Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) BullKoxa válasza Televan74 (#350) üzenetére


BullKoxa
őstag

Itt az enyém is.

(#352) ffodi válasza BullKoxa (#349) üzenetére


ffodi
veterán

Addig amíg a Fluidmark nem bugzik. :D Ezt most komolyan mondtam. 790 ig simán szokott menni, 800-on már eltűnik a Fluidmarkban az "izzó anyag".(mellékesen megjegyzem, hogy ilyenkor 650fps-el megy végig és 30k körüli pontot ad :DDD )

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#353) kris75


kris75
aktív tag

Hi! Egy 250GT vagy egy 9800 GT a jobb választás physix re?

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#354) kris75 válasza potato (#343) üzenetére


kris75
aktív tag

Itt a válasz:PhysX GPU's

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#355) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha CrossfireX van a gépben, akkor is tud működni egy 3. nVidia kártya PhysX-re?

⭐ Stella

(#356) ffodi válasza radi8tor (#355) üzenetére


ffodi
veterán

Hát, ha van hely a 3. kártyának, akkor igen. :D Bár ilyenkor szoktak lenni monitorozasi hibák(nem mutatja egyik progi sem az NV hőfokát, stb...)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#357) radi8tor válasza ffodi (#356) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Monitorozással nincs baj, fizika nem terheli annyira a kártyát, hogy túlmelegedjen.

⭐ Stella

(#358) tomta


tomta
tag

Újabb teszt a milyen kártyát érdemes erre a célra használni.

a VERSENYZŐK:

- Geforce 9800 GTX 512MB DDR3 (256Mbit/core:760MHz/mem:1150MHz/sh:1836MHz/CUDA Cores:128)
- Geforce GTS 220 1024MB DDR3 (128Mbit/core:625MHz/mem:800MHz/sh:1360MHz/CUDA Cores:48)

A rendszer egyébb összetevői:
i5 750@4.01GHz
ASUS P7P55D EVO
2*2GB Ram
ATI 5850 @ 850/1200MHz

A tesztek:
3DMARK VANTAGE
FLUIDMARK

És a grafikonok :

Kommentet egyenlőre nem írok, mert nem akarom befolyásolni az általatok leszürhető következtetéseket.

Remélem nem hiába vesződtem, é hasznát veszitek

(#359) ffodi válasza tomta (#358) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi a tesztet! :R

Ebből is leszűrhető pár dolog, de szerintem a legfontosabb, hogy játékok alatt mit produkál. Esetleg, egy olyan tesztet is csinálhatnál amiben mondjuk összehasonlítod őket pl.: batman aa, metro 2033, stb.. alatt.

Illetve érdemes lenne ezt az új benchet is kipróbálni:

JX3: PhysX and CUDA benchmark

ITT pedig a módosított .exe hozzá, amivel megy a Hybrid rendszeren is(be tudod pipálni a hardware physx-et a teszt menüjében)
:R

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#360) tomta válasza tomta (#358) üzenetére


tomta
tag

Átméretezni elfeledtem.

(#361) tomta válasza ffodi (#359) üzenetére


tomta
tag

Rendben, a játék tesztek holnapra készen !
Ha bármi ötlet van még szivesen megcsinálom.
A fluidmark táblázatban a vga-k mellett ott maradt a "GPU score"; elnézést !

[ Szerkesztve ]

(#362) tomta válasza tomta (#361) üzenetére


tomta
tag

(#363) BullKoxa válasza tomta (#362) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hi!a 220 -s minimum értéke engem meglep nekem a min 21 Fps! :Y ,mi lehet a bibi nálam (197.45,PhysX_10.02.22_9.10.0222)??

(#364) yako


yako
tag

Szevasztok!

Megosztanék én is egy pár eredményt.

Illetve sikerült a Cryostasis PhysX Tech Demo-t is működésre bírni, csak DirecX-et kellett frissíteni... :B
Az eredmény pedig érdekes: az átlag FPSben emelt szinten kevesebb jut, viszont jobb a max FPS, ugyanakkor több időt vett igénybe a teszt futtatása.


Itt alapon ment mindkét kártya.


Itt pedig kicsit húzva, úgy, ahogy az előbbi képeken láthatjátok!

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#365) tomta válasza BullKoxa (#363) üzenetére


tomta
tag

PCI-e 16/4- ben mérheted azért kaptál kevesseb értéket!

(#366) tomta válasza BullKoxa (#363) üzenetére


tomta
tag

(#367) Ottoka


Ottoka
őstag

Beraktam én is egy 9800GT-t az 5970 mellé. Nekem is csak úgy megy, ha ki van terjesztve az asztal.

