Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Ez azért elég durva :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

meggyütt a segíj :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#3) #81733120


#81733120
törölt tag

Gondolom az illető elvégezte a 8 általánost, legalább is úgy látszik. :DDD

(#2) alkatraz3000: el kellett költeni a maradék lóvét, aztán ez kijön 5000-ből. :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Goose-T


Goose-T
veterán

Egy kivételével sikerült dekódolnom az összes tételt. De mi az a disz kur? :DDD

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) Armagedown válasza Goose-T (#4) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem az egy sampon :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy... Csak megjegyezném.. Nagyon szép az íráskép :D Szerintem amúgy ez nem valami suttyó, inkább egy idősebb vidéki néni-bácsi.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) Thusor válasza Armagedown (#5) üzenetére


Thusor
őstag

De a sampony külön szerepel :D miért lenne külön még egyszer felírva-

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8) #81733120 válasza Goose-T (#4) üzenetére


#81733120
törölt tag

Arra nekem se sikerült rájönni, hogy mi a fene lehet a disz kur. Viszont nekem úgy tűnik, mintha valami kisiskolás írta volna a szöveget. :DDD

(#9) Goose-T válasza Armagedown (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10) petipetya válasza #81733120 (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gliss kur sampon. Ja, már írták.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#11) Gdi


Gdi
senior tag

vagy csak "Its on the itnernet, it must be true"

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#12) Goose-T válasza Gdi (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

Ilyeneket csak az élet tud írni. Hacsaknem valami ilyesmi eset forog fent.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) kemotox válasza Gdi (#11) üzenetére


kemotox
addikt

Pont irni akartam én is, hogy kicsit túltolták, pedig jó vicc lett volna.

(#14) mephi666


mephi666
nagyúr

20éve még az internet előtti időben a szomszéd falu hirdetőjén találtunk egy szépséget, amit leszedtem és hazavittem megmutatni mindenkinek... sajnos elveszett azóta a cetli, így nem tudtam megörökíteni az utókornak... a szöveg röviden valami ilyesmi volt "macok vanak eladok... érd: markx ucca" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Fáraó válasza Thusor (#7) üzenetére


Fáraó
őstag

Sztem az balzsam.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#16) Thusor válasza Fáraó (#15) üzenetére


Thusor
őstag

Lehetséges, hogy balzsam. Van belőle sampon is, ezért gondoltam.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#17) Met


Met
nagyúr

Én a nuncitörülő-ből kiindulva a frokkém-re azt hittem hogy farok krém :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18) rankesz


rankesz
veterán

Ezt csak úgy itthagyom...

(#19) CounterBoci válasza nemlehet (#6) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Szerinted a pesti néni-bácsi intelligensebb? Mi a f@szomért képzelitek, hogy bármiben is különbek lennétek. Ezt 99,99 százalék, hogy cigány írta, földrajzi helytől függetlenül. Tudod akiket csak képről láttál még és teljesen más kép van a kis fejecskédben róluk, mint a valóság.

(#20) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Tuti, hogy fake.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21) kemotox válasza CounterBoci (#19) üzenetére


kemotox
addikt

Csak nem egy idős vidéki néni-bácsinak tetszik lenni? ;] ;]

(#22) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Made my day! :C :C :C :C :W :DD :R

(#23) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Legalább felírta, a kolompér, és egyéb szavakból, teljesen egyszerű emberre tippelnék, akinek azért van annyi esze, hogy megcsinálja a listát, és nem bolyong órákat, eközben megvéve egyéb, teljesen felesleges sz@rokat.
Felesleges rajta trollkodni. :)

(#24) Wesder válasza rankesz (#18) üzenetére


Wesder
félisten

Dzseki Csennèl kopogtasson.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25) hege8888


hege8888
aktív tag

Munkámból adódóan én vmi kissebségire tippelek, azok hívják kolompérnak még a krumplit / burgonyát, illletve nekik látok néha a boltnál a kezükben hasonló attitüddel megírt kreálmányokat. Esetleg Nő az illető. A "frokkrém" odaver, ezzel még nem találkoztam, de a sampony, meg a "disz kúr" vagy mi, teljesen hétköznapi eset itt.

Régebben egy kolléga gyűjtötte a "gyönygszemeket", volt, hogy könnyesre nevettem magam.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#26) Frawly válasza hege8888 (#25) üzenetére


Frawly
veterán

Egy dologra nem gondolt még itt senki: határon túli magyar írta, aki épp németben van. Erdélyi magyaroktól olvastam már hasonló produkciókat. Nem azt mondom, hogy mind így ír, de találkozni ilyennel náluk is.

