Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

De örülök egy Asus tesztnek. Tetszik a telefon. Kövezz meg, de kikapcsolt notch-csal (oké nincs kikapcsolva, csak fekete hátteres lesz és pont ez adja a szépségét, de körülírás helyett nevezzük kikapcsolt notch-nak) sokkal szebb a telefon előlapja. A kifogástalan beszédért nálam helyből +10% jár egy telónál.
A szoftver letisztultságnak örülök. Amúgy az Asusnak elég jó szoftverei vannak (voltak, ma már nem használom őket), amiket a Playből szedtem le.

A kamera jó, de annál a szekeres-rózsás képnél azért nem volt magabiztos. A kiskutya (bár sejtésem szerint nem mai darab) meg továbbra is aranyos. Ez a tacskó a védjegyed a képeknél, mint Bognál a pumi (??) vagy Alicewake-nél a kert. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Bog válasza janeszgol (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mudi ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3) Taranti válasza janeszgol (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Mudi bizony! Olvass utána, érdemes. :K

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen! :R

Viszont két észrevételem lenne - a notch megítélés szubjektív dolog, de például rögtön az első képen "valahogy" úgy lett ügyeskedve a promóciós fotó, hogy pont alig lehet kivenni. Pedig a háttér a más képen is ugyan az, és ott valahogy mégse olvad bele a notch.
Én sajnos továbbra is ellenzem a notch-ot. Akkor legyen már normálisan megcsinálva a felső káva, lehet benne kamera, hangszóró, értesítési LED, miegymás. Azon a két szélső részen már nem múlik...

A másik kedvencem a mai aktuális buzzword, a "mesterséges intelligencia", AI, MI, gépi tanulás, és a többi zöldség, mint marketingfogás - amit aztán mindenhol viszontlátunk, nagy betükkel, kiemelve. Itt meg aztán szó szerint mindenre rá van aggatva. De egyfelől a valódi gyakorlati hasznát nehézkes megítélni (ahhoz össze kéne vetni "MI nélkül" meg "MI-vel" ugyanazt), másfelől az, hogy most a sűrűn használt programokat gyorsítótárazza az OS (mert a hardver azt csinálja, amit a szoftver mond neki), vagy alamelyik segéd-aplikáció, az úgy 20 éve ismert dolog, ha nem több. Szóval az efféle képességeket világmegváltó újdonságként eladni azért minimum megmosolyogtató. Az viszont tetszik, hogy a tesztben ki van emelve, hogy a fotóknál volt észlelhető előnye.

Ezzel együtt így nem túl meggyőző az eredmény. Így első blikkre ott van a tavalyi felső kategóriás Huawei P10 hasonló áron, erősebb SoC-al, nagyon jó kamerával, B20-al. És nem nehéz hasonlóan jó opciókat találni.

Az első időkben nagyon vártam, hogy majd az ASUS hogy fog betörni a mobilpiacra, de valahogy úgy érzem, hogy szépen beleszürkültek a palettába. Semmi kiemelkedő, semmi rendkívüli nincs, amire csettintene az ember (az MI marketinget én inkább negatív példának mondanám, de például ugye a Huawei is folyton nyomatja). Így a tesztet végigolvasna nekem bizony az jött le, hogy ez csak egy a sok középkategóriás, nem rendkívüli (notch kijelzős) telefon közül. Se több, se kevesebb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) tothbe


tothbe
addikt

A teszt egyetlen info-t leszámitva szuper. A hivatalosan Magyarországra kerülő verzióban van B20. Érdemes tehát a hivatalos csatornákon itthon venni, ha valakinek kell a B20.

By(e) Tothbe

(#6) dragonfx


dragonfx
veterán

annyira fárasztó ez a b20 mánia.olyna jó lenne már a mtotál valóságot kideríteni.számít e ez idehaza vagy sem.
csomo klassz telo ezért esik ki.
augy ez a telo jobb mint a rn5.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7) Eugene Roe válasza Cifu (#4) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem nincs bajom a notch-csal, de természetesen, ha az S9+ is annyiba kerülne, mint a OnePlus6, akkor azt venném.