Mezőhegyes

(#368) Ottoka


Ottoka
őstag

Fluidmark:

Mezőhegyes

(#369) strebacom válasza tomta (#366) üzenetére


strebacom
senior tag

Nagyon várom a játék tesztjeidet, és köszi az eddigieket is....nagyon rendes ember vagy....
:K :R :R :R

(#370) BullKoxa válasza tomta (#365) üzenetére


BullKoxa
őstag

mind a két Vga 8x-n megy mert így nagyobb pontot a PhysX-re.De a min Fps 21 ez gáz!ha 16/4 ben van akkor a min 18 ez még gázzab,szerintem.

(#371) kris75


kris75
aktív tag

FluidMark

:R

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#372) Ottoka


Ottoka
őstag

Próbáltam metro alatt, az msi afterburner szerint a gpu3-at azaz a 9800gt-t nem terheli a játék. Ugyan ez van fluidmark alatt is. Viszont ha kikapcsolom az nvidia vezérlőpultban a physx-et, akkor csak 17xx pontok kapok fluidban, ha be van kapcsolva akkor meg 83xx.
:F

Msi afterburner 1.51

Szerk most nézem, hogy a gpu3 memóriát viszont használt valami minimálisat metro alatt, gondolom akkor fluid alatt is.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#373) tomta válasza Ottoka (#372) üzenetére


tomta
tag

A 9800 GTX-el nekem sem jelzett egyik monitorozó progi (afterburb/GPU-z) se aktivítást, ennek ellenére a physxet számoltattak a tesztprogik é a játékok is a kártyán.
A játéktesztek eredményeit ma felrakom (kicsit elcsúsztam időben) ,
a Batman-ben viszont nem ment a physx, még nem tudom miért, de megoldom.

ko-ko82
a biztonság kedvéért lefutattam többször is a fludmarkot és a min fps eredmény továbbra is
50-51.

[ Szerkesztve ]

(#374) tomta válasza ffodi (#359) üzenetére


tomta
tag

(#375) tomta válasza tomta (#374) üzenetére


tomta
tag

Saját rövid véleményem:

A benchmark pontok gyüjtögtésére kell a nagyobb NV kártya fizika számolásra,
a játékokhoz viszont egyenlőre még elegendő a GT220. A metro és dark void azért éreztette a gyengébb kártya jelenlétét, de még játszható Fps-ek születek.
Az újjabb játékoknál majd kiderül mire elég a "220".

A teszteket még befolyásolhatta volna a magassabb felbontás, de ennyire volt lehetőségem.

üdv tomta !

UI: a metro 2033 teszt Fraps-el készült, a játék elején a lények első szinrelépésekor!

(#376) tomta


tomta
tag

Ezzel még tartoztam.

(#377) radi8tor válasza tomta (#374) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a teszteket!

⭐ Stella

(#378) ffodi válasza tomta (#376) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi a teszteket! :R :C

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#379) BullKoxa válasza tomta (#374) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi a Teszteket!Már bánom hogy GT 220 -t vettem,8800 Gt v. Gts-t kellett volna.

(#380) Televan74


Televan74
nagyúr

En nem bántam meg hogy lecseréltem a 9600GT egy GT240 -s kártyára. Hőmérsékletben komoly fokokat nyertem a rövidebb és kisebb fogyasztású kártyával. De a érdekes ,hogy a fluidmarkban hasonló eredményeket kaptam mint az előző kártyával. 9600GT és a GT220, GT240 egyenértékű kártya. ha hozzá tud valaki olcsón jutni egy 9600GT -hez érdemes megvenni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#381) Kami11


Kami11
őstag

Sikerült összehozni nekem is ezt a hybrid rendszert, minden probléma nélkül.
HD5850 + GF GT240 Q9400 CPU

FluidMark eredmény:

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#382) vanhalen


vanhalen
senior tag

Nagyon jó ez a cikk, összeszedett, választékos, lényegre törő és élvezet volt olvasni. Tényleg nagyon jó, grat. az írójának, több ilyet a logoutra és csak így tovább.

(#383) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hali mindenki!

4890 oc mellé mit lenne érdemes berakni physX gyorsítónak?
előre is köszi

Üdv!

(#384) Prison85


Prison85
senior tag

Jó írás, érdekes megoldás. Grat a cikkhez!

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#385) ffodi válasza vanhalen (#382) üzenetére


ffodi
veterán

Köszönöm. :R

Prison85:

:R

Tsiga001:

GT220-at tudnám neked ajánlani. Szerintem tökéletes választás. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#386) Prison85


Prison85
senior tag

Tudja esetleg valaki, hogy a PhysX-et támogatja-e a Battlefield Bad Company 2? A listában nem találtam, gondolom nem. Továbbá működne ez egy Asus Crosshair III Formula lapban egy 8600 vagy 9600GT-vel és egy ATI 5770-nel? Már gyűjtögetek az új konfigomra és így lesz egy felesleges Nvidia kártyám a mostaniból, amit nem szívesen adnék el. :U

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#387) Kami11


Kami11
őstag

Egy érdekes fejlemény az új modról!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#388) BullKoxa válasza Prison85 (#386) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia szerintem ha játékra kell majd a gép akkor NE 5770-t (havernak 5770-e van de nem valami jó játékra)vegyél hanem 5850-t !

