Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kris75


kris75
aktív tag

Hello!
Valaki próbálta már a Just Cause 2-t? Nekem 4 fps sikerült összehozni :W
Ha kiveszem az Nvidia-t akkor már játszható a game :K
Kris

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#252) wwenigma válasza kris75 (#251) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link]

Parancsikonba majdnem igy ird be "akarmi:\akarhol\justcause2.exe" /dxadapter=0

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#253) kris75 válasza wwenigma (#252) üzenetére


kris75
aktív tag

ezt leírnád nekem egy kicsit "szájbarágósabban",köszönöm :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#254) wwenigma válasza kris75 (#253) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jobbklikk az ikonjara -> tulajdonsagok -> parancsikon fül . CÉL- >

"D:\games\JC2\Justcause2.exe" /dxadapter=0

0,1,2,3 vagy amelyik GPU-n akarod futtatni. Lehet hogy neked az "elsődleges" a physx kari, driver buhara utan szokott furcsasagokat csinalni a kepernyo kiosztas. :D

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#255) kris75 válasza wwenigma (#254) üzenetére


kris75
aktív tag

ok,jó lett! köszönöm :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#256) ffodi


ffodi
veterán

Összeállt az új konfigom, és teszteltem pár Physxes gamet. Az a helyzet, hogy minden min 10fps-t gyorsult, a fluidmark is 3k helyett, 5k, szóval már csak ezért is megérte váltani. :DD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#257) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Hali.

Ajánlottak egy Galaxy 9500GT-t 8k-ért. Elég lenne? Megér annyit?
Egy HD4850 mellé menne, csak PhysX-re.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#258) Andrew_31 válasza havast (#100) üzenetére


Andrew_31
Modder

Nagyon jó az írás.

(#259) Logan83


Logan83
csendes tag

Sziasztok,
Nagyon tetszik az ötlet és grat a cikkhez. Tehát az Nv karinak elég a 4xPci-E slot? Mert ha igen akkor nyerte(Egy kis faragással ugyan). Kérdés hogy szereti-e ez a "Hybrid Graphich System" az én NVIDIA nForce® 570 Ultra™ MCP chipkészletemet, Vagy fordítva. Nem szeretnék jégre futni, tehát szerintetek Muködik vagy sem?

Szerintem.......

(#260) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az a jelenség van nálam most, hogy feltelepítés után ment szépen a PhysX 5850 és GT220-el. Bootolás óta viszont nem működik.

Beléptem ismét csökkentett módban, futtattam a patch-et, de semmi nem változott. GPU-Z nem írja PhysX-et a GT220-on, StarTales benchmark 30FPS-el fut. (PhysX-el 80FPS volt)

Nvidia control panel-ben továbbra is enabled a PhysX.

Mit lehet ilyenkor tenni?

⭐ Stella

(#261) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Többször újrapakoltam, még a Windowst is visszaállítottam mentésből. Már az első telepítésnél sem írja GPU-Z a PhysX-et. Mivel szivatom magam?

⭐ Stella

(#262) ffodi válasza Logan83 (#259) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem simán működni fog, bár nvidia chpies alaplapoknál néha előfordul, hogy bootnál csak a geforce ad képet. Szóval mielőtt költész rá, kérj kölcsön egy geforceot, és próbáld ki. És igen a 4x-es PCI-E bőven elég! :K

radi8tor1:

Milyen drivereket használsz? Asztalkiterjesztés megvolt? Illetve azt próbáld meg, hogy kikapcsolod a Physx-et majd vissza, ez néha segít. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#263) radi8tor válasza ffodi (#262) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Először a legújabb driverrel próbáltam, most 196.21-el próbálkoztam.

Persze, asztal kiterjesztés megvolt, bár nem egyértelmű hogyan is viselkedik a Windows ezzel.

Az a fura, hogy ugyanazokat megismételve már nem aktív a PhysX telepítés+patchelés után.

Ami eltér a leírásodtól, hogy a kártya behelyezése után nekem rebootot kér mielőtt engedné telepíteni az nVidia drivert. Gondolom ez nem baj.

