Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) CPT.Pirk válasza King Unique (#100) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elsiklottam felette ezek szerint. :)

Az egyik egy Kingston Datatraveller 100 G3 - 16GB (USB3), a másik meg egy noname USB2-es pendrive. Ugyanakkor van 100 G3-as penből 8GB-os példányom is, azt fel tudja csatolni. o.O
Nem port hiba, mert ugyanezen a gépen Linux is fut és az alatt mindegyik jól működik, ahogy minden más gépen vagy eszközön is. Prüttyög a Win10 mikor bedugom őket, aztán ennyi, nem tudsz semmit csinálni velük.
Az lsusb szerint mindkét kingston penem DataTraveller G4.

*amúgy az élet túl rövid, hogy kézzel rakosgassam fel a frissítéseket. Egy rendes oprendszernél ilyen kérdés nem is kerülne elő. :N

sh4d0w: nem fogtad a poént. :N Nekem is egy hasonló T410 van itthon, marad is még egy jó ideig. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#102) Osmeña válasza CPT.Pirk (#101) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Nekem is Kingston Datatraveler 100 G3 16gb van es nekem megy rendesen. Probald meg letorolni a hasznalt USB drivert, majd dugd be ujra. Szerintem csak egy sima driver utkozes van a dolog mogott.

[ Szerkesztve ]

(#103) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#101) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az utodja meg van verve egy Windows 10-zel, ami sajnos marad is - ambator hozza kell tennem, az itteni Win10-es topicban leirt problemak egyike sem jelentkezett - meg.

https://www.coreinfinity.tech

(#104) Perdedor


Perdedor
tag

Én ezt úgy oldottam meg hogy bootoltam Hiren's boot CD-ről, és csak becsomagoltam a GWX.exe-t.
Azóta nem pofázik a frissítésért.
Hamarosan még jobb megoldással élek. Visszatérek Linuxra :DDD

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#105) King Unique válasza CPT.Pirk (#101) üzenetére


King Unique
titán

Akkor itt csak valami sima ütközés lehet és vsz az eszközillesztő újratelepítése megoldaná. De persze konkrétumok nélkül (eszközkezelő, lemezkezelő) nehéz bármit is mondani. Illetve, ha a fórumtársnál simán működik, akkor nyilván nem arról lehet szó, hogy a Win10 alapból nem kezeli. Le merném fogadni, hogy a külső HDD esetén sem teljes OS inkompatibilitásról van szó. Olyat max. egyes spéci, biometrikus / PIN kódos azonosítást használó hardveres titkosítású ketyeréknél láttam eddig. De egy mezei külső vinyó azért korántsem ennyire egzotikus.

Igen, máshol lehet gördülékenyebben megy a frissítés. :) De azért a Windows esetében eleve tudja mindenki, hogy úgyis havi 1x, helyi idő szerint este 7 után jön a nagy adag. Arra pedig rá lehet készülni és elég csak az értesítés és / vagy letöltés engedélyezése. Ha később még jön esetleg pár db pluszba, az megint nem olyan, aminél előbbi 2 ne lenne elegendő, vagy azon az X perc "átfutási időn" olyan hű de sok múlna.

[ Szerkesztve ]

(#106) CPT.Pirk válasza King Unique (#105) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

és Osmeña:

Letöröltem a pendrive eszközillesztőjét, semmi hatás. Aztán letöröltem a gép USB-s eszközillesztőit, majd újraindítottam de ez sem oldotta meg. Be van pipálva, hogy szóljon ha USB eszköz csatolási gondja van, de nem jelez hibát... Mindegy, többet nem foglalkozom vele, a géphez nincs másik driver.

A frissítések átfutásával meg az a gondom, hogy nincs sok értelme. Pl. a GWX frissítés leírása tömény hazugság amiben egy szóval nem említik a reklámozó program gépre telepítését.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#107) King Unique válasza CPT.Pirk (#106) üzenetére


King Unique
titán

Ha a gépházból törölted és restart után sem ismerte fel rendesen, akkor lehet valami egyéb driveres probléma van. Mivel másnál jól működik, így kizárt, hogy maga az OS alapból ne támogatná. Nálam korábban USB-eszközök működésében egy laptopnál a WU által automatikusan telepített Intel chipset driver okozott problémát. Felraktam a gyártó oldaláról a 8.1-hez valót, azzal már ok volt. Bár újabban nem jelentkezett ez a probléma még az Insider verzióknál sem.

