Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ezt nevezem :R

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Szép és kreatív!

nekem nem lenne türelmem ilyen gép építésére, valszeg vennék egy kis itx házat és kész :D

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#3) DopeBob


DopeBob
addikt

Nagyon szép lett! :C

Távirányító helyett, Android tulajoknak: [link]

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#4) Oldmobil válasza DopeBob (#3) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi az elismeréseket!
Egy jó távirányító megoldás nekem is kellene, mert akkor úgy is lehetne zenét hallgatni, hogy nincs bekapcsolva a tévé. Androidom nincs, de jelenleg egy Nokia N800-assal próbálkozok, ami uPNP-n és HTML-en keresztül is tudná vezérelni az XBMC-t...

(#5) eclipse006


eclipse006
őstag

:Y Leesett az állam, nagyon szép lett a Htpc-d, először kerestem hogy vajon hol van a pc,elrejtve. Cikk is jó lett, grat.
Azért ha lehet, kicsit sajnálom az eredeti cd- játszót. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#6) stevve


stevve
nagyúr

Nagyon profi, tökéletes munka. Minden elismerésem! :R A távirányítós ötlet és megvalósítás pedig már csak hab a tortán. :D

(#7) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Zsear munka igényes szép és ötletekben gazdag! :C

(#8) Probber


Probber
őstag

Anno én is akartam hasonlót építeni, aztán gyorsan le is mondtam róla.
Nagyon szép munkát végeztél, jó lett. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#9) Oldmobil válasza eclipse006 (#5) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Az eredeti CD hibás volt, nem volt már érdemes foglalkozni vele, de azért megvan még a komplett kiszerelt belső része, hátha jó lesz majd valamire.
De lehet hogy keresek ugyanebből a sorozatból egy jó CD lejátszót és berakom majd a toronyba, hogyha eladom a DVD-t, akkor is legyen min CD-t hallgatni. Meg mert jól néz ki :)
Az a másik bánatom, hogy eddig nem találtam a Denonnál ebbe a szériába tartozó DVD lejátszót, illetve amit találtam az későbbi, arany előlapos, nem ez az ezüst ami nekem van. Részben ez indokolta a optikai meghajtó igényét a HTPC-be. A mostani DVD, ami látszik a nyitóképen, jóval későbbi, sajnos nem illik a többihez...

(#10) kpal


kpal
veterán

Szép cikk és a ahogy megoldottad a HTPC-t zseniális és király. :R ;)

(#11) DopeBob válasza Oldmobil (#4) üzenetére


DopeBob
addikt

Elvileg az XBMCnek van webszerver része és azon keresztul is lehet vezérelni. Így meg már egyszerű ha a telóban van wifi (nem ismerem az új Nokiákat) [link]

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Zsneiális munka: igényes, átgondolt, ésszerű. Hatalmas respect :R

(#13) Straw


Straw
senior tag

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, ötletekben gazdag, kreatív és szép munka. :R

Viszont pár kép amin működés közben látható még jöhetett volna.

42

(#14) eclipse006 válasza Oldmobil (#9) üzenetére


eclipse006
őstag

Akkor így érthető, mindenesetre a Denon rendszered is szép, sok sikert a kereséshez,hátha kifogsz egy ide illő dvd-t. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15) #19617792


#19617792
törölt tag

Gyönyörű lett a HTPC belső elrendezése, sehol egy fölösleges, csúnya tyúkbél. :C

(#16) menalcas


menalcas
őstag

Nagyon impozáns, le a kalappal.
Egy árat tudnál dobni pü-ben, sacc per kb mennyibe volt mindennel együtt, csak a kíváncsiságom kielégítésre :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#17) Oldmobil válasza DopeBob (#11) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

DopeBob!
Igen, próbáltam is a HTML felületet még az XBOX-al, csak a használati komfort a kérdés, mert nagyon kényelmetlen egy kis képernyőn zenét keresni. A Nokia N800-nak 4,1 colos érintőképernyője van, de még az is határeset. Gondolkodok egy kínai internet tablet vásárlásán, az viszonylag olcsó, és a 7 col környéki képernyőkön már elég kényelmes a zenelisták használata és a távirányítás.

menalcas!
Nagyjából benne van a cikkben is, alaplap 29e, RAM: 12e, DVD: 5e, táp: 10e, SSD: 4,8e, LCD: 3,5e, táv, ház, kábelek egyebek voltak itthon. Összesen: 64,3.

Üdv,

(#18) menalcas válasza Oldmobil (#17) üzenetére


menalcas
őstag

Köszönöm, ez érdekelt nagyjából.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#19) Oldmobil válasza Straw (#13) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi!
Miről szeretnél képet látni? Az XBMC-ről a kapcsolódó cikkekben és neten is elég sok képernyőábra látható, pláne, hogy kismillió skin van hozzá.

(#20) DopeBob válasza Oldmobil (#17) üzenetére


DopeBob
addikt

Na, még1 mondjuk ez csak távirányító, de egy egyszerűbb felület, mobilra. :)

Touchscreen remote for XBMC : Smartphones, Nokia Internet Tablet (770/N800/N810)

Még egy AJAX-os interface kiegészítés ezt nem próbáltam: [link]

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#21) Straw válasza Oldmobil (#19) üzenetére


Straw
senior tag

A kész gépről kívülről, mondjuk szemből meg hátulról egy képet működés közben, de tényleg ez már lehet csak engem érdekel, mert az utsó képen nem volt rajta tető.

42

(#22) Elpresidente


Elpresidente
tag

Gratulálok, nagyon szép munka! Rengeteg jó ötlet van benne.

