Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) lugosi válasza BBke (#2400) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, a vezérlőpult csak leválaszt. Wifinél is.

(#2402) natë válasza Zozo0525 (#2390) üzenetére


natë
nagyúr

Na, 20 percig tartott míg felrakták plusz száradás. Nagyon jó, nem látszik rajta az újjlenyomat, mindenhol bubimentes, tökéletes méretű. 6900 Ft volt, nem olcsó.
Pár óráig pihentetni kell.

(#2403) V@ns válasza natë (#2402) üzenetére


V@ns
aktív tag

Ez csak elől és hátul kerül a telefonra, vagy körbe a keretre is?

(#2404) Zozo0525 válasza natë (#2402) üzenetére


Zozo0525
őstag

Koszonom szepen,👌ez csak a kijelző ebben az árban?

(#2405) catroot válasza BBke (#2400) üzenetére


catroot
veterán

Nem lehet.

Legegyszerűbb módja, hogy kikapcsold ténylegesen a BT-t, az az, hogy a beállítás ikonra hosszan ráböksz és ott feldobja, hogy BT menübe lépj (ez a leggyorsabb módja). Ott tudod csak teljesen kilőni.

Tudom, kicsit kacifántos...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2406) catroot válasza BBke (#2400) üzenetére


catroot
veterán

Közben beugrott, hogy még azzal lehetne egyszerűbben megoldani a dolgot, hogy a Parancsok appban létrehozol egy parancsot a Bt állapot átváltására. Azt a kapcsolót meg ki tudod tenni widgetként pl. oldalra.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2407) natë válasza Zozo0525 (#2404) üzenetére


natë
nagyúr

Igen. Nem kértem máshová, nekem az nem tetszik.

(#2408) BBke válasza catroot (#2406) üzenetére


BBke
tag

Nagyon szépen köszönöm! :) Sikerült! :)
Mivel nem nagyon ismerem (még) az iOS-t ezért kicsit több időmbe telt, mire rájöttem hogyan is tudom megcsinálni.

(#2409) catroot válasza BBke (#2408) üzenetére


catroot
veterán

Nagyon szívesen! Örülök, hogy sikerült!

Nem csodálom, sokszor nem egyértelmű pár dolog. Főleg igaz ez a Parancsok appra, elég sok mindent lehet vele kezdeni.

Ahogy néztem egyébként az okos otthoni automatizálásban erős még, de az engem hidegen hagy. Én már az ilyen kapcsolóknak/időzítőknek is örülök. :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2410) Zozo0525 válasza natë (#2407) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszönöm :R :R :R

(#2411) dzsoltike


dzsoltike
csendes tag

Szerbusztok!
Gondolom, sokaknak ismerős a látvány. Így nézett ki a telefon a korábbi fóliával:

Rendeltem Aliról egy Ugreen cuccot.
Közvetlenül a felrakás után:

Az volt szembetűnő, hogy érzésre a kijelző feletti terület mintha rendesen kivilágosodott volna. Igaz, a fekete keret is adott hozzá egy kicsit. Pár napja az egyik boltban egymás mellé raktam a sajátomat meg egy demó példányt és a fotón eléggé jól látszik a különbség:

Arra tippelek, hogy csak a fekete keret alatt van ragasztó réteg, az LCD feletti rész pedig egyáltalán nem tapad a kijelzőhöz. Amint a korábbi sem tapadt a széleken, ott világos is volt. Így csak a két oldalon lévő vonalmenti ragasztás, illetve az alsó-felső nagy, de fekete festékkel eltakart felületek miatt nincs látható halo effekt. A csomagban lévő másik képernyővédő alsó, még lefóliázott részét nézegetve úgy látszik hogy vastagabb az anyag ott, ahol fekete. De nem húzom le hogy megtapogassam, mert azt majd felrakom a lányom nyolcasára, vagy a mostani helyett ha már aktuális lesz a csere :N
Mondjuk én alapból rühellem a festett keretes fóliákat és bizonyos fényviszonyok között a kontrasztnak is adtunk egy pofont, mégis inkább ezt nézem, mint a korábbit.

