Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CYX


CYX
aktív tag

a Striker II Formula-nél el van írva a szlotok száma, egye több a PCI express 1x-es van felírva mint ami valójában van rajta

Kiváncsi leszek az árukra

mod:
Jah! És elég tré az nVidiától, hogy nem támogatja 1600 FSB-t...

[ Szerkesztve ]

(#2) X@b3e


X@b3e
addikt

Emiatt az "opció" miatt tuti nem váltanék lapot :)

Értem, hogy valami plusz szolgáltatással kell előrukkolni, hogy megtörjön az "Intel cpu-hoz Intel lapot" teória, de nem ez lesz az.
Benchmark-rekorddöngetéshez azért biztos jó táptalaj lesz.

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3) Malachi


Malachi
addikt

Személy szerint ennek a fejlett energaigazdálkodásnak örülök igazán, remélem hamar elterjed és nem kell a villanyszámla miatt szívni a fogunkat minden hónapban.

(#4) #64791808 válasza Malachi (#3) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát, nem kárognék, de az nVidia lapok híresek a magas fogyasztásukról.

Más: az a kérdés, hogy FSB-ben mit tud, és hogy mennyi az ára. Mert ha mindegyik stabilan tud 500-at, még befutó is lehet a célközönségnél.

(#5) CYX válasza #64791808 (#4) üzenetére


CYX
aktív tag

a csúcs kat. Inteles nVidia lapokat alapul véve (meg a többi RoG lapot) szerintem 40-60(65?) között lesz kb. Bár lehet hogy jól mellé lőttem :) Én is kiváncsi vagyok a pontosabb árára

(#6) -zolee- válasza CYX (#5) üzenetére


-zolee-
tag

Hát ha tényleg minimum 45k -t kérnek el ezekért a lapokért akkor elmehetnek a %!'"(=%+ -ba.
1: Energiamegtakarító finkció??? Az nVidia chipsetekre mindent lehet mondani csak éppen az alacsony fogyasztású és a kis hőtermelésű jelzők nem illenek rájuk. Ideje lenne összeszednie magát az nVidiának és nem csak foltozgatni a chipseteket, mivel 780i is csak egy 680 -as + egy kisebb chip a PCI2.0 miatt (ez látszik is a lapokon).
2: Nem hiszem el, hogy ASUS nem tud elszakadni azoktól az igénytelen ADI hangchipektől. Már vagy 2 éve szinte minden lapjukon ezeket alkalmazzák (főleg a felsőkategóriás lapokon ahol aztán végképp semmi keresnivalójuk) és azóta semmi fejesztés ezen a fronton. Példát vehetnének ebből a szempontból az MSI -ről, náluk a csúcsot az xFire xtremeMusic jelenti.
3: Ha jól értem akkor a Striker II Formula -n nincs eSATA port? Azért ez egy kicsit nevetséges, a mérnököknek több esze is lehetett volna, bár gondolom ez a hatalmas "extra" már nem fért bele a költségvetésbe..
4: A jelenlegi kínálatból biztosan nem választanék magamnak nVidia chipsetet (pedig semmi bajom a céggel) talán majd a 790.

[ Szerkesztve ]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#7) CSorBA válasza CYX (#5) üzenetére


CSorBA
őstag

ASUS Striker II Formula LGA 775 NVIDIA nForce 780i SLI 350USD

szvsz nem ér meg ennyit, az EVGA/XFX 780i SLI 70dolcsival olcsóbb, és szvsz jobb is... :U

Persze az itthoni árak megint mások... :o

(#8) VaniliásRönk válasza CSorBA (#7) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyen lapokban kell mérni az Intel-platform fogyasztását, mindjárt komolyabb értékek adódnak. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) Versus válasza VaniliásRönk (#8) üzenetére


Versus
senior tag

És az kinek jó ? :)

Premium Vintage

(#10) VaniliásRönk válasza Versus (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem tudom, talán azoknak akik 40W-os 590SLI-ben mérik az 45W-s AMD procik fogyasztását. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#11) #64791808 válasza VaniliásRönk (#10) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát az is nagy marhaság, ebben igazad van. Intelt nem lehetne megkérni, hogy gyártson AMD alá chipsetet? Baráti gesztus lenne, és mi meg jól járnánk :)

[ Szerkesztve ]

(#12) X@b3e válasza -zolee- (#6) üzenetére


X@b3e
addikt

Igen, ezek a hangchipek tényleg gázosak... A Maximus Formulán a különkártyás SupremeFX az első olyan hangkártya, ami mellett nem tudtam használni párhuzamosan másik hangkártyát (itt konkrétan az X-Fi-t).
Mindenhol közlik, hogy nem egészséges két kártya használata, gondot okozhatnak egymásnak, de ennél szembesültem először ezzel, más lapoknál az integráltak szépen együtt tudtak működni a másik kártyával, itt pedig az a HD audio bus driver kavar be valamivel..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#13) CYX válasza CSorBA (#7) üzenetére


CYX
aktív tag

Mindig elfelejtem hogy Intel lapok qrvadrágák :D

350 USD 62k HUF, tehát jól alá becsültem, plusz ha még jön hozzá az az elborult számítás, hogy 1 USD=1EUR akkor már 90 rongynál vagyunk..

(#14) Lipton


Lipton
őstag

Egyre hűvösebbek, és egyre kevesebbet fogyasztanak a procik, a lapokon meg ennek ellenére nagyobbak lesznek ezek a csicsabordák.