Elég kezdetleges megoldásnak tűnik ez nekem...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#264) ffodi válasza radi8tor (#263) üzenetére


ffodi
veterán

Nekem teljsen jól működik azóta, mióta megvan! A legújabb driver nemigazán jó!

Olvastam az 5870-es topicot is ahol írtad, hogy nem jó a fluidmar. Mi baja is van?

Szerintem kéne csinálnod egy driver reinstallt, de úgy, hogy driver sweeperrel is letörlösz minden nvidia drivert, mert az új driver bekavarhat.

196.21-től felfele működik asztalkiterjesztés nélkül is a dolog, csak akkor nem tudod tuningolni a geforce-ot. Ha esetleg találnál olyan feltelepített programot, aminek az a neve hogy: "nvidia game system software 2.8.x", akkor azt azonnal szedd le, mert az is gond szokott lenni. Illetve a Physx driver telepítője is elég trükkös, mert nehéz eldönteni hogy telepít vagy töröl.

Próbáld meg a driver reinstallt(196.21), illetve rakd fel a legújabb Physx drivert 9.10.0222

Szerk: Ha berakod az nv-t akkor felismeri mint új eszközt, és kéri a restartot, de ott nemigazán kéne újraindítani(egyébként ez nem szokott baj lenni, bár ahány gép annyi gond). Egyből told fel rá a drivert, aztán restart safe módban és patch.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#265) radi8tor válasza ffodi (#264) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az újabb driver bekavarhat dolgot kizárhatjuk mert formatálás után visszaállítottam a Windowst, de az sem segített.

Reboot előtt nem engedi a driver telepítését. Azért rebootoltam.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#266) ffodi válasza radi8tor (#265) üzenetére


ffodi
veterán

Értem. De a patch lefut rendesen??

Tudnál dobni egy képet, amin látszik a gpuz, képernyőbeállítások, nv control panel, és esetleg a fluidmark hibája? Úgy lehet többet tudnék mondani.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#267) radi8tor válasza ffodi (#266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fluidmark csak annyit panaszkodik hogy nem talál nVidia kártyát a gépben.

Mindjárt csinálok ilyeneket, próbálkozom még kicsit.

Patch done-vel lefut rendesen elvileg. Ugyanazt írja mint első alkalommal amikor működött is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#268) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Rájöttem mit csinál ez a dög!

Újraindítás után (mivel nem talál megjelenítőt a GT220-on) megszűnteti a kiterjesztett asztalt.
Reboot után nem megy a PhysX, viszont amint megcsinálom ezt az asztal kiterjesztősdit megjelenik a PhysX pipa GPU-Z-ben.

Itt van a kép a hibáról meg a többi cuccosról:

⭐ Stella

(#269) radi8tor válasza ffodi (#266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szóval most az a megoldás, ha nem megy PhysX akkor belenézek a Képernyő tulajdonságaiba.

Jó lenne, ha menne úgyis ahogy te mondtad: kiterjesztés nélkül a PhysX. Nem akarom én tuningolni meg ilyenek.

Viszont most CCC szivat. Azt írja nem található ATI elsődleges megjelenítő...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#270) ffodi válasza radi8tor (#268) üzenetére


ffodi
veterán

Mondtam, hogy nézd meg az asztalkiterjesztést. :) Nekem is csinált néha ilyet, hogy eltűnt a kiterjesztett asztal. Egyből nem ment a Physx.

A fluidmarknak OPENGL fájlok hiányoznak, nem pedig nem talál vga-t. A catalyst akkor szar, ha 10.2 van fennt. Ha pedig a másikkal sem jó, akkor írtam erről egy updatet, ami megoldja ezt a gondot, és nem kell többé kiterjesztett asztal sem. :)

KATT

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#271) jagela


jagela
csendes tag

Sziasztok!!

