Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Plusz az oldalan valami bitang jol nez ki az a piros gomb szeru valami is.
Ami erosen alahuzza, hogy ez a mi8, hogy nincs ujjlenyomatolvaso semmi lathato helyen, ergo a kijelzo alatt kell lennie.

(#2) aelod válasza ThorsHUN (#1) üzenetére


aelod
veterán

Az a power gomb lesz talán.
Ez elképesztően jól néz ki. Az is lehet, hogy nem lesz kijelzőbe épített olvasó és teljes arcalapú feloldűs 3d azonosítással. De majd kiderül. MIUI10 gesztusvezérlését is várom, kíváncsi vagyok androidon, hogy sikerül átültetni a suhintásos vezérlést stb.

Az átlátszó hátlap meg big up ha így jönne :C

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ebben mi a szépség?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#4) Viktor0610 válasza FireFox1996 (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erről nem túl sok értelme van beszélni, lévén az relatív. ;)
(Szerintem sem szép, még mielőtt azt hinnéd, hogy... ;] )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5) Jeanne d'Arc

Dizájnos, más még nem csinált ilyet, nekem tetszik.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6) <Adamsky> válasza ThorsHUN (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... az oldalan valami bitang jol nez ki az a piros gomb szeru valami is ... "

Milyen kár, hogy az sem saját ötlet. Az egész telefon egy nagy nyúlás, innen (iPhone X), onnan (HTC, Huawei). Sajnos azt kell mondjam, picit sem bántam meg, hogy nem vártam meg a Mi7 Mi8 megjelenését. :(((

(#3) FireFox1996
"Ebben mi a szépség?"
Tudod, a kövér nőre sem azt mondják ma már, hogy csúnya, hanem, hogy nagyobb felületen szép :D

[ Szerkesztve ]

(#7) aelod válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


aelod
veterán

Hagyjuk már ezt a nyúlást. ennyi erővel amin kijelző van és telefon az mind nyúlás.
Kicsit azért én is sajnálom ha így noccsal jönne.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8) <Adamsky> válasza aelod (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Hagyjuk már ezt a nyúlást ... "
Lehet itt félrenézni, meg le se sz@rni a dolgot, de attól ez még az.
Ez főleg annak fényében szomorú, hogy ott van a Mi Mix vonal. Szóval még azt sem lehet mondani, hogy a Xiaomi-nál teljesen híján vannak az ötleteknek / egyediségnek.

(#9) galaxys80


galaxys80
veterán

Ez az átlátszó hátlap és a böszme nagy notch valami csodálatos....

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

A notch nem bejövős, de a hátlap igen. Mondjuk ha üveg, már nem annyira. A plexi meg karcos lesz, szóval annyira igazából nem jó sehogy sem, pedig tetszik.

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Hát izé, szerintem egy teló belseje nem annyira izgalmas, hogy azt mutogatni kellene, nem egy HEMI - V8 motor ez... És ez már a második a HTC után. (Ha a hajdani 3310 tokokat kihagyjuk)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) aelod válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


aelod
veterán

Igen ezzel tisztában vagyok csak nem kell odaírni minden cikk alá.

Ez ilyen sanszos pedig. Igen van Mi mix2 is de hát kell olyan ami a trend vonatára vált jegyet -.-

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13) unskillful válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


unskillful
tag

Azért ha tényleg benne lesz az ígért fejlett arcalapú feloldás, és alul kávamentes lesz a telefon, akkor szerintem teljes érthető és magyarázható is a szenzorsziget. Más kérdés, hogy mi mennyire hasonlít egymásra. Nagy "csodák" nincsenek. Ha valamelyik "innovatív" gyártó kitalál valamit, ami tetszik a vásárlóknak, abból trend lesz. A többi gyártó aki nem akar lemaradni/kimaradni az meg követi a trendet... Ez így van szinte minden más szektorban is... autógyártás... ruházat... igazából mindenhol kivéve az abszolút High-End szektort.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#14) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... lehet ez (is) egy ordas nagy kamu.

