Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó kis proci ez, HTPC-be tökéletes! Köszi a tesztet!

(#2) harry


harry
veterán

Jó összefoglaló, és jó proci :) Arra mondjuk még kíváncsi lennék, játékoknál mennyi hátrányt jelenthet a 3. cache, és további magok hiánya. De az már egy másik felhasználási mód, és másik teszt...

Az időmérős teszteknél az biztos [hh:mm] ? óra:perc? Nem perc:másodperc?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3) Gyuri27


Gyuri27
félisten

A 240 ára 14500ft, a 620 22875ft. A difi több mint másfélszeres. :DDD
Ahogy én tudom alapfeszen a 240, 245, 250 kb ugyan azt tudja. A különbség annyi, hogy a magasabb szorzó miatt gyengébb lap is elég. Viszont az ára miatt nincs értelme a 245 és 250-s kombónak. 15375 a 245 ami fölöslegesen drágább mint a 240. A 250 pedig 16500ft. Ez meg nem sokkal olcsóbb mint a 425-s ami 18200. Az az 1700 forint meg mégér még egy magot szvsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jó és tanulságos teszt lett! :C

sweetlou6.wordpress.com

(#5) vibroc


vibroc
csendes tag

Jó kis teszt! tanúltam belőle :R

(#6) aram01


aram01
nagyúr

nekem 245-ös van és fasza kis proci megvagyok elégedve vele :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) rtom


rtom
senior tag

Kösz a tesztet, mindjárt megjött a kedvem erre a procira, bár most egy Sempron 140-et használok, esetleg azt is felvehetnéd a vizsgált példányok közé. :R

Gyuri27: a pcx-nél most a 245 olcsóbb a 240-nél... :U

[ Szerkesztve ]

(#8) Gyuri27 válasza rtom (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egyedi eset. Ha mindenhol így lesz szólj. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#9) sirzollee


sirzollee
tag

Jó kis teszt :C

(#10) frescho


frescho
addikt

koszonom mindenkinek.

rtom: A 140-es az egy magos eredmenyeknek felel meg a tobbszalu teszteknel, a gpg es a superPI egy szalas eleve, tehat csak az apache-t kellene ujra futtatni.

harry: jogos, javitottam a HD tesztet, a kernelnel meg hh:mm:ss.

Gyuri27: En 13.500-ert jutottam a procihoz. Szerintem teljesitmeny/fogyasztas (no L3, 2 mag) szempontbol nem talalsz jobbat. Pontosabban ez egy jo kompromisszum, mert van kissebb fogyasztasu es nagyob teljesitmenyu is, de szamomra ez az idealis kompromisszum.

https://frescho.hu

(#11) Gyuri27 válasza frescho (#10) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 240-s jó proci. Ideális választás ezt nem is vitatom. Én a többi prociról írtam amit. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) Atis707


Atis707
tag

Jómagam ilyen procit használok, imádom...átlag használatra elég 1Ghz-n is alulfeszelve, ha meg hétvégenként ráérek játszani vagy sürgősen kell vmit konvertálni simán megy 3.7-et! :K

A teszt meg jó lett így vasárnap este, köszönöm!

(#13) 7


7
addikt

Én most tervezek Atomról váltani. Köszönöm a tesztet, jól jött, ugyanis az egyik nagytesóját (425) néztem ki az új félkonfig processzorának, és így van valami elképzelésem, mire is számíthatok :)

[ Szerkesztve ]

(#14) ZsilBi


ZsilBi
csendes tag

Az én nem rég összedobott HTPC-mben 620as fut, 1 volton. Nem sokat gondolkoztam, az a pár ezer forint az egész gép árához képest nem sok amennyivel többet ér. Egy párezer forintos low profile léghűtéssel lapos házban 5v ra kötött ventikkel hangtalan viszont hosszabb terhelés után nem mondanám, hogy hűvös.

(#15) mirrmur válasza aram01 (#6) üzenetére


mirrmur
aktív tag

nekem meg egy 8E Ft-os Sempron 140@ kétmagosítva, alapfeszen 3.3Ghz-en, tökéletes működéssel. nos akkor melyik is a legjobb ár/érték arányú cpu?

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#16) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Regor?

