Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maxentius


Maxentius
addikt

Hiba csúszott a képekbe: ezek a 305/306-os modellek, nem a 311, mint a videón. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#2) (An)Dante válasza Maxentius (#1) üzenetére


(An)Dante
őstag

Javítva :)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#3) fednick


fednick
csendes tag

Kicsit mintha a kijelzőnek alacsony felbontása lenne. Amúgy korrekt kis telefonnak tűnik.

i need money, he's a mute.

(#4) Boky


Boky
csendes tag

az asha szériát jól jellemzi h már ki kell emelni h kapacitív a kijelző :D

(#5) Maxentius


Maxentius
addikt

Úgy tűnik ezekben az Asha-modellekben fog továbbélni a Symbian és a MeeGo öröksége.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#6) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Szerintem úgy jobban nézne ki ha a komplett hátlapot beterítené a kamera körüli áttetsző plexi króm kerettel, hogy hangsúlyosabb legyen benne a kiváló minőségű 3,2mpx. kamera ;].

[ Szerkesztve ]

(#7) BiP


BiP
nagyúr

Kinézetre a c5-03 ugrott be róla, hátulról meg a 2700.
De ez a 240x400 tényleg elég sovány. Értem én, hogy a magasabb kategóriájú modellekbe kell a 640x360, de ebbe is elfért volna. (így is már sokan sírnak a symbianos telók kis felbontása miatt)

(#8) Rickazoid válasza BiP (#7) üzenetére


Rickazoid
addikt

Miért, ez symbianos?
Szerk.: nem az: S40 Asha.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#9) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ez nagyon jó kis telefon lenne, csak a hátlapot elcseszték, de nagyon. A kamera körüli rész nagyon ocsmány, azt kéne szolídabbra venni, illetve egy villanót hozzácsapni és kész. Amúgy tényleg tetszik.

szerk.: Azért egy 480*320-as felbontás se ártana.

[ Szerkesztve ]

(#10) Armagedown


Armagedown
őstag

Jobbnak néz ki a menüje mint a WP7é :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Sokkal gagyibban néz ki, mint a 305/306, ráadásul ide már illene a 320 sor.

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#12) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Szép és jó kis telefonok lesznek ezek. Ezt kellett volna korábban és nem itt tartana a Nokia...
Emberek, mit vártok?! 35.000 ft kezdő áron a csúcsmodell!

(#13) atika88


atika88
senior tag

Tudom h ízlések és pofonok, de ahogy ez kinéz :S Szerintem gagyi és siralmas :(

(#14) gzbotii válasza Boky (#4) üzenetére


gzbotii
veterán

Asha szeriat jol jellemzi, hogy a komolyabb modellek is 100 dollar korul indulnak.
Es nem 800 dodo mint a 64-es SGS3 ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15) gzbotii


gzbotii
veterán

Videot megnezve, eskuszom, ha a tesztekben jol hozzak ki, es meg lessz ra hasznalhato Foursqauare meg Yahoo mess, ilyen arert en benvezek egyre :D Nagyon megfogott.
De persze szigoruan homokszurkeben vagy feketeben

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16) Hennet válasza bongeszo (#12) üzenetére


Hennet
aktív tag

Egyet értek, szvsz ezt a vonalat jól eltalálták, árban pláne. Ilyen közép-alsó kategóriára ez tökéletes rendszer lenne (ha csak fele olyan jó, mint az N9, már megéri).

Ennél már csak az lenne jobb, ha visszatérnének a symbiannal a "rendes" telefonok gyártásához, mert az E52 óta nincs a piacon értelmes (nemokos)telefon.

Én speciel csak azt bánom h most jár le az előfizetésem és még nincs kint ez a készülék..

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#17) Misály válasza Hennet (#16) üzenetére


Misály
addikt

Khm az 52-n s60 futott nem?

(#18) kolosanyi válasza gzbotii (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

:K Én is hasonlóképpen érzek. Ha nem találok olyan utódot, ami teljesen leválthatja nálam a Nexust, akkor komolyan benevezek egy Asha modellre, meg mellé egy jó minőségű lejátszóra és meg van oldva a zene kérdés is, meg az alap netes szolgáltatások is... :)

szerk.: Persze ez még nagyon odébb van, egyelőre tökéletesen megfelel a jó kis Nexusom. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Blyan


Blyan
félisten

Ez kiralysag, ha megjelenik idehaza, akkor az assznynak siman beruhazok egyet, S5230-as fostalicska Samu helyett.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20) SkyLaci


SkyLaci
őstag

20-25 ezerért azt mondanám hogy korrekt, samu 5230 helyébe jöhetne... bár lassan vannak már 20ért használható androidok is (pl lg optimus one)

egyébként mi a francot csinál a nokia? néztem hogy a csúcs wp telefonjaiban is csak olyan hardver van mint egy 70 ezres középkategóriás androidban...mit akar a nokia egy lumia 900-al a 4 magos, 1 giga ramos, hd kijelzős telefonok mellett?

