Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mephi666 válasza CPT.Pirk (#50) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem kb középiskoláig volt hasonló írásképem, onnantól rohamosan egyre csúnyább lett... ha gyorsan akarok írni, az ronda lesz és csak én tudom elolvasni, ha pedig valami zh volt, ahol számított a külalak (és nem utolsó szempont, ha az értékelő tanár is el tudja olvasni), akkor át tudtam váltani egy lassabb, de viszonylag szép, olvasható formára... ezt még mindig elő tudom venni, de már nem sokban hasonlít a szűk 30 éve tanult mintára... ami még drasztikusan változott az évek alatt, az az aláírásom: amikor 10 éve elkezdtem melózni, akkor az elsőtől az utolsó betűig szépen olvasható volt, majd amikor 4 és 5ösével kellett aláírni szállítóleveleket/számlákat (naponta tucatszám), akkor elkezdett gyorsulni és rondább lenni az aláírásom... most már csak egy tizedmásodperc alatt kivitelezhető firkantás az egész, amiből talán csak a vezeték és keresztnevem első karakterét lehet kiolvasni :D orvosoknál ugyanez: felírnak naponta tucatszám receptet, aláírnak rengeteget, nem akarnak azzal vacakolni, hogy szép és olvasható legyen az írásuk (elég ha a patikusok tudják dekódolni)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52) Frawly válasza mephi666 (#51) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem is sokáig zsinórírásom volt, mert nekünk is azt erőltették általánosban. Csak aztán egyre rohanóbb lett a világ, egyre többet kellett írni, majd a PC-k térhódításával már alig írtam kézzel, amikor mégis, állandóan kapkodni kell, így egyre csúnyábban írok. Aláírásom sem volt sose kiforrott, és még az is csúnyul tovább, mindig is irigyeltem, akinek ilyen szép iniciálés, művészi aláírása van, sose tudtam olyat kidolgozni.

Viszont modern iskolákban eleve a nyomtatott íráshoz közelebbi nem zsinóros írást tanítják, ez a tendencia Amerikában kezdődött, de veszik át mindenhol. Szerintem nagyon helyeselhető, legalább nem lesz felnőtteknek óvodás/babaírása, főleg egy férfinél gáz imho.

(#53) Fecogame válasza nemlehet (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#54) CPT.Pirk válasza mephi666 (#51) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor erőltetem a gyorsírást, akkor mindig megfájdul tőle a csuklóm. Fősulin ezért inkább figyeltem előadáson, aztán valakinek elkértem a jegyzetét. Az nem ment, hogy egyszerre körmöljek is meg figyeljek is az egésznek a lényegére.

Amúgy magamnak nyomtatottal szoktam írni, meg azt biztosan elolvassa bárki. ZH-k is így mentek, nem egyszer kellett 4-6 oldalas ZH-t megírni. Egyszer kérdeztük a tanárt, hogyha 60 ember bead fejenként minimum 4 oldalt, akkor azt ő hogyan javítja ki másnapra? A válasz az volt, hogy átfutja és csak kulcsszavakat keres benne...

Szerencsére ilyen sok aláírásos melóm még nem volt.

Frawly: de miért lesz az gáz, ha olyan marad az írásod, ahogy tanították? Még mindig nem értem, miért kellene ezt szégyellenie bárkinek. Meg mi köze ennek a nemekhez?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55) Frawly válasza CPT.Pirk (#54) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom, lehet csak én tartom gáznak. Ma már jelentősége sincs, mert senki nem ír kézzel, minden írásproduktum digitálisan születik, billentyűzeten, ha más nem, érintőképernyős keyboardon. Ahhoz meg olyan fontot állít be mindenki, amit akar. Már évek óta a bevásárlólistát a telómon írom, tárolom.

Már jó pár éve fejvadászok sem kérnek kézzel írott önéletrajzot grafológiai elemzéshez. Ahol még kérnek, ott sem az írás szépsége és elemzése miatt, hanem úgy vannak vele, hogy a komolytalan jelentkezők nem fogják rászánni az időt, hogy kézzel írogassanak önéletrajzot, ezt pedig szűrőnek tudják használni, kalandorok kímélni fogják őket.

Nálam pár éve egy OKJ-s IT képzésen fordult elő, hogy a tanár annyira csúnyának találta a kézírásom, hogy az írásbeli dolgozatesszéket egy offline PC-n írtam meg gépírásban. Mondjuk a fazon hibája volt, mert az volt a számonkérési stílusa, hogy 60-120 perc alatt írd le az EGÉSZ tananyagot. Feltett 4-5 kifejtős kérdést, ami lefedte az egészet, elmondása szerint ezt azért csinálta, hogy ne a szerencsén múljon, hogy kifogd mit tudsz. Cserébe ilyen 5-8 A/4-es oldalt kellett kaparni, ha még gondolkodtál is, akkor nem sok időd maradt leírni, persze, hogy kapkodva, meg fáradó kézzel nem tudtam szépen írni, pedig alapból nem olyan borzalmas még most sem az írásom, mint pl. orvoséknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.