Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bsh


bsh
őstag

"Az ARM elsősorban a mobil készülékek piacán ismert gyártó"

az arm nem gyártó. csak licenceli a processzorait, amit a vevői gyártanak.

(#2) dabadab válasza bsh (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ahogy azt tegnap megirta az itcafe is :)

DRM is theft

(#3) stevve


stevve
nagyúr

Az ARM cuccai nagyon jók voltak eddig is, de ezzel az újdonsággal nagyot lépnek előre az ultra alacsony fogyasztás és a viszonylagosan magas teljesítmény egymáshoz közelebb hozásában. Az egyetlen baj ezzel csak az, hogy 1 év múlva már, amikorra tervezik az első fecskéket piacra dobni, az Intel sem itt fog tartani és a világ sem. Persze azért ez a bejelentés így is nagy szó.

(#4) DeltaPower válasza stevve (#3) üzenetére


DeltaPower
őstag

mobilokban levő procik most max 1 gigásak ha jól tudom, a jobbféle gépekben vannak 6-7-800as egymagos cuccok. sztem az intel nem fejleszt annyit 1 év alatt (bár franc tudja, lehet belehúz emiatt a bejelentés miatt), hogy egy 2 magos 2 gigás procinak ne legyen létjogosultsága az intel megoldás mellett.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5) stevve válasza DeltaPower (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, persze, hogy lesz létjogosultsága, mert a gyártók szeretik az ARM-ot. Ettől függetlenül úgy látom, hogy talán egy hajszállal korábban kellett volna elkezdeni kiadni a gyártóknak és legyártani ezeket a procikat - főleg, ha smartbookokba is szánják. Persze 1 év múlva egy 2x2 maogs rendszer az említett lebegőpontos kiegészítőkkel valószínűleg jobban ki is lesz használva szoftverek terén, mint most lenne.

(#6) DemonDani


DemonDani
addikt

Mint le írva is levolt két teljesen más piac került egy "tortába" de totál más a dolog. és vicces is azért ez a kijelentés.

Most akkor inkább veszek 8400GS-s mint Corei7et mert a 8400GS is hozza azt a teljesítmény?
Sokkal könnyebb dolga van a Armnak a Cortexxel mert arra "megcsinálják" a programokat

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#7) Konflikt


Konflikt
addikt

ez mar igen.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8) JanR


JanR
addikt

En meg csapatom a 235Mhz-es ARM procival a telomban ;]

Szep dolog ez, csak igy tovabb!

[ Szerkesztve ]

(#9) bteebi


bteebi
veterán

2×1 GHz-en 6-700 mW fogyasztás? :Y Nem semmi... :C Csípem az ARM-et. :) Még az iPhone 3GS-ben is "csak" egy 600 MHz-es ARM Cortex A8 van (valahol úgy hallottam, hogy azt 800 MHz-ről pörgetik vissza, de ebben nem vagyok biztos).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Kendek válasza JanR (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem meg 800 MHz-es ARM van a telómban. Nagyon frankó, megy rendesen ám az órajelkapuzás vele, így igazán könnyen tud keveset fogyasztani. 800 - 400 - 266 - 133 - 66 MHz-ek között váltogat dinamikusan. Akár még kézileg is beállíthatom, hogy mennyin menjen. Jó kis cucc. :)

<-ƘƘ->

(#11) Pixelmaster válasza Kendek (#10) üzenetére


Pixelmaster
tag

megnéztem nekem is ARM proceszorom van a MIO A701-esben, ezt max. 520 megahertzig lehet huzni, de akkár 133 megahertzen is tudd müködni, ekkor már nagyon kevesett fogyaszt :DD

neked milyen készülékben van ez a processzor ? :)

[ Szerkesztve ]

-=The digital artist of the darkside=-

(#12) Móci


Móci
addikt

Nem semmi, a fogyasztása meg egyenesen brutális. :Y
Remélem lesz azért belőle valami, s nem áll meg a tervnél.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) Kendek válasza Pixelmaster (#11) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Samu S8000-es teló csak, igaz nem egy Omnia II, de jó gyors, nekem tökéletes.

<-ƘƘ->

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

Szep meg jo ez a proci, de szerintem mellelottek vele.

Oke, hogy az okostelefonok kinyirtak a PDA piacot, igy a PDA gyartok vagy PNA-ra gyurnak (de azt is fenyegetik a GPS-sel szerelt telefonok), vagy felfele probalkoznak kitorni, de par eve megjelent a laptopok lebutitasaval kepezett netbook kategoria, ami pont ugyanezt a szegmenst fedi le.

Emlekezzunk ra, mekkora kudarc lett az OLPC elso gepe, mivel nem futott rajta semmi, igazi attorest az eeePC hozta, ami Celeron M-mel volt szerelve, igy lehetett Windowst hekkelni ra.

