Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vegitossj7


vegitossj7
addikt

A végén még lesz haszna a Denuvo-nak... Adjanak még 4 órás "próbát" steam-ben, és örökre letészem a kampókezem és a szemfedőt...
De hogy a Witcher-nek meg hogy sikerült 70%-30%-ban eladni PC-n a játékot, na az is egy egyetemi tantárgy....

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#2) SaGaIn válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Nem a Denuvo miatt veszik hanem mert jó...

A Witcher 3 több mint 5millió példányban kelt el pedig nem volt denuvo... most akkor hogy is van?

Egy szar játékkal és jó marketinggel csak az első hetes vásárlókat lehet át verni a többi akkor sem veszi meg ha piros hó esik.

Szerény véleményem szerint maximum 10%-ot jelenthet a denuvo eladásban, mert akinek volt pénze rá eddig is megvette, akinek meg nincs/nem volt, ezután sem fogja megvenni, hanem max nézi a twich-en a streamelőket és csorgatja nyálát. Vagy max 2 év múlva leárazva veszi meg 3 ezerért...

Az a baj hogy a kiadók minden egyes letöltőt úgy vesznek hogy ha nem jutott volna hozzá "ingyen" akkor biztos megvette volna teljes áron. Pedig ez totál hülyeség ráadásul a denuvo nem olcso tuti 15-20% megnöveli egy játék árát... Lassan minden játék 100 Euro körül indul ami vicc. Persze ehhez az is hozzájön hogy nem magyar pénztárcához szabták a játékárakat és egyre csak nyomják feljebb nem beszélve a hardverárakról
A fizetésünk meg nem nagyon akar emelkedni...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) Ellia válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


Ellia
addikt

Haszna van meg pár embernél nyűgje is. Amúgy szerintem lesz ez jócskán több is, ha lesz egy erős akció (steam summer sale?) - én is arra várok, a multija nem érdekel, béta alatt nem jött be, csak a sp meg szimplán nem ér meg 60 jurót hiába sikerült nagyon jól.

[ Szerkesztve ]

(#4) lee56 válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


lee56
őstag

Azért nem kell atomfizika tanárnak lenni. Mindössze csak jó játékot kell letenni az asztalra, pofátlan mikrotranzakciózás és ezernyi dlc helyett pedig tartalommal megtölteni a játékot és akkor sikeres lesz minden szempontból, védelem nélkül is akár, álá witcher. Persze meg lehet tenni azt is hogy a marketingre bízzuk magunkat és egy szépen csengő névből próbálunk megélni, akár 10x is eladva ugyanezt vagy 20x, mert ez is egy bevált recept sajnos már, igen CoD széria, igen.. Csak előbbinek azért van jövője hosszútávon is, utóbbit meg, hát mondjuk úgy egy ideig el lehet játszani, de az emberek előbb utóbb fellázadnak azért. Jó lenne a kiadók is belátnák ezt minél hamarabb, és a mennyiség helyett most picikét a minőségre is jobban odafigyelnének.

No Comment

(#5) #52815360


#52815360
törölt tag

Én inkább várok valami hivatalos adatra, ezek a steamspy becslések eléggé légbőlkapottak.

(#6) SaGaIn válasza lee56 (#4) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Igen a Heroes of Might and Magic szériát sikerült annyiszor és annyira elszúrni hogy már csak egy vállrándítással nyugtázom ha bejelentenek egy új részt. NFS ből is visszaíroma Porsésat meg az Undergound 1-2 őt. a többi kaki

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#7) vegitossj7 válasza SaGaIn (#2) üzenetére


vegitossj7
addikt

Aha, nem ez volt a SW: Battlefront-nál is. Ahol még Béta is volt, és láthatták az emberek, micsoda szennyet adnak ki. Rekord EA-s eladásokat produkált. A következő is ezt fogja elérni.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#8) Fitzgerald válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Úgy hogy a Witcher mindig is PC-s cím volt. Az első meg sem jelent konzolokra, a második is csak a PC-s után egy évvel, és csak Xboxra. Ha készülne valaha Witcher 4, valószínűleg nem így néznének ki ezek a számok, bár a PC-s tábor akkor is sokkal erősebb lenne, mint más multiplatform játékok esetében.
Egyébként ma már 10 millió környékén jár a Witcher 3.

Premier napi Denuvo-s játékom nekem egyetlen egy van eddig (MGSV), azt is csak azért vettem meg első nap, mert biztosan tudtam hogy jó lesz.
Viszont pl. egy Doom-ot (ha érdekelne a játék) amiről még review sem volt megjelenés előtt, az életben nem vettem volna meg az első napon.

[ Szerkesztve ]

(#9) pomorski


pomorski
őstag

500,000?! Tényleg?