A kérdésem föleg ffodi-nak szól persze minden segitö véleményt szivesen veszek.Eddig a gépemben egy XFX GTX280XXX volt és most rendeltem egy XFX 4870 XXX-et.Mivel én már ageia physX-el kezdtem nem szivesen nélkülözném a physX-et ezért keresem a megoldást hogy az ati mellett is megmaradjon.A kérdésem nem tulzás e illetve származik e elönyöm a teszteken kivül abból ha a GTX280 at megtartom a 4870 mellett.(gondolok itt a jövöre is ha a játékok nagyobb fizikai számitást igényelnek majd) A dolgot bonyolitja majd kissé hogy 3 monitort használok eddig matrox triple had2go-val,ezután az eyefiniti-vel ha sikerül magyarországon aktiv dp to dvi adaptert szereznem...:( (mert az ati driver nem támogatja a matrox-al a 3x1680x1050 felbontást)

Elöre is köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#272) ffodi válasza jagela (#271) üzenetére


ffodi
veterán

A gtx280 felesleges a radeon mellé, főleg ha 4870(nem 5870!? csak mert a gtx 280 kb annyit tud mint a 4870)-et veszel. Elég egy GTS250 ha kicsit hosszabb távra tervezel.

A 48xx ha jól tudom nem tud Eyefinity-t szal az 5-ös szériából válassz szerintem, ott pedig elvileg simán megy a 3monitor kezelése.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#273) jagela válasza ffodi (#272) üzenetére


jagela
csendes tag

Bocs elirtam 5870!!! Igen tudom megy a 3 monitor kezelés,csak a monitorok dvi csatisak és a kártyán csak 2 ilyen csatlakotó van a harmadikra kellene átalakitó ami itthon nem nagyon van...

[ Szerkesztve ]

(#274) zolisx4


zolisx4
őstag

sziasztok
9500 gt érdemea berakni egy 4890 es mellé vagy gyenge a 9500 as hozzá?
most olvastam csak a cikket nagyon érdekes :K

(#275) radi8tor válasza ffodi (#270) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az update 1 nem jött be. Marad a kiterjesztett asztal nézegetés.

Egy ilyen Hybrid rendszer is vesz le a másik kártya válláról munkát vagy csak PhysX-ben segíthet?

⭐ Stella

(#276) potato


potato
csendes tag

ma énis beraktam eggy zotac 8800gt-t az R4890 em mellé de van 1 kis bibi
felraktam a drivert restart safe mode megnyitom a patchet és valami nvapi...dll-t hiányolt rákattintottam a nem re mert kérdezte hogy keresse e vagy nemtudom utánna kiirta h patch done vagy cake done :D aztán eltünt a cake gomb és én észleléskor nem látok rendes másik megjelenitőt
vmi megoldás erre ? win7 64bit em van
köszi.

(#277) potato


potato
csendes tag

és most nézem hogy az everest az atit látja GPU2 nek nem az NV-t pedig ati van felül
jah bocs most nézem 16x fut mind 2

(#278) potato


potato
csendes tag

nah az a baja hogy az nvapi64.dll-t használja valami és azt kéne bezárni de nemtudom hoyg csináljam :S vki segitne?

(#279) ffodi válasza potato (#276) üzenetére


ffodi
veterán

Próbáld meg egy másik driverrel. Safe módban nem használhatja semmi ezt a dll-t mert ennek a módnak egyik fontos fícsöre, hogy nem fut semmi driver. Szóval ott valami más gáz van.

Ha nem menne a patchelés, akkor itt van egy oldal, ahonnan tudsz leszedni patchelt drivert! A 196.21-est szed le. KATT

zolisx4:

ment pü

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#280) zolisx4 válasza ffodi (#279) üzenetére


zolisx4
őstag

Köszi :R :R

(#281) potato válasza ffodi (#279) üzenetére


potato
csendes tag

köszönet :R
mingyárt rakom is vissza az NV-t

(#282) potato


potato
csendes tag

196.21 az nincs win7 64 bitbe

(#283) potato


potato
csendes tag

felraktam a 197.25 öst mer az volt 64bites win7 hez és minden jó látja a physx et de miért szaggat ugyanúgy a mirrors edge mikor vmi physx es cucc van ??? lehet azért mer 16x osan megy mind a 2 kártya?

