Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) trobi28


trobi28
addikt

Mi a tapasztalat, hogy melyik böngésző eszik több energiát? Chrome vagy Safari?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#10702) galaxys80 válasza trobi28 (#10701) üzenetére


galaxys80
veterán

Én néhány napig teszteltem nemrég és a Safari egyértelműen többet evett.

Szerk:
Bocs én az adatforgalmat teszteltem. :)

[ Szerkesztve ]

(#10703) swoody válasza swoody (#10685) üzenetére


swoody
senior tag

Fantasztikus, az előlapi kameránál megint előjött a kis félhold............

Nagyon nincs kedvem visszaküldeni, mit tudok én ezzel csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#10704) Tibee86 válasza swoody (#10703) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha nincs kedved visszaküldeni akkor semmit, nézed a félholdat.

(#10705) trobi28 válasza swoody (#10703) üzenetére


trobi28
addikt

Az enyémen is látszik. Ez mi egyébként?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#10706) Tibee86 válasza trobi28 (#10705) üzenetére


Tibee86
veterán

Típushiba.

(#10707) trobi28 válasza Tibee86 (#10706) üzenetére


trobi28
addikt

Olyan mintha valami belógna a szenzor elé. Most nem zavarja az előlapi kameraképet. Idővel bemehet ez jobban elé, belóg a képbe? Mik a tapasztalatok? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#10708) swoody válasza trobi28 (#10707) üzenetére


swoody
senior tag

Nevezzük "alátétnek", ami van kijelző és kamera között, ez szokott elcsúszni. Engem most azért is bosszant nagyon mert múlt hétenkaptam egy új telót és ezen is előjött.....

Egy szervízes mondtam nekem egyszer, hogy el tud úgy is csúszni, hogy befolyásolni fogja a kép minőségét, viszont engem eléggé zavar, hogy nem egy szép homogén fekete előlapot látok.....

(#10709) trobi28 válasza swoody (#10708) üzenetére


trobi28
addikt

Nagyon jó :(
Engem még nem zavar.

Más: hogy lehet megismerni a gyári fülhallgatót (hogy nem hamisítvány) ?
Ez az lehet?

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#10710) Mr.Silkó válasza trobi28 (#10707) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem is a kezdetektől picit látszik, de a kamerát nem zavarja nálam.

(#10711) lugosi válasza trobi28 (#10709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a nem-re szavaznék:
- 48 eladásos eladó (nem erősíti a megbízhatóságot)
- "welcome my ebay storn" "packing" igénytelen elgépelés, fordítógépes fordítás
- "no manual and not in original retail packing" ha nincs csomagolása, akkor honnan van?
- 1700 Ft, ami az apple oldalán 10.000 Ft, ez sem a megbízhatóságot erősíti

Szerintem vagy fake, vagy esetleg gyári csomagolásból, a telefon dobozából származó darabok.
A képek is az apple oldaláról való stock képek, nem valós termékképek.
Szóval én azt mondanám, hogy 1700 Ft-ért egy próbát megér, de valószínűbb, hogy nem gyári apple.

(#10712) swoody válasza trobi28 (#10709) üzenetére


swoody
senior tag

Nem tudom mennyire látszik egy hírdetésen, de eredeti kábelébe bele van írva: Designed by App..... meg egy sorozatszám.

(#10713) lugosi válasza swoody (#10712) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Viszont az csak akkor derül ki, ha a konkrét terméket fotózta le az eladó, ennél viszont a gyártó oldaláról vette le a képeket az illető, azok pedig nyilván eredetiek, tehát szerintem ezzel ebben a konkrét esetben nem sokra megyünk.
Most látom hogy elnéztem, még csak nem is 48 hanem 46 eladása van az illetőnek. Én nagyon sokra nem számítanék. Attól még persze lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10714) trobi28 válasza lugosi (#10713) üzenetére


trobi28
addikt

Köszi, így kihagyom :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#10715) Vgabor92 válasza swoody (#10712) üzenetére


Vgabor92
tag

hova van beleírva az eredetibe?

(#10716) Tibee86 válasza Vgabor92 (#10715) üzenetére


Tibee86
veterán

Sehova.

(#10717) univerzita válasza swoody (#10712) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam a eredetiben nincs semmi írva.

(#10718) Vgabor92 válasza Tibee86 (#10716) üzenetére


Vgabor92
tag

akkor jól sejtettem. már megfordult pár a kezemben, ezért találtam érdekesnek a kijelentést :D

(#10719) lugosi válasza Vgabor92 (#10715) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Körülbelül a jack csatlakozótól 20cm-re, halványszürke betűkkel, Designed by Apple in California, Assembled in Vietnam és egy sorozatszám.