[ Szerkesztve ]

(#21) kolosanyi válasza SkyLaci (#20) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ok, csinálj egy WP telefont jobb hardverrel és utána gyere vissza Nokiát osztani...

(#22) SkyLaci válasza kolosanyi (#21) üzenetére


SkyLaci
őstag

az oké hogy wp-ben jelenleg ez a max ami lehet...de attól még a többi gyártó androidon fényévekkel elörébb jár hardverben, és lehet mondani hogy ez a wp hibája, de nem igaz hogy a nokia nem volt képes összerakni egy saját oprendszert ami jó is és lehet alá csúcs hardver tenni, hanem ehelyett a windowsra biza magát

(#23) gzbotii válasza SkyLaci (#20) üzenetére


gzbotii
veterán

Vagy, menny es tajekozodj es olvas utanna, ugyanis 710-800-900 mind mind csupa 1,4GHz ;)
Meg ugye, masabb a processzor ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Patent kis telefon, főleg ennyiért.
Szolgáltatós kis ártámogatás mellett best buy lehet.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#25) SkyLaci válasza gzbotii (#23) üzenetére


SkyLaci
őstag

igen tudom hogy 1,4-es van mindben, ugyanaz ami az én galaxy w-mben (én lennek a legboldogabb ha ma ez a hardver még elég lenne, de nem igazán elég), na de a nokia csúcs készülékéről többet várna az ember azért az árért és a névért.

[ Szerkesztve ]

(#26) Valentino K. válasza SkyLaci (#25) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Téged is megetettek a marketing bullshit-tel :U
Kit érdekel a 4 magos proci meg a többi mókusvakító specifikáció, ha egy 1 Ghz-es WP7-es telefon úgy hasít, mint kb most a netbook-ok teljesítményét papíron megszégyenítő android-os csúcstelefonok?
Vagy többnek érzed magad ettől?

Stabil? Igen. Gyors? Igen. Megbízható? Igen.
Akkor mi kell még?

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#27) Misály válasza SkyLaci (#25) üzenetére


Misály
addikt

Androidra persze hogy nem elég, de wp-re bőven.

(#28) gzbotii válasza SkyLaci (#25) üzenetére


gzbotii
veterán

De most mond meg, mire nem eleg? Lumia 710-en vidaman futott minden jatek. Mas progrmanka meg nem kell jobb eroforras :N
Akkor minek jelenleg jobb bele? Majd ha lesz olyan jatek ami ki is hasznalna tobb magot stb.
Bongeszo sebessegere meg nem lehet panasz, egy WP-ben sem

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29) kolosanyi válasza SkyLaci (#22) üzenetére


kolosanyi
veterán

Képes volt, csak hát ugye tudjuk mi lett belőle...
Egyébként droidon se használja ki az égvilágon semmi azt a hardvert... Még csak ahhoz se kell, hogy gyors legyen a működés, mert arra képes egy egymagos cucc is. De még a játékok se, vagy csak nagyon kevés van, ami nem fut el egy második generációs Snapdragonon. WP-n meg ugye optimalizálnak, szóval egyelőre nincs is szükség az erősebb vasra, minek? Engem sokkal jobban zavar, hogy zenelejátszásra szinte nincs is értelmes WP modell, mindegyiknek nagyon szar mérési eredményei voltak, amit eddig láttam. Illetve nagyon nem tetszik, hogy nincs pendrive mód, meg normális SD támogatás, egyelőre ezek miatt hanyagolom a platformot.

