Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Nekem is az Asus a kedvenc pc alaplap gyártók. Meg a routeruket is használom igaz csak access pointnak. De megy. Mostanában zenbookot is használok tőlük. Hajrá Asus.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) moha21


moha21
addikt

Nosztalgiából eszembe jutott az Abit BX BH6 alaplapom...
ASUS elsőként nálam DVD íróként jelent meg 20k környékén.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A céges legendárium szerint az ASUS egyik első terméke, egy 486-os alaplap is úgy született, hogy még nem kapták kézhez a 486-os processzort, viszont ennek ellenére is jobban működött az Intel saját megoldásánál.

--> hogy a pèlóba működött jobban, ha mèg processzoruk sem volt hozzá? :DDD

(#4) Solten


Solten
addikt

Mar evek ota ASRock lapokat hasznalok nagy elegedettseggel.

Saor Alba

(#5) #06658560 válasza bacsis (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem volt mi lefagyjon.

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Én nem értem, hogy tartják fenn a hype-ot a márka körül. Biztos túl nagyok az elvárásaim, amikor a specifikációban szereplő kapacitású órajelű és mennyiségű memóriamodullal megtömtem a drága lapjukat és onnantól fagy össze vissza, vagy be sem bootol. Egy "olcsó-szar" gigabájt lapban meg kérdés nélkül mennek ugyan azok a komponensek. Három eltérő generációs processzorral felépített konfiggal ugyan abba problémába futva már kezdett gyanús lenni, hogy ezek direkt ezzel szórakoznak.

:R ASUS :R

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

30-ik

Az mi? 30 International Karate? Mert hogy a születésnap az 30. vagy harmincadik, de nem 30-ik. :F

#tarcsad

(#8) mcs


mcs
veterán

Lehet, hogy szerencsém volt eddig, de sose sikerült még befürödnöm Asus termékkel. :)

(#9) Z.o.l.o. 19


Z.o.l.o. 19
tag

Nekem szerencsére sikerült egy Asus Dual advanced 2080 Ti-l befürdenem és 3 hónapot várni mivel az Asus nem cseréli csakis végső esetben, 3 hónap rohangálás után vissza kaptam a pénzem és így is hozzá lett fűzve hogy a gyártó üzeni, hibátlan a termékük.
Többé sose Asus :(

"Sose voltál, mindig vagy "

(#10) hackeeeee válasza moha21 (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem KD7 volt a régi szép időkben. :)

Asus-ból az első termékem egy A8N-E alaplap volt. Szép Nforce-os idők..

Véleményem szubjektív...

(#11) koko52


koko52
veterán

Régen faxa volt. Ma már tucatot gyárt. Csak meg kell nézni a VGA-kat. Igen fős darabok is vannak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jelenleg is Rog-os videokártyám van és tényleg top kategória, minőségben és teljesítményben is. Alaplapból volt, hogy kifogtam már szarabbat, de a ROG-os cuccokban meg nem csalódtam.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#13) koko52 válasza GodGamer5 (#12) üzenetére


koko52
veterán

Milyen VGA pontosan? És mit értesz top teljesítményen és minőségen? Mihez képest?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#14) GodGamer5 válasza koko52 (#13) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az adatlapomon lévő 1070-es rog-ról írtam ezeket. Nyilván a kategóriáján belül értem amit írtam. Elég rendesen meghuzattam, de még így is nagyon halk, kb 60 fokon üzemel és kinézetre is nagyon durva, rgb-s is, mi kell még? :D

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Pentium 133, semmi Cyrix? Látszik, hogy a PH-soknak már akkor is jól ment. :P

