Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

Erre a lapra vártam :C
Most már csak kerüljön forgalomba és épül is a skylake projektem :D

(#2) anulu válasza JanR (#1) üzenetére


anulu
félisten

nekem is tetszik. viszont kéne hozzá olyan ház, amibe belefér:
EVGA GTX980
1 ODD
1 SSD
1 HDD

szép lassan lehet én is váltok Skylake-re, de lehet inkább előtte megvárom, hogy a mostani i7-860-amból mit lehet kipréselni DX12 alatt

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) icp1970


icp1970
senior tag

Mini-ITX gaming lap....Elég furcsa párosítás.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kicsimix


Kicsimix
őstag

[link]

Brutál miket csinálnak ebből a házból..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#5) Dani_kp válasza icp1970 (#3) üzenetére


Dani_kp
őstag

Mi benne a furcsa? :U

Egy combos vga, illetve 2x8 vagy 2x16 gb ram, ssd és egy hdd. Mi kell még egy "gamer" konfigba?

https://ingatlan.com/33821564

(#6) davidsone válasza icp1970 (#3) üzenetére


davidsone
addikt

Jó az...
...ha lenne hozzá valami szép kis ház mint pl a Bitfenix Phenom csak arányosan kisebb akkor váltanék mATX-ről. Komoly kis méregzsákot lehetne építeni belőle...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#7) velizare válasza icp1970 (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

mert? még egy titan, vagy egy 295x2 konfig is elfér ekkora helyen

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Kompakt vizet neki meg R9 Nano -t,na jó még egy 1TB SSD -t meg 16GB memóriát.6700k procit bele,egy faja kis kuckót neki és meg is van a mini játékos pc. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) DaveJr


DaveJr
őstag

Napi képrejtvény: Ki találja meg az m.2-es csatlakozót az alaplapon:) (Mert én nem látom sehol:) )

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#10) matteo_szg válasza DaveJr (#9) üzenetére


matteo_szg
őstag

Alul van, a NYÁK másik oldalán.

jupiiii

(#11) Kicsimix válasza velizare (#7) üzenetére


Kicsimix
őstag

ITT vannak brutál képek róla.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#12) icp1970 válasza Dani_kp (#5) üzenetére


icp1970
senior tag

Én szerintem játékhoz i5.Ahoz ugye meg nem árt komolyabb,lehetőleg hő csöves proci hűtő,ami Mini-ITX házba elég kemény dió.No meg ugye ott a külön VGA is. az is termel hőt.Szóval ahol komolyabb ,proci,és ütösebb VGA van(mert ugya a címben lévő gamer jelző ezt tükrözi)oda kell normális hűtés is.(Főleg az idén nyáron lévő 38-40 fokra is gondolva) És az ehhez való hűtést Mini-ITX ben igen nehéz megvalósítani,halkan és hatékonyan.Vagy csak jelentős többlet kiadással.Erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#13) jerry311 válasza anulu (#2) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mert Lódarázsba nem fér bele egy Mini-ITX lap? Na ne tessék már viccelődni! :DDD

(#14) -=MrLF=- válasza DaveJr (#9) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Itt vannak képek a hátuljáról is (M.2 csati): [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#15) davidsone válasza Kicsimix (#11) üzenetére


davidsone
addikt

jók az arányai meg beszippant akármekkora vga-t de valahogy nem tetszik az eleje lehetne full alu a csatolók nélkül akkor talán...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#16) Reggie0 válasza icp1970 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Na erre jo a ref hutesu kartya. Mivel a doboz oldalaban van, igy kivulrol szivja a levegot es rogton kifele fujja.

(#17) JanR válasza icp1970 (#3) üzenetére


JanR
addikt

Nekem már volt mini-ITX "gamer" (mert mindenki ezt mondja) gépem egy BitFenix Prodgy házban. Teljesen életképes megoldás, nem tudom mi ezzel a baj?
3770K @ 4.8Ghz, 8GB DDR3, GTX680 - a gép gyakorlatilag zajtalan volt és még is mindent vitt szó nélkül, mint ezt már 2, vagy 3 éve.

(#18) Neovenator válasza anulu (#2) üzenetére


Neovenator
senior tag

CM Elite 130?