(#2412) catroot


catroot
veterán

Hát nem tudom, hogy mikorra áll be az ios 14 alatt az akkumulátor, de az enyém még mindig merül mint az állat.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2413) BBke


BBke
tag

Az iOS-nál a szöveghang lenne az sms jelzőhang? Hogyan tudom módosítani az sms jelzőhang hangerejét?

(#2414) lugosi válasza BBke (#2413) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudod külön.

(#2415) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! A Gmail-t hogyan tudom beállítani alapértelmezett email-kliensnek?

(#2416) lo_jo válasza TomPack (#2415) üzenetére


lo_jo
senior tag

Settingsben letekersz alulra, ahol az appok vannak és a Gmailt kiválasztva látni fogsz egy Default Mail App opciót. Ez csak tipp, Sparkot használok, ott így van.

(#2417) TomPack válasza lo_jo (#2416) üzenetére


TomPack
őstag

Nincs olyan opció. A Chrome-nál van, de a Gmail-nél nincs.

(#2418) wandor0930 válasza TomPack (#2417) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Frissítsd az appot és akkor meg fog jelenni a lentabb írt opció.

(#2419) col válasza lo_jo (#2416) üzenetére


col
addikt

Igen, így van a Gmail-nél is, ott lehet választani, melyik legyen az alapértelmezett.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#2420) Moonline. válasza TomPack (#2415) üzenetére


Moonline.
aktív tag

iOS14-ben bugos ez az opció, újraindítás után vissza fog állni a gyári appra.

https://24.hu/tech/2020/09/18/apple-ios-14-bug-levelezo-bongeszo-kulso-alapertelmezett-beallitas-reset/

[ Szerkesztve ]

(#2421) #86564352


#86564352
törölt tag

Átfutottam a 14 első hét tapasztalatokról szóló híreket:

Az alapértelmezett email app beállítás állítólag nem marad meg reboot után. (számomra nem ügy)
Állítólag üzeneteknél lag többeknél [link]
Kivették a kedvencek és következők widgetet, a hosszú nyomás kedvenceket. (remélem visszateszik amíg nem frissítek, ez számomra a legrosszabb változás az up next widget nálam az első!)
A bétában a Google Photos még támogatta az új szelektív kép engedélyeket, a publikusban már természetesen összes engedélyt kér. (én nem használom, kerülöm a Google-t ahol lehet)
App Library (nem érdekel, maradok megszokott ikonrács + spotlight)
Home screen widget újdonság: talán 1-2 amit kitennék információ közlésre, egyébként nem interaktívak.
Új Siri felület: legutolsó szempont frissítésre
Dupla, tripla hátbaverés funkció: jópofa, majd ráér, nem létszükséglet addig
Követésvédelem funkciókban félig még haladékot adott az Apple.
A felvásárolt Dark Sky funkciók beépítése időjárásba Mo-on nem érint, US only feature.

Nem látok okot az azonnali frissítésre, várok pár alverziót még. 12-ről 13-ra váltáskor is vártam a híreket olvasva .4-ig is talán, pedig akkor kifejezetten érdekeltek újdonságok. (sötét téma, kisebb méretű appok, felezték a fotók méretét)

(#2422) lugosi válasza #86564352 (#2421) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem kell sietni szerintem se, a kedvencek kivétele a 3d touch híváslehetőségek közül engem is bosszant. Hátha visszakerül később.

(#2423) mtomi95


mtomi95
senior tag

Üdv!
Mitől lehet, hogy ilyen (1-2 csík) kevés a térerő a lakásban? Új telefon!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#2424) #86564352 válasza lugosi (#2422) üzenetére


#86564352
törölt tag

Abban bízom, hogy iPhone 12 elméletileg 14.2-vel érkezik (most bétatesztelik) és addigra már visszapakolják a kivett dolgokat. Végül is 14 beta elején még úgy volt SE nem kap hátoldalt kopogtató funkciót, aztán a végére mégis. Megjött SE-nél még 13-nál érthetetlenül kimaradt értesítés hosszú nyomás dolog is.

mtomi95: ez sok minden lehet, hely lefedettsége, szolgáltató hibája, SIM, telefoné (bár az SE jobb chipeket kapott)