(#27) #33253120 válasza Thusor (#7) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kell egy sima, meg egy az akciós újságból ünnepnapokra....

(#28) Phülöp válasza Frawly (#26) üzenetére


Phülöp
addikt

Kiegészíteném azzal, hogy az illető esetleg - ha beszéli is a nyelvet - írni sose tanulta, mert csak hallás alapján szedte fel.
Itt a környéken szinte mindenki beszéli az angolt, viszont tudnak megdöbbentő dolgokat leírni, néha csak pislogok nagyokat.

Itt egy példa, ni!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A vérszívó betét alapján szerintem valami vámpír az illető...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) Phülöp válasza Dr. Romano (#29) üzenetére


Phülöp
addikt

puncitörlő is kell, szóval inkább vámpirina

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#31) finest


finest
őstag

Ki hívja a krumplit kolompérnak? Melyik országrészből van a lista?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32) #33253120 válasza CounterBoci (#19) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pedig jellemző. A kedves nagymamám 65+ korában nem volt hajlandó elhinni, hogy Ericcson, es nem Ericsson. Úgy is ejtette. Akciós újságból írt bevásárlólisták hasonlóak voltak. :)
Nagy kedvencem volt az öblítő vásárlás. Amin valami poronty van az nem jó, mert itt mindenki felnőtt, az meg gyerekruhákhoz van. És nem BP, hanem Debrecen.

(#33) kemotox válasza finest (#31) üzenetére


kemotox
addikt

Németalföld és közép-dél-észak dunántúl közötti részről.

(#34) #33253120 válasza Phülöp (#28) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha a Manday létezik, mi lehet a másik dátum? ;]

(#35) #33253120 válasza kemotox (#33) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hajdú-biharban is jellemző, de ritka amikor nem vicces formában használják.

(#36) Goose-T válasza #33253120 (#32) üzenetére


Goose-T
veterán

Most vagy te írtad el, vagy rosszul tudod, vagy én értettem félre, ugyanis egy C és két S betűvel írják, hogy Ericsson.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37) #81733120 válasza Goose-T (#36) üzenetére


#81733120
törölt tag

Itt a bizonyitek, h miert Ericsson-nak kell irni, szoval igazad van. :K

[ Szerkesztve ]

(#38) #33253120 válasza #81733120 (#37) üzenetére


#33253120
törölt tag

Amúgy az a vicc, hogy a saját 41 évemmel is tudom keverni. :) Nem kell hozzá hatvanplusz év.... :)

[ Szerkesztve ]

(#39) #81733120 válasza #33253120 (#38) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nem baj, végül is tévedni emberi dolog, akár hány éves is az ember, ez így van. :K

(#40) #65675776


#65675776
törölt tag

Ezt akár valamelyik főnököm is írhatta volna. Nézem sokszor a céges (1400 fő körüli létszám) levelezést, és bizony az állítólag tanult, intelligens közép- és felsővezetők még ennyire sem igazán tudnak helyesen és magyarul írni.

(#41) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Höhö, tök ilyen az írásom, pedig 30 felett vagyok. Mondjuk a k-t és az f-et én szebben írom. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) Narxis válasza bLaCkDoGoNe (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tuti, hogy nem. Nem jártál eleget az országban.

Thanos was right.

(#43) #72042496 válasza #33253120 (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

A "-sson" a svéd családnevek jellegzetes végződése, a Nils Holgersson-ból is meg lehet jegyezni.

Itt egy átfogóbb Wiki bejegyzés, akit érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Frawly válasza #72042496 (#43) üzenetére


Frawly
veterán

Így van. A -ssen, -sson azt jelenti, hogy valakinek a fia, az Ericssont úgy lehetne lebontani svéd létére angolos logikával, hogy Eric → Ericnek a fia → Eric's son → Ericsson. Ha nagyon magyarosítani akarjuk Marx Károly és Verne Gyula mintájára, akkor Erikfi-nek lehetne csúfolni, de magyarul is vannak ilyen nevek, Péterf(f)y, Petőfi, stb.. Nem kizárólag skandináv jelenség, megtalálható minden nyelven, elég a német zeneszerzőre, Mendelssohnra gondolni, vagy angolul is vannak olyan nevek, mint Mason, Johnson, de ez a cikk említi, hogy még spanyolul is előfordul. Annyi, hogy a skandinávok különösen híresek erről, náluk kicsit elgurult a gyógyszer és majdnem mindenkinek így épül fel a családneve.