Annyi értelme azért van, hogy eleve csak pár-néhány db frissítés van, amit ezidáig el kellett rejteni és közvetlenül felelnek a Win10 upgrade miatt. Illetve az ezzel kapcsolatosaknál eleve benne a leírásukban a kompatibilitás, telemetria stb. OK, van aki nem akar foglalkozni vele, de nekem annyira nem volt megerőltető és nincs is semmilyen frissítésre buzdító szemetem... :))

[ Szerkesztve ]

(#108) Osmeña válasza CPT.Pirk (#106) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Mi lenne ha raneznel a driverekre (amikor csatlakoztatva van a nem mukodo pendrive) Driverpack Solution Online-al?

(#109) CPT.Pirk válasza King Unique (#107) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még lehetne a gyártói drivert felerőszakolni, már nem tudom annak idején melyiket rakta fel, de szerintem végigküldtem a lenovo-s chipset driver telepítőt is. Mondjuk annyira nem izgat a dolog, havonta talán egyszer van elindítva a W10 azon a gépen.

Osmeña: hmm, nem minden nap látni szovjetuniós domain nevet. Mindegy, ilyesmit nem szívesen futtatok a gépen, mert kap az ember a nyakába ezt-azt. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#110) Osmeña válasza CPT.Pirk (#109) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Ezt nyugodtan hasznalhatod, ezer oldal tesztelte mar (koztuk a Softpedia, PcWord, Cnet) az osszes dolog amire figyelned kell, hogy valaszd a "szakerto" modot, es vedd ki az olyan extra szoftverek elol a pipat, mint a Yandex, Opera, 7zip meg nem tudom meg mik vannak.

Nyugodtan megnezheted virustotal-on is. En evek ota hasznalom, fokent a baromi jo offline adatbazisos verzioja miatt, amit barhol, barmikor tudok hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#111) Gdi válasza CPT.Pirk (#109) üzenetére


Gdi
senior tag

Azt írtad prüttyög a windows... hogyan? Hibaprütty vagy sima usb connect blang-bling.

Kezdjük az elejétől (bocs ha írtad valahol):
Eszközkezelőben látszik?
Lemezkezelőben látszik? Betűjel van hozzá rendelve?

PS Aki ilyen Driver pack solutionokat ad egy ilyen problémára az kicsit túltolja a dolgot szerintem.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#112) zseko


zseko
veterán

Azért ez már igencsak a k.. anyátok kategóriába illik.

HR24.hu

(#113) mekka_kola


mekka_kola
tag

Ez már az én ízlésemnek is durva. OK === X?! Milyen elb****tt világegyetemben???

(#114) CPT.Pirk válasza Gdi (#111) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyanaz a prütty van, eszközkezelőben ugyanúgy látszanak.
Lemezkezelőben ugyan látszik a 16GB-os partíció a pendriveon, de a tulajdonságait nem hozza be, betűjelet nem tud hozzárendelni mert "a rendszer nem találja a megadott fájlt", formázni meg azért nem tudja mert a kötet offline és először adjak neki betűjelet...
(a fájlrendszer ntfs)

De mondom nem érdekes, mert ez a gép Linuxal van használva még játékra is.

mekka_kola: a hallgatás beleegyezés! :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#115) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#114) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hany particio van a pendrive-on?

https://www.coreinfinity.tech

(#116) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#115) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak egy, a Windows amúgy sem kezel többet...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#117) azbest


azbest
félisten

Megint az áldozathibáztatás. Szerencsétnel felhasználó a hibás, amiért nemet mondott, de mégis megerőszakolták. Bezzeg, ha beleegyezett volna, akkor nem erőszak lett volna. Persze akkor meg a kis kaland következményeiért lenne hibás.

Ahogy már mások is írták, nem a régi driverek vagy a támogatás hiánya a probléma. Ha a felhasználó nemet mond a frissítésre, akkor az nem. Nem kéreti magát, nem játékos kedvében ellenkezik. A nem az nem.

[ Szerkesztve ]

(#118) Gdi válasza CPT.Pirk (#114) üzenetére


Gdi
senior tag

Partíciót/fájlrendszert mivel hoztad létre? Linux fdisk/mkfs? Tuti jók az ID-k? Nem lehet, hogy a particióinfó/id a hibás?