Xbox gamertag: goserHU

(#23) #24889344


#24889344
törölt tag

Nagyszerű írás.

Ha mégegyszer elromlik a DVD-lejátszóm, lehet kibelezem majd, ott viszont olyan probléma van hogy a mechanika (standard pc-s DVD olvasó) középen helyezkedik el.

(#24) rudi válasza DeltaPower (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ú, az a Denon torony ... :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Oldmobil válasza DopeBob (#20) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

DopeBob!
Köszi, valóban jó, de nekem nem az infra helyett kell, hanem egy olyan, amin azt is látom, hogy mit csinálok, ez ahogy nézem csak vezérel.
Az Ajaxos kieg viszont ígéretes, ezt ki fogom próbálni!

Straw!
OK, jogos készítek majd és felrakom !

sanan!
Igen, amikor donort kerestem, akkor külön figyeltem, hogy melyik CD-ben hol van a mechanika! Érdemes ilyen szemmel keresni, párezer forintért lehet kapni Vaterán hibás CD-t vagy DVD-t. Érdemes esetleg házimozis DVD-t keresni, mert azokban a beépített erősítő miatt általában van beépített ventillátor, legalább azt sem kell flexelni :-)

[ Szerkesztve ]

(#26) #16939776


#16939776
törölt tag

Gratulálok, kiváló írás, pont annyira részletes ami még fenntartja az emberben a kíváncsiságot!

Szép, átgondolt kivitelezés :R

Az előlapi gombok említésénél nekem is egy tanítható táv jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#27) aya


aya
addikt

Nagyon komoly, minden elismerésem.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#28) Mazsika


Mazsika
őstag

grat hozzá jó kis cucc... tetszik!

Dáccsika

(#29) Oldmobil válasza #16939776 (#26) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Most hogy megy az a pár gomb, kicsit elgondolkodtam rajta, hogy legalább a fel-le léptetést, az OK-t meg a vissza-t is ki kellene vezetni, mert ha pl. egy lejátszási listát megállítok a stoppal, akkor utána a play-re nem az aktuális szám fog indulni, hanem az amelyikkel a lista vagy a lejátszás kezdődött. Itt jól jönne a fel-le meg az OK, hogy ilyenkor se kellejen a táv után kapkodni.

(#30) MuFFo válasza Oldmobil (#4) üzenetére


MuFFo
tag

Üdv! Egy pár fogyasztási értéket is beírhatnál, ha nem probléma...

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#31) ArchElf


ArchElf
addikt

Profi cucc, profi cikk. Grats!

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#32) #16939776 válasza Oldmobil (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ilyet vettem egy kis HTPC-hez...

van rajta sok sok (talán neked is) hasznos funkció...

[ Szerkesztve ]

(#33) CséZé


CséZé
őstag

komment van, kritika nincs :)

(#34) pgergo


pgergo
tag

Durva lett, gondolom ismered a psaudiot

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#35) gyiku


gyiku
nagyúr

vazz :Y

hüllő

(#36) nbg


nbg
senior tag

:R

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#37) Vegadog


Vegadog
tag

Ez állat, kár, hogy béna vagyok hozzá, hogy
összeüssek egy ilyet. :R

(#38) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Nagyon jól sikerült! Gratulálok hozzá! :C

Verba volant, scripta manent.

(#39) DasH_001


DasH_001
tag

Kitűnő munka, minden elismerésem! :R

[ Szerkesztve ]

(#40) Gondar


Gondar
tag

"Komment, kritika jöhet!"
Már csak az a kérdésem, hogy logout írásokat miért nem lehet facebookosan lájkolni? vagy csak én vagyok a béne és nem találom ? :DD

(#41) Code: 47


Code: 47
tag

Gratulálok! Szemetgyönyörködtető! :) (Bárcsak én is ennyire türelmes lennék...) :)

(#42) frescho válasza Gondar (#40) üzenetére


frescho
addikt

Nagyon jo cikk. Erdekes es eredmenyes.

Likolas: Elso oldalon tudod megtenni a felso menu alatt.

https://frescho.hu

(#43) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Ez nagyon állat lett! :DDD Igazán ügyes. Szép munka. Gratulálok! :K

(#44) hemaka


hemaka
nagyúr

ez nagyon jó :K

(#45) norbx


norbx
aktív tag

tetszik :DD

(#46) BloodRay


BloodRay
veterán

Nagyon pöpec lett és a tv-d sem rossz. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#47) F34R


F34R
nagyúr

Nagyon profi munka ügyes vagy mellékelnél működési képeket is ??

(#48) GReddy


GReddy
tag

Azt hittem, ilyen "méd báj Pistike dö ták", de nem. Vazz, ez egyszerűen... káprázatos munka! Gratulálok. Régebben én is gondolkodtam egy hifitoronyba épített PC-n, de ház híján megmaradt a Soha Ki Nem Vitelezett Tervek között. (SKNVT) Azóta lett egy 19" rack tornyom, és hamar rájöttem, hogy kevéssé praktikus otthonra. Egy terem kell hozzá... :DDD

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#49) Gál István


Gál István
senior tag

Az a 3 Denon "doboz" ránézésre eléggé üt! Szép megoldás!

(#50) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Nagyon szép *_*
Ilyenkor mindig megerősödök a hitemben, hogy nem véletlenül őrizgetem a régi DVD lejátszót a szekrény aljában :)

Egy kérdés ami azért érdekelne: a 4 gigas ssd elég az xbmc library adatbázisnak? thumbokkal és hátterekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.