Ennek az ARM procinak hiaba van nagy teljesitmenye, ha egyszer telefonba/PDA-ba felesleges ekkora, netbookon meg ugyis az x86-ra irt WinXP-t (aztan Win7 Starter-t) akarja futtatni az R=1-es juzer, mivel az alatt mennek csak a *megszokott* programjai.

Ez pedig nagy ur am.

Mindig is voltak jobb architekturak, mint az x86, de valahogy sose sikerult megtorniuk a dominanciajat, pont a gyengebb szoftvertamogatottsag miatt. (Lasd Motorola 68k ->Amiga/Atari ST-TT/korai Macintoshok, kesobb IBM PowerPC)
Meg az Intel sajat 64bites platformja (Itanium) sem tudta levaltani a 30 eves kovuletet, pedig minden jot beleraktak, ami egy modern prociba kell.
Aztan a piac nyomasara kenytelenek voltak atvenni az Amd64-et, ami nem olyan jo, de legalabb nativan futtatja az x86 kodot.
(Mas kerdes, hogy az Atomokbol eppen gyomlaljak kifele az Amd64-et, asztali 230/330 meg tudta, N meg Z szeria viszont mar nem.)

Esetleg ha a Microsoft valahogyan athidalja az ezer szallal x86-hoz kotodo Win API, meg a WinCE API kozotti szakadekot, plusz megcsinalja a .NET platformot WinCE-re, akkor a jovoben megjeleno programok tudnanak futni ARM processzoros gepeken is, de ez nem tul valoszinu scenario.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) Dr_Syrex válasza nyunyu (#14) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

no igen; a netbook + a win xp :) :N mennyien használják az "álompárost", holott sok esetben bőven elég lenne valamelyik linux is, merthát a net+mp3+DivX (office) -en túl nem sok mindenre lehet használni érdemben. :N
- - - ezért is tartom jobbnak-életképesebbnek a smartbook eszközöket a fentebb említett oprendszerekkel használva...

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#16) FehérHolló válasza nyunyu (#14) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ott kezdődik, hogy ez nem proci, hanem mikrokontroller. Ebből következően nem is ott használják, ahol a processzorokat szokás.
Az okfejtésed az első mondatnál elbukott sajnos.

Skynet is real. It's called Google.

(#17) dabadab válasza FehérHolló (#16) üzenetére


dabadab
titán

"ez nem proci, hanem mikrokontroller."

A mikrokontroller kifejezes helyett ez inkabb a SoC (system-on-a-chip) lenne a helyes, de nem az, mert ez tenyleg csak CPU mag, majd ha beleteszik pl. a fentebb is emlegetett Tegraba, akkor lesz belole SoC.
Az okfejtesed az elso mondatnal elbukott sajnos. ;)
Egyebkent elbukik a masodiknal is, mivel az ARM-nek nyiltan deklaralt celja az, hogy letrehozza az ARM-ra epulo netbookok kategoriajat (ennek egyik sarkalatos pontja a HW-sen gyorsitott Flash), lassan szallingoznak is mar az elso fecskek, szoval nyunyu teljesen jo helyen kapirgalt, csak eppen vele ellentetben az ARM-nel azt gondoljak, hogy (asztali) Windows nelkul is eletkepes lehet egy termek ebben a kategoriaban.

DRM is theft

(#18) _az válasza dabadab (#17) üzenetére


_az
senior tag

sztem tök érdekes lenne már egy nem "x86"-ra épülő pc :)
úgy értem, miért ne mehetne valami gigamega mikrokontrolleren a "sima" vindóz, vagy linux?
tök kiváncsi lennék az eredményre, remélem lesz ilyen! :)

az

(#19) DemonDani válasza dabadab (#17) üzenetére


DemonDani
addikt

:) ezjó volt, odatetted :DDD
Egy Tegra a CortexA9 meg egy gyengébb mag, és kész is a nyerő SoC.
(ha valaki nem érti nézze meg a Tegra felépítését)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20) DemonDani válasza Kendek (#10) üzenetére


DemonDani
addikt

Az órajelcsökkentés. Az órajelkapuzás az mikor az épen nem szükséges részek nem kapnak áramot.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#21) Kendek válasza DemonDani (#20) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ki mondta, hogy olyat nem tud?