Ugyanakkor, nekem kell a hagyományos hangszóró, tehát a mi mix2s megoldása az egyetlen elfogadható alternatíva, és nem kell a vivo apex féle rezegtetés. Megint más kérdés, hogy oneplus sajna kihagyta a sztereós ziccert :/

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#8) bloggiold


bloggiold
aktív tag

janeszgol - a tacsi eggyüt nőt fel a fiammal, nevezhetjük a védjegyemnek is.
cifu - a notch undorító és első dolgom lesz, ahogy a kezembe veszem a telefont kikapcsolni (gondoltam én), de nem így történt.
mesterséges intelligencia - még inkább a parasztvakítás kategóriába tartozik, de alakul és komoly pénzt tolnak bele a kínaiak, jó lesz ez, de csak itt tartunk: ,,A mesterséges intelligencia lényege a gépi tanulás, azonban csak a kamerák (Al Camera) esetében valósul meg (Al Pohoto Learning)."
Innovációt keresi mindenki az új telefonokban, na az nincs, csak az almáéknál (de van Vivo a követendő irány) Az Asus a pc szektorban bebizonyította, hogy tud innovatív lenni (Transformer Book, vagy az Eee PC) mobilos téren valószínűleg nem fog összejönni.
dragonfx - B20 Telekom kártyával ahol jártam volt 4G. Vodafone kártyával nem volt mindenütt, de 3G igen. Szóval ahol használva volt és majd az új tulaj használja, van 3G-4G, de ha nincs (de van!) akkor ott a Telekom Fon, vagy egyéb WiFi hálózat.
Miért jó a ZenFone 5:
Telefonon legfontosabb része a kijelző, az fenomenális. A Samsung, de még inkább az egyébként egyik kedvenc gyártom a OnePus agresszív AMOLED paneljétől kiesik az egyébként túlérzékeny szemem.
Okos ujjlenyomatolvasó, amiért a tesztben írtam (ezt tudja más telefon is tudom)
A másik legfontosabb, a beszélgetési hangminőség + ,, AI koma a környezeti zajszinthez igazítja a csengetés hangerejét" - itt megint kiemelkedő a történet

A kamera túl van lihegve, fontos, de soha a büdös életbe nem készít olyan minőséget, mint egy olcsóbb (akár 100 ezer forintos) dslr kamera
Hardver: nem gamer pc, ez telefon, ne menjünk már el a 8 gigabájt RAM irányába
Akkumulátor na az gáz minden csúcsmobilnál, de ez tetszik végre egy gyártó is írja a sokak által használt töltési módszer káros:

https://fontecone.blog.hu/

(#9) pengwin válasza dragonfx (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, mindenkinek számít aki nem csak nagyobb településeken akarja használni a készülékét.

Vidéken tipikusan a 800MHz-es LTE-t használják a szolgáltatók a nagyobb lefedhető terület miatt.
Meg ha elmész valahová Európában, akkor jó eséllyel ott is a B20-on szórja majd a szolgáltató az LTE-t, mert nagyobb területű országnál még nagyobb szükség van rá.

Azt jó lenne tudni, hogy mit jelent pontosan az, hogy mindenhol volt 4G B20 nélkül is.

(#8) bloggiold
Gratulálok, jól megírt teszt!
Mondjuk szerintem ez a készülék meredeken túl van árazva a képességeihez és a külföldi beszerzéshez mérten.

(#10) D013
Nekem pont az a tapasztalatom, hogy ma már olyan helyeken is van LTE kapcsolat a mobilomon, ahol korábban legfeljebb Edge volt, de az is inkább csak foltokban (pl. Cegléd környéke).
Viszont ha a 4G elmegy, akkor ilyen helyeken gyakran előfordul, hogy más adatkapcsolati lehetőség nincs is.

A 3G hálózatokat már nem fejlesztik a szolgáltatók. A 4G lenne az első technológia, amivel teljesen kiválthatóak a korábbi, párhuzamosan futó hálózatok, úgyhogy inkább ebbe ölik a pénzt.
Hogy ez az átállás még hány évet (évtizedet?) vesz még igénybe, az már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#10) D013 válasza dragonfx (#6) üzenetére


D013
aktív tag

Annyit tudok mondani erről hogy telekomnál annyira nem vettem észre különbséget, fővároson és megyeszékhelyeken meg van a 4G, gond nélkül, kisebb városokban is általában, de ott már többször esik vissza HSDPA/3G-re. Úton, vonaton, kocsiban viszont elég hamar megjelenik az Edge ikon (de gondolom B20-al is)

(#11) Cifu válasza D013 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, Telekomnál pont nem annyira hamar jelenik meg az Edge B20-al, legalábbis a főbb utak, autópályák környékén nekem szinte mindig van 4G (Waze miatt nem árt...). Vidéken lakom, van összehasonlítási alapon, hidd el, számít a B20, legalábbis Telekom + vidék kontexusban.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) doooo


doooo
veterán

Továbbra is csak egy dolgot bánok ennél az 5-ös szériánál, főleg az 5z változatban... az pedig egy zoom-kamera hiánya. Eleve kevesebb az értelme is, és a népszerűsége is a széleslátószögnek, és akkor még csak nem is valami extra minőségű kamerát raknak be erre a célra...