(#17) Taky


Taky
senior tag

"A 4GHz-es értékek azért nem szerepelnek, mert nem szeretem a sült processzort."
Ez jó... :DD

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#18) sowi


sowi
őstag

nekem is ilyen 240es van, a gepepito topic segitsegevel valasztottam amikor uj gepet sikerult venni, igaz en nem tuningolom (mert leszrom...) de nagyon kellemesen teljesit a kicsike alapon is es arban is teljesen elfogadhato

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#19) nandon


nandon
tag

Látom beszereztél fogy. mérőt! :)
Jó cikk!
1.1 Voltnál nem bírt kisebb értéket?

RISC86 Power

(#20) BOBO6


BOBO6
aktív tag

Remek teszt. :R

Nálam is egy 240-es dohog a gépben, 1.15V-on ketyeg alapórajelen passzívan hűtve egy TT Sonic Tower-rel. netezés alatt 45-47 fok körül mozog (kupaktalanítva) 21 fokos szobában.

(#21) mirrmur válasza AMD ehog (#16) üzenetére


mirrmur
aktív tag

az

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#22) Apone33


Apone33
őstag

Grat, jó teszt lett. ;)

Play Hard!!!

(#23) ArtOfTrance


ArtOfTrance
tag

Tanulságos... Ezek szerint elég egy 140-es Sempronra is beruházni. Egyrészt 99%-uk kétmagosítható, másrészt hasonlóan magas órajeleket érnek el vele alapfeszen. És kb 4e Ft-tal olcsóbb.

(#24) WD40


WD40
aktív tag

Bizony, best buy proci volt néhány hónapja, E5200-ről váltottam, és észrevehető a különbség. Meg annyira nem is melegszik. A teszt részletes, mindenre kiterjedő, köszi!

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#25) RexpecT


RexpecT
addikt

Én ma megyek a 245-ös procimért :)...Újonnan 13700-at megért szerintem :)...

(#26) frescho válasza nandon (#19) üzenetére


frescho
addikt

Beszereztem egy fogyimerot, pontosabban nem en, de kolcson tudom kerni. 1.1Volt alatt nem stabil gyari orajelen, az ala meg nem akarok lemenni.

ArtOfTrance: A 140-es is jo, csak az Nvidias alaplapban nem lehet engedelyezni a 2. magot, igy nekem nem nyert.

Taky: Mint irtam limitalt a hutes a hazban. Ha kirakom az erkelyre, akkor le lehetne merni, de orakat nem szeretnem kint hagyni, meg nem is eletszeru :)

https://frescho.hu

(#27) zsopu


zsopu
tag

Én is csináltam egy HTPC-t
Intel E7400 van benne, 2 mag 2,8GHz
A gyári 1,28V-ról levittem 1V ra a feszt.
Everestel terheletlenül 3A mértem, terhelve 14et
1V nál akkor az 3W és 14W fogyasztás! :D
Ha jól láttam akkor terheletlenül a proci sebességét is leveszi a felére. (1,6GHz)

(#28) DZs válasza mirrmur (#15) üzenetére


DZs
senior tag

A 2. mag berúgásához kell valami furmány?

(#29) frescho válasza zsopu (#27) üzenetére


frescho
addikt

Azt ne felejtsd el, hogy a NB nincs benne az E7400-ban, ami a 240-ben igen. A ket proci "tudasa" kb megegyezik, talan az intel kicsit erosebb. Az ara viszont az AMD-nek jobb, fokent, ha rendszerkent nezzuk.

https://frescho.hu

(#30) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem lepődtem meg a teszten. :DDD

Én is csak ilyen 240-es procikat használok az új olcsó gépekhez. Mindegyik nagyon jó, és jól mennek alapfeszen is húzva. A tesztben olvashatókat tapasztaltam én is. Nagyobb testvéreket 245/250 teljesen felesleges venni, mert pont azt tudják, mint a kisöcsi a maga 13.5K-s brutto árával. A régebbi X2 prociknál sokkal jobb, aki kétmagos vásárlásán gondolkodik, az felejtse el még a 6400+ -ot is és bátran vegyen ilyet.

Nem egy i7 proci az lehetséges, de ennyi pénzért szinte ingyen van.

(#31) stevve válasza frescho (#26) üzenetére


stevve
nagyúr

Nálam alulfeszelve 1.02V-on megy 760 - 800 MHz-en. Stabil és így 25 fok körül szalad alapon. :)

(#33) Geffry válasza #81098752 (#32) üzenetére


Geffry
aktív tag

Hogy nem sül le a...