(#389) Prison85 válasza BullKoxa (#388) üzenetére


Prison85
senior tag

Árban van némi különbség ahogy elnéztem :F Természetesen a vásárlás előtt mélyebben utánaolvasok. Amennyiben tényleg nem az igazi, akkor nézek valami mást és talán nem hybrid rendszer lesz hanem egy sima GTX275 vagy hasonló. Még kb 1,5-2 hónap. :((( Egyébként grat a gépedhez. Én is a HAF922-t nétem ki :B

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#390) Prison85


Prison85
senior tag

Egyéb megjegyzés:

Úgy látom most sokan rákattantak a PhysX témára. Most talán kapós lenne az én 9600-asom :B

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#391) BullKoxa válasza Prison85 (#389) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én csak a moncsidhoz írtam,mert ugye oda nem cpu kell hanem Vga!Köszi a gratulációt.Én 3 hónapja vettem a CM 922-t a régi házam is ekkora volt,csak más elrendezésű,és ebben a Cpu-m 10-15C° al hűvösebb.Jó a 9600 csak sokat eszik,Én most ha eladóm a Gt220-m akkor veszek egy Gt 240-t.

[ Szerkesztve ]

(#392) Prison85


Prison85
senior tag

Kevés egy 5770 egy 19-es monitorhoz? TV-n nem szoktam játszani - csak filmet nézni és netezgetni (ágyból kényelmesebb és jobb párnán aludni, mint a billenytűzeten :B ). A fogyasztásra térve pedig megnéztem az általam B-tervként kiszemelt GTX 275-öt. Több, mint 200W a maximális energiafelvétele szóval marad valamelyik ATI kártya, de majd a pénztárca diktálja, hogy melyik. Köszönöm a jótanácsokat és észrevételeket! :R

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#393) R̲e̲m̲ válasza Prison85 (#392) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

szerintem a 4890 is sok 19 colra :)
22colon is mindent plafonon visz, persze megfelelő órajelü proc mellett :)

(#394) BullKoxa válasza Prison85 (#392) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én azt hittem,hogy a 32" játszol!?Bocsi félre értettelek.Én csak egyszer nyomtam a tévén (32") Dirt2-t minden Maxon és ugyan úgy ment mint a 24" moncsin.

[ Szerkesztve ]

(#395) Prison85


Prison85
senior tag

Nem játszom tévén, mert FPSezek és nem találok a billentyűzetnek és egérnek olyan helyet, hogy kényelmesen és pontosan tudjak játszani :B Úgy fest eléggé elkanyarodtunk a témától. Visszakanyarodva egy kicsit: 5770 és 9600GT elég lenne egy jó kis PhysX rendszerhez? Továbbá korábban olvastam az SLI rendszerről, de talán én értelmeztem félre. Azt írták, hogy lehet betenni 2 különböző Nvidia kártyát, csak a GPU órajelnek kell egyeznie. Ha ez tényleg igaz, akkor nem igazán értem ezt a Hybrid dolgot. Két különböző órajelű kártya tud simán együtt dolgozni? Sorry, ha hülyeséget kérdeztem csak érdekel az SLI és a Hybrid rendszer is. Vajon 2 db Gainward 9600 GT GS ütőképes lenne pl Bad Company 2-re egy megfelelő lapban? Továbbá ez megoldható egy Crosshair III Formula lapban, ami CrossFire-t és nem SLI-t támogat? A válaszokat előre is köszönöm és tudom, hogy ez nem ebbe a topic-ba tartozik, szal légyszí ne off-oljatok. :R

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#396) R̲e̲m̲ válasza Prison85 (#395) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

tudni tud, csak az erősebb a gyengébbhez fog igazodni. legalábbis cf-nél így van
(remélem nem mondok hülyeséget) :F

ffodi!
a 220as nvidia elmegy passzívan?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#397) ffodi válasza R̲e̲m̲ (#396) üzenetére


ffodi
veterán

Ha teszel rá egy nagy passzív bordát akkor igen, ha a gyári hűtőt hagyod, és kiiktatod a ventit, akkor nem. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#398) R̲e̲m̲ válasza kris75 (#371) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Kris75!
mien gadgetek vannak neked kipakolva?
dobhatnál egy linket! :))

Üdv!

(#399) BullKoxa válasza R̲e̲m̲ (#398) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hi!Tessék válogass kedvedre Gatgetek.

(#400) R̲e̲m̲ válasza BullKoxa (#399) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.