(#13) Doki42


Doki42
őstag

Nagyon jó lett a cikk grat

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#14) gabor9991 válasza dragonfx (#6) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha városi vagy akkor nem számít a b20.
Ha vidéki vagy b20 nélkül nincs 4G.
Ennyi.
Nekem számít itt az Alföldön, itt kell a b20, ha már korlátlan a mobilnetem tudjam is használni.

(#15) drgéza


drgéza
csendes újonc

Itthon, jelenleg az alza.hu-nál elérhető, ill. most fogyott el.(125.600 ft)

Van B20!

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha nincsB20, akkor ez a verzió kuka. De azt gondolom a szerző nem volt tisztában ezzel, hogy van , vagy nincs.

Ennyi pénzért majd' 2db Redmi Note 5 megvásárlása mellett döntenék.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) drgéza válasza Graphics (#16) üzenetére


drgéza
csendes újonc

Hát...nem tudom...
Volt Redmi 5 plus telóm.
A kijelzője marha gyenge volt.
Az Asusé köröket ver rá. Nem szólva arról, hogy kinézetre 1 lapon nem lehet említeni a kettőt.

Mint írtam, van B20!

[ Szerkesztve ]

(#18) batai15 válasza dragonfx (#6) üzenetére


batai15
félisten

nem nem fárasztó, csak ki kellene menni a városból aztán keresheted a hálózatot.. pont azt lenne jó felfogni hogy a b20 hianya egy negatív kompromisszum amivel együtt lehet élni, de nem kellemes.

(#19) tomboy0013 válasza doooo (#12) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Eleve kevesebb az értelme is"

Szerintem meg ennek van igazán értelme. De hát mások vagyunk :)

(#20) doooo válasza tomboy0013 (#19) üzenetére


doooo
veterán

Valahol már megoldották emlékeim szerint, hogy egy széles(ebb)látószögeset kombináltak zoom-mal. Keresgéltem is ma, de elfelejtettem, hogy melyik mobilnál olvastam... Az talán kompromisszummentesebb megoldás.

(#21) Graphics válasza dragonfx (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég erősen számít...

Én használtam B20 nélküli telefont... Szar, szetkapcsol. B20-assal van térerő rendesen, tudok netezni normális sebességgel, nem merül az aksi

@drgéza: A kinézet szubjektív. Nekem semmi bajom egyikkel se. De az Asus tul van még mindig árazva.

Notch annyira nem kell, és a hátlap is tökmindegy, mivel tokot teszek ra

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) forgonati válasza dragonfx (#6) üzenetére


forgonati
őstag

Van ahol tényleg számít. Az én szlovák kisfalumban (Bánréve mellett) abszolút nincs 3G, csak 2G vagy 4G. Az Orange arrafelé nem építette már ki. Így nekem alap a 4G. De sok hely van még az országban ilyen.

Keelah Se'lai!

(#23) gyépés


gyépés
aktív tag

Számít sajnos a B20... Az én telómban nincs, a barátnőmében van. Mindketten vodások vagyunk. Vonatozunk vagy a Balatonhoz vagy borsodba. Útközben ő netezik, én meg olvasok (offline), videózok (offline) vagy azt nézem, amit ő néz a neten, ha nem vagyok elég well-prepaired. :) Mivel sokszor nem vagyok az, így tök profi lettem tortákból, magassarkú cipőkből, virágápolásból, meg ilyenekből. Azért jobb lenne a B20... :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#24) janeszgol válasza Graphics (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez alapján igazat írt a teszter és nincs benne B20, mert ők külföldről rendelték (EU raktárat írt, nem pontosította). Felülről második vélemény.

