Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Szimpatikus ötlet, csak a teljesítménye nem az igazi. 720p 30fps mára már kicsit elavultnak számít.

(#2) KillHates


KillHates
nagyúr

Ehh... a cikkíró legalább a demó videót megnézhette volna. :U

"ó el oldalanként 180°-ban a tengelyük körül. 110 fokos látószöget kapunk, "

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) aram01


aram01
nagyúr

na ilyen már jó lenne a kocsiba is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4) KillHates válasza aram01 (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont! Legalább tudni lehetne, hogy miért lett a bukfenc: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) aram01 válasza KillHates (#4) üzenetére


aram01
nagyúr

:Y
nagyon durva

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Ekkora minikütyütől "szép" teljesítmény.
Tetszik a cucc

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#7) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

DH-hoz nem is lenne rossz. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) blaca83


blaca83
őstag

Tényleg jó lenne, ha full HD-ben és magasabb FPS érték mellett lenne ennyi az ára...!

Ne legyünk telhetetlenek. :P

Az ára nagyon jó szerintem és ez a "két lencsés rendszer" is nagyon jó ötletnek bizonyul. ;) :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#9) HuMarc


HuMarc
addikt

Ez alkalmas búvárúszáson való kamerázásra? Mert egyébként ha 60 méterre lemerül, már nemigen jön vissza...

(#10) Normi™


Normi™
őstag

Jó cucc. :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#11) MLaca válasza KillHates (#2) üzenetére


MLaca
őstag

a cikkíró (ez amúgy hír, nem cikk) a gyártó hivatalos oldaláról szedte le az értékeket. amúgy meg ha a videóban megnézed a képet, nemigen van 170 fokos látószöge az optikáknak.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#12) KillHates válasza MLaca (#11) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mea culpa :R Nem olvastam utána a hivatalos forrásban, csak a videót néztem végig...
A videóban 2x170 fokot írnak. Meg a hivatalos oldalon is :B Ennyi :R

De egyébként, tényleg nem látszik az 170 fokosnak :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Gyönyörű képe van, ahhoz képest nem is drága. UP! :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#14) Cathfaern válasza HuMarc (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tippre nem, csak annyit bír, hogy ha rövid ideig víz alá kerül, akkor nem lesz baja (lásd ahogy a videóban is). Túl drágák a búvárkodáshoz használható kamerák ahhoz, hogy ez is bírjon annyit.

(#15) HuMarc válasza Cathfaern (#14) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát akkor elég nagy parasztvakítás az a 60 méteres mélységig tartó vízállóság... :U

(#16) scarabaeus válasza HuMarc (#15) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Optional external casing for waterproof up to 60m (sold separately)"

Szerk.: Sőt, ez a hírben is pontosan így szerepel: "Az ATC Chameleonhoz kapható vízálló tokkal akár 60 méteres mélységig is lemerülhetünk a víz alá."

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#17) Chrys_ válasza KillHates (#4) üzenetére


Chrys_
addikt

Az ilyen videók után eszembe jut mindig, mekkora "szerencsém" volt az én balesetemnél... szintén bealudtam. Visszanézném azt is.

(#18) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Nagyon jó ötlet! :)
Tényleg Kaméleon! :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#19) GIJoe


GIJoe
addikt

Várom a kínai olcsó klónt :B

(#20) finest


finest
őstag

Nem tudom, szerintem ez egy nagy marhaság, legalábbis arra, amire a demoban használják.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#21) MLaca válasza KillHates (#12) üzenetére


MLaca
őstag

akkor valaki hazudik, mert a hírben szereplő linken is 110 fokot írnak, ami a képeket elnézve sokkal valószínűbb, mint a 170 fok.

http://mlzphoto.hu/

(#22) KillHates válasza MLaca (#21) üzenetére


KillHates
nagyúr

Erről "beszélek" én is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23) bteebi


bteebi
veterán

Jó lenne ez, de vagy legyen óccsóbb, vagy ennyi pénzért tudjon Full HD felbontást, esetleg sima HD-t legalább 60 fps-sel :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Inkább két GoPro, mint egy ilyen. Nem látom értelmét egyszerűen... két különálló kamera sokkal jobban beállítható a megfelelő kompozícióhoz, ráadásul azt sem értem miért jó nekem, ha a kamera teszi össze a két képet.

Két GoPro meg egy kis utómunka a "split screen" videóhoz ennél ezerszer jobb minőséget hoz és nem feltétlenül kell nagyságrendekkel többet költeni, egy korábbi generációs darab is jobb minőségben rögzít, mint ez.