[ Szerkesztve ]

(#284) potato


potato
csendes tag

sikerült a patch meg a kiterjesztés is gpu-z nél pipa is van physx re de az opengl nem megy valamiért és igy nemjó az egész
valaki feltudna venni msn re ?
lecsonumberone@hotmail.com

(#285) jagela


jagela
csendes tag

Sziasztok!

Remélem valaki tud segiteni mert már kalapácsot keresekhogy valamit szétverjek.Gépben 5870 driver szépen felmegy minden müködik tesztek lefutnak.. GTX280 betesz,már gyanus ,automatikusan nem ismer fel semmi uj hardvert a gép NV driver feltelepit,és az eszközkezelöben sárga felkiáltó jeles az NV kártya. Akármelyik drivert telepitem ugyan ez az eredmény.már leszedtem driver sweeper-er ujraraktam ,a drivereket, kivettem betettem a kártyát semmi....

(#286) potato


potato
csendes tag

engem már télleg felidegel
ujjraraktam a rendszert felraktam a catalyst 10.3 ast kikapcsoltam a gépet beraktam a 8800gt-t felraktam a 195.62 es drivert és a PhysX_10.02.22_9.10.0222-t
aztán restart safe mode patchet megnyitom katt cake ra kiirja patch done jolvan burn restart megcsináltam a kiterjesztést ahogy a képen van meg ha nv control panel ba lépek ha kilépek mag mindig hallom azt a hangot mintha bedugnák 1 prndrive-ot meg lehuznám adja a hangokat áá
[link] elég érdekes
vki segitsen pls. :((

[ Szerkesztve ]

(#287) jagela


jagela
csendes tag

Sziasztok!

Ugy látszik megijedt a rendszer hogy a kalapácsot kerestem...
Ati driver ok, Nv driver ok,(alapból patch-elt 197.25 driver).Képernyö kiterjesztést megcsinálom,
Nv panel rendben megjelenik,PhysX engedélyezve.Viszont nem veszem észre hogy menne a physX..Vantage 16500 pont Gpu 17450 Cpu 13982..tuti nincs physX mert akkor a gpu pontnak sokkal többnek kellene lenni... mit próbáljak még meg???

Config: q6600@3600 Ati 5870, Gtx 280, 4gb A-data 1066 Ram,

[ Szerkesztve ]

(#288) jagela


jagela
csendes tag

És most nézem a Metro 2033 'The program can't start because PhysXloade.dll is missing from your computer.'' üzenettel nem indul...király..:((

(#289) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Látom nem csak nekem NEM lehet összehozni ezt az Ati+Nv Hybridet(én 5850 +220gt akarok)!!Én most mindenkit lebeszélek erről aki ilyet tenne össze,itt a topikban látom nem igazán megy az embereknek,azt hittem nincs vele ennyi macera. :DDD Pedig már kb 5X tettem OP,32 ill.64-st amikkel néztem mindegyik Atinál a 10.3 van fent ,Nv-nél néztem a 196.21-t és a 196.34-t!

De csináltam már olyat is hogy szintén új OP 32-s,csak az NV bent 196.21 és a 196.34 de így is leesik 20-ra és szinte ezen is marad a Fps.Tehát nem megy a PhysX.valami gáz van.Lehet a karim nem jó Inno3D 220GT,Ez a kép amikor a 32 bites rendszer és csak az Nv van bent.(Nv 16X ban van most)

Mivel tudnám letesztelni az Nv karit rendesen,hogy nincs-e baja?

[ Szerkesztve ]

(#290) potato


potato
csendes tag

engem már azzal is szivat ha megnyitom az nv panelt vagy a másik megjelenitőre rakja ugy h nemtom áthuzni(néha sikerül) vagy otthaggya csak a másik megjelenitöt átállitja elsödlegesnek és akk megint áhh nemértem én ezt

(#291) potato


potato
csendes tag

nah nagy szenvedéssel odáig eljutottam hogy a physx az pipa de az openglnél nem

(#292) BullKoxa válasza potato (#291) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nekem mikor egyedül csináltam ezt a Hybridet akkor a Gpu-z kimutatta az Atinál a DirectComute 5 itt Pipa a többinél nem(ez telesen jó) ,Nv nél 220gt ott csak a Cuda nem volt bepipálva És képzeld a PhysX -t nem is láttam a teszt alatt .De most arra jöttem rá ha pl 5Mhz-t huzok az Nv kari Gpuján akkor használja a Gpu-t!Eddig nem mutatta ki semi az aktivitását.(Mindjárt vissza teszem az Atim -és próbálok hybridet csinálnia 64 bites rendszeremen,a Metrot ki is próbálom)