Szerk.: egy kérdés van, ami pont a B20-ról szól és az MM megválaszolta.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) SP!T


SP!T
addikt

Nekem is ilyen telefonom van és megtaláltam rá a legtöéletesebb üvegfóliát :) Gondoltam megosztom: Imak

Amúgy én és feleségem is nagyon szeretjük ezt a telefont, csak javasolni tudom! :R

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#26) bloggiold válasza janeszgol (#24) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Igatat ír a teszter ? - Világosan leírtam szerintem: ,,Sajnos a B20-as 800 MHz-es LTE sávot nem ismeri. Mit is jelenet ez? Telekom SIM kártyával a B3-as 1800 MHz-es LTE sávot használva nálam mindenhol volt 4G. A másik foglalatba lévő Vodafone SIM kártyával 3G kapcsolat nem volt gond, a szolgáltató lefedettsége országosan 99%-os....''
Azaz mobil internet kapcsolat van, ha nem 4G, akkor 3G.
gyépés - igaz nem ezzel a telefonnal, de szintén B20 nélkülivel egy hétig tekeregtem a Balaton körül és fullon ment 3G-n a Vodás mobilinternet. Nem értem neked miért nem és miért nem elég a 3G Voda netezésre?
SP!T - köszi, az üvegfólia jónak tűnik és kell (ajánlott) is használni.

https://fontecone.blog.hu/

(#27) janeszgol válasza bloggiold (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Én értettem, nem én kételkedtem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) gyépés válasza bloggiold (#26) üzenetére


gyépés
aktív tag

Hidd el csak melegszik a telefon és edge meg a 3G közt kapcsolgat! Nem a településekkel van a gond, hanem köztük, meg mikor megyünk a semmi közepén, és ugye a vonat sokszor csinál ilyet. Aztán ugye "átsuhanunk" egy falun megörül a 3g-nek(ha van!), aztán kiérünk, esik is vissza edg-re, vagy oda se. Mikor megérkezünk valami lakóövezetbe akkor már jó, csak utazás közben küzd a teló, így a 3 és fél órás úton, ha csak netezni próbálok szinte le is merül a telefon, és főleg a csíkot néztem, hogy mikor tölt már be az oldal. Nálam ez ilyen. Hétköznapokon, városban semmi probléma, de aki sokat utazik, vagy fontos neki, hogy folyamatosan legyen net, az jobban jár a B20-as telefonokkal. Bár a semmmi közepén lehet az sem tud csodát tenni.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#29) Graphics válasza bloggiold (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne vond kétségbe miért nem elég.

Nem mindenki Vodafoneos.

Sajnos B20 nélkül vidéken nem túl rózsás a helyzet, ennek fényében a készülék drága.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) macilaci78 válasza Cifu (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs két hetes cikk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#31) dragonfx válasza Graphics (#21) üzenetére


dragonfx
veterán

nagy kár mert rengeteg telo kiesik ezért

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32) macilaci78 válasza Graphics (#29) üzenetére


macilaci78
nagyúr

B20 és Telekom netem van, M5-M43 vonalon Kecskemét és Szeged vonzáskörzetét leszámítva használhatatlan böngészésre.
Sajnos B20-szal is épp csak a seggem tudom kitörölni vidéken.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33) Šolaire


Šolaire
veterán

Szimpatikius telefon. Köszi a tesztet :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#34) drgéza válasza Šolaire (#33) üzenetére


drgéza
csendes újonc

A Media Marktnál 05.30.-án rendeltem meg, 118-ért.

Ma értesítettek, h július közepe körül várható...A hazai forgalmazó felfüggesztette a forgalmazást.

No comment.

( ócska helyekről, pl. gearbest, kínai, semmit nem érő garival kapható)
.

(#35) Šolaire válasza drgéza (#34) üzenetére


Šolaire
veterán

Itt se kapható [link] pedig cikk is született róla [link]
Mindenesetre nagyon szimpatikus telefon nagyon gondolkozok rajta. :) Idővel biztosan kapni majd.

“Praise The Sun” \[T]/

(#36) drgéza válasza Šolaire (#35) üzenetére


drgéza
csendes újonc

alza.hu-nál jövő héten lesz.

(#37) Šolaire válasza drgéza (#36) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi meg is nézem.

“Praise The Sun” \[T]/

(#38) drgéza válasza Šolaire (#37) üzenetére


drgéza
csendes újonc

1 db van az alzán!!!

(#39) Šolaire válasza drgéza (#38) üzenetére


Šolaire
veterán

Csapj le rá :) én nyár végén akarok cserélni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#40) drgéza válasza drgéza (#38) üzenetére


drgéza
csendes újonc

Nekem van már átvehető megrendelésem az alzánál.

Valszeg holnap veszem át.