(#15) TomBoy1986 válasza CYX (#13) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem semmi kis árak... :D
Ehhez képest már nem is sokallom az MSI csúcslapjának 35K-s árát AMD fronton ;]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#16) janpotocki válasza CYX (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

nincs elírva, nézd meg jobban a képet

(#17) Versus válasza X@b3e (#12) üzenetére


Versus
senior tag

Meg sem merem kérdezni hogy minek két hangkártya a Formulába ? :)
Én még a dobozból sem vettem ki ,mondjuk nem is értem minek erőltetik.

Premium Vintage

(#18) CYX válasza janpotocki (#16) üzenetére


CYX
aktív tag

Megszámoltam mind két alaplapon a slotokat. mindegyiken csak 6 darab van. Az egyikhez 7 db van felsorolva... valami csak nem stimmel...

(#19) csellosi válasza CYX (#18) üzenetére


csellosi
tag

Ott van az csak nem igazan lathato ilyen kis meretben a fekete szine miatt :)

Amugy mi szukseg van erre a 3 kartyas megoldasra, amikor ott Amd reszerol 3800 x2 meg a 9800 dupla gpus Nvidia.

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#20) CYX válasza csellosi (#19) üzenetére


CYX
aktív tag

Minden visszavonva!

Tényleg van ott egy nagyon elbjt nagyon fenn : :B :B :B :B :B :B :B :B

Ogy elbújta az a kis vacak 1x-es PCIx slot :W

vak vagyok :B :B :B

bocsi mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#21) CSorBA válasza CYX (#20) üzenetére


CSorBA
őstag

lehet h. túl sötétre van állítva a monitorod (fényerő, gamma) :)

(#22) CYX válasza CSorBA (#21) üzenetére


CYX
aktív tag

ócska TFT-n nézem. Alapvetően jóféle CRT moncsikat használok. fele annyiba kerülnek 100x jobb a képük és vagy 20x olyan nehezek :D de szeretem ha a fekete fekete és nem csak egy felbontáson pengeéles a kép. :)

(#23) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

3as sli meg a &@^˘&@@ höhö, köszönjük nem. Hmm mondjuk ha 3 7600 -os v 7900 olcsóbb mint a legújabb leggyorsabb lehet benne valami, mondjuk ott meg az áramszámlán keresztül terheli a pénztárcát. Jut eszembe, én nem is játszok semmivel, csak ész nélkül pofázok, van olyan játék a piacon ami egyetlen darab modern videókártyán nem megy el rendesen :F

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#24) Sasfészek


Sasfészek
tag

Ezek a lapok támogatják azért a PCIe 8x-ost? A középső sem? Mert a sima Striker támogatta. Valaki tud róla valamit?
Elég dühítő hogy egy ilyen lap nem támogatja, vagy én tudok valamit rosszul?

(#25) Lipton válasza CYX (#22) üzenetére


Lipton
őstag

Egy sok éves CRT feketéje már nem az igazi, a képe egyik felbontásban se pengeéles, és tele van konvergencia és geometria hibákkal. :)

(#26) Thulcandra válasza Sasfészek (#24) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Leírásban is látszik, illetve nem látszik és a képeken sem látszik pcie 8x csatoló, tehát alapból ez így nada. viszont converter -el csinálhatsz rá pcie 8x aljzatot.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#27) F e Z o


F e Z o
veterán

lassan értelmét nyerik a 600+ wattos tápegységek....3 videókarihoz már igen ajánlott lesz....tekeri is majd szépen a villanyórát...

H2O über alles!

(#28) VaniliásRönk válasza #64791808 (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Minek, mi baj a 8W-os AMD 770-nel? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) Sasfészek


Sasfészek
tag

Converterrel? Ilyet még életemben nem hallottam. azt hogyan tudnál infot adni róla? Én úgy tudtam a 16x elméletileg 8x-ra is képes ha.... de ezt a konverter dolgot nem vágom, kérlek segíts.

(#30) X@b3e válasza Versus (#17) üzenetére


X@b3e
addikt

Kényelmes vagyok, és a hangfalszettem az X-Fi-re van kötve, az 5.1 füles pedig az alaplapira. Legalábbis eddig így volt, de a Maximusnál már nem tudtam ezt megtenni.
Egyébként több zenei programnál előny a 2 hangkari, az egyik szól élesben, a másikkal pedig lehet monitorozni, vagy másik hangsávba belehallgatni közben...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#31) kovy79 válasza #64791808 (#4) üzenetére


kovy79
őstag

Jah, alig látszik a hűtéstől a nyák! :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#32) antikomcsi válasza Thulcandra (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Izgalmas lenne 3 db. 7600-al próbálni, de úgy tudom az nvidia volt olyan kedves, és szinte csak a legdrágább, kártyákhoz van referencia 2 db. pci-e csati. A legtöbbön csak egy, így ha akrnánk se tudnánk 3 karit össze kötni. Persze akinek lenne 160 ezer forintja 3db. 8800GT-re az is szomorkodhatna, ha hármas sli-t szeretne. Nem igazán szép az nvidia üzletpolitikája az utóbbi években.

(#33) kovy79 válasza antikomcsi (#32) üzenetére


kovy79
őstag

Melyik nagy cégnek az? :(

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#34) Thulcandra válasza Sasfészek (#29) üzenetére


Thulcandra
senior tag

[link] ezek gyártanak mindenféle átalakítókat, igaz a képek között csak 4esről 8asra alakító van ami szvsz nem igazán működik minden eszközzel, de oda van írva, hogy gyártanak más átalkítókat is, és ha megnézed a pcix 8 és a 16 pinoutját elvileg simán elkell mennie egy 8x eszköznek a 16x -ben átalakítóval. Mindezt csak a műszaki adatok alapján mondom, de mivel az megegyezik, és gyártanak konvertert is, elvileg mennie kell.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.