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#19) davidsone válasza JanR (#17) üzenetére


davidsone
addikt

Az a baj a prodival is h mATX méretű a ház lehetne kisebb

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20) JanR válasza davidsone (#19) üzenetére


JanR
addikt

Persze lehetne, de a hűtése mITX formátumnál jobb szinte bárminél. Volt másik mITX kuckóm is, kb felforrtak az alkatrészek. Bár ha eljön az mITX időszakom megint, akkor nem tudom milyen házat veszek hozzá :)
Az N200 mondjuk tetszik, de majd meglátom. Az alaplap így már biztos (ASUS), szóval már csak a nagy gépemen kéne túladni és indulhat a skylake projekt!

(#21) davidsone válasza JanR (#20) üzenetére


davidsone
addikt

mITX szinten én sem találok megfelelőt marad a Phenom egy jó darabig számomra jelenleg nincs szebb :B
Az kéne kicsivel kisebben...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#22) JanR válasza davidsone (#21) üzenetére


JanR
addikt

Phenom-m is volt :) Tényleg nagyon szép ház, de a prodigy hűtése jobb.

(#23) davidsone válasza JanR (#22) üzenetére


davidsone
addikt

JaJa valamit valamiért de sikerült korrektül berendezni vga 65 körül a cpu is valahol ott mozog game alatt, mondjuk 100%-on nyaldossa a 90+ fokot, mondjuk a hűtő is barkács nincs alatta távtartó :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#24) JanR válasza davidsone (#23) üzenetére


JanR
addikt

90+ fokot játéknál??? Az nagyon sok egy 4770K szintjén.

Nálam IBT-nél volt 1x 91 fok a proci, azóta a 70-t se látta, akármivel játszom (4690K - corair air 240 ház).

(#25) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

A CM690 után nagy álmom, hogy egy kisméretű házba zsúfoljam az új konfigomat, és mindig, mikor egy tetszetősebb kis ház, vagy mini ATX-es alaplap kerül ki a hírek közé, megdobban a szívem. Csak kétkedés van bennem, hogy egy combosabb VGA, egy jobb i5, és egy SSD + 2-3 HDD hogy férne el egy kisméretű dobozban, plusz a hűtése milyen lenne. Oké, ott a víz, de mennyire drága? Megéri? Halkabb? Teljesítményben jobb?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26) davidsone válasza JanR (#24) üzenetére


davidsone
addikt

NEM! burn test alatt volt 90 felett amúgy alap ~38 game 60-70

(#25) Tsebacsi: Megoldható! 2-3 HDD szerintem felejtős 1db nagyobb meg SSD és persze minőségi hűtés CPU-ra 1-2 jobb venti és egy hűvös vga pl G1 v msi gaming így csöndes, "hűvös" méregzsák születik kb. normál áron...

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27) DaveJr válasza -=MrLF=- (#14) üzenetére


DaveJr
őstag

+ matteo_szg: Kösz az infót:) :R

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#28) Tsebacsi válasza davidsone (#26) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért szeretnék legalább két HDD-t, mert ha az egyik tönkremegy, akkor nem bukok el majd 2-3TB-ot :(
Plusz ilyen kicsiben mi lehet minőségi hűtés? Nekem most Hyper 212+ van, ami maradéktalanul kielégít és halk, de egy kis hűtő nem lesz hangosabb? Majd ellátogatok a célirányos topicba ezügyben, csak kíváncsi voltam :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29) Baryka007


Baryka007
őstag

Az ott a WIFI-GO-n a BIOS elem? :DDD :DDD

(#30) davidsone válasza Tsebacsi (#28) üzenetére


davidsone
addikt

Ja ez is egy szempont de 2db HDD-t elbír egy mATX a miniITX már necces, igazából vannak erre specializálódott hűtések nézz körül biztos találsz megfelelőt a kompakt víz is egy alternatíva lehet...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#31) Tsebacsi válasza davidsone (#30) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#32) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nagyon jók az ASUS-ok, egy év alatt kettőt vittem vissza a boltba javításra, előtte egy külső dvd-t, meg egy tabletet.
Mindet szaküzletből vettem, vadiújan. Ja, és ahogy a szervízben hozzáállnak a dolgokhoz, az a nem semmi. Soha többé ilyen nevű cuccot nem veszek, bármilyen jó is. :))

(#33) davidsone válasza Tsebacsi (#31) üzenetére


davidsone
addikt

Nincs mit :)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#34) Lacok válasza Baryka007 (#29) üzenetére