(#2425) col válasza mtomi95 (#2423) üzenetére


col
addikt

Nekem Telekomnál fullon van a térerő lakásban is,, szóval ilyen problémát még nem tapasztaltam. Amúgy nem a bázisállomás tövében ülök és néha bizony gond is van a terepviszonyok miatt a térerővel.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#2426) fuze


fuze
őstag

A frissítés óta kattano hangot ad a kamera amikor belépek az applikacioba. Más tapasztalt hasonlót? Ez nem normális szerintem

adms.hu | UI Designer

(#2427) mtomi95 válasza fuze (#2426) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nekem semmilyen hangot nem ad ki! (14.0.1)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#2428) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok! Kinek mennyi a képernyő idő itt a fórumon? Láttam egy több mint 6+ órás SOT-ot, de gondolom ez csak visszafogott használat mellett van.

(#2429) TomPack válasza col (#2419) üzenetére


TomPack
őstag



Itt kéne lennie, vagy rossz helyen keresem?

(#2430) spider80 válasza sphe (#2428) üzenetére


spider80
őstag

Nekem 4-5 óra/nap. Attól is nagyon függ hogy wifin,vagy mobilneten vagy többet. El lehet érni a 6 órát,de az csak wifin.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2431) wandor0930 válasza TomPack (#2429) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Írtam már lentebb is, frissítsd a legújabb verzióra és ott lesz az az opció.

(#2432) ak76 válasza sphe (#2428) üzenetére


ak76
senior tag

Full wifin jött össze a hat óra kijelzőidő, ugyanez mobilnettel 3 max 4 óra.
Ami még mindig megfelelő.
Két hónapja van meg, az aksi kapacitás teljesen jó, nyilván vannak olyanok akik a telefonon élik az életüket, nekik biztosan nem megy el egy munkanapot, de ezzel a készülékkel egyáltalán nem ez a legfőbb probléma.

(#2433) col válasza ak76 (#2432) üzenetére


col
addikt

"...de ezzel a készülékkel egyáltalán nem ez a legfőbb probléma."
Milyen egyéb problémára gondolsz?

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#2434) natë


natë
nagyúr

Az új 14.2-es bétával határozottan javult az üzemidő.

Más: a párom augusztusban aktivált SE 2020-a már 99%-os. Ez mennyire normális?

(#2436) mtomi95


mtomi95
senior tag

Ez a telefon vízálló? Vagy annyira mint a 7?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#2438) col válasza natë (#2434) üzenetére


col
addikt

Én májusban vettem, azóta használom és jelenleg is még 100%-ot ír az aksira... :B

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#2440) ak76 válasza col (#2433) üzenetére


ak76
senior tag

Borzasztóan zavar hogy a kijelző bekapcsolódásakor, de még a feloldása előtt nem tudom kikapcsolni a "jobbra kamera" funkciót, veszem elő a zsebemből, és megy a kamera, nem egyszer, tízből hétszer.
Az nem megoldás hogy akkor kapcsoljam ki az "emelésre bekapcsol a kijelző" funkciót, mert akkor nem tudom azt egyetlen érintéssel feloldani.
A másik a billentyűzet.
A kurzort megfogni szinte ember feletti produkció, átlagos méretű ujjaim vannak, de az ideg szét..sz hogy egyszerűen nem sikerül a javításnál a megfelelő helyre vinnem a kurzort, mert nem tudom megfogni.
Egyéb gondom kb nincs is a készülékkel, ha kijön a 12-es széria valószínűleg beruházok egy nagyobb kijelzős példányra.

naté

Az enyém 2 hónapos, és 98 százalékon van.
Ha havonta esik egy százalékot kb jövő ilyenkorra lesz az hogy érezni fogom a kapacitás csökkenését.
Hogy ez így jó e vagy sem, fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#2441) spider80 válasza ak76 (#2440) üzenetére


spider80
őstag

Kurzort a space gombon tartva az ujjad tudod mozgatni.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2442) natë válasza ak76 (#2440) üzenetére


natë
nagyúr

Kár, hogy ezt a százalékot megjelenítik, mert mindenki ezt figyeli (és az eladásnál is értékcsökentő).