Ha le tudod másik OS/géppel másolni róla az adatokat csináld újra windows a particionálást alatt.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#119) Gdi válasza CPT.Pirk (#114) üzenetére


Gdi
senior tag

Na, szerk időn túl, de ezt találtam neked, ami rettentően hasonlít, és akár a teóriámat is alátámaszthatja :)

http://superuser.com/questions/755415/no-drive-letter-assigned-to-usb-drive-on-windows-8-1

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#120) King Unique válasza CPT.Pirk (#114) üzenetére


King Unique
titán

Gondoltam, hogy nem teljes felismerhetetlenségről van itt szó... :N Azért egy pendrive nem szokott csak úgy offline lenni és eleve nem is lehet úgy váltogatni az offline / online mód között, mint egy belső / külső HDD esetén. Valami ott nagyon össze lehet kutyulva.

(#118) Gdi: a Linux általában jól formáz NTFS-re, de ki tudja... az egyfajta ökölszabály, hogy ha NTFS, akkor Windows alól célszerű formázni, ha Ext2/3/4, akkor pedig Linux alól. Utóbbira tudnak a Windowsra való külső partíciónáló programok is, viszont a legtöbb általában elcseszi. Ilyenkor a Linux vagy nem tudja felcsatolni a partíciót, vagy csak olvashatóként csatolja fel...
Jó kis cikk, ott is a diskpart törlést javasolják. Lehet nála is rendbe rakná.

[ Szerkesztve ]

(#121) Gdi válasza King Unique (#120) üzenetére


Gdi
senior tag

Még a kezdeti eszmefuttatásom közben próbáltam találgatni mi lehet. Nem feltétlen létrehozáskor, lehet csak utána lett korrupt valami. Az sem tudjuk valóban linuxszal készült-e.

Partició újracsinálására linkeltem én is. Lehet tényleg segít.
Bár most nincs kedvem visszakeresni, hogy CP írta-e hogy másik Win10en megy-e?!

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#122) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No lezárult a történet. :C

-Először megformáztam Win7 alatt, semmi hatása.
-Aztán Linux alatt csináltam új ms-dos partíciós táblát és ntfs-es partíciót, az után sem csatolta fel.
-Ekkor megcsináltam a diskpartos leírást Win7-en, annak az lett az eredménye, hogy a Win7 formázója fel sem ismerte a rendelkezésre álló helyet, így nem tudta megformázni a pent.
-Végül a régi HP USB format tool 2.23-al meg tudtam formázni és láss csodát, így már hajlandó volt csatolni a Win10. :DDD

A kérdés csak az, hogy mi jelentett neki gondot, ha még a több éves TV-k is jól kezelték ezeket a 10 alatt nem csatolódó pendriveokat. Örök bitmezők rejtélye marad... o.O

szerk:
(biztosan volt már Linux telepítő ezen a penen, de ez szerintem igaz az összes itthon lévő penemre. Most, hogy utoljára mivel formáztam ntfs-re azt már nem tudom de a HP cuccát szoktam használni ilyen esetben a helyrerakásra)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#123) King Unique válasza CPT.Pirk (#122) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pendrive-okhoz szokták ajánlani a HP féle toolt, illetve a Rufus-t is formázáshoz / helyreállításhoz. Bár nálam még nem nagyon volt olyan, amit a diskpart, vagy külső partícionáló program ne rakott volna rendbe.

De a lényeg, hogy most már ok és kiderült, hogy csak a megfelelő formázás kellett hozzá, nem pedig az OS nem kezeli alapból. :))

(#124) CPT.Pirk válasza King Unique (#123) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennyire ne rugaszkodjunk el, mint mondtam, csak a Win10 nem tudta kezelni. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#125) Chaser


Chaser
titán

"ami jól működik, azt nem kell megjavítani" ami működik azt nem kell b@szogatni, de jah:)
nálam ki van kaccsolva' az update, valszeg azért nem kapok ilyen baromságokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) CPT.Pirk válasza Chaser (#125) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon jó, te botnetet kapsz helyette. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#127) Chaser válasza CPT.Pirk (#126) üzenetére


Chaser
titán

egészségemre:) ezer éve nincs nálam update bekapcsolva, nem is lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) Tikakukac válasza CPT.Pirk (#126) üzenetére


Tikakukac
titán

A többiek akik meg orrba-szájba frissítenek Acronis license-t? :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129) dugo_ válasza CPT.Pirk (#126) üzenetére


dugo_
veterán

Lassan az is vonzóbb, mint a MS szarjai.