(#10720) swoody válasza lugosi (#10719) üzenetére


swoody
senior tag

Köszi.

Kicsit tovább gondoltam a vásárlást abból a szempontból, hogy szépen írnék neki, mutassa meg a jack kábelét. :)

[ Szerkesztve ]

(#10721) Vgabor92 válasza lugosi (#10719) üzenetére


Vgabor92
tag

és tényleg!

(#10720): az a baj h olyan képet mutat amilyet akar, aztán kitudja már milyet postáz.

[ Szerkesztve ]

(#10722) swoody válasza Vgabor92 (#10721) üzenetére


swoody
senior tag

Azt már lehet szándékos megtévesztésnek hívni, (ha nem bontott mondhatja, hogy Ő se tudta) bár nemtudom, hogy működik az ilyen, hogy eredetinek adják el aztán mégse, sose rendeltem még netről elektronikai cuccot.

(#10685) Amúgy elvileg 3 hónap van refurbished telóra, ezt találtam neten. Nem 100%.

[ Szerkesztve ]

(#10723) lugosi válasza Vgabor92 (#10721) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd én 1700-ért lehet hogy vennék egyet a helyedben. Csak tudni kell a kockázatot, hogy ne legyen csalódás. Ha mondjuk 6000-ért árulná akkor azt mondanám hogy egyértelműen ne. De ha esetlegesen hamisítvány is, 1700-ért azért hogy az utcán/buszon telefonálj vele és ha rosszul fordulsz, ez szakadjon ne a gyári, arra szerintem tökéletes. Pláne, ha a gombok működnek is rajta.

(#10724) Vgabor92 válasza swoody (#10722) üzenetére


Vgabor92
tag

MitoGábor árul itt hardvaraprón 4000 ft-ért. Elég megbízható srác, 3000+ pozitívval, én biztos tőle vennék

(#10725) bedibazsa válasza swoody (#10703) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én bevittem egy hivatalos szervizbe, ott azt mondták, hagyjam ott, bevizsgálják, aztán ha tényleg van hiba (volt, nyilván látszott), cserélik a komplett kijelzőt, mert poros lesz a lencse, ha szimplán kiszedik azt a karikát. Nem volt kedvem ezzel foglalkozni, ezért egy másik APR-be vittem, ahol tíz perc alatt kiszedték és ennyi. Ott azt mondták, hogy általában ezt szokták csinálni. Nem volt tapasztalatuk porosodással. A bekapcs gombom is kilazult, a végén azt mondták, gari lejárta előtt vigyem be és kicserélik a telefont vagy az hibás cuccokat rajta. Valszeg' ez lesz. Négy hónap alatt sok-sok hiba előjött sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#10726) zombinyul válasza bedibazsa (#10725) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem túl biztató hibalista. Az enyém ugyan nincs még egy hónapos, de remélem ezzel nem kell szervizbe rohangálnom (az LG-vel 4x voltam, "kicsit" meguntam).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10727) Rossi válasza zombinyul (#10726) üzenetére


Rossi
addikt

14 hónapja használom egyben céges és saját telefonként, masszívan használva van, fotózás (több ezer fénykép), jegyzetek, e-mailek, mobilbank, navigáció napi szinten, AutoCAD applikáció, pdf-ek orrba-szája, kap port, párát, hideget, meleget, mindent...

Semmi baja.

Más kérdés, hogy vigyázok is rá, összesen kétszer esett le max. 80 cm magasból, mindkétszer parkettára, egyetlen, kb. 2 tizedmilliméteres karcolás látszik rajta, azt is múlt héten szerezte a második leesésnél...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#10728) zombinyul válasza Rossi (#10727) üzenetére


zombinyul
addikt

Ez nagyon jól hangzik. :)

És a háza / kijelzője mennyire ellenáll a kisebb karcoknak? Tokban van (egy olyat találtam, aminek jó a fogása, masszív, és jól is néz ki, de persze az alma logónál ki van vágva (ezt melyik ökör találhatta ki?), tehettem az alma logóra fóliát), de ez most egy évig tuti meglesz, utána szeretném újszerűen átadni anyumnak (anno a most 6 éves 3GS-em is ő használta, máig újszerű :) ).

