Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VD


VD
őstag

A legrondább tabletek egyike!
A turbo felirat a jobb alsó sarokban meg még magasabb szintre emeli a gagyi hatást!

(#2) nebulo


nebulo
tag

Hát igen, valahogy ki kell hozni az alacsony árat. És erős hardverrel inkább lehet vásárlót csalogatni, mint összeszerelési minőséggel meg anyaghasználattal. Mindenesetre jó dolog, hogy vannak olcsóbb alternatívák, még ha kompromisszumokkal is. :K

(#3) vicze


vicze
félisten

Szegénynek tényleg majdnem az az egyetlen baja, hogy szinte szégyelli az ember kézbe venni, olyan csúnya. :P
Ronda, de finom? :)

(#4) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hát ez még mindig nem annyira olcsó, hogy megérje a nekem nem tetsző formatervet, meg a fura anyaghasználatot. Amúgy korrekt gép.

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az meg hogy lehet h a vékonyabb a nehezebb?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) fateless


fateless
veterán

Nem mondjátok komolyan, hogy egy tabletről a kamerát hiányoljátok?!

Egy olyan életből vett helyzet sem jut eszembe, amikor tablet-tel készítenék képet de nincs nálam a telefon (amivel kézzelfoghatóban lehet képet készíteni)

Persze, lehet a kamera egy kiegészítő feature egy tablet-en, de nehogy már ez határozzon meg egy készüléket, hogy jó-e vagy sem...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7) schawo


schawo
titán

dinamikatartomány :)) :)) :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) tothmaxy182 válasza pusszycat (#5) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Fajsúly (sűrűség):

"Egy homogén test tömegének (súlyának) és térfogatának hányadosa.
Más szóval egységnyi térfogatú anyag tömege (súlya)."

Attól, hogy vékonyabb, még nem lesz könnyebb... Más anyagokból van... :DD

Minden szavam magánvélemény!

(#9) kolosanyi válasza schawo (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt már beszéltük máskor is, de megint előjött... :DD

(#10) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Az üzemidő azonban rendben van.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#11) adamssss


adamssss
veterán

Egy iPad tesztet jobban vártam...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) erdoke válasza nebulo (#2) üzenetére


erdoke
titán

Alacsony ár? Egy 16 GB-os iPad 2 már 116e Ft-tól megvehető, és a kettő között a minőség és a rendszer különbség szerintem sokkal nagyobb.

(#6) fateless

Eddig nekem se volt ingerenciám tablettel fényképezni vagy videózni, de az tény, hogy ha otthon sokat van a kezedben, és a gyerekek is ott szaladgálnak körülötted, időnként elcsattinthatsz egy-egy képet, és az elfogadható minőségű full HD videó is jóo jöhet alkalmasint. Az új iPad már valahol a 4 és a 4S közötti képeket csinál, videóban pedig közelebb van a 4S-hez.
Nem azt mondom, hogy gyakran, vagy egyáltalán rendszeresen fogom használni a kamerát, de mostantól észben tartom mint lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#13) eclipse006 válasza schawo (#7) üzenetére


eclipse006
őstag

Ezen én is jót mosolyogtam. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#14) kolosanyi válasza erdoke (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát nem mostanában fogja a konkurencia utolérni az Applet a tablet piacon.

(#15) debrejo


debrejo
senior tag

Továbbra sem értem minek a hátlapi kamera tabletekre, illetve miért hiány ez. Egyszer láttam valakit ipad-el fényképezni, most mondjam azt hogy hangosan kiröhögtem? Felesleges táblagépre, előlapi legyen és csókolom. Ugynaígy szerintem bőven elég a csak wifis tábla, akik ebben gondolkodnak már rég rendelkeznek egy okostelefonnal és hozzá egy netes előfizetéssel. Hellóóóóó tethering?!
Én ezeket nem tekintem hiányosságnak, sőt, örülök hogy ennyivel olcsóbb.
Viszont nem elég olcsó, ennél 20-30k-val olcsóbban érné meg. Főleg a dizájnbeli hiányoságok azok amik...hogy is mondjam, hagynak kívánnivalót maguk után ;]

(#16) Rotate válasza fateless (#6) üzenetére


Rotate
veterán

egyetértek, főleg az utolsó bekezdés miatt... nem baj, ha van rajta, de hogy ez mint hiányosság legyen felsorolva, szerintem baromság...