(#10) ToXeN válasza Fitzgerald (#8) üzenetére


ToXeN
tag

+1
Witcher 3 ér 16ezret Steamen (többet is), Doom nem ér 13-at, de "kénytelen az ember"

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#11) #52815360 válasza pomorski (#9) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nyugodtan eloszthatod 2 -vel.

(#12) Shing válasza #52815360 (#11) üzenetére


Shing
őstag

Elég realisztikus a steamspy, anno amikor a Pillars of Eternity-nél hivatalosan beszéltek a fél milláról, akkor kb. annyit is írt a steamspy. Amúgy a Doom is steam only?

A Denuvos történethez pedig annyit, hogy nem tudjuk meg a hatékonyságát. Pl. X-COM 2-ből elment több mint 800 ezer, védelem nélkül. Ott van az új Hitman, most jár kemény 200 ezernél, denuvo mellett. Nem mind1, hogy milyen játékról beszélünk.

(#13) #52815360 válasza Shing (#12) üzenetére


#52815360
törölt tag

Példának ott a Factorio. A készitők oldalán van egy számláló, mennyit adtak el belőle, napi szinten frissül. Ez a szám most 122,872. Steam spy szerint : Owners: 449,236 ± 16,077. Vagy ha valamiből free hétvége van és kipróbálod, azt is eladásnak számolja. Ha refundolod, nem vonja le.

(#14) Shing válasza #52815360 (#13) üzenetére


Shing
őstag

Na akkor van egy pozitív és egy negatív példánk is. Az az oldal biztos, hogy frissül? Az ingyen elérést tudom, azt kiszokta írni a steamspy, onnantól nincs is értelme figyelembe venni.

(#15) #52815360 válasza Shing (#14) üzenetére


#52815360
törölt tag

Biztos, pont a múltkori steamspy adatok miatt többször is ellenőriztem. Anno a Skyrim adatok is hülyeségek voltak, még mielőtt lett volna szabad hétvége.

(#16) bitblueduck válasza #52815360 (#13) üzenetére


bitblueduck
senior tag

So far 122872 people have bought the game. We are on Steam as well.
nekem ebből nem egyértelmű hogy a 122k az a steam-es eladásokat is tartalmazza-e. Én azt gondolnám, hogy éppen nem.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#17) Shing válasza #52815360 (#15) üzenetére


Shing
őstag

Miért volt hülyeség a Skyrim? Cikkezték, hogy 20millát adtak el, simán lehetett realisztikus az a 8-9milla PC-s eladás. Civilization 5-nél is nyilatkozták, hogy 7millát adtak el és kb. annyit is mutatott a steamspy. Most járnak 8milla fölött.

(#18) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Én megvárom míg lemegy a steam kulcsok ára. Nagyon jónak tűnik, szép, optimalizált, de nekem 8ezer ft-nál többet nem ér meg. Jelenleg meg mindenki 10k körül dobálja még a kulcsokat :N

(#19) #52815360 válasza Shing (#17) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ezért :

Total Skyrim units sold 23,270,000

XBox 360 59 %
Playstation 3 27 %
PC 14 %

Source: Bethesda Game Studios, Steam, Zenimax
Research Date: April 12th, 2015

(#20) Shing válasza #52815360 (#19) üzenetére


Shing
őstag

Aha, 3 milla PC-n, valószínű. (Ja nem :DDD ) vgchartz szerint ami digitálist nem néz (persze ki tudja mennyit ér ez is), 3,8 millát adtak el PC-n Skyrim-ből. Digitálisan pedig sokkal többen vásárolnak. :F Tavaly még csak 3,2 millió PC-s eladás lett volna ÖSSZESEN? Ingyen hétvége előtt 8 milliót írt steamspy a Skyrim-re. Annyit azért csak nem téved. Viszont úgy teljesen reális a számuk ha digitális eladást nem néztek. Csak akkor minek írják oda a steam-et. :U

[ Szerkesztve ]

(#21) #52815360 válasza Shing (#20) üzenetére


#52815360
törölt tag

Vgachartz eleve nem hivatalos adatokkal dolgozik, hanem közvélemény kutatással, becslésekkel, stb. 3,2 milliós pc -s eladás pedig bőven reális, steamen 90k all-time peak mellett (ami egy free hétvége volt). Black ops 3 -nak volt 63k all-time az aztán meg tényleg pc -s cim :U
De legyen egy BO3 steamspy adat, ha már hitelesnek veszed Owners: 1,059,744 ± 24,669.
Már az arány is sántit...

[ Szerkesztve ]

(#22) jorgoszka


jorgoszka
tag

Klassz játék, megérdemlik a sikert. :))

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#23) atike


atike
nagyúr

Na majd ha az új Romero játékról is ilyeneket olvasunk... :DDD

(#24) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Nem meglepő egy ilyen nagy címnél!
Legalább még egy ok, hogy nem kéne temetni a PC-s játék kiadásokat!