(#25) csaszi72 válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Marhaság!
Elég innovatív.
El kell ismerni, okos.
Két Go , két akku, két memkari, két felfogatás minden dupla. Az ár is. Meló is. Hibázási és hiba lehetőség is.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#26) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Ki kell próbálnom egy ilyen kamerát. szupi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27) Stauffenberg válasza csaszi72 (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja, ha csak a hobbi bringázást akarod olyan minőségben megörökíteni, hogy kivehető legyen rajta mit csinálsz és ezt megosztanád a haverokkal akkor oké, de egyébként elég ratyi képminőséget produkál. Bár szerintem még mindig inkább vennék egyetlen valamire való GoPro-t és cserélgetném a helyét. Egyszer ide, egyszer oda erősítem fel, majd később összevágom. Lehet ezt kreatívan csinálni.

De ami ezen a hobbi-amatőr célon túl van, ott sokkal inkább megéri több GoPro-t beszerezni, egyrészt bérelni fillérekből lehet, másrészt meg amúgy sem egy drága eszköz. Egy jobb filmes produkciós cégnek ez csak fogyóeszköz és simán kalkulálnak azzal, hogy egy forgatáson meg is semmisülhet 1-2 darab.

Arról nem beszélve, hogy a valódi több kamerás felvételt nem lehet pótolni és egy igazi filmesnek nem nyűg a több memóriakártya, több akku, stb. Amikor mi forgatunk 4-5 kamerával, akkor kameránként 3 akkuval és 2-3 memóriakártyával számolunk.Gondolhatod mi lenne ha emiatt nyafognánk... nem keresnénk egy fillért sem. :)

(#28) csaszi72 válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Itt most konkrétan egy ATC kameráról van szó
kicsit unalmas, hogy egy telefonos cikkben megjelenő telefont az ájfonhoz hasonlítank, egy táblás cikkben Nekszus, kamerásban meg a Go.
Mindhárom kezd szánalmas lenni számomra.
Indokolatlanúl drága az általad istenített gó. Még csak nem is ergonómikus és nem is szép.
Qrva nagy a piárja, kb ez a sikere.
Contour HD semmiben sem marad a Go alatt. Bocs, egy valamiben igen. Árában.

:DDD

De hogy ne legyek off, ATC5K-m volt pár éve. Akkori elvárásoknak símán megfelelt, árban megfizethető volt.
Nem kizárt, veszek egyett.
.
.
.
Jövőre :C

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#29) Stauffenberg válasza csaszi72 (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Magadnak azt veszel amit akarsz, de a filmesek nem véletlenül kedvelik a GoPro-t. A Contour-hoz van annyi kiegészítő, ProTune firmware vagy CineForm?

Amúgy a Contour friss line-upja pont olyan árakon pörög, mint a GoPro. A Controur+2 is 400 dolcsi és ezért a pénzért kapsz 720p/60fps sebességet. Nagyon szép teljesítmény, de ezért GoPro HD Hero 3 Black Edition jár, ami ezt tudja FullHD-ban, 720p alatt meg a 120fps sem gond. Standard framerate mellett meg 2.7K felbontást tud és nagyságrendekkel szélesebb dinamikát.

Az meg nevetséges, hogy a Contour HD semmiben sem marad el a GoPro mögött... nem... maximális felbontása 720p HD, már nem is gyártják és az utolsó forgalmazott ár 200 dollár! Ezért kapsz egy GoPro HD Hero 3 White Edition-t manapság, ami minden téren lenyomja. Dinamika, felbontás, wireless módok, stb.

Nem tudom akkor most melyik is a túlárazott kamera...

Továbbra is mondom: Professzionális célokra GoPro a legalkalmasabb. Hogy te a szabadidőben, hobbi, amatőr céllal mit vásárolsz az tök más.

Na meg, hogy ronda? Mennyire releváns ez?

(#30) csaszi72 válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Mennyire releváns?
Cipőt, kabátot, órát, motort, kocsit is csak olyat vettem meg ami tetszik.
Ennyire.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#31) Stauffenberg válasza csaszi72 (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Remek, felsoroltál egy rakás használati tárgyat, melyeknél szempont a küllem. Bojlert, cipőkanalat, filéző kést, horgász botot, ágymatracot vagy VGA-t is az alapján veszel, hogy mennyire dögösen néz ki? Mert a GoPro nem viseleti tárgy, hanem egy olyan eszköz, amit faágakhoz és sziklákhoz csapsz oda hegyi kerékpározás közben.

Mellesleg a hozzászólásom többi (lényegi) részével nem is foglalkoztál. Ez egy fórum, illetve egy termék megjelenéséről szóló hír komment szekciója. Ha valaki ennek a megvásárlásán gondolkozik, akkor jó ha ismeri az alternatívákat. A vásárlók legtöbbje csak reklám alapján vásárol. Én mondtam egy alternatívát erre az ATC kamerára, mindannyian nagyfiúk vagyunk és el tudjuk dönteni mit veszünk a felhalmozott információk alapján. Nem érzem ettől most magam szánalmas seggdugasznak, aki általad szánalmasnak nevezett kamerát ajánl ehelyett az ATC (vagy a megnevezett Contour helyett).