Ez nem egy Snapdragon logo? Közvetlen a "plexi" alatt, mindenféle hűtés nélkül? :)

(#13) unskillful
" ... az ígért fejlett arcalapú feloldás, és alul kávamentes lesz a telefon, akkor szerintem teljes érthető és magyarázható is a szenzorsziget ... "
De, hol van az megírva, hogy ezt az egészet hóbelevancot egy "szigetre" kell tenni? :F

[ Szerkesztve ]

(#15) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ez tényleg úgy néz ki mint egy huszadrangú iX klón.

(#16) #16820480 válasza unskillful (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Technológiákban kövessék nyugodtan. Senki nem szólja meg őket, mert olyan SoC vagy képernyő megy a telefonba, mint másoknál. De a design az majdnem teljesen szabadon alakítható, lehetne egyénisége, egyedisége a gyártónak, ehelyett meg itt van ez :U

(#17) juuzer


juuzer
addikt

Őszintén szólva nekem hiányzik a narancssárga akksi :(

Vamos a la playa.

(#18) HarleyCustom válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem a relativitás vonatkozik például a szépség megitélésére,vagy hogy mi tetszik és mi nem külsőre. Erre azt kell mondani,hogy “szubjektív”.
(Szerintem)

Nekem pl nem tetszik,de ugye ez szubjektív. :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#19) unskillful válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


unskillful
tag

Igen. Igazad van. :R Pont erre írtam hogy a szenzorsziget most trend (sajnos) szóval amíg az "egyszerű" vásárlók (nem a geek telefonbuzik mint mi) kifejezettem keresik a notch-os telefonokat, addig ilyeneket fognak gyártani. Nem tetszik a notch nekem sem egyáltalán, már az Iphone X-es sem tetszett, ettől függetlenelül ha választanom kellene hogy egy teljesen egyedi kinézetű, de drága és semmi más extrát nem nyújtó készülék és egy nem egyedi de ár/érték arányban jó készülék között, akkor az utóbbit választanám.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#20) Pompi válasza Jeanne d'Arc (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"más még nem csinált ilyet"

Mármint milyet? Mert áttetsző hátlappal a HTC már kettőt is.

Feel Good Inc.

(#21) judas13


judas13
addikt

Ha ez a noccs vonal most valós lesz már itt is, nem érdekel akkor sem ha ebben már valódi arcfelismerő rendszer lesz,netán kijelzőbe beépített ujjlenyomat olvasóval és azzal a szégyenszemre csontra nyúlt iPhone kamera dizájnal, óriási csalódás lesz ez számomra. A már nem egy helyen alkalmazott áttetsző hátlap jópofa ötlet de megleszek nélküle is.😟😕😐

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#22) Karavik válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


Karavik
veterán

Ezzel az erővel a Huawei P10 telód is egy nagy nyúlás az iPhone 7 Plus-ról:

- Kamera és vaku elrendezés ugyanaz, ugyanott
- Ujjlenyomat olvasó ugyanott
- Hátulján az alsó és felső design csík ugyanúgy, ugyanott
- Kijelző alatt és felett ugyanakkora ordenáré sávok.
- Hátul logó ugyanott

Mobilaréna tesztben is kitértek a másolásra:

Quote Huawei P10: "Nem csak az új funkciók hiánya miatt, hanem a külső iPhone-szerűségéért is érte kritika a kisebbik újdonságot, az viszont biztos, hogy a másolás tökéletesen sikerült az eszköz tömbszerűségét, összerakottság-érzetét és minőségét tekintve is"

P10 nulla egyediség, itt valahogy nem zavart ez, sem a nyúlás?

Nagy divat minden telós topikban nyúlást emlegetni minden szinten, pedig mostanság már szinte csak egy kijelzőből áll a teló, hátul pedig 2 vagy 3 kamerából, ami vagy vízszintesen, vagy függőlegesen áll. Nagy variációk így nem lehetnek. Telóknál is van trend (lásd notch, face ID...), amit az Apple diktál és sajnos, vagy nem sajnos követ a konkurencia, ez vagy tetszik valakinek vagy nem, de unalmas mindig minden topikban ez a nyúlás/másolás téma (attól függetlenül, hogy notch nekem sem jön be).