Live poor, die ritch.

(#25) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Hatalmas játék! Úgy van elkészítve, hogy engedi, érezd magad olyan izgatottnak és örömtelinek mint még soha! 😀 10/10 Csak élvezni lehet! 😀 60 fps végig. Kitűnő optimalizálás! Látvány orgia 😀

[ Szerkesztve ]

(#26) Aron1988


Aron1988
tag

ŐŐ, most ez ugye egy negatív hír volt? Kövezzetek meg, de ennyi idő alatt nem sok sok milliónál szokott tartani az összes hypolt AAA-s játék?

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#27) Fitzgerald válasza Aron1988 (#26) üzenetére


Fitzgerald
veterán

PC-n? Nem.

(#28) Vistaboy


Vistaboy
veterán

A Denuvónak semmi köze ahhoz, hogy a játék miként teljesít eladásokban. Ha egy program jó és tartalmas szórakozást képes biztosítani, akkor az emberek általában megveszik azt. A DOOM esetében ráadásul még ennél is sokkal többet adtak volna el belőle, ha hagyják legalább az első pályát kipróbálni ingyen, akár az alfa vagy bétateszt alatt, nem csak a szarul sikerült multit, ez sokak kedvét elvette az első napos vásárlástól.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#29) WongFeiHong válasza Vistaboy (#28) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Hogyne lenne köze a védelemnek. Egy mondhatni single-re kihegyezett játékot, mint a DOOM szerinted ennyien megvettek volna, ha van mellette virágbolti változat, ami ugyanazt adja? Szerintem biztos nem.

(#31) vegitossj7 válasza WongFeiHong (#29) üzenetére


vegitossj7
addikt

Én tuti a virágárustól szereztem volna, így meg szimplán kimarad. :U

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#32) putti


putti
aktív tag

Megnéztem pár videót a játékmenetről és ez nekem nagyon nem jön be. Szép a grafika, de valahogy a hangulata és a játék nem jött át. A Doom 3-at végigtoltam az még tetszett anno. Azt hittem valami hasonlót kapunk és még parásabb lesz.

(#33) Carlas válasza Ellia (#3) üzenetére


Carlas
senior tag

Akkor vedd meg boltba ott nem 60 euro :S

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#34) #52815360 válasza vegitossj7 (#31) üzenetére


#52815360
törölt tag

Asus osztogatja alaplapokhoz, lesz sok olcsó kulcs.

(#35) Vistaboy válasza WongFeiHong (#29) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem elenyésző azon játékosok száma, akik csak azért vették meg, mert nincs belőle tört változat. Aki nem akar megvenni egy játékot, az akkor sem adna érte pénzt, ha féláron szerezhetné be. Inkább kivárnak, hátha feltörik egyszer.

A DRM védelmek nem azt segítik elő, hogy egy játékból több fogyjon, hanem hogy a kiadók több példányt értékesíthessenek belőle teljes áron (Megjelenéskor és utána kb. egy-másfél évig). Utána már akkor sem buknak sokat rajta, ha feltörik, mert addigra a kutyát sem érdekli. A konzolokkal ellentétben, ahol el lehet adni a használt játékokat azután is, hogy te már végigjátszottad, PC-n ezt nem tudod megtenni. Emiatt fogy kevesebb játék erre a platformra, nem a kalózkodás miatt. Szerintem legalábbis.

Tehát, biztos vannak páran, akik emiatt vették meg, de nézd meg például a The Witcher szériát, soha nem volt rajta DRM, mégis mennyien megvették. Pedig az is csak single. Ez ékesen bizonyítja, amit fentebb írtam. Ha az adott játék jó és tartalmas, akkor sokan megveszik eredetiben. De ha csak egy délutáni kikapcsolódásra elég, akkor ne csodálkozzanak rajta, hogy legtöbben vagy nem veszik meg, vagy megvárják, amíg lemegy az ára. A védelemnek ehhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#36) WongFeiHong válasza Vistaboy (#35) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

A Witcher-re tényleg rá lehet mondani, hogy tartalmas játék, de a DOOM-nál ezt nem tudom. Az biztos, hogy már csak a neve miatt is sokan beruháztak rá, plusz a pozitív kritikák hatására.
Törés ebből meg nem nagyon lesz ahogy látom, tehát nőni fog az eladások száma még. Ma csatlakozok én is a vevők táborába. :)

(#37) FragMaster válasza putti (#32) üzenetére


FragMaster
addikt

Pont az a jó, hogy visszatértek a gyökerekhez. A 3. rész előtt egyáltalán nem a paráról szólt a cím, hanem az akcióról, abból meg van most bőven. Mindkét szál jó a maga nemében, de örülök, hogy mást nyújtottak az előző után. Jöhet a Hell on Earth újragondolás :K

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#38) Fitzgerald válasza putti (#32) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Kb. ugyanígy vagyok vele. Alaplapomhoz kaptam ajándékba, majd végigtolom single-ben ha nagyon nem lesz mivel játszani.