Lacok
őstag

Igen jól látod oda applikálták az elemet. :K

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#35) menpee válasza Tsebacsi (#25) üzenetére


menpee
aktív tag

Az adatlapomon lévő konfigot simán túllövő dolgok is beleférnének az Sg05-be.
Merevlemezt kihajigáltam USB3-as külső házba, SSD meg elfér akárhol. Optikai meghajtót ebben az évtizedben még nem használtam.
Alap i5 hűtővel sincs melegedési probléma, vízzel vagy egy minőségibb mini itx hűtővel mondjuk biztos halkabb lenne. A normálisan kialakított légcsatorna a fontos, nem a ház mérete.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#36) Tsebacsi válasza menpee (#35) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ó én nem a ház mérete miatt aggódom, max a 3 HDD miatt. Az ODD még jól jöhet, én nem mondok le róla teljesen egyelőre. De köszönöm meg fogom tekinteni a konfigodat! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37) jerry311 válasza Tsebacsi (#36) üzenetére


jerry311
nagyúr

Évi egyszeri (vagy kevesebb) használathoz szerintem simán jó egy USB-s ODD.

(#38) Tsebacsi válasza jerry311 (#37) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy újabb valami amit el kell tenni a "fiókba" :DDD Meglátjuk, mit hoz a jövő.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39) Reggie0 válasza Tsebacsi (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert a sima ODD-t meg a szamitogepbe kell eltenni. A tanulsag, ha akarsz ODD-t, akkor lesz valahol ODD.

(#40) Neovenator válasza Tsebacsi (#28) üzenetére


Neovenator
senior tag

Thermalright AXP 100 vagy 120, vagy valamilyen víz, utóbbi jóval csendesebb is, ha normálisat veszel.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#41) Tsebacsi válasza Neovenator (#40) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet elmegyek a víz felé, ha nem nagyon karbantartásigényes. Az tetszik a normál hűtőknél, hogy bőven elég 1-2 évente újrapasztáznom, addig simán bírja, és nem is keményedett meg alatta a paszta. A víz gondolom ennél kicsit több gondoskodást igényel. MInden attól függ, hogy a következő konfigot hova akarom tenni, és mire van szükségem :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42) jerry311 válasza Tsebacsi (#41) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól függ, ha valamilyen zárt rendszerű, gyárilag szerelt megoldást veszel, akkor az karbantartásmentes, sőt ha szétszeded ugrik a garancia.
Innentől kezdve meg ugyanannyi, mint egy levegős hűtés pasztázni kell, takarítani a bordát és a ventit.
Cserébe nem is lesz sokkal jobb mint simán léggel.

(#43) Tsebacsi válasza jerry311 (#42) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem, ennek majd jobban nekifekszem, amikor időszerű lesz. Köszönöm Neked is! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#44) Micsurin válasza anulu (#2) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ház , lehet menni és hajlítani fémből , aztán lehet plimplimezni! :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#45) Neovenator válasza jerry311 (#42) üzenetére


Neovenator
senior tag

Azért de, ha azt vesszük, hogy a mozgathatósága okán eltávolíthatod a pangó forró levegőt a házból vele, ami végső soron mindent hűteni fog odabenn, ami egy apró háznál elengedhetetlenül fontos, hogy halk tudjon maradni. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#46) mcload21


mcload21
tag

Ritka jó kis lap, de szerintem ez, ahogy a neve is utal rá, gamereknek való, maradok a micro-atx -nél.
Én az Asus lapjaival nagyon meg vagyok elégedve, más gyártótól nem is vennék. Van olyan deszkám, ami már 8 éves, sokszor egész nap megy és semmi baja, kondik is rendben.

(#47) jerry311 válasza Neovenator (#45) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pangó forró levegő? Hahahaha, mert amiben nincs vízhűtés, abban csak pangó forró levegő van. Hát persze. :U

(#48) Old Cyborg válasza anulu (#2) üzenetére


Old Cyborg
tag

Lian Li PC-Q10 kell ennél jobb ?

(#49) Shifty01 válasza anulu (#2) üzenetére


Shifty01
tag

380T
Teljes méretű VGA és PSU
1HDD 1 SSD. ODD-ről nem tudok.

(#50) davidsone válasza Shifty01 (#49) üzenetére


davidsone
addikt

Az egy különleges darab, kár h. minimal design b*zi vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.