(#16) koko52 válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


koko52
veterán

Asus szereti túlárazni a termékeit, főleg a ROG-ot. Persze másik gyártók is. Sok kártya átment a kezem alatt, sok saját is (ROG is). Szerintem abszolút felesleges többletkiadás a ROG címke. Csak az első videót megtekintve YouTube-on egy 50 000-el olcsóbb giga G1 pontosan ugyan azt hozza. [link]
Gyári értékei 1860/8008 ehhez képest a 2050/8300 szinte minden kártyában benne van. Példának okáért a jelenlegi Gainward GS 2060-am alap beállításokkal az 1830 Mhz helyett 2030-ig boostol, folyamatos terhelés alatt 2010 alá nem megy. Mindezt mindenféle tuning és extra hűtés nélkül. A hőmérséklet 54C 41%-os fan-al (2db) semmi hangja.. Ha a TDP limitet kikapcsolnám, menne tovább is, de nekem felesleges.
Lényeg a mondandómban, nem látom sok értelmét egy családon belül a legdrágábbat megvenni, mert nem ad többet. Akkor inkább lépek egy lépcsőt feljebb. Persze az egyventis és wishes kártyákat mellőzve. Na meg az ilyen ASUS termékeket: [ASUS DUAL]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#17) #88178176


#88178176
törölt tag

Imádom az Asust, sose volt problémám még vele, csak a ROG széria agyon van árazva sajna...

(#18) szudar90


szudar90
csendes tag

Üdv ! Lehet nem jó helyre írok, de hátha. Szóval lenne egy Z390H lap..mióta megvan csak a bajom van vele. Hozzá adott driverekkel nem működik a LAN és Audió. Millió drivert kipróbáltam mire eggyel működik. Most éppen az USB része nem működik. Értem ezt úgy , hogy felismeri, hogy bedugom az usb-t, de nem látja a rendszer. Valakinek ötlet? Frissen telepített win10 64. :W

Soha ne add fel !

(#19) Lacmaster


Lacmaster
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő..Alaplap:Asus rog strix b450f
Ram 2x8gb Kingston Hyperx fury rgb 3200mhz
Ryzen 5 2600 proci
Sapphire RX580 8gb gpu..
Kingston A2000 500gb ssd/Win 10
Alap beállításokkal, csak a ram órajele lett 3200-ra húzva 16-18-18-18 időzítéssel,1.35v
Rendszertelenül, de másodjára, bekapcsolás után , Youtube elindítva és 2 perc se telik bele, kifagy egy enyhe búgó hanggal, majd eltünik minden...És narancssárga led villog, csak az újraindítás segít... :W :W :W :W
Memtest86 nem talált hibát, Aida stresszteszt nem produkál semmit 5 perc után sem!
Játékoknál semmi!
Tomb raider,Ac,CoD...Hőmérsékletek max 60fok :(
Win esemény szerint Kernel hiba, kritikus volt
Hol kezdjem...?

[ Szerkesztve ]

(#20) Lezli25


Lezli25
tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám: Hardverek:Asus Rog Strix X570 E-Gamin alaplap (legfrissebb bios) Új hardver
Memória: Gskill TridentZ Neo - 3600Mhz - cl16 - új hardver
Proci: Ryzen 3800X - új hardver -alapon
vga,ssd-k...

A lényeg hogy megcsinálom az Aida64 memory benchmarkot és a memória írásnál csak fele annyi érték jelenik meg mint annak kéne. A mellékelt képen láthatjátok lent! Itt most épp a Corsair ramokkal csináltam a testet, de tök mindegy, mert a Gskilleknél is ugyan ez a problémám. Próbáltam én már mindent. Gyári értékekkel, variált beállításokkal, FCLK 1:1 arányban, még másik ram párossal is (Corsair vengance). Proci teljesen gyári értékeken megy. De mindegyik ram-nál ugyan ez a jelenség sajnos. A ramokat (Gskill, Corsair) kipróbáltam egy Asus x470 Prime Pro lapban 2700X cpu-val és ott 45-47.000 volt az érték ami már korrekt. Semmi tuningolás nem történt!

Ha valaki tud segíteni nagyon jó lenne, mert ez már nagyon bosszantó. Egy tonna pénzem van benne és itt kell agyalni miért van ez a dolog. 18 éve ezzel foglalkozom, de ilyennel még nem találkoztam.

Köszönöm! Szép estét!

(#21) Lezli25


Lezli25
tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.