(#39) nkmedve válasza FragMaster (#37) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem bejön ez az akció-orinetált játékmenet (tengap vettem és próbáltam ki) de nem bánnám ha párhuzamosan fejlesztenének egy újabb parás részt is, a Doom 3 nagyon bejött, főleg az extra tartalmak utáni változat. Tudom, hogy ez valószinűleg nem fog megtörténni, de szerintem megférne két különböző stilusú DOOM egymás mellett.

(#40) Carlas válasza nkmedve (#39) üzenetére


Carlas
senior tag

Igen ezzel a grafikával és stílussal egy doom3 folytatás is jöhetne. azt is megvenném mert brutálisan jó lett.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#41) micafighter válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van próba lehetőség a steamen, ha jól emlékszem 2 óra gameplay. Egyet értek hogy ez nem minden játékra elég, pl egyes RPGknél majd egy óra míg túljutsz a bevezető "tutorialon", de egy egyszerű FPS kipróbálására miért ne lenne elég a 2 óra játék? Ha annyi idő alatt nem győz meg, akkor +1-2 óra játékkal se fog.

[ Szerkesztve ]

(#42) Dilikutya válasza WongFeiHong (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha nem sikerül feltörni, inkább a jövőbeni eladásokra lesz hatással a Denuvo. A teljes áras első heti vásárlók, meg az előrendelők eleve eldöntötték, hogy megveszik ennyiért. A többi letöltötte (volna). Ők azok, akik közül lesznek, akik megveszik a játékot, amint akciózzák, vagy csökken az ára. Erősen kétlem, hogy túl sokan lennének, akik a virágbolti helyett hirtelen teljes áron megveszik, mivel a virágbolti verziót épp az veszi, aki vagy nem is akarta soha megvenni, vagy meg akarja, csak sokallja az aktuális árat, kivár, de addig is játszik vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) WongFeiHong válasza Dilikutya (#42) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Én nem vártam tovább, tegnap megvettem egy kulcsot elég jó áron itt a PH-n. :)

(#44) Memora válasza micafighter (#41) üzenetére


Memora
senior tag

Ezt én sem tudtam, épp kérdezni akartam, hogy van e még demo ezekhez az új játékokhoz. Majd egyszer talán kipróbálom, de szerintem az a két óra nekem pont elég is lesz ebből :DDD

Fancy quote placeholder

(#45) sowi válasza ToXeN (#10) üzenetére


sowi
őstag

28 euro volt a megjelenes masnapjan

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#46) Fitzgerald válasza sowi (#45) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Doom? Valami kulcsos oldalon?

(#47) sowi válasza Fitzgerald (#46) üzenetére


sowi
őstag

igen, g2a.com, steam kulcs

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#48) Dilikutya válasza sowi (#47) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tedd hozzá, mindenki csak saját felelősségre vásároljon ott, mert nem tudni, milyen forrásból származnak a kulcsok! Az nem érv mellette, hogy neked még sose volt vele gondod, mert másnak meg igen!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49) Viktor77 válasza Dilikutya (#48) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, ne tegye hozzá. Ezzel az erővel a Tescos hsz-ekhez is írja oda mindenki, mert volt akinek volt ott baja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#50) Dilikutya válasza Viktor77 (#49) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegye hozzá! Tesco-ban az alkalmankénti probléma nem ugyanaz, mint a lopott bankkártyás kulcsok letiltása. Tényleg egy hivatalos eladót hasonlítunk egy ecseri piachoz?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51) Viktor77 válasza Dilikutya (#50) üzenetére


Viktor77
titán

Igen. Pontosan.

"Az nem érv mellette, hogy neked még sose volt vele gondod, mert másnak meg igen!"
Ahogy az sem érv, hogy valakinek volt ott gondja, mert a többségnek nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#52) Dilikutya válasza Viktor77 (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem érted. A kulcsboltok lutri, szerencsejáték, semmi garancia nincs rá, hogy amit kapsz, meg is marad.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) Viktor77 válasza Dilikutya (#52) üzenetére


Viktor77
titán

Szerencsejátékban a kisebbség nyer. G2A-n jóval több a hibátlan kulcs, mint a problémás (és még ez ellen is van megoldás).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#54) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Nagyszerű game, megérdemli a sikert és elismeréseket! Egy normális fejhallgatóval este játszva pedig igenis tud ijesztő lenni, a zenék is nagyon ütősek!

