Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Nah ez jó ötlet :)

(#2) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Nekem az a problémám, hogy én Drupal 7-et használok és egyszerűen nem tudok normális mobilbarát verziót csinálni!

Próbáltam úgy, hogy csináltam a weboldal sminkjéből mobil verziót, felraktam az oldalra, szépen beállítottam és felraktam egy modult, ami érzékeli, ha mobileszközről nézik az oldalt és automatikusan a mobil sminket adja be.

Talán a létező összes ilyen modult kipróbáltam, de mindegyik hibázott.
Volt olyan, ami egyáltalán nem ismerte föl a mobil eszközöket, így a normál weblap jött be, volt ami néha felismerte, néha nem.
De jártam már úgyis, hogy a weblapon az egyik oldalt szépen behozta mobilnézetbe, a másikat meg normálba hozta be.

Sőt, volt, hogy asztali gépen a webes nézetet hozta be!

Próbáltam úgy is, hogy az oldal sminkjét csináltam meg responsive-ra, de az sem volt tökéletes, mivel nem tudom beállítani úgy az oldalt és a tartalmakat, hogy desktop és különböző mobilnézetekben is tökéletes legyen és ne csússzon valami szét, vagy ne tűnjön el valami, vagy ne lógjon a tartalomba bele egy blokk, egy reklám vagy valami.

A Drupal 8, ami már full mobilos lenne, az még mindig béta és messze a megjelenés, ráadásul olyan követelményei vannak (főleg php verzióban), amit a tárhelyszolgáltatóm nem tud nyújtani (fejleszteniük kéne).

Aki esetleg tud ajánlani valami jó modult, praktikát, azt megköszönném!

sáríála

(#3) wec0 válasza Real_Gabe (#2) üzenetére


wec0
csendes tag

Esetleg próbáld ki a Google Web Designert.

(#4) sztanozs


sztanozs
veterán

Aszem ez a változtatás a PH-t nem fogja érinteni - lassan már mindenki tudja a címet, nem keresőn találja meg az oldalt ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Nekem a speedshop orok kedvencem a temaban. Egy gyakorlatilag mobil es tartozek websop, aminek csak egy dolog , hogy nincs mobilnezete , de a kategoriavalaszto konkretan nem kattinthato telefonrol. Az a mi.

-woody-

(#6) #68216320


#68216320
törölt tag

Ha csinalok az oldalrol mobil verziot es ilyen esetben atiranyitom, akkor az nem jelent problemat?

(#7) rt06 válasza #68216320 (#6) üzenetére


rt06
veterán

nem a legszerensesebb (google nem annyira szereti a redirect-et, meg a plusz http keres miatt picit lassabb is lesz a betoltes)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#8) htc07 válasza |DavidWoody| (#5) üzenetére


htc07
addikt

iponnal ugyanez a helyzet, gyakorlatilag a funkciók nagy részéhez nem lehet hozzáférni a sok lebegő menü miatt.

(#9) #68216320 válasza rt06 (#7) üzenetére


#68216320
törölt tag

De valahogy nem akaródzik responsive oldalt készítenem.
Mi van akkor, ha ugyanazon a domain-en futó oldal jelenik meg 2 verzióban?
Tehát PHP-val lekérve az eszköz adatait jelenítem meg desktop vagy mobil verzióban.
Ilyenkor is gondja lenne szerinted?

(#10) Jester01 válasza htc07 (#8) üzenetére


Jester01
veterán

ipon még viccesebb, mert nekik az előző változatuk az jobb volt szerintem ... bár mobilos tapasztalatom nincs róla, de az nem ilyen idétlen volt. Tehát ők konkrétan visszaléptek.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#11) rt06 válasza #68216320 (#9) üzenetére


rt06
veterán

annyi gondja* lehet, hogy ugyanazon tartalmat szolgaltato masik oldalt eggyel elorebb tesz mint teged, mert nalad van redirect, nala meg nincs

*: marmint nem neki gond, hanem neked

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12) #68216320 válasza rt06 (#11) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem lenne redirect. Arra gondoltam, hogy ugyanaz a php oldal jelenne meg desktop módban mondjuk 3 hasábbal, míg mobil módban sorokra bontva, kevesebb tartalommal.

Tehát amolyan design csere hajtódna végre a háttérben. Ebben nem látok redirect problémát.

(#13) rt06 válasza #68216320 (#12) üzenetére


rt06
veterán

akkor felreertettelek
azzal, hogy mas tartalommal jelenik maeg mas eszkozon nincs semmi gond, arra figyelj csak, hogy ami tartalmat szeretned, hogy a google indexeljen, azt az o user-agent-jenek add oda (ennek tesztelesere google webmaster tools-ban van lehetoseg)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14) edari válasza #68216320 (#12) üzenetére


edari
őstag

Hasonló elven működik az én oldalam is. Van egy index.php, az megnézi hogy mirol nezik az oldalt, es ha mobil akkor oldal.hu/m/index.php-ra visz. Ha asztaliról nezik, akkor a sima index.php jon be. Na ezzel egy a gond:google web master tool-ba mind az asztali, mind a mobil nezetet 2 felekeppen osztalyozza: mennyire hasznalhato mobil es asztali nezetben. Termeszetesen a mobil mobil nézetben jol, az asztali meg asztali nézetben hasznalhato jol, de keverve nem. Asszem lesz vele meg dolgom. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) htc07 válasza edari (#14) üzenetére


htc07
addikt

php include?

(#16) edari válasza htc07 (#15) üzenetére


edari
őstag

Nem. Marmint a megvalósítás. De akar ugyis lehetne igen. De ha nagyon gany akarok lenni akkor if-else ág:DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) htc07 válasza edari (#16) üzenetére


htc07
addikt

kit érdekel mi zajlik a motorháztető alatt, ha működik az autó. :DDD

(#18) edari válasza htc07 (#17) üzenetére


edari
őstag

Igaz :D
De mivel egy weboldal nem csak egy php állományból áll, ezert ha minden oldal egy elágazásból áll, az azert eleg nehezen szerkeszthető.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.