Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pomorski


pomorski
őstag

Nekem még nem volt soha Gigabyte tápom. Jók ezek?

(#2) Synthwave válasza pomorski (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

460 wattos, FSP belsős Gigám volt, évekig ment 24/7, aztán az egyik gépfejlesztéskor eladtam.

tl;dr: A belső függvénye; szériája válogatja, mint minden más gyártónál.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) E.Kaufmann válasza Synthwave (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pont mint a Corsair-nél, mondjuk nekik azért vannak nagyon csúcs cuccaik is, a Giga meg megállt eddig a középszernél.
De mondjuk én is most 650W-s Giga tápot vettem az Operatív törzs felállása kezdetén, mert jó árban volt (15k) és volt benne fejlesztési potenciál, valamint DC-DC tápban az volt a legolcsóbb, de a külföldi tesztek és szétszedős képek alapján nem volt baj vele. Annyi volt, hogy az FSP és sok márka által használt YateLoon venti röpült, helyette egy Arctic P12 ventit raktam, hogy halkabb legyen (igaz így garancia fuccs)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) --HARDCORE-- válasza pomorski (#1) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Bronzot ne vegyél, ez a lényeg. Max ha 2 év múlva veszel Goldot vagy Platinumot. Addig talán kibírja. ;]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5) E.Kaufmann válasza --HARDCORE-- (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miért? Csomó Bronze osztályú táp bírja sokáig, ha jól van méretezve a géphez.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) Krugszvele válasza E.Kaufmann (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Hogy lehet rosszul meretezni?

(#7) Krugszvele válasza E.Kaufmann (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Elnézést, előző kommentet tabletről írtam. Szóval hogy lehet rosszul méretezni? Ha fogyaszt a gépem egy átlagos 15-30 wattot akkor baj lehet ha 450-es helyett 650-es van benne? Vagy neadjaazég 800-as? Alulterheléssel is tönkre lehet tenni egy tápot?

(#8) E.Kaufmann válasza Krugszvele (#7) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez is gond lehet, régi tápoknál. Újabb DC-DC tápokkal nincs ilyen gond, de régebben egyszerű tápoknál megborulhatott a szabályzás, a Bronze meg (gondolom) azért lehet gázos, mert több hőt termel, pláne a max terhelést közelítve (félterhelésen még az is lehet nem rosszabb mint egy hasonló teljesítményű gold), a több hőtől meg gyorsabban fáradnak a kondik.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9) #16939776 válasza --HARDCORE-- (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha úgy választod ki, hogy koppra lesz terhelve a táp összes ága és a lehető legmostohább körülmények között használod (40C° meg egy kicsi van a házban), akkor is el kell mennie legalább 1500-2000 órát, persze ordítani fog benne a ventilátor.
Ez napi 4 óra üzem mellett, 1-1,5 év futásidő a legrosszabb esetre számítva. Az enduser feltehetően nem ebben az állapotot akarja használni, legalább az ordító ventilátor miatt le fogja cserélni egy erősebb, jobb hatásfokú tápra, jóval hamarabb mint mielőtt az 1500-2000 óra letelne.

Amúgy még általánosítani sem szabad abból hogy: ma egy Bronz=Shit lenne, mert a nálam lévő, 2011-ben vásárolt 620W-os seasonic 80+ bronz táp már az ötödik 300-400W körüli játékos konfigot szolgálja, bárminemű probléma nélkül, kiváló minőségű árammal.

[ Szerkesztve ]

(#10) --HARDCORE-- válasza E.Kaufmann (#5) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Felőlem az teszteli aki akarja, nálam is volt egy jópár. Én nem szenvednék selejt hulladékokkal, ha csak nem pont arra kellene.