(#55) #52815360 válasza Dilikutya (#52) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ha lopottak a kulcsok, az elég hamar kibukik. Egyébként meg van vásárlói védelem. Vettem már hibás kulcsot, szó nélkül visszafizették az árát. Ami egyedüli buktató szokott lenni az az, hogy valami hiper-szuper editiont veszel, és mikor regisztrálod a kulcsot, csak a sima változat kulcsa.

(#56) #79621120


#79621120
törölt tag

Ha CD kulcsokkal seftelő oldalakat akartok reklámozni , akkor nyissatok nekik egy új topikot vagy írjatok blogbejegyzést . :U

(#57) Carlas válasza #79621120 (#56) üzenetére


Carlas
senior tag

Semmi kulcsokkal nem seftel egyik sem :S :W :W :W

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#58) Carlas válasza Dilikutya (#52) üzenetére


Carlas
senior tag

Minden g2a-s vásárlás védelem alatt van. Bármi van azonnal visszakapod a pénz. Ez nem a kínai piac. Nekem eddig sosem volt bajom.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#59) Dilikutya válasza Carlas (#57) üzenetére


Dilikutya
félisten

Annál rosszabb, mert nem magától az oldaltól veszed, hanem akárki lehet az eladó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#60) Dilikutya válasza Carlas (#58) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem csak akkor van védelem, ha külön bepipálod? 1-2€-nál még nincs kockázat túl sok, bár azt is sajnálnám bebukni, de 20-30€-t végképp nem dobnék ki az ablakon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#61) #52815360 válasza Dilikutya (#60) üzenetére


#52815360
törölt tag

A védelem alapértelmezetten be van pipálva. Viszont vannak kulcsok, amiket maga az oldal árul és vannak kulcsok, amiket más oldalakról listáz ki. Ezek nagyon nagy százalékban működnek. A védelmet főleg akkor érdemes venni, ha magánszemélyektől veszel kulcsot / steam giftet. Pénzt itt nem buksz be. Pont hogy azzal buksz, ha steamen 60 euróért veszed meg. Kapásból lehúznak 20-25 euróval.

(#62) laceszgamer válasza #52815360 (#61) üzenetére


laceszgamer
addikt

G2A-n már több mint 200 vásárlásom volt, egy esetben volt csak problémám, bár ott se a kulcs volt a rossz hanem akkor jött be a régiózár és amiatt nem tudtam regelni, bár azt is remekül megoldották végül, annyit kértek hogy videózzam ahogy próbálom regelni a kulcsot és kijön az üzenet, elküldtem nekik, és azonos értékben vehettem bármit az oldalon.
Egyetlen dolog amire figyelni kell, hogy lehetőleg 10k feletti eladással és 95%+ értékeléssel rendelkezőtől kell vásárolni.

Doom nekem is onnan származik, azért féláron elég jó vétel volt. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#63) Dilikutya válasza laceszgamer (#62) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én viszont szeretem, ha bemegyek a boltba, megveszem, ami kell, és nincs vele dolgom többet. Van elég játékom, mire azoknak a végére érek, ezt is 5€-ért fogják adni. 10-15 óra single nem ér 30€-t sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64) laceszgamer válasza Dilikutya (#63) üzenetére


laceszgamer
addikt

G2A-s stb esetben sem igazán van vele dolga az embernek utána, max játszik. :D

Bár az is igaz, mindenki saját szíve joga eldönteni hol és hogy vásárol. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#65) Carlas válasza Dilikutya (#59) üzenetére


Carlas
senior tag

Nem mind1? ugyan az mintha boltba vennem csak jóval olcsóbb. Ha bármi van visszakapom a pénzt. Felesleges vitázni, rengetegen használják és semmi gond, persze mindenhol lehet baj de azonnal orvosolják (tapasztalat).

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#66) Carlas válasza Dilikutya (#63) üzenetére


Carlas
senior tag

Miért a G2a-n mi dolgod van? Megveszem, menni sem kell sehova, olcsóbb, beaktiválom és kész.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#67) Dilikutya válasza Carlas (#66) üzenetére


Dilikutya
félisten

Probléma esetén mehetek reklamálni, aztán vagy lesz valami, vagy nem. Hivatalos, nem adót elcsaló eladónál, ha problémám van a kulccsal... de mit is beszélek, Steam-ről vásárolva eleve kiesik, de máshonnan sem fordulhat elő, ha mégis, akkor garantáltan megoldódik feláras védelem nélkül is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68) laceszgamer válasza Dilikutya (#67) üzenetére