(#41) Šolaire válasza drgéza (#40) üzenetére


Šolaire
veterán

Jöhetnek a tapasztalatok :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#42) Cifu válasza macilaci78 (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Majd ha kijön, és lesznek legalább tesztek róla, esetleg a kezembe foghatom, akkor majd véleményt alkotok róla. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Šolaire válasza Cifu (#42) üzenetére


Šolaire
veterán

[link]
[link]
Nekem bőven elég lenne nem játszok telefonon. 5Z persze erősebb de nekem nem érné meg a felárat. :) procin kívül megegyeznek. Kamera,kijelző is korrekt.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#44) Cifu válasza Šolaire (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

Macilaci78 megemlíti ill. belinkeli az ASUS ROG Phone bejelentését, mondom, hogy majd véleményt adok róla, ha kijönnek komolyabb tesztek, erre belinkeled nekem a Zenfone 5 tesztjeit... :U

Minek is? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) Šolaire válasza Cifu (#44) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem válasz akart lenni. Gondolom te nem szoktál tévedni :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#46) Cifu válasza Šolaire (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miután válasz lett, így gondolom érted, hogy miért írtam azt, amit. :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Én még áprilisban vettem, (eglobalcentral-ról ~100e Ft-ért) persze abban sincs B20, de az előző két Motorolámban (amik már 4G-sek voltak) sem volt B20, igazából sosem hagyom el Budapestet. Szóval nekem ez ennyiért nagyszerű választás volt, szerintem jó a telefon.
Ahogy más is írta a hivatalos magyar forgalmazású Zenfone 5-ben van B20, szóval van az is, akinek kell. :)

Motorola Edge 20 Pro

(#48) drgéza


drgéza
csendes újonc

Jött mobilarénás teszt!!!

(#49) dragonfx válasza Phoenixy (#47) üzenetére


dragonfx
veterán

En is bp.n elek.akkor itt nem szamit?
Nagyritkan megyek videkre.balston nagyvarosok.erdemes akkor ezzel foglalkoznom?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#50) janeszgol válasza dragonfx (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd, ez nehéz kérdés. A véleményem, hogy én egy jobb hardver-ár arány miatt biztosan nem vágnám el magam egy plusz kommunikációs csatornától. 3-4 éve még simán, ma már nem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#60) bloggiold válasza dragonfx (#49) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Egy kicsit talán érthetőbb lett a B20-as rész (a tesztben javítottam)
Valamint a telefon is olcsóbb lett (106 ezer Ft)

https://fontecone.blog.hu/

(#61) stellaz válasza drgéza (#17) üzenetére


stellaz
addikt

Lehet,hogy hibás volt a xiaomi redmi 5 plusod, mert elég frankó kijelzője van amúgy.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#62) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Azt a notch eltűntetős dolgot elegánsabban is megcsinálhatták volna. Ha már lent le vannak kerekítve a sarkok, akkor felül, ha "eltűnteti" az ember, lehetne ott is olyan. Így elég bénán néz ki. Inkább nem kéne noccs és akkor nem kéne ilyenekkel foglalkozni... Nálam az összes notch-os telefon kilőve. Soha nem vennék ilyeneket.

(#63) tothbe válasza bloggiold (#60) üzenetére


tothbe
addikt

106ezer? hol? gondolom nem itthoni hivatalos behozatallal és B20-al.

By(e) Tothbe

(#64) bloggiold válasza tothbe (#63) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Abból még vonj le 30%-ot (ha van elegendő pontod) szóval 74 a vége vs itthoni ár 130 ezer, de van hozzá egy papír, ami egyébként ehhez is, a Szent Grál garancia papír.
Van jópár fórum, Facebook oldal a Magyarországi garanciális ugyintézésről, siralmas.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#65) tothbe válasza bloggiold (#64) üzenetére


tothbe
addikt

ismerem, asus-om van kb 7-8 éve már. sőt, laptop-ban is asus-okat tartunk, mondjuk ott azért jobb a garis ügyintézés egy fokkal, de az sem piskóta.

By(e) Tothbe

(#66) dragonfx válasza janeszgol (#50) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor te se mondod jó vételnek?

engem a mi 8 se érdekelne de az i b20 nélküli.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#67) tothbe válasza dragonfx (#66) üzenetére


tothbe
addikt

gondolom ez is akart lenni az a se a mi 8 -ra. ;)

Sztm ne azt vedd le janeszgol válaszából, hogy nem ajánlja, hanem, hogy nem tudhatod mit hoz a holnap és a B20 nem meglétével esetleg elvágod magad dolgoktól.
De ha te biztos vagy a közeli 2-3 évedben, akkor akár B20 nélkül is van élet egy nagyvárosban. Akár Zenfone 5 akár Mi 8 is a választottad a végén. Mondjuk ha a Zenfone-t itthon veszed majd (he lehet végre kapni és nem cask igéret) akkor abban less B20, csak a neten külföldről rendelt global verzióban nincs.