Mi8-nál legalább az átlátszó hátlap és kijelző mögött lévő ujjlenyomat olvasó innováció (attól függetlenül, hogy utóbbival Vivo jött ki először). Nagy gyártók még sehol ezen a téren, majd talán jövőre lesz nekik is ujjlenyomat olvasó a kijelző mögött...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#23) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Hová tart ez a gyártó...
Az utolsó ,,egyedi,, jól kinéző telefonjuk a mi mix 2 volt, nem tudom, hogy miért álltak vissza az epül majmolására... Kár értük, pedig reméltem, hogy észbe kapnak, de így nem a mi8 lesz a következő telefonom... :(

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#24) aelod válasza Karavik (#22) üzenetére


aelod
veterán

+1

Nagy gyártók még sehol ezen a téren, majd talán jövőre lesz nekik is ujjlenyomat olvasó a kijelző mögött...

Samsung lehet berakja akkor már a front kamerát is jövőre a kijelző mögé ki tudja...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25) <Adamsky> válasza Karavik (#22) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"P10 nulla egyediség, itt valahogy nem zavart ez, sem a nyúlás?"

A P10 sem tökéletes, ill. számomra hordoz ez is elég kompromisszumot. A hátlap színe (nálam kék) és kialakítása (rücsis fém) mégis épp annyira teszi mássá számomra, hogy én kevésbé érzem bele az iPhone hasonlóságot. Egyébként igyekeztem a sok - számomra fontos - paraméter szerint megvenni a lehető legkisebb "óriás" telefont. :)

Egyébként a színes bekapcs. gomb és az átlátszó hátlap mellett a legjobban a notch zavar. Az ugyanis egészen nyilvánvalóan egy szükség megoldás, melynek a majmolása - szubj. véleményem szerint - mérhetetlen igénytelenségre utal a gyártó(k) részéről.

Ja, és gondolom jack ezen se lesz, ahogy nagy valószínűséggel a notif. led-et is "kioptimalizálják". Vagy marad a költséghatékony egy színű led ( = igénytelenség / ruppótlanság)

[ Szerkesztve ]

(#26) Cilindrik válasza Karavik (#22) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

"Telóknál is van trend (lásd notch, face ID...), amit az Apple diktál és sajnos, vagy nem sajnos követ a konkurencia, ez vagy tetszik valakinek vagy nem, de unalmas mindig minden topikban ez a nyúlás/másolás téma"

De abban azért megeggyezhetünk hogy erre a faxvonatra látványosan a kínai gyártók ülnek fel meg most kicsit az LG.
Azért a kameraelhelyezést is lehet variálni azon belül hogy függőleges vagy vizszintes (lásd P20). De nem, meg sem eröltetik magukat többedmagukkal hogy kicsit is elüssön a szifontól.

A p10-el kapcsolatban teljesen egyetértek. Volt hozzá szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#27) aelod válasza Cilindrik (#26) üzenetére


aelod
veterán

A másik meg az, hogy egyre jobban kitüremkedik az optika. Nem dőlne össze a világ ha a készülékház annyival lenne "vaskosabb", hogy egy síkban legyen a kamerával a hátlapon. Talán akkor nagyobb akku is elférne a telefonokba.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) Viktor0610 válasza HarleyCustom (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi. :P

Közöld ezt, légy szíves az összes emberrel, aki előttem is használta ezt a kifejezést. ;]