Szerk.:
9) Duracellm... Igen, igazad lehet, de nehéz vitatkozni azzal hogy ha akár csak GOLD minősítésű tápot veszel, minimum alsó hangon 3 évvel később kell cserélned. (nyilván van gyártási hibaarány mindenben, nem arra értve)

200-250W-os gépekhez használtam annó 400-500-as tápokat. Pont annyira gagyik, hogy az árukból már vehettem volna akkoriban is sokkal jobbat, és az még a mai napig is menne.
Persze azóta megoldottam ezt a kérdést.
De mondom, mindenki azt vesz amit akar, felőlem. Aztán úgyis jön újra ide, hogy mit vegyen helyette. :DDD Bronz... :))

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#11) E.Kaufmann válasza --HARDCORE-- (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miért lenne selejt? Milyen tápokkal volt gondod? Picit nagy az arcod. Nekem viszont gyerek mellett legóznom kell, mit veszek miből. Lehet, hogy az általad kiszemelt sokkal jobb táp se bírta volna a te gépedben.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) Synthwave válasza E.Kaufmann (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindig tanul valami újat az ember. Egy Seasonic M12II-ben is milyen egy hulladék belső van már, a PNF-es FSP-k is határ fosok, meg ugye a...

;]

Hagyd rá. It's pointless.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

El nem tudom képzelni mi az ördöggel lehet egy 450 wattos tápos leterhelni teljesen.
Esetleg 2 videokártyás konfig és bányászat?
@Duracellm: egy 300-400 (!!!???) wattos gémer konfig mit tartalmaz? Vagy arról megy a konyhai világítás is? Tényleg, konkrétan milyen hardver van benne és játék közben mennyit vesz a konnektorból?

(#14) Synthwave válasza Krugszvele (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Személyes példa: Ryzen 7 2700 @ all-core 4 GHz, alulfeszelve + Vega 56, moddolt BIOS-szal, finomhangolva/alulfeszelve (190 wattra belőve) + 2 x 8 GB RAM + két SSD + két HDD röhögve 320-350 watt a konnektorból gépigényes játék alatt, pedig nem is kifejezetten ampertemető alkatrészek.

tl;dr: Nem egy nagy művészet kiakasztani egy 450 wattos tápot, arról nem beszélve, hogy 12 volton minden valószínűség szerint nem is tudna annyi ampert, ami a példában említett VGA stabil működéséhez kell.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) #16939776 válasza Krugszvele (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezek közül a második pl.: 450-470W-ot konnektorból felvevő konfig, amit kopp OC-s hardverek hoztak össze:
mATX+vízhűtés: GTX 580+Q9650, 580+2500K, majd
mITX+léghűtés: 780+3570, 780+3570K, 1080ti+3570K, 1080ti+1800x

Jó ideje nem mértem a fogyasztását, az utolsó emlékeim a 780+3570 alulfeszelt cpu-val 280W - ugye nem használok FPS limitálást - a K-s cpu-val, 4,5Ghz-es OC-val ~320W játék közben, voltak.

(#16) Krugszvele válasza #16939776 (#15) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

leesett állal ledöbbenve ülök a székben :)
a múlt héten raktam össze egy hépet i39100 + 8 gb ram + 256 ssd és egy noném chieftek táp (még bronz se) - 15w nyugalmi fogyasztás, 8k60fps yt videó közben volt 33-38W.

Durván fogyasztanak a játékok, VGA-k.

Évekig használtam mini itx házat, beépített 90W-os tápegységgel, hasonló aktuális i3/i5 konfigokkal és sose volt kevés.

"A játékokban a lámpák valódi elektromossággal működnek" :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Altair77 válasza Krugszvele (#16) üzenetére


Altair77
tag

Egy minőségi táp éveket elmegy ha nem a névleges érték közelében van használva.A bronz CM 700wattos SilentPro-m 7 évet ment és csak azért cseréltem,mert load alatt olyan 600watt körüli a fogyasztás jelenleg és még fog bekerülni extra cucc a házba.Ha tényleg szarok lennének a bronz minősítésű jó gyártótól származó tápok akkor már 5x meg kellett volna hogy haljon de nem ez történt.A bronz minősítés a hatásfokra vonatkozik nem arra,hogy milyen minőségű alkatrészeket raknak a termékbe.7 év napi 7-8 óra használat után még a kondik sem púposodtak fel,szóval össze tudják rakni a normális gyártók megbízható alkatrészekből a termékeiket.Nyilván nem codegent kell venni. :DDD

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.