Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) #73173120


#73173120
törölt tag

Valahogy aktuális az írásod, mert én is mostanában töprengtem azon, hogy kell-e nekem valójában az asztali gép.

Nem vágok videót, nem szerkesztek PS-ben 150 megás képeket, nem vagyok hardcore gamer se. Csak netezgetek, meg casual office dolgok, néha WoT, de már az is inkább idegesít, mint szórakoztat.

Érdekes ez amúgy, mert engem is el-el kap a gépszíj, hogy új, jobb, gyorsabb ... aztán rájövök, hogy egy szinten túl már nem hoz olyan pluszt be az életembe, ami miatt érdemes erre költeni. Tényleg sokszor azon kapom magam, hogy az asztali gépen böngészem a netet, olvasok cikkeket, kutatásokat, szóval a processzor kihasználtság 800Mhz-re visszavett órajelen is épp, hogy 2-3%. A másik, hogy talán a kor miatt, de egyre inkább hajlok az energiatakarékos megoldások felé, és ennek nem pont jelképe az asztali amd gépem, ami játék közben 300W körül vesz fel a konnektorból.

Persze jó a nagy monitor, a teljesítmény, hogy minden azonnal történik ... viszont, a valóban fontos dolgaim 90%-át simán elintézhetem azon a laptopon (Asus K50IN - C2D T6670, 4GB, SSD) is, amin most gépelek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.