laceszgamer
addikt

Csak feláras védelemmel is sokszor feleannyiból kijön a dolog,

Adós része meg olyan dolog, ott a lehetőség sok helyen be lehet állítani, hogy mennyi adó van ott ahol vásárolsz, de őszintén vajon hányan állítják be s nem hagyják 0%-on?:D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69) Dilikutya válasza laceszgamer (#68) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért, ha beállítom az áfát, befizetik bárhol is? Nekem nem ér meg feleannyit, hogy esetleg lopott szajrét vegyek, inkább megvárom, amíg tényleg feleannyiba kerül, az sincs olyan soká. Persze, aki aszerint él, hogy mindent most azonnal, de mennyit engedsz a feléből, az vegye csak, és kockáztasson. Mindenre volt már példa, én nem adom meg az esélyét se, hogy ezreket bukjak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#70) laceszgamer válasza Dilikutya (#69) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nem valószínű, max lelkiismeretnek jó. :D De lássuk be, azért vannak sokkal komolyabb dolgok is ebben az áfa témában a játékvilágon kívül is, bár politikát stb hanyagoljuk. :D

Lehet kivárásra is játszani, de általában mikor lemegy az áruk a játékoknak, akkor meg még olcsóbb lesz így beszerezve.

Pár éve még én is közvetlen vásárolgattam Steamen, azóta csak a GTA V volt amit megvettem teljes áron közvetlen Steamen, de az is csak azért mert mindenhol csak a Social Club only-t lehetett kapni, a Steamest meg grammra azon az áron mint Steamen közvetlen, de ott járt még hozzá egy San Andreas meg az előrendelői bonusz. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#71) Carlas válasza Dilikutya (#67) üzenetére


Carlas
senior tag

Ugyan már nekem 1 gondom volt kb 100 vásárlás alatt és 1 órán belül javítva lett. Kb úgy hangzik amit írsz ezekről mintha a középkorba meglátnál egy autót és rettegnél tőle. Én továbbra is veszem sokkszor fele annyiért a kulcsokat mert ugye sokat adnak vga-hoz aztán nem kell nekik és itt megvehetem. Persze mindenki úgy szorja feleslegesen a pénzt ahogy akarja.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#72) Dilikutya válasza Carlas (#71) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mint mondtam, én biztosra megyek. A pénzemért elvárom, hogy ne verjenek át, márpedig a lopott bankkártyás forrású pl. az, átverés. Mivel van mivel játszanom, ráérek normális helyről normális áron megvenni, és legalább a gépet sem kell állandóan fejleszteni. És ez így nem pénzszórás, és biztonságos is.

Régiózárba futást sem kockáztatom, ahogyan nem adom ki a bankkártya, PayPal adatokat orosz és mehikói VPN-nek sem

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#73) Viktor77 válasza Dilikutya (#72) üzenetére


Viktor77
titán

Ez mind a te bajod, csak ne írd, hogy a G2A-ról ne, mert hülyeség.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74) laceszgamer válasza Dilikutya (#72) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nem kell feltétlen lopott kártyákkal vásárolt kulcsoknak lenniük, simán elég ha olyan régióból jön ahol olcsóbb. Bár igazából tényleg mindenki maga dönteni el miként vásárol, de ezek az oldalak igazán nem ördögtől valók.

Egyetlen nagyobb kulcsos cucc még anno az Ubisoftos volt, mikor FC4-eket tiltogattak, azon kívül viszont semmi más esetben sem volt semmi gond nagy mennyiségben kulcsokkal.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#75) #52815360 válasza laceszgamer (#74) üzenetére


#52815360
törölt tag

FC4 kulcsok speciel neves boltokban is voltak :DD

(#76) Dilikutya válasza Viktor77 (#73) üzenetére


Dilikutya
félisten

De írom, mivel nem csak gyakorlott vásárlók olvassák a fórumot, és kellemetlen, amikor elcsábul a féláras ajánlaton, és pofára esik, mert nem tudta, mik a kockázatai. A kockázatok ismeretében még mindig vehet onnan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77) laceszgamer válasza #52815360 (#75) üzenetére


laceszgamer
addikt

Belegondolva ezeknek az oldalaknak azért valamelyest sokat is köszönhetnek a akiadók / fejlesztők, jó, igaz, hogy nem kapnak akkora bevételt ha olcsóbb régiós kulcsok, de legalább mégiscsak bevétel, és statisztikákban is jobban mutat a több eladott példány.

Meg könnyen el tudom képzelni, hogy sokan vannak akik megvennék a játékot de 60 eurot sajnálnak rá, de pl 40-et már simán kifizetnek.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#78) laceszgamer válasza Dilikutya (#76) üzenetére


laceszgamer
addikt

De ez emg mindenre igaz, használt autót sem az alapján kell venni ami a elgolcsóbb, hacsak nincsenek az embernek információi a pontos állapotáról, itt is igaz ez, vagy enm a lehető legolcsóbb ajánlatot veszi a kevés eladással rendelkező eladótól, esetleg még a protection-re is szán egy cseppet és máris megvan a biztonság.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#79) Dilikutya válasza laceszgamer (#78) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a védelem a fölösleges kiadás, hiszem normális helyen semmi szükség rá. És ha neadjisten bármi gond adódna (feltételezem, jóval kevesebb ilyen van), a megoldás biztos.