De akkor most te jössz, mondj alternatívát a GoPro-ra abban az árkategóriában. Mert olcsóbb van, ez nem kétség, de 200-400 dollár egy átlagos ár az ilyen kamerák között, ebben pedig jelenleg a legjobb vétel a GoPro HD Hero 3, főleg a Black Edition. Mondhatsz olcsóbbat is ha képminőségben, funkciókban, videó módokban, kiegészítők számában, szoftveres ellátottságban és ellenállóságban is felveszi vele a versenyt. Kíváncsian várom a tucatnyi másik kamerát! :)

(#32) ledgeri válasza aram01 (#3) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Vagy futároknak + akku idővel, és 360-as forgatható végekkel (terméktengelyre merőlegesen nézve..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33) ctrlshift válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Azért van élet a GoPro márkán túl - szerencsére:
http://xsportcam.hu/shop/kamera

(#34) Stauffenberg válasza ctrlshift (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerencsére nem is állítottam olyat, hogy nincs. Vannak olcsóbbak, drágábbak, azonos árkategóriában lévők, de egy filmes produkcióban a GoPro hasznosul a legjobban (felsoroltam sok dolgot, hogy miért, többek között mert professzionális munkafolyamatokba is beilleszthető).

Továbbra sem állítom, hogy otthonra a hobbi kerékpározás vagy motorozás megörökítésére ne vegyél olcsóbbat vagy mást ha az is megteszi.

Ha megnézzük mondjuk a Contour+2 kamerát, ami a GoPro HD Hero 3 Black Edition árán jött ki, akkor egyszerűen nevetséges a tudása és pont, hogy azt nevezhetjük túlárazott szemétnek. Még a HD Hero 2 felújított verziójával (HD Hero 3 Silver Edition) sem lehet összehasonlítani...

(#35) ctrlshift válasza Stauffenberg (#34) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Nekem egy (eladó :D) Hero2 van, egyik cimborámnak az említett Contour+2 - kép- és hangminőségre is most az utóbbit választanám, arról nem is beszélve, hogy a Contourban wifi, BT és GPS is van alapban. A Contour az elmúlt 3 évben alig 1300 (egyezerháromszáz) százalékos növekedést produkált - nyilván nem azért, mert bóvlit gyárt. Másik cimborám nemrég vett egy CamOne Infinity-t, ami akkor a Hero2 árának 2/3-ába került: ugyanazzal a processzorral, mint a Hero2, cserélhető lencsével, még kisebb és könnyebb (pakold föl sisakra vagy síszemüvegre: tízgrammok számítanak...)

A GoPro az Apple által is alkalmazott marketing technikákat alkalmazza (sikerrel), de azért ez már nem elég a világuralomhoz. (Írom ezt úgy, hogy mindezt egy almás laptopon gépelem és mint említettem, én is megvettem tavaly az akkor debütáló Hero2-t...)

(#36) Stauffenberg válasza ctrlshift (#35) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mikor szoknak le az emberek az ilyen egybites értelmezési módokról?

Amit én állítottam:

- Egy igazi filmes csapatnak, igazi filmes produkciónak a GoPro felel meg legjobban (pl: ProTune firmware, igen sok professzionális kiegészítő, stb miatt).

Amit szerintetek ezzel együtt állítok (de valójában nem tettem):

- Minden más szar.
- A GoPro segge finom, azért nyalom.
- Ami nem GoPro az gagyi.
- A GoPro a legolcsóbb.
- Csak GoPro-t szabad venni.

A Contour+2 pedig a GoPro HD Hero 3 Black Edition árában van. Miért hasonlítod egy HD Hero 2-höz? Nézd meg a két EGY ÁRBAN lévő készüléket és hasonlítsd össze őket.

Állítok még valamit:

- A spagetti egy igen finom étel. Amikor olasz kajára vágyom akkor jó döntés azt főzni.

Ebbe most meséljétek bele, hogy:

- Ami nem spagetti az undorító hányáskupac.

(#37) csaszi72 válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Nem szeretem az olasz konhyát.
:DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#38) Stauffenberg válasza csaszi72 (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Látod... egyrészt pont ennyire szubjektív, hogy kinek mi felel meg. Másrészt meg azt írtam, hogy az olasz konyha Nekem tetszik. Nem mondtam, hogy neked is spagettit kell zabálnod.

De azért egy korábban feltett kérdésre még nem válaszoltál: Miért túlárazott divat szar a GoPro, ha a legfőbb konkurensei ugyan annyi pénzért kevesebbet tudnak? Méghozzá te említetted a Contour-t.

