre kattintott problémát el lehet felejteni.

nyilván meg lehet csinálni olyan programokkal is ami service ként állandóan futnak csak még egyszerűbben.

A legnagyobb problémát ott látom Win 10 átállás terén hogy sok éve szakmában levő Adminok is lusták megtanulni az új dolgokat és beletúrni az új rendszer lelkébe. Inkább mondják azt ide nekem a win7-et mert azt ismerem és elfogadom minden hibájával együtt. Persze nagy munka több száz gépet 5-6 évente átállítani új rendszerre meg hát a programokat is fejleszteni kéne.

Meg hát a titkárnő sem akarja megtanulnia Word 2003 jobb esetben 2007 utána 2013at ugye... meg nincs is pénz képezni.... a világ meg elrohan mellettünk...

UI: nyilván ha ez nem elég a kérdéses filera könyvtárra külön meg kell adnia sima felhasználónak a módosítási írási olvasási jogot de csak akkor ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#39) Narxis válasza SaGaIn (#38) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk sok helyen nem az adminok döntése az átállás, azt az ő feje felett döntik el ha eldöntik. Általános vezérelv, hogy nem szeretik az extra kiadásokat, az admin max. véleményt mondhat, ja meg fel...

Thanos was right.

(#40) cami][us válasza SaGaIn (#38) üzenetére


cami][us
senior tag

ez egy példa Unix alkatrészbeszerző programmal értelem szerűen átírni a program elérésí útját

Unix. ;]

(#41) dabadab válasza JamesHun (#37) üzenetére


dabadab
titán

Egészségügyről van szó, szerinted mennyi a pénzük, amit megérnek?

DRM is theft

(#42) SaGaIn válasza cog777 (#34) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Az baj hogy a legtöbb home user is óvatlan mert folyton rendszergazda joggal van bejelentkezve még netezéshez filmnézéshez is. Pedig ezekhez nem kell és sok biztonsági rést betömne ha nem lenne egyből minden ebbe userben elinduló programnak telepítési joga.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#43) Osmeña válasza cog777 (#34) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Nem tudsz kulonbseget tenni a rendszergazda es a felhasznaloi fiok kozt?

Ui: IE es Edge ezer eve sandboxban fut..

[ Szerkesztve ]

(#44) SaGaIn válasza Narxis (#39) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Még annak örülök hogy szakmai kérdésekben más területen pl orvoslás vagy autószerelés rábízzák a döntést a szakemberre nem a titkárnő kényelme határozza meg a rendszert

Jah térinfós gépnek megvették a legnagyobb i7 et 32GB rammal egy HD8450 es videókártyával hiába mondtuk hogy nem lesz jó... de hát a qattro kártya az drága ok mondom akkor legyen legalább egy gtx980 mert hát cuda mag kell a proginak... "az is drága meg csak elszórni akarjátok a pénzt...." volt a válasz....

most meg szentségelnek mert egy hétig megy egy szaros render....

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#45) sh4d0w válasza Osmeña (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor szólok, hogy nekem a Windows 10 kevesebbet ad, mint a Windows 7, mert utóbbi alatt ment a wifim, előbbi alatt nem, noha az ellenőrzés zöld pipát adott. Nem dzsunka cucc, egy Thinkpad T400.

https://www.coreinfinity.tech

(#46) Osmeña válasza sh4d0w (#45) üzenetére


Osmeña
csendes tag

A geped 1 evvel a Windows 7 megjelense elott jott ki.. Tobb mint 8 eve, ilyen esetben az lenne a furcsa, ha nem lennenek driver hibak, az pedig nem a Microsoft hibaja, hogy a Lenovo 2012 ota nem irt drivert..

Egyebkent itt nezz korul, esetleg nezz ra a Driverpack Solution-re

(#47) #65675776 válasza sh4d0w (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Intel WLAN. És ugye tudjuk, hogy az intel milyen lelkesen támogatja a korábbi termékeit.

(#48) Gdi válasza SaGaIn (#38) üzenetére


Gdi
senior tag

A runas /savecred-del csak az a gond, hogy amely program külön fájlba szedi le a frissítést és azt futtatná, azzal ez nem igazán megy.
Próbáltam azt is hogy egy fájlnévre megcsinálom a batch/cmd-t, majd az elején megkeresi/átnevezi az adott hónap frissítését, de az sem ment. Volt kísérlet arra is hogy egy uj parancsfájlt generál le az eredeti fájlnévvel, az sem megy.

Több évtizedes megoldások között vergődik néha az ember és nincs rá megfelelő workaround, hogy mindegyik menjen...

Pl a program fő része nem indul el bekapcsolt UAC mellett. Ugyanezen program frissítő/karbantartó és támogató része nem indul el kikapcsolt UACcal. GG WP.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#49) SaGaIn válasza #65675776 (#47) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Persze hogy nem, olyan program fejlesztésére te sem költenél, ha te lennél a vállat igazgatója, amiből semmi hasznod pénzügyi szempontból... ilyen alapon írhatnának win 98-ra is drivereket.

Ezel is próbálnak arra szorítani, hogy cseréld már le a 8-10 éves laptopodat... legalábbis ha haladni akarsz a korral.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#50) FF23 válasza Osmeña (#46) üzenetére


FF23
senior tag

Tele a hócipő a nem a Microsoft hibaja beszólásokkal. A win 10 terjeszése valami új sznobizmus? Nem akarod a jót ingyé, lusta vagy megtanulni- ösember vagy. És igen, a vak vagyok, akit nem kell átkísérni a túloldalra, mert nem arra akarok menni.
Ki a fene kérte, hogy trükközzenek a jól működő gépemen, ami élő rendszer 2020-ig? Ha jobb a 10, akkor leváltja a 7/8.x-et, mint a 7 az xp-t, ha nem, akkor nem.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.