(#17) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kedves Samsung, LG, HTC meg ezek....!
Tessék példát venni erről a gyártótól. Ők nem bajlódtak az egyéni TouchWiz meg ilyesmi felülettel, és lám már jobban állnak frissességben mint sokan mások. Talán el kellene hanyagolni ezeket a kezelőfelületeket és inkább legyenek kedvesek a naprakészségre fókuszálni.....

Mellesleg tényleg rém randa egy készülék.... :o

All→M8

(#18) kolosanyi válasza callmeakos (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért valljuk be, Honeycomb alatt nem ártott a droid esztétikájának a gyártói kezelőfelület, mert még a Ginger se egy dizájnbajnok, bár az már legalább nem ronda. Viszont az ICS Holo felülete szerintem - és sokak szerint - egész pofás. :)

(#19) Drenadar válasza callmeakos (#17) üzenetére


Drenadar
veterán

nem hinném hogy elhanyagolnák a saját felületeiket mert szerintük attól lesz "egyedi".
Pl HTC cucc sense nélkül? ilyen eretnekség miatt tuti felkötnének :D

(#20) Bog válasza callmeakos (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Maradjunk abban, hogy lehet jobbat csinálni, mint a gyári felület, de akkor az legyen is olyan. :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) student


student
őstag

sztetek lefog menni 60-ra az ára és elérhető lesz rá jelly bean?

(#22) callmeakos válasza erdoke (#12) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Alacsony ár? Most ugye csak hülyítesz. Egy Apple termék esetében szerintem a legkevésbé alkalmazható kifejezés. Persze mi számít annak. Alma körben lehet hogy igen, de a világ többi részének ez még mindig a too much kategória. És azért azt valljuk be, a piac nem csak az Apple vevőkről szól. Sőt, Magyarországon az emberek inkább kapnak az olcsóbb termékekre. És akár hiszed akár nem, ez a cucc igenis olcsó. Az általad említett tablet felébe kerül a 8GBs verzió és ezzel a hardverrel + az ICS el már bőven a használható kategóriába tartozik. És akinek fontos az olcsó és jól használható készülék annak kompromisszumot kell kötni bizonyos dolgokban. Jelen esetben a külsőben.

Kolosanyi +1 :K

Bog Na jó, talán a HTC-t kihagyhattam volna, mert azért a Sense lehet kilóg a sorból, és az ő esetükben talán megbocsátható a késés. De a Samu meg a "táccsviz" izéje már talán elhanyagolható :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#23) amanoba válasza debrejo (#15) üzenetére


amanoba
őstag

Most komolyan, nem tudsz olyan élethelyzetet elképzelni, amikor fotóznod kell valamit azonnal, és csak egy tablettel tudod megoldani, mert pl. abban van szufla? Oké ritka eset lehet, de a mai okosteló akksik mellett egyre gyakrabban fordulhat elő ilyesmi...

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#24) fateless válasza erdoke (#12) üzenetére


fateless
veterán

Nem azt mondom, hogy nem lehet vele képet készíteni, hanem hogy akárhol vagyok, ahova tabletet viszek magammal, oda biztos, hogy telefont is viszek. Akkor pedig már inkább telefonnal fényképezek, mint tablettel (és nem csak a Nokia N8 miatt, de a Sensation-t is könnyebb kezelnem, jobban kézre esik, mint egy tablet). Egyszerűen kényelmetlennek hat a tablettel fotózni.

Persze, előfordulhat olyan eset, hogy valamiért tablettel fotóznék, de előfordulhat olyan eset is, hogy szükségem lenne 250lóerőre az autóban akár egy baleset megelőzéséhez, de azért még nem cserélem le a dízel Fordunkat - tudom, minden példa sántít...

Nem azzal van bajom, hogy egy tableten van jó fényképezőgép, ne értsétek félre, hanem hogy ez ugyan már ne legyen egy annyira fontos szempont egy tablet esetében. Ahogy egy laptopnál sem lényeges, hogy 1,3MP-es kamera van benne, vagy 5MP-es.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) erdoke válasza callmeakos (#22) üzenetére


erdoke
titán

Ha egy vacak 90e, miért drága a felső kategória 116-ért? :F

Ez nem "kompromisszum a külsővel", hanem gagyi. Gagyi anyaghasználat, gagyi dizájn, gagyi összeszerelés. Esetleg rosszul látom, és a benyomható hátlap elszíneződő kijelzővel fícsör? Vagy kompromisszum? :DDD
Emellett a hardver csak egy dolog, ott a tabletes alkalmazások nagyfokú hiánya, ill. a meglévőek minősége (megint csak gagyi). Persze ha nem fogtál még a kezedbe normális hardvert, amin sokkal jobb szoftverek futnak, esetleg kompromisszumnak látod a gagyit...
Kint 360 USD-ért akciózzák az iPad 2-t, senkinek eszébe nem jut gagyit venni. Ha nem futja, vagy nem ér meg annyit, vesznek 199-ért egy Kindle Fire-t. Nem véletlen, hogy az iPad és a Kindle Fire 80 % fölötti piaci részesedést birtokol, pedig több tucatnyi gagyi van olcsón (meg egy pár jobb androidos vas méregdrágán).