(#30) gzbotii válasza kolosanyi (#29) üzenetére


gzbotii
veterán

Normalis SD tamogatas azert nincs, mert nincs egyelatalan (az egyszer, egyet be lehet rakni dolgot nem veszem en figyelembe)
Az USB OTG modot en nem nagyon hianyolom..es sokan nem.
Trophym volt, ami nagyon szepen szolt. De az is igaz, equ nelkul az Omnia meg a tobbi eleg gegyi volt :(

Sokat van mit fejlodni, de szeritem most majd a WP8 hoz egy kis verfrisstiest (tobb funkcio) es olyanokat mint mass storage ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31) G-Guts válasza bongeszo (#12) üzenetére


G-Guts
aktív tag

A Huawei Ascend Y200 is kb. ennyibe kerül ha jól tudom. Melyik is éri jobban meg? :)

(#32) bongeszo válasza G-Guts (#31) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Nem tudok válaszolni de te biztos tudod. Melyik éri meg jobban?
Indoklod is meg légyszi ha tudsz válaszolni...

(#33) DemonDani


DemonDani
addikt

a HSDPA még mindig nem + 14,4 Mbpsnál hanem 21 és 42nél plusz. (harmincadszor is)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#34) BiP válasza Rickazoid (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Tudom, hogy nem az, nem mondtam, hogy symbianos, csak hogy még a symbianos 640x360 miatt is sokak sírnak, főleg pl. a 808 kapcsán.
(még a wp7-es 800x480-ra is úgy hivatkozott az egyik mobilarénáscikk, hogy "mely akár hogy is nézzük: messze elmarad az Android világ HD megoldásai mögött.")

Tehát bármennyire S40, bármennyire is szeretem az S40-et, bármennyire nem felső kategória, bármennyire is 3", nem bántam volna, ha valamivel nagyobb felbontást beletuszkolnak.
szerk: ha nem is 640x360, de ahogy már írták, egy 320x480 már jobb lenne bele)

(#16) Hennet: E52 is okos. Csak nem érintős. A telefon.

(#20) SkyLaci: igen ám, csak azon az 1magos, 1.4ghz-es hardveren nagyon nem ugyanúgy teljesít a wp7 (vagy akár a symbian,1.3-on pl. 701, 808) és az android. (egyedül a kijelző felbontása, amibe bele lehetne kötni, hiszen az tényleg nem HD, viszont így is nagyon szép)

[ Szerkesztve ]

(#35) G-Guts válasza bongeszo (#32) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Azért a számodra nagyon-nagyon, szinte már kínzóan fontos dolog miatt éri meg főként jobban, mert az: Androidos. :P :DDD

(#36) kolosanyi válasza gzbotii (#30) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mármint nem OTG, hanem PC-re kötve. Ne kelljen már szinkronizáló szoftverrel szórakozni.
Néztem a Trophyt, az egy Nexus S után (Voodooval) elég visszalépés lenne. Már egy igényesebb, de olcsóbb IEM-en is kijön a különbség (pl a Xearsem). Sajnos a WP telefonok nagy része tényleg nagyon gyenge ilyen téren. Érdekes, hogy a frekvencia görbéket megtekintve, a WP telefonoknál mind hiányzik az 50 Hz alatti tartomány, illetve a magasabb tartományoknál össze-vissza ingadozik a görbe egy csomó esetben. Ráadásul, ami zavaróbb, hogy általában a torzítás és a jel/zaj viszony se jó, a dinamikáról már nem is beszélve. Persze ezt mind a Nexusomhoz viszonyítom. De, hogy ne a levegőbe beszéljek: tessék.

(#35) G-Guts
Nem egyértelmű a döntés, egyéni preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#37) bongeszo válasza G-Guts (#35) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Igazad van az androidnál semmi sem lehet jobb. Megvilágosodtam!!!
+köszi az átfogó, objektív magyarázatot. Remélem ez alapján már mindenki tudja mi a helyes irány...

(#38) =Mentor= válasza SkyLaci (#20) üzenetére


=Mentor=
őstag

Te tipikusan az a felhasználó vagy aki a hardver specifikációk eszetlen növelésében látja a fejlődést... Az meg hogy lassan folyamatosan töltőn lesz a készüléked már nem számít.