(#2443) col válasza ak76 (#2440) üzenetére


col
addikt

"Az nem megoldás hogy akkor kapcsoljam ki az "emelésre bekapcsol a kijelző" funkciót, mert akkor nem tudom azt egyetlen érintéssel feloldani."
Szerintem ha engedélyezed az ujjlenyomatos azonosítást, akkor azzal azonnal fel lehet oldani egy lépésben, nem kell az "emelésre bekapcsoltat" használni. Én sose engedélyeztem ezt, de nekem azonnal felold, ha az ujjlenyomatomat érzéskeli.

"A kurzort megfogni szinte ember feletti produkció, átlagos méretű ujjaim vannak, de az ideg szét..sz hogy egyszerűen nem sikerül a javításnál a megfelelő helyre vinnem a kurzort, mert nem tudom megfogni."
Ha hosszan rányomsz a szóköz billentyűre, akkor tudtommal a kurzort vezérelheted. Legalábbis a SwiftKey ezt csinálja :)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#2445) col válasza #40993792 (#2444) üzenetére


col
addikt

Igen az, mert eddig én is szenvedtem vele, valóban nem lehetett enélkül a kurzort normálisan pozicionálni, mert mindig kijelölt inkább valamit :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#2446) #86564352 válasza ak76 (#2440) üzenetére


#86564352
törölt tag

Furcsa ez a kamera sztori, sokan járnak úgy ahogy te, én mégse találkoztam vele még. Nálam a raise to wake ki van kapcsolva.

Kurzor: space hosszan és tudod mozgatni (billentyűzetnél nekem fáj nincs külön pont kirakva, csak böngészőben, tudom a space duplán kiteszi, de Windows Phone-nál volt külön vessző és pont is)

Akku: enyém megjelenés óta van meg, 98% éppen megnézve (nem szoktam nézegetni) nagyon nem foglalkozom vele. Pedig én nem is naponta töltöm, keveset használom.
Az Apple helyében én kivenném ezt a % dolgot, feleslegesen stresszelnek rajta az emberek. Amikor 80% alá esik az állapot, akkor egyszer dobjanak fel egy értesítést csökkent a kapacitás, ideje lenne cserélni, további szép napot és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2447) fuze válasza mtomi95 (#2427) üzenetére


fuze
őstag

Újraindítottam és megszűnt. Nem tudom mi lehetett, behülyült a hardver. Nagyon nem lett volna kedvem beadni szervizbe. :D

adms.hu | UI Designer

(#2448) catroot válasza natë (#2434) üzenetére


catroot
veterán

Elég össze-vissza megy ez a %-os dolog.

Nekem most 3 hónapos a telefonom és 100%-os. Viszont kollégámnak kb. 20 nappal "öregebb" a telefonja és neki kb. két hete volt 96%-on...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2449) TomPack


TomPack
őstag

Érdekes ez az akksiromlás. Májusban vettem a telót, és még 100%-os.


5-7 órás kijelzőidőim vannak.
Össze-vissza töltöm, de nemigazán hagyom 30% alá esni. Nagyrészt autóban töltöm egy QC 18 Wattos gyorstöltővel, a végét már lassabban pumpálja bele, sokszor nem is tudom így telitölteni.
Van hogy csak pár percre dugom rá, mert már pl csak 37%-on van, de amíg odaérek az Auchan-ba felpumpálja 62-re.
Szóval egyáltalán nem dédelgetem, én tartom őt, nem engem.

(#2450) #86564352 válasza TomPack (#2449) üzenetére


#86564352
törölt tag

Össze-vissza van. Olyat is olvastam valakinek 97-ről 98-ra felfele változott! :D Enyém júliusban azt hiszem még 100% volt, most megnézve 98%. Keveset használom (kemény 41 perc most a SOT utolsó 24 órában) minden 2. vagy 3. nap töltöm az 5 wattossal úgy 20% alá ritkán ment és amikor végez lehúzom, nincs órákat 100%-on rádugva még. Sokszor meg se várom a százat, mert mennem kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.