(#130) King Unique válasza CPT.Pirk (#124) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ennyi erővel a Win7 ugye hogyan tudta. Bár a két rendszernél nem hiszem, hogy akkora különbségek lennének pendrive kezelése terén, de mindegy. Viszont nem is arról volt szó, hogy egyáltalán nem kezeli. És biztos, hogy a haver külső vinyóján is hasonló oka lehet. :)

(#131) Zotya84 válasza fordfairlane (#25) üzenetére


Zotya84
őstag

Ó, dehogynem, Önkadó, a már végre megszűnt Tatigazd, persze ezek LPT1-re kötött mátrixnyomtatóval, meg egyéb nyalánkságok. De az, hogy a programozók nem voltak képesek (Vista megjelenéstől számított) 9 év alatt a modernebb rendszerekkel kompatibilissé tenni a szarukat, azért ugye nem a 10 a hibás. És emlékeim szerint ezen programok Win7-en futtatásán is mókolni kellett sokszor a config.nt, autoexec.nt szerkesztésével, valami egyéb b@szakodásokkal.

Most is küzdök egy fejlesztővel, aki nem hajlandó megcsinálni a szarját. Igaz, már 7 alatt is volt vele gond. Az ő részéről mindig minden a rendszer a gond. A frissítéskor a mai napig azt írja a programja, hogy 'Távolítsa el az IE 11 frissítést, majd utána telepítse újra'. Az adatbáziskezelése a mai napig DOS alapú, és ez okoz gondot, nem is keveset. De előbb-utóbb rájön, hogy az ügyfelei mind le fognak falcolni tőle. De hiába. Még nem indult meg az elvándorlás.

Ha ez alatt a 9 év alatt történt volna bármi előrelépés az ilyen programok életében az APEH/NAV miatti változásokon kívül, akkor nem lenne ilyen gond a migrálással. Ja, hogy ahhoz az programmal foglalkozni kéne, nem csak beszedni a havidíjat 'program karbantartása' címszóval?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#132) JamesHun válasza Zotya84 (#131) üzenetére


JamesHun
addikt

amíg egy unicredit webbankhoz flash kell a belépéshez és Edge vel még a mai napig nem lehet minden funkciót használni, mit is várunk a 10-15 éves toldozott foltozott spéci progik sufni hegesztéseitől?

SeriesX: JamesSHun

(#133) JamesHun válasza JamesHun (#132) üzenetére


JamesHun
addikt

szerk:
"mit is várunk a" helyett
mit is várunk akkor a

SeriesX: JamesSHun

(#134) zseko válasza Zotya84 (#131) üzenetére


zseko
veterán

Ennyire nehéz ezeket lecserélni és átmenni másik programra? Naivitással kérdem, nem ismerem őket, csak sejtésem van hogy valószínűleg igen.

HR24.hu

(#135) JamesHun válasza zseko (#134) üzenetére


JamesHun
addikt

ki tudja mennyi személyre szabás van már elkészítve, amit újra ki kellene fizetni, ha átmennek egy másik programba, adatokat egy régi DOS alapú szoftverből elég vacak lehet kinyerni, hogy átintegráld egy modernebb kiadásába
nomeg 1 HUF nál tuti többe kerül, így nehéz meggyőzni a vezetőségeket, hogy adjanak ki akár milliókat erre a projectre

SeriesX: JamesSHun

(#136) Cifu válasza zseko (#134) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én találkoztam olyannal, hogy egy régi Oracle adatbázist használt a program, amely XP alatt sem volt túl stabil, modernebb OS alatt pedig az istennek sem indult el (ahogy lent is írták: lehet ilyenkor játszani .dll-ekkel, meg hasonló kulimász megoldásokkal, de ezek ideiglenes foltnak jók csak). Először is embert alig találsz, aki ehhez egyáltalán hozzányúl, aztán ha hozzá is nyúl, olyan pénzért, ami erősen megkérdőjelezi a gazdasági életképességét a dolognak.

A vége az lett, hogy mivel a programban nincs export opció (max. nyomtatás) kézzel (!) lettek az adatok átemelve az új programba. Se nem 100%-os (az ember hibázhat), se nem gyors, se nem olcsó, de ez volt a döntés...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#137) kymera válasza Cifu (#1) üzenetére


kymera
senior tag

Nálunk a könyvelésen tömeghisztéria tört ki amikor ugyanezt eljátszotta az egyik backup-szerver :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.