(#39) csaszi72 válasza Stauffenberg (#38) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Contopur HD, GPS, BT bla bla bla 87000ft + opció smart telefon/tábla gép remote stb stb
Go-ra bacpac hátán bacpac, mennyire jön ki?
De igazából ez költői kérdés volt.

ATC-m volt, lehet lesz is még.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#40) Stauffenberg válasza csaszi72 (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Milyen bacpacről beszélsz? Időközben történt egy GoPro generáció váltás, ez lehet nem tűnt még fel neked. A HD Hero 3 már háromféle kiszerelésben jön:

- White (HD Hero felújítva + Wi-Fi, ProTune, Remote, stb)
- Silver (HD Hero 2 felújítva, új objektívvel + Wi-Fi, ProTune, Remote, stb)
- Black (Igazi új gép, 4K 15 fps, 2.7K 30 fps, Full-HD 60 fps, 720p 120fps, WVGA 240 fps + Wi-Fi, ProTune, Remote, stb)

Ezek pedig sorban 200, 300 és 400 dollárért mennek, mint a legtöbb konkurens modell. És nem kell bacpac. Ja meg már mindegyik képes memóriakártyát kezelni 64 GB-ig. Ez sem elhanyagolható egy olyan kameránál aminél nem szeretnéd túl sűrűn cserélgetni a kártyát.

De mondom megint:

Ami NEKED teljesen megteszi hobbi célra szórakozásból, az NEKEM filmesnek nem teszi meg, mert ebből élek. És persze megint nem csak a képminőségről beszélek...

Legyen ATC-d, nem mondtam, hogy ne legyen. Még mindig nem érted mi a különbség egy hobbi videós, meg egy megélhetési filmes között. Neked az teljesen megteszi és nem mondtam, hogy GoPro-t kell venned.

(#41) csaszi72 válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


csaszi72
aktív tag

költői kérdés
Melyik a GPS-es?
Ez megent költői volt.
:DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#42) Stauffenberg válasza csaszi72 (#41) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na és egy filmesnek melyik a fontosabb? Protune vagy egy GPS? Egy filmes produkció tudja pótolni a GPS-t más módon? Megteheti, hogy több kamerát is alkalmaz és nem csak GoPro-val aggat tele egy snowboard versenyzőt hanem rak mellé Contour-t, ATC-t, Sony-t vagy bármi mást?

Phaszom... te tényleg nem akarsz odafigyelni a beszélgetőpartneredre. Szard le az ember (vagy egy filmes produkció) egyéni igényeit, aztán gondolj amit akarsz. Minden úgy van ahogy te mondod. A filmes szakmában tényleg senki sem használ GoPro-t... tényleg nem azt keresik a filmesek 90%-ban... Vagy ha igen, akkor a vállalkozásuk pénzét holmi fanboykodós hóbortra költik, mert idióta birkák akik nem tudnak feljönni erre a fórumra, hogy felvilágosítsd őket...

Contour a király, mindent lenyom, ez a maszületett csecsemőtől a vérprofi filmesig mindenkinek megfelel! GoPro... fujj... ki a francnak kellenek olyan eszközök, melyek egy filmes munkafolyamatba beleilleszkednek és képesek cinamatic mode-ban dolgozni.

(#43) csaszi72 válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


csaszi72
aktív tag

ATC Chameleon – a kettőslátó kalandkamera

Nem filmesek, hálivudi pojektek, filmes produkcijók meg mittom én, te hoztad ide a Go-t.

Kaland, sport.
Igen, egy sportolónak jól jönnek a GPS adatok, nem kell külön tracker, még egy kütyü, akku, mem kari, hiba pl.
Az említett ATC meg igen is eléggé innovatív, megfizethető. Pláne megfelelő egy átlag polgárnak aki nem Etyekwood konkurenciáji szeretnének lenni.

Na itt léptem.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#44) Stauffenberg válasza csaszi72 (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg annyit mondtam, hogy aki igényesebb az ilyen split-screen felvételekre, annak két különálló kamera jobban megéri már csak a nagyobb fokú kontroll miatt is, mint ez ami automatikusan rakja össze és minőségileg sem egy bajnok. És igen, a GoPro-t ajánlottam, mert a HD Hero 3 óta elég jó vételek az újra kiadott verziók is. De nem jelenti, hogy mondjuk annak a két különálló kamerának GoPro-nak kell lennie.

Aztán te fikázódtál, hogy túlárazott divat szar és a konkurencia mindig, minden körülmények között, minden helyzetben, minden igényt figyelembe véve sokkal jobb nála. De a vele egy árban lévő kamerákról meg kiderül, hogy vagy vele egy szinten vannak, vagy kifejezetten nagy a lemaradásuk (lásd: Controur+2 vs GoPro HD Hero 3 Black Edition).

(#45) ctrlshift


ctrlshift
csendes tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.