(#293) potato


potato
csendes tag

nekem nem nagyon akar összejönni :( most a forceware-t megpróbálom megint de nemlessz jó tutira

(#294) radi8tor válasza BullKoxa (#289) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra gondoltál, hogy az alaplapod nem támogatja esetleg az SLI-t vagy CrossfireX-et?

Nekem jól muzsikál az 5850 és 220 együtt DFI lapban. Mindkettő x16 portba van téve.

⭐ Stella

(#295) BullKoxa válasza radi8tor (#294) üzenetére


BullKoxa
őstag

nem ,Mert támogatja igaz 8X an mennek akkor a vga-k de az nem sokat számít játékokban hogy 8 vagy 16.Amúgy raktam olyan rendszer aminre csak az Nv-t telapítettem és úgy nyomattam a teszteket.Az a helyzet csak akkormozdul meg a Gpu-ha elötte az Msi progival leveszek vagy hozzáadok 5pár MHz-t a gpu maghoz.Utána már szépen látom hogy dolgozik az a sz@ros Nv.De ahogy názem Sárpac-nak is leesik a Fluid alatt az fps-e 20 ra.Lapom oldala Giga EP45 DS4

[ Szerkesztve ]

(#296) Televan74


Televan74
nagyúr

Adott egy 5850 + 9600GT. Nvidia vezérlőpultban be van kapcsolva a PhysX. A Fluidmark ban még is szoftveresen megy a PhysX . Mi lehet a probléma.

GPU-z -ben sincs bepipálva a PhysX.

:))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#297) ffodi válasza potato (#291) üzenetére


ffodi
veterán

Az OpenCL nem pedig OpenGL. Nagyon nem mindegy. Az pedig nem feltétele, annak, hogy működjön a Physx......Ha szeretnél ott is pipát látni, akkor szedd le az "nvidia cuda sdk"-t, telepítsd fel, és egyből lesz pipa. :))

Televan:

Ki van terjesztve az asztal? Ha nincs akkor terjeszd ki, és Physx ki, majd be. Ha kivan, akkor szedd ki a kiterjesztést, majd vissza, Physx ki, majd be. Így jónak kell lennie.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#298) yako


yako
tag

Szevasztok!

Nekem sem igazán akar menni!
A 195.62es Nv, és 9.10.0129es Physx driver simán felment, de a patch-elésnél az írja ugyan, hogy Cake Done, viszont Can't find pattern! üzenetek is vannak előtte.
Kitrjesztés szerintem Ok, de a CPU-Znél nincs pipa aPhysx-nél!

Tudtok segíteni?
196.21 NV illetve a 10.02.22_9.10.0222 physx segíthet? Ez esetben nem kellene az aszalt kiterjeszteni?

Kösz!

By Demons Be Driven

(#299) ffodi válasza yako (#298) üzenetére


ffodi
veterán

A patch amit kiír az jó úgy. Próbáld meg a 196.21-es drivert, és a 9.10.0222-es Physx drivert.
Természetesen ha felrakod az új nv drivert, akkor megint kell patchelni safe módban!

Kiterjesztés sztem jó, bár semmit nem lehet látni a képen olyan kicsi. :(

Ha minden megvan, de mégsem látja a Physx-et a GPU-Z, akkor próbáld ki-be kapcsolgatni az nv control panelben, illetve kapcsold ki a kiterjesztést, majd vissza. Ha nem megy, akkor driver letöröl, driver sweeperrel is, majd fel az új.

Ha nem szeretnéd kiterjeszteni az asztalt, akkor arról itt olvashatsz:

ATI+NVIDIA "Hybrid Graphics System" Update 1.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#300) ffodi


ffodi
veterán

Egy-két dologgal kiegészítettem a cikket. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.