Visszatérve a cikkhez:

Köszi szépen! Érdekes volt. Habár szvsz HTPC-nél a tuning az utolsó... én a 720BE-met is underclockolom ha épp nem kell a kraft...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#34) mirrmur válasza DZs (#28) üzenetére


mirrmur
aktív tag

Nem. HA SB 710/750-es a déli hidad, vagy nforce 720D(nekem ilyen van)
akkor ACC auto vagy /core és lőn.
Egyébként így azt írja hogy Athlon II 4400e

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#35) bacsis


bacsis
Közösségépítő

:Y
ez volt az első reakcióm, mikor megláttam a végeredményt :)
Sztem a 920 a lemaradását elsősorban a fele L2 cache memóriájának köszönheti.
jahh és köszi a tesztet, én is nagyon sokat tanultam belőle!
Várjuk a folytatást :R

[ Szerkesztve ]

(#36) Sweet Lou 6 válasza #81098752 (#32) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

cizoe, ádyz és társai helyett inkább az ilyeneket kéne bannolni :(((

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#37) Petya1981


Petya1981
tag

Jó kis teszt, nem gondoltam volna ezt az eredményt :Y
Köszi az irást :R

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#38) katt777


katt777
félisten

Intellel is kellett volna tesztelned. ;) Nem feltétlenül érsz sokat a VT-vel egy erősebb processzorral szemben (már pedig azonos árban az Intel mindig erősebb procit kínál).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#39) katt777 válasza katt777 (#38) üzenetére


katt777
félisten

Önmagában AMD fronton sokatmondó. (Lejárt a mod időm, míg egy másik topicban válaszoltam.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#40) frescho válasza katt777 (#38) üzenetére


frescho
addikt

OK, ha adsz alaplapot, processzort, akkor letesztelem. Feltetel, hogy az alaplapon IGP legyen, ami VDPAU kompatibilis, HDMI vagy DVI kimenettel (audio is) rendelkezzen, valamint a proci+lap ara 5%-on belul legyen.

A tesztet kb. egy nap alatt le lehet tudni, de ha valaki maga akarja lefuttatni szivesen atadom a teszteket, csak egy 9.04-es ubuntu kell hozza.

https://frescho.hu

(#41) rtom válasza frescho (#40) üzenetére


rtom
senior tag

A Phoronix Test Suite-al csináltad?

(#42) frescho válasza rtom (#41) üzenetére


frescho
addikt

Nem. Azzal is lehetett volna, de igy kicsit karban tudom tartani a script tudasomat.

https://frescho.hu

(#43) Geffry válasza katt777 (#38) üzenetére


Geffry
aktív tag

Intel vs AMD :U Ha jól tudom ezek most a gyártók csúcsprocjai... még ha nem is az EE-s inteleket vesszük, akkoris egy teljes konfig ára van a kettő közt... amelyik intel meg azonos árban van a csúcs AMD-vel, az már nemhiszem hogy olyan sokkal erősebb lenne... Persze ez csak személyes meglátás, aki úgy gondolja magáról hogy nagyon ki fogja használni a 16 terraherzet az nyugodtan költsön rá egy vagyont :N

Nade bocsi az off-ért, ez nem az a fórum... :B

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#44) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Állítottál még valamit a biosban?
Nekem nem sikerül ennyire felhúzni, valamit biztos kihagyok pedig nem melegszik.

(#45) frescho válasza hudyfiu (#44) üzenetére


frescho
addikt

HT clock, NB szorzo (NB freq legyen 2000 korul, 2400-nal nekem kezdett necces lenni), CPU feszultseg. Ha a memoriad nem birja vedd vissza az orajelet es kezzel allitsd be a kesleltetest.

https://frescho.hu

(#46) frescho


frescho
addikt

Update: AMD es intel fanok kimeljenek, ide szivesen varom a velemenyuket, kerdesuket.

https://frescho.hu

(#47) hudyfiu válasza frescho (#46) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ment PM

(#48) picur220


picur220
veterán

Jó teszt, jó proci, én is ilyet akarok az új gépbe! Végülis nekem 1680x1050-ben játékhoz elég lesz.(Nem Crysis-re gondolok...:D)

(#49) jambiyya válasza picur220 (#48) üzenetére


jambiyya
őstag

Arra is elég lehet.
Én 4000-t váltottam le, és nagyon szembetűnő a különbség! :)

(#50) BOBO6 válasza picur220 (#48) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Ahhoz is elég kell legyen, főleg ha rádobsz egy kis tuningot. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.