(#31) G-Guts: A Huawei azért nem egy Nokia minőség, ezt lássad be! Ráadásul a kínai gyártók készülékei alulárazottak az elég jól ismert okok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#39) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ennyiért? :Y
Nagyon jó teló. Nekem nem kéne, mert nem Symbianos, de ezeket kell most nyomnia a Nokiának, mert ennyiért nagyon sok fiatal (plázapicsák a pink miatt előnyben) fogja venni. Gondolom jobb is, mint a sok olcsó és gagyi Samsung és Sony. Az oprendszer meg a faszbúkhoz fölösleges.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#40) Maxentius válasza Sztbeni (#39) üzenetére


Maxentius
addikt

Te sem láttál még élőben Sonyt... mondom ezt 8 év Symbian után. :U

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#41) SkyLaci válasza =Mentor= (#38) üzenetére


SkyLaci
őstag

nekem nem kell esztelen hardver, jó ez a proci ami ezekben van, viszont a ram kevés.

egyébként szerintem a symbian is azért bukott be mert hardveresen nem tudott jelentősen fejlődni, és emiatt elpártoltak a felhasználok a szeretett symbiantól. (én is 5 évig használtam symbiant és szerettem)

[ Szerkesztve ]

(#42) gabancs


gabancs
addikt

Na most őszintén! Mi a franc baj van a Nokia saját szoftverével? Egy normálisabb felbontással simán megállná a helyét!

(#43) blackydan


blackydan
senior tag

Picit az árazását lejjebb vinném és egész korrekt telefon lenne. 35-ért sokkal jobb választások is vannak. Amúgy nem kell 3-as kijelzőhöz 640x360-as felbontás egy sima 320x480 viszont jó lett volna.

(#44) oneiros


oneiros
tag

Doc viewer-t azért rakhattak volna bele, nem tudom, hogy miért nem lépték meg, talán az alacsony felbontás miatt.
Céges telefonnak egyébként jó lenne, ha bírja legalább két napig az aksija.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#45) atta22


atta22
csendes tag

Azt szeretném mondani hogy páran írják hogy milyen csúnya meg a kis felbontású kijelző,könyörgöm ennyi pénzért mit akartok???Inkább örülni kéne hogy van egy gyártó aki tényleg gondol a kis költség vetésű emberek re mint én.Azért ennyi pénzért csak a nokia gyárt 1ghz-es készüléket.plusz ott van gorila glass karc álló üveg.CSAK ÍGY TOVÁBB NOKIA!!!(Bár én sony-is vagyok ;) )

(#46) prolad


prolad
őstag

Nem is roszz csak az a teleszkóp nem kéne a hátuljára.

(#47) btudos válasza gzbotii (#15) üzenetére


btudos
veterán

Ilyen telód úgyse volt még, egyszer mindent ki kell próbálni :C Nálad ez úgyse nagy akadály :P
Amúgy most épp mit nyomogatsz? Már lemaradtam a Lumia 710-nél, azóta nem hallottunk rólad.... :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48) Hennet válasza BiP (#34) üzenetére


Hennet
aktív tag

Okosnak okos, de tudtommal zárt oprendszeres. (csak saját és java alkalmazásokat futtat)
Az akkori okostelefon elnevezés közel sincs már a mai fogalomhoz. (nem véletlen van okostelefon és mobiltelefon rovat külön)

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#49) Rickazoid válasza SkyLaci (#41) üzenetére


Rickazoid
addikt

Kevés a RAM?? Csoda, hogy meg van adva egyáltalán a mennyisége, meg a processzor sebessége. Ez is csak az okostelefonok hatása, régen nem szokták ezzel reklámozni a telefonokat, egyébként is halál felesleges tudni, mivel zárt a rendszere. Amennyi benne van, pont annyi kell neki. Nem úgy, mint az Androidnak, azt nyers erővel lehet csak meghajtani, amennyiben elmarad az optimalizáció... márpedig el szokott maradni igen gyakran. És ott kulcsfontosságú a RAM mivel nincs valódi multitasking, csak akkor fog egyszerre ténylegesen futni több program, ha aláraknak annyi RAM-ot, amennyit csak lehetséges.

(#48) Hennet:
igazából régen is csak annyi volt a különbség az okostelefon és a telefonos PDA közt (alias XDA; nem, nem az O2 XDA-i, bár azok is azok, de hogy melyik név melyikből származik, azt nem tudom), hogy utóbbinak érintőkijelzője volt. A WM sem feltétel, például az UIQ felületű symbianos eszközök is XDA-k voltak. Csak az Apple hatására hívják okostelefonnak már a mai XDA-kat, és mert előbbi kevésbé üzleties kifejezés.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#50) BiP válasza Hennet (#48) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont ugyanolyan zárt, mint a Lumiák, az iPhone-ok, vagy a top Nokia 808.

Azon kívül, hogy nem érintős, miben is tud kevesebbet, mint a szerinted "mai fogalmú okostelefonok"? (E52 pont 3éves. Ezalatt mi változott az okostelefon fogalomban?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.