(#24) fateless

Arra gondoltam, hogy ülsz a nappaliban, a tablet a kezedben van, a gyerekek előtted ugrálnak, és valami olyat csinálnak, amit azonnal szeretnél lekapni. A telefonod és a fényképezőgéped szétszórva vannak a házban. Szerintem életszerű, és igazából ártani nem árt, ha jobb kamera van benne, különösen egy iPad esetében, aminek kvázi fix az ára, tehát nem lenne olcsóbb kamera nélkül. Természetesen én is simán meglennék, ha csak előlapit pakoltak volna bele (abból viszont jobbat)...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#26) Bog válasza amanoba (#23) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én konkrétan ezt átéltem, pofonegyszerű a szitu: vidékre nem vittem le a számítógépet, csak egy tabletet egy SIM-mel, azon netezgettem a kertben, este meg lőttem fotókat a bográcsozásról, meg ilyesmiről.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Rotate válasza erdoke (#25) üzenetére


Rotate
veterán

tehát a tablet mindig nálad van, de a telefon szétszórva a lakásban... érdekes...

nekem mindig zsebemben, vagy minimum mellettem, rajtam stb...

(#28) Pantal válasza Bog (#26) üzenetére


Pantal
senior tag

Höhö, Bogrács. :DDD

Bocs. :B

(#29) callmeakos válasza Pantal (#28) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

aucs :DDD

All→M8

(#30) kolosanyi válasza Pantal (#28) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez jó. Lehetne még folytatni: Bogár, SárBogárd, kiBogóz... Befejezem, mert nem akarok bántó lenni, bocs a sz@r szóviccekért. :DDD

Amúgy ez kb olyan, mint amikor még gimiben azzal telt egy dupla irodalom, hogy a nevemmel alkottunk szavakat. Kolozsi Sanyi=Kolo... Na most ebből kb két A4-es oldalnyi marhaság jött össze. MarKolo, parKolo, piKolo... De jó óra volt. :DD

(#31) madstunt


madstunt
addikt

(lehet hogy ronda de nem akkora szopodáré mint pár acer tablet ami meg amúgy gyönyörű...)

a kihajható támaszték egy hatalmas pluszpont

(#32) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Inkább a Pureview-ról kellett volna teszt

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#33) erdoke válasza Rotate (#27) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, majd ha elolvastad, amire válaszolsz, gyere vissza egy értelmes hozzászólással. :U

A legjobb aláírás a héten

(#34) madstunt válasza Rotate (#27) üzenetére


madstunt
addikt

en a hetcolos galaxy tabomat okostelefon HELYET hasznalom.
szoval nalam mindenkeppen igy van

(#35) schawo válasza madstunt (#34) üzenetére


schawo
titán

Azzal telefonálsz? Utcán hívnak, csak előkapod, és füledhez csapod? :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) Rotate válasza madstunt (#34) üzenetére


Rotate
veterán

hát, oké :D

(#37) Valentino K. válasza schawo (#35) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Gondolom headset-tet használ

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#38) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Én szívesen beáldoznám a hátlapi kamerát az olcsóbb árért.
Már csak azért is, mert a Defymen az előlapi kamerát hiányolom legjobban.
Maximum a Google Sky-nál használnám nyári éjszakákon a szabad ég alatt.
A tablethez: Csatlakozom az előttem szólókhoz. Korrekt cucc, de nem kéne a rusnya forma és a kijelző elszíneződéses mizéria miatt. (És még kicsit drága is nekem, így az elején. De ez csak kezdőár ugye...) Bár ha élőben látnám lehet megváltozna a véleményem.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#39) debrejo válasza amanoba (#23) üzenetére


debrejo
senior tag

De, mindenre lehet példát találni, mondani. Attól még nem biztos hogy életszerű.
Nekem és szerintem a többségnek nem fontos a hátlapi kamera egy táblagépen. De lehet hogy ezt rosszul látom.
Persze ezen nem fogunk összekapni. :R

[ Szerkesztve ]

(#40) D-Roy


D-Roy
tag

Gagyi.