<-ƘƘ->

(#22) velizare válasza _az (#18) üzenetére


velizare
nagyúr

több mikrokontroller is képes futtatni zseblinuxokat. a kunszt nem ez.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) DemonDani válasza Kendek (#21) üzenetére


DemonDani
addikt

Nagyon frankó, megy rendesen ám az órajelkapuzás vele, így igazán könnyen tud keveset fogyasztani. 800 - 400 - 266 - 133 - 66 MHz-ek között váltogat dinamikusan.
Ebből az jön le hogy a mhz csökkentésre írod az órajelkapuzást.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) Kendek válasza DemonDani (#23) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hiszen az két különböző mondat. :))

<-ƘƘ->

(#25) Dr. Romano válasza JanR (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor mit szóljak én a Nokia 6600-ámban lévő 104MHz-s ARM prociról :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) Killing


Killing
addikt

Ha olyan gyors mint az atom akkor nem kell.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#27) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

"Érdemes megjegyezni, hogy a szoftveres hátrányok mellett a smartbookok jobb fogyasztási paraméterekkel rendelkeznek."

Ez elég erős megjegyzés szerintem, tekinthető a szerző állásfoglalásának az OpenSource ellen, vagy csak nem volt rá hirtelen jobb fordulat? Ha az utóbbi, akkor érdemes lehe átszerkeszteni...

Amúgy nem is bánkódnék, ha valamelyest az erős ARM felbolygatná az x86(-64) egyeduralmát a mainstream szegmensben.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#28) makraipeter1 válasza Dr. Romano (#25) üzenetére


makraipeter1
tag

Az enyém az jobb 400mhz arm :)

(#29) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Uhhh. Nesze neked Atom.
Remélem, betör a netbookok közé Chrome OS vagy Android OS-sel. De jöhet WinMoval is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) Suker10 válasza nyunyu (#14) üzenetére


Suker10
aktív tag

Már régen van rá .NET. Írtam ilyen programokat. Minek az neked? :D
Egyrészt kevés az esély rá, hogy egy PC-re írt alkalmazásokat változtatás nélkül pl. egy PDA is képes legyen futtatni azonos módon. Ez nem csak a processzoron múlik. Másrészt, ha egységes lenne, akkor az egy teljesen más operációs rendszert kívánna, nem egy egyszerűsítettet, ami erősen platformfüggő. Az operációs rendszer elég sok korlátot meghatároz. Maga a Windows API egységes, pont ez a lényege. Van olyan része, amit az adott platformon nem implementálnak, vagy speciális platformfüggő komponenseket tartalmaz. Nem az API kötődik a hardverhez, hanem az operációs rendszer. A PowerPC nem bukott meg, az Xbox 360-ban is Xenon van. A korábbi Macintoshok vagy Motorola, vagy PowerPC processzort használtak, még a nevet is felvették, de a szerverek egy részében ma is PowerPC van.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#31) Suker10 válasza nyunyu (#14) üzenetére


Suker10
aktív tag

Már régen van rá .NET. Írtam ilyen programokat. Minek az neked? :D
Egyrészt kevés az esély rá, hogy egy PC-re írt alkalmazásokat változtatás nélkül pl. egy PDA is képes legyen futtatni azonos módon. Ez nem csak a processzoron múlik. Másrészt, ha egységes lenne, akkor az egy teljesen más operációs rendszert kívánna, nem egy egyszerűsítettet, ami erősen platformfüggő. Az operációs rendszer elég sok korlátot meghatároz. Maga a Windows API egységes, pont ez a lényege. Van olyan része, amit az adott platformon nem implementálnak, vagy speciális platformfüggő komponenseket tartalmaz. Nem az API kötődik a hardverhez, hanem az operációs rendszer. A PowerPC nem bukott meg, az Xbox 360-ban is Xenon van. A korábbi Macintoshok vagy Motorola, vagy PowerPC processzort használtak, még a nevet is felvették, de a szerverek egy részében ma is PowerPC van.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#32) DBob


DBob
őstag

Hát én is nyunyu véleményét osztom.

Ez szép, és jó...de ami eddig se sikerült a történelemben, valószínűleg most se fog kiviteleződni. Pedig az x86 réges-rég elavultnak számít, és sok, sokkal jobb platform volt nála. De a kompatibilitás és szokások nagy úr.

(#34) bit_vector válasza FehérHolló (#16) üzenetére


bit_vector
tag

Cortex-A9 az bizony csak egy CPU... se nem mikroproc, sen nem mikrokontroller. Főleg, hogy az alkalmazás módja dönti el, hogy mikrokontroller, vagy mikroproc. Egy példa, pl az ARM7TDMI esetén : SAM7X..... (atmel) mikrokontroller, de pl. PDA-ban mikroproc.

Amúgy meg, azért sem nevezhető annak, mert mag a Cortex-A9 konkrétan csak papíron létezik. Megvalósítottként pedig már nem teljesen az, hanem megvalósítja a Cortex-A9 egy megvalósíthatósági lehetőségét.

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.