Nem csak a Horgelsson, meg az SS alapján lehet megjegyezni, hanem pl. ha Ericcson-nak írnánk, akkor hosszú csével kéne mondani. Mégis művelt ember legyen a talpán, akinek van ideje mindezt végiggondolni, mikor folyamatos, gyors írás, fogalmazás közben kell hirtelen használni.

Igazából a kolompér, ennyivaló, sampony használatát sem lehetne leszólni, mert nem magyartalan, csak tájnyelvi. A modern nyelvészet azt vallja, hogy objektívnek kell maradni, és nem lehet azért nyelveket, nyelvjárásokat lenézni, csak mert kicsi a presztízse, ezek igazából egyenrangúak tudományos szempontból, nem lehet egyiket sem felsőbbrendűnek, jobbnak, győztesnek kihozni. Nem a polkorrektség az oka, hanem tényleg nem lehet egyik mellett sem objektív érveket felhozni. Ami miatt a sztenderd köznyelvet, meg a helyesírást szubjektíve helyesebbnek érzik az emberek, az az oka, hogy az iskolában azt verték beléjük, meg azt használják az irodalmárok, a média, a művelt emberek, meg akadémiai támogatottság áll mögötte, ezért nagyobb a presztízse, és társadalmi tisztelet alakult ki felé. Az megint más, hogy aki ezt a listát írta, tényleg seggprimitív, már az írásképen is látszik, hogy nagyon lassú kézmozdulatokkal írt (látszik a vonalak nagy görbületén, vastagságán, mélységén) gyerekes zsinórírás, és pl. a p-t az n-től sokszor meg sem tudja különböztetni. Vagy tényleg csak mi vagyunk igazságtalanok, mert lehet idős is. Itt most nem az időskori szellemi leépülésre célzok, hanem ne feledjük, hogy régen nem nyolc általános volt a norma, hanem csak hat elemi, ahol eleve kevesebb tárgyat is tanítottak, sokkal elemibb volt az oktatás, főleg egy vidéki vagy netán falusi iskolában, simán lehet, hogy a bolti lista írója azzal a mércével mérve nem szólható le, mert a saját korában bőven elment egy közepes, átlag tanulónak.

(#45) KaiotEch válasza Frawly (#44) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tehát akkor Scar-lett Johan fia? :C

(#46) finest válasza KaiotEch (#45) üzenetére


finest
őstag

Biztos fiút vártak. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#47) KaiotEch válasza finest (#46) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

S-cár-lett volna érte :DD

(#48) dabadab válasza Frawly (#44) üzenetére


dabadab
titán

1940 óta nyolc osztályos az iskola, hatelemisek ma már csak a 85 feletti korosztályban vannak, ők meg nem tudnak ilyen sima vonalakkal írni és amúgy sem ezt a kézírást tanulták.

DRM is theft

(#49) Frawly válasza dabadab (#48) üzenetére


Frawly
veterán

Én láttam öreget ilyen zsinórírással. 1946 óta van a hat elemi helyett a 8 osztályos általános iskola, így valóban, most már 78+ éves ez a korosztály. Annyiból én sem tartom valószínűnek, hogy ők ilyen puncitörlőt meg ilyet nem írnak le, de fene tudja. Igazából csak találgatunk, amennyiben nem kamu.

(#50) CPT.Pirk válasza Frawly (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most attól tekintsünk el, hogy milyen szavakat írt le és miért a lista írója, de nem igazán értem ennek az eszmefuttatásnak a lényegét.
Anno a képen láthatóhoz hasonló írásra tanítottak alsóban mindenkit nálunk (ráadásul igen alaposan és keményen), aztán lett akinek nem csúnyult el az írásképe jelentősen ettől, ahogy telt az idő.

Én a mai napig hasonló betűkkel írok, ahogy ismerek mást is a régi osztályomból, akinek szintén nem "felnőttesedett" el az írása. Az igaz, hogy nem vagyok gyors író, soha nem is voltam, de ez az íráskép pont olyan normális, mint bárki másé és én csak 31 vagyok, nem 85. De megjegyzem, a most 87 éves nagypapám is hasonló betűkkel ír.

Az én szememben az orvosok kézírása az, ami úgy általában macskakaparásra szokott hasonlítani, pedig milyen tanult emberek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.