 Think Different.

(#41) kolosanyi válasza madstunt (#34) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tisztelettel megjegyezném, hogy te se vagy normális. :DDD Persze, ha neked erre van igényed és a kütyü tudja, márpedig tudja, akkor miért ne? Csak én magamat nem tudnám elképzelni egy akkora döggel. Respect! :R

(#42) Zirowe válasza fateless (#6) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig én pont tegnap láttam egy ilyet: budai rakpart, Parlamenttel szemben, srác a kezében fogott vmi nagy 10"-os tabletet és fényképezte vele magát.. :U
Elég alja volt. ;] ;]

Amúgy ami tényleg életszerű lehet, és már én is próbáltam tableten: skype videóhívás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#43) fateless válasza Zirowe (#42) üzenetére


fateless
veterán

Igen, pl skype és hasonlók valóban életszerűek (erre én is használom még az okostelefont is), de ahhoz semmi szükség gigapixeles hátlapi kamerára, csak egy normál előlapira.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44) kolosanyi válasza fateless (#43) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondjuk nekem GTalk videochat közben jött már jól a nagy felbontású hátlapi kamera Nexuson. Épp a bátyámmal beszélgettem és hirtelen jött anyám, hogy mutassak meg a bátyámnak egy pulóvert, úgy rendelte, de van még raktáron és rendel neki is akciósan, csak nézze meg, hogy tetszik-e neki. Na akkor egyből átváltottam a hátlapi kamerára és mindjárt jobban látszott az egész.

(#45) kapeti07


kapeti07
senior tag

Lehet velem van a baj, de én ezt a masinát nem tartom rondának. A nem turbo-s változat már volt a kezemben is és aki a kezembe adta az is azt mondta, hogy "csak az a bajom vele, hogy csúnya". Nem is értem. Vannak sokkal rondábbak a piacon, aki ezt lecsúnyázza az vegyen már kézbe egy Concordot, Alcor-t, Prestigio-t, Funscreen-t, Point Of view-t vagy Wayteq-et. Tudom, hogy nem ugyanaz az árkategória, de ebben a vas elég durva.

Bár 90e-et nem ér meg szerintem sem. De jó alternatíva aki ennyiéért akar jó gyors tablet-et.

Ami pedig a hátlapi kamerát illeti, szerintem sem létszükség. Ezt nem vélném hibának. Ennyi erővel a notebook-okba is lehetne tenni hátlapi kamerát, és amelyikben nincs az HIBÁS :)

Xbox: kapeti

(#46) joey04 válasza adamssss (#11) üzenetére


joey04
titán

Alakul :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Flash86


Flash86
tag

Bahh 90 olcsó ár érte? Inkább hozzácsap az ember 10-15 ezret és kap egy normális tabletet...

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#48) madstunt válasza schawo (#35) üzenetére


madstunt
addikt

az ujjal meglehetne csinalni. a mostanival vezetekes vagy bluetooth headseten, otthon vagy mikor melohelyen-egyetemen egyedul vagyok kihangositva

Es igen, fontos a hatlapi kamera, nemcsak az en helyzetemben, de pl ott a videochatnel a hatlapraszereltre gyorsan valtas lehetosege ami praktikus tud lenni
BTW pl a samsung (de ahogy latom a tobbi gyarto is) nem raknak hatulra igazan gigapixeles cuccokat

[ Szerkesztve ]

(#49) mrlujoak válasza fateless (#6) üzenetére


mrlujoak
veterán

Már rég nem szóltam itt a fórumon bele az elmélkedésekbe, de látom illene élő, nem a valóságtól elrugaszkodott példával szolgálnom. Munkámból adódóan heti szinten kell helyszínbejárásokra mennem. Legyen az szabbdtéri terület, aula, múzeumterület, vagy rendezvénycsarnok. Nap mint nap visszük a céges táblagépet, ami jó minőségű fő, hátlapi kamerával szerelt. Megrendelővel együtt helyszínen fotó készül a látványtervhez, majd a kapacitív stylussal képszerkesztő segítségével az eredeti képre skicc-látványkép-vázlat készül. Ez akár ott a megrendelő előtt. Majd a vázlatok mennek is azonnal mailben a megfelelő postafiókokba...
Szóval igen, van olyan terület, ahol egy hátlapi kamerás tábla rendkívüli módon leegyszerűsíti a munkát.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#50) madstunt válasza mrlujoak (#49) üzenetére


madstunt
addikt

:C
na ez példás és haladó felhasználása a technológiáknak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.