Ha belefutsz egy lopott bankkártyás kulcsba (djculture ennek nagy ismerője, kérdezz tőle bátran), szerinted ki bukja a lóvét?
A bankkártya tulajdonosa?
A bank?
A kiadó?
Az, aki a lopott kártyával vette?
Az, aki ettől a vevőtől vette saját befektetésben, és továbbadta neked?
Vagy te, aki vettél valakitől valamit feketén, számla nélkül? Melyikük mond le a pénzéről, és foglalkozik veled, aki ebben az ügyben hivatalosan benne sem vagy?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80) laceszgamer válasza Dilikutya (#79) üzenetére


laceszgamer
addikt

Az esetek nagy részében ilyenkor az adott oldal intézi a dolgot. Konkrét tapasztalatom csak G2A-val van, ott már eladást is próbálgattam, két hétig nem csinálhatsz semmit az eladott kulcsokból befolyt pénzzel, még az oldalon sem lehet vásárolni belőle.

Ha valakinek a kulcsával ezen a két héten belül gond van, akkor attól le is vonják a kulcs értékét, a károsultnak meg adnak egy másik kulcsot.

Ha ezen az időn kívül van akkor értelemszerűen az először az oldal üzemeltetőjének lesz a költsége, de valószínűleg az eladótól akkor is levonják a későbbi eladásokból, ha ad még el valamit.

Emiatt érdemes amúgy olyanoktól venni akiknek több ezer eladásuk van már jó értékeléssel.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#81) #52815360 válasza Dilikutya (#79) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ha bolttól veszed, akkor felesleges a védelem. Védelem akkor kell, ha magánszemélytől veszed az oldalon keresztül.

A boltoknál úgy működik, hogy megveszik a dobozos változatot sokkal olcsóbban, majd lefotózzák a kulcsot és a kódot beteszik az adatbázisba. Te vásárláskor megkapod az adott fotót a kulcsról + magát a kulcsot.
Ha magánszemélytől veszed, ott a bolt nem felel érte. Mivel se te, se a bolt nem tudja, honnan az adott kulcs, felkinálja ezt a védelmet. Ezzel ha akarsz, élsz, ha nem, akkor nem. És ezen a ponton teljesen mindegy, ki bukja a lóvét, mert nem te fogod bukni.

De ha még el is buknám minden 3. vásárlásomat, még anyagilag akkor is jobban jönnék ki, mintha steamen venném teljes áron.

(#82) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

aki g2a féle oldalakon vásárol az majdnem annyira megkárosítja a fejlesztőket mintha lewarezolta volna, csak önmagának lehet egy megnyugtatás hogy ott van steamben a játék. de az ottani vásárlással semmit se tett hogy legyen folytatása vagy kiegészítője, jövője annak aki készítette. :(

/s

(#83) Viktor77 válasza wjbhbdux (#82) üzenetére


Viktor77
titán

Te már csak tudod...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#84) wjbhbdux válasza Viktor77 (#83) üzenetére


wjbhbdux
veterán

és az megvan a g2a mellett ágaskodóknak, hogy a kisfaszomiszáni nagykerben megvett játékok dobozát megtarthatják ám ezek az eladók, majd 1 levél a steam supportnak és máris övék lehet a fiókotok? egy g2a-n vásárolt játéknak soha nem leszel a jogos tulajdonosa. azé a játék, akinél a doboz és annak az eredeti számlája van.
a g2a-n megvett játék pontosan annyira a tied, mintha bementél volna a media marktba, lehúztad volna a fóliát lefényképeznéd a kulcsot, visszaraknád a polcra és otthon aktiválnád. ja és még fizettél is érte nekik LUL.

arra meg hadd ne mondjak semmit hogy egyesek még a bankkártya adataikat is megadják a kínai címes fake paypal rendszerükben

/s

(#85) Viktor77 válasza wjbhbdux (#84) üzenetére


Viktor77
titán

És az megvan, hogy a WoW-hoz tömegesen veszik ott a kulcsot (és gametime-ot), és a kifejezetten háklis Blizzard is hagyja?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#86) wjbhbdux válasza Viktor77 (#85) üzenetére


wjbhbdux
veterán

semmit nem tud velük se a blizzard se más kezdeni, ez egy olyan nemzetközi pénzmosoda ami érinthetetlen egy amerikai cégnek. a Riot is megpróbálta leszedetni a League of legends boostokat amit árulnak, de hiába, csak a csapataik szponzorációját tudták betiltani ellenlépésként, ami után a g2a még gúnyos facebook üzenetekben is heccelte a fejlesztőket.. egy szánalom az egész és aki emellett kiáll úgyszintén

vedd olcsón a játékaidat senkit se érdekel, de ne reklámozd ezt a legalja szennyet.