Samsung Galaxy A54

(#29) judas13 válasza aelod (#27) üzenetére


judas13
addikt

Ez így van. A telefon(ok) talán legundorítobb része a kitüremkedő kamera, a villámként berobbant nocsról most nem is beszélnék.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#30) aelod válasza judas13 (#29) üzenetére


aelod
veterán

Leteszed az asztalra és billeg a kamera miatt össze-vissza. Aztán feltalálták az olyan tokot ami egy síkba hozza a készülékházzal a kamerapúpot. Wow szenzációs. Most komolyan mindenkinek tőből leszakadna a karja ha azt a pár mm-es hízást a készülékházra ráraknák, hogy egy síkban legyen a lencsével/lencsékkel?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#31) atike


atike
nagyúr

Nem érzem, hogy miért lenne akkora nagy királyság, hogy átlátszó a hátlap... :F

(#32) Karavik válasza Cilindrik (#26) üzenetére


Karavik
veterán

Természetesen abban megegyezhetünk, azt nem is vitatom...

Egyébként nekem alapvetően a másolással addig nincs bajom, amíg a legjobb megoldásokat/ötleteket másolják (akár több helyről is) és gyúrják össze egy telefonba, főleg, ha azt brutál jó áron megvehetem. Viszont amikor ész nélkül másolnak a konkurencia melléfogásait is (pl. notch, síkból kiálló kamera) azt már én is inkább szánalmasnak tartom...Nekem Notch-on kívül nincs különösebb bajom az Mi8-al főleg, ha lesz belőle Global variant LTE B20 támogatással (amire kevés esélyt látok) + már amúgy is előrendeltem az Mi Mix 2S 8/256GB verziót :)

Remélem jövőre valami hasonló lesz a trend: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#33) judas13 válasza aelod (#30) üzenetére


judas13
addikt

+1

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#34) aelod válasza Karavik (#32) üzenetére


aelod
veterán

Én szerintem meg lesz global verzió is B20-al.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#35) joey04 válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


joey04
titán

Az egész telefon egy nagy nyúlás

Az egész márka erre épít. Cserébe olcsó. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) aelod válasza joey04 (#35) üzenetére


aelod
veterán

:U
Aham. Alá is tudod támasztani amit írtál vagy csak itt hagytad a megmondásod.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37) #39157760


#39157760
törölt tag

🤔mintha láttam már volna valahol..

(#38) slimshady


slimshady
senior tag

Notch még nem is zavar, ha az alsó kávát eltűntetik, de állítólag csak kiábrándító 3.300mAh az akku. :( Illetve nem bánnám, ha ez végre IP védelemmel jönne...

üdv.: SlimShady

(#39) juuzer válasza joey04 (#35) üzenetére


juuzer
addikt

Nézd meg a Mi MIX-et. (Az etedeti, Gen 1-es modellt.) Szerintem 0 nyúlás van benne :) Sőt, talán mondható, hogy az egész bezelless éra előfutára volt és a mai napig a legszebb Xiaomi ever. (Látszik, hogy terveztették.) :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#40) Fall-N válasza juuzer (#39) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen elvileg a francia sztár dizájner/építész Philippe Starck tervezte.

(#41) judas13 válasza Fall-N (#40) üzenetére


judas13
addikt

Tudtomal az egyetlen mobil a mix amit múzeum is kiállított. És a MIX2s ami a British Museum közreműködésével készült dizájn terén.... (ha tévedek sorry)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#42) joey04 válasza juuzer (#39) üzenetére


joey04
titán

Nem minden modell, de attól még arra épít. Lehet az egyedi, de ahogy mondod azt terveztették, meg igazából telefonálásra nem is nagyon lehetett használni. Meg ugye azon is miui van ami meg koppintás. Tudom, hiszen minden nap használom.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) Barthezz2 válasza aelod (#2) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Már régen van a MIUI-ban suhintásos vezérlés.. Most is azzal használom a Mix 2-t. ;)

Everybody lies.

(#44) Karavik válasza Barthezz2 (#43) üzenetére


Karavik
veterán

Redmi Note 5 Global -ban is van már alapból...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#45) aelod válasza Barthezz2 (#43) üzenetére


aelod
veterán

Jah nálad lehet. Redmi 4x-en még nincs.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#46) Weeman1


Weeman1
veterán

Én reménykedem hogy nem ilyen lesz.

Xiaomi 11T Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.