By(e) Tothbe

(#68) judas13 válasza dragonfx (#6) üzenetére


judas13
addikt

Akkor te valamilyen nagyobb városból kajabálhatsz folyamatosan csak kifelé vagy nem is tudom pontosan honnan, hogy ennyire nem vágod, de hidd el nagyon sokaknak kell az a rohadvány B20 :)

"...fentiekből következik, hogy általánosságban elmondható, hogy a zsúfolt, nagy népsűrűségű helyeken továbbra is az 1800 MHz-es (Telenor, Telekom) és 2600 MHz-es (Vodafone) tartomány használata dívik a kapacitás miatt, míg elsősorban vidéken, kisebb településeken, falvakban a 800 MHz a nyerő."

Csak így megy a link most sorry
https://mobilarena.hu/teszt/4g_lte_800mhz_b20_band20_frekvencia_magyarorszag/b20_800_mhz_lte.html

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#69) dragonfx válasza judas13 (#68) üzenetére


dragonfx
veterán

éln bp.n élek nem tervezek elköltözni és ritkán megyek ki pestmegyéből

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#70) judas13 válasza dragonfx (#69) üzenetére


judas13
addikt

Akkor no problem.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#72) bloggiold válasza SztipitsA (#71) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Van, a teszt írójának és az új gazdájának. Röviden, jó, hosszabban meg nagyon jóóóóó

https://fontecone.blog.hu/

(#76) tothbe válasza SztipitsA (#73) üzenetére


tothbe
addikt

nekem is 06.01 óta van rendelésen a médiában. de ott azt mondják, az Asus nem rendelt be, és azért nincs.
Asus szerint augusztusra lesz következő nagyobb szállítmány hozzánk, addig semmi. csak az a pár darab volt, ami már a kezdet kezdetén azonnal elfogyott.
Szóval csodálkoznék, ha az alza-hu-n hivatalos magyart kapnál rendes két éves magyar asus garival.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#78) tothbe válasza tothbe (#76) üzenetére


tothbe
addikt

na, múlt hét pénteken a Media törölte a rendelésemet. Minden egyéb értesítés nélkül. Náluk sem vásárolok többet ilyen hozzáállással. Akkor marad az Alza, mint egyetlen opció. Azért az nem nagy választék tekintve, hogy ők meg nem gyári hanem saját két év garival adják. :O

By(e) Tothbe

(#79) Narxis válasza tothbe (#78) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az asus mobilok hivatalos hazai szervize nem a hírhedt telemax? Mert akkor én annyira nem hiányolnám a "gyári" garit. :D

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#80) tothbe válasza Narxis (#79) üzenetére


tothbe
addikt

de, Budaörsön. De Asussal eddig még sosem volt gondom náluk. Gyorsan és jól javítottak minden telefont, ami eddig oda került.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#81) Narxis válasza tothbe (#80) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor te vagy a ritka kivétel. :)

Thanos was right.

(#82) tothbe


tothbe
addikt

Most már két hét tapasztalattal a hátam mögött a készülékkel mondhatni, hogy sikerült összeszokni és igencsak megkedveltem. Tényleg elég gyors és nekem továbbra is nagyon bejön a Zen felület meg az Asus-os extrák. Eddig csak pozitiv tapasztalatokat tudnék megosztani, negativum még nem jött elő semmi. Talán annyi, hogy néhány alkalmazás nem kezeli jól ezt az újfajta felbontást, de sztm az nem Asus hiba, ő fel is ajánl 3 féle futtatási módot, ami némelyiknél meg is oldja, hogy ne lógjon ki. A Notch pedig az Asus-os megvalósitásban azt kell mondjam, nem, hogy zavarna, de kifejezetten tetszik, hogy emiatt kisebb és kényelmesebb a telefon. elrendezésben pedig simán jó és nem zavar semmit.

Szóba került itt az AI töltés korábban, hogy azt volt aki nem akarta. Ez egy extra funkció ami alapból ki is van kapcsolva (mint amúgy minden más AI funkció is), de ha bekapcsolod is minden töltéskor eldöntheted, hogy most épp nem akarod, hogy fusson. Akkor meg cask simán tölt, mint bármilyen más telefon.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#83) ftc


ftc
nagyúr

Hol lehet hozzá normál tokot venni? eddig mindenhol néztek rám...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.