/s

(#87) Viktor77 válasza wjbhbdux (#86) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, a Blizzard arról híres, hogy nem lép(ne) fel az ilyenek ellen.

Pénzmosoda... L.O.L. Így.

Azt hiszem, itt be is fejezhetjük a vitát, az érvelésed olyan magaslatokban szárnyal, ahova én nem érek fel. :)

Továbbra is reklámozom (nem tehetsz ellen semmit).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88) laceszgamer válasza wjbhbdux (#84) üzenetére


laceszgamer
addikt

Steam supportot se nézd már ennyire naívnak, ha csak nem fér hozzá az akinél a doboz van ahhoz a mail fiókhoz is amit a Steamhez használsz, akkor az életbe nem fogják kiadni a fiókot.
Úgy kezdődne, hogy elküldöd a fotót a dobozról, oks, ha nem a regisztrál mail cím, akkor rögtön bekérnének még pár játékról kis adatokat, vagy szokták kérni ha van hozzárendelt bankkártya, hogy add meg az utolsó 4 számjegyet.

Ha csak úgy meg elhetne szerezni akkor már mindenki azzal szórakozna, hogy dobozos kulcsoakt ad el, és csokoba szedi a Steam accokat.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#89) vegitossj7 válasza wjbhbdux (#86) üzenetére


vegitossj7
addikt

Adják olcsóbban a játékot boltban, és én is ott veszem.

Eddig 50+ vásárlásból 1x sem volt probléma, havernak volt ott baja, Paypal, vissza is kapta a pénzét.

A fejlesztőket meg nem kell félteni, a kiadónak okozol kárt, azoknak meg a dolga, hogy tőlük vedd meg a játékot, ha így tétlenül figyelik az eseményeket, vessenek magukra. (Lásd. Witcher [megint]. Platformjukon a legolcsóbb, ott veszi a legtöbb ember.)
De nehogy már a te hibád legyen, hogy játékot vásárolsz... Átvernek-átvernek, de a G2A-t én is csak ajánlani tudom. Évek óta a legjobb hely játékvásárlásra!
Ésszel fizess, paypallal, és soha nem lesz gondod velük, ezt nem 1 ember megmondja.
A kiadók dolga, hogy ne onnan vásároljunk. Tegyenek ellene.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#90) wjbhbdux válasza Viktor77 (#87) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a blizzard sose lépett fel az ilyenek ellen, soha egy gold seller, level booster, account árus oldalt nem zárattak be, a 15 éves blizzhackers fórum is megy még...

a blizzard kizárólag a battle.neten árul digitálisan játékokat, minden más engedély nélküli, ahol van wow vagy ilyesmi arról lerí hogy nem teljesen legális biznisz.

/s

(#91) laceszgamer válasza wjbhbdux (#90) üzenetére


laceszgamer
addikt

Goldsellereket azért egy picit nehezebb megfogni és kicsit más kategória, nem mellesleg ezért jött be a goldért tölthető játék, azzal próbáltak tenni ellene mert máshogy nem lehetett.

A hackereket és botolokat viszont bannolgatják rendesen, volt mikor top guildek tagjai repültek, pedig csak archeologiztak bottal, semmi olyat nem tettek amivel komoyl goldokat szedtek volna, mégis ment a ban, blizz elég komolyan veszi ezt.

Az meg hogy GC-t árulnak megint egy oylan dolog, hogy ahol elhet emgveszik olcsóbban és adják tovább, a lényeg azon van, hogy valaki megvette már kész, onnantól aztán hogy ki regeli, vagy épp kik adják tovább már mellékes Blizz szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#92) Dilikutya válasza wjbhbdux (#84) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, ez így tényleg túlzás. Van egy doboza, lemeze, számlája, jó, de Steam-hez tartozó felhasználóneve, emailcíme, lakhelye, esetleg játékok listája már aligha, ezeket a biznisz során a g2a nem kapja meg, így viszont a fiókodat nem fogja megkapni. A játékot bukhatod, de ennek így sincs sok értelme, úgyse tudná sokkal többször eladni újra. A banki adataid kétes helyeken megadása más kérdés.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#93) laceszgamer válasza Dilikutya (#92) üzenetére


laceszgamer
addikt

Erre való a Paypal. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#94) Carlas válasza wjbhbdux (#82) üzenetére


Carlas
senior tag

Ujjuj :W :W :W :W

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#95) #79621120


#79621120
törölt tag

Szóval miről is szól ez a topik ? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.