Amit viszint észrevettem, hogy van 1-2 nagyon apró szépséghibája a cuccnak gyárilag. Leginkább az alsó antenna csík mellett 1-2 "folt" a fémen, mintha ott meg lenne kopva a cucc, meg 1-2 nagyon apró pötty található a házon. Bár ezekkel nem foglalkozok, csak fura, mert újonnan vettem, szolgaltatótól.

Akksija nem gyengül? Hallottam olyat is, hogy iPhoneoknál megesik, hogy elég hamar elkezd gyengülni.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10729) Rossi


Rossi
addikt

Én is tokban tartom, így a kijelzője gyári állapotú, a háza pedig sérülésmentes (a leírt egyet kivéve). Egyébként szerintem nagyon sérülékeny, pontosabban a legkisebb karc is meglátszik rajta, mivel fém.

Az akksija már érezhetően gyengül, ezért max. másfél évben érdemes gondolkodni. Vagy oda kell figyelni, hogy ne tedd töltőre/csatlakoztasd géphez egy nap ötször, mert a töltési ciklusok zabálják az akksi élettartamát.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#10730) univerzita válasza Rossi (#10729) üzenetére


univerzita
addikt

Ha ráteszed 5- ször egy nap tölteni akkor lehet hogy csak egy csiklusnak fogja számolni ( ha 20% volt mindegyik töltés).

(#10731) trobi28 válasza zombinyul (#10728) üzenetére


trobi28
addikt

Az enyém lassan 2 éves (használtan vettem) de még masszivan bírja egy napig az aksi :)
Most van 44 % on, hajnali 04 kor vettem le, és azért nyomkodtam, meg telefonáltam rendesen :)
Játék nem volt, viszont sok e-mail, sok telefon (ingyen hívások flottába), kis böngészés.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#10732) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok! Az mitől lehet hogy kijelző egyik oldalán( kb 40 % ) halványan függőleges csíkozás jelent meg háttérben? Válaszokat előre is köszönöm

(#10733) Rossi válasza univerzita (#10730) üzenetére


Rossi
addikt

Egy töltési ciklusnak számít, amikor csak töltést vesz fel. Kb. 1500 ciklust "garantál" az Apple, ezt követően - ahogy még talán a dobozon is rajta van - előfordulhat, hogy cserélni kell az akksit.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#10734) Tibee86 válasza Rossi (#10733) üzenetére


Tibee86
veterán

"Egy töltési ciklusnak számít, amikor csak töltést vesz fel."
Ez nem így van, egy töltési ciklus 0-100%-ra való töltést jelent. Ha 50%-ról feltöltöd 100%, majd másnap ugyanígy az 1 ciklus lesz, nem pedig 2.

(#10735) Süvi válasza Süvi (#10672) üzenetére


Süvi
őstag

Sziasztok!

Ma végre megérkezett a várt tok.
Úgy gondolom, hogy révbe értem, megtaláltam az igazit :)

Előzmények:
Ütésálló tokot szeretettem volna, nyárra, ha megyünk biciklizni, kirándulni stb., ha véletlenül elejtem.
Elég sokat végignéztem, mire megtaláltam. :C
Szerintem ez rajta marad, mert alig nehezebb (telóval 160g), nagyobb mint az eredeti, nem is volt olyan nagyon drága (9.000 Ft) és ha csak a felét tudja ennek vagy ennek, akkor már megérte.

Lehet elkezdek gyűjteni a bumperre :)

[ Szerkesztve ]

(#10736) jani70


jani70
aktív tag

Üdv!
A bal szélen ha erősebben nyomom a kijelzőt,lehet hallani hogy pattog a kijelző?
Mi lehet a gond,elengedett a ragasztás vagy a két csavart kell alul meghúzni?Eddig nem csinálta ezt vagyis nem tűnt fel.

(#10737) zombinyul válasza Rossi (#10729) üzenetére


zombinyul
addikt

No, ettől tartottam... Nem baj, szerencsére nagyon jó a tokom, jóformán még a port se engedi be maga "alá", ami egy igencsak ritka tulajdonság. :)

Töltőre naponta nagyon maximum 2x teszem, mellette úgy 2 heti egyszer csatlakozok gépre.

trobi28: én is rengeteget telefonálok, mellé sok net, zömében magas fényerőn, és soksok zenelejátszás, mégis 90%-ban bírja nap végéig (pontosabban ha estig 50% köré is esik, vagy akár egy lazább nap végéig 70-re, akkor is megy töltőre). Igaz, ha szabadnapos vagyok, bírja 2 napig is simán. :) G4 után kész felüdülés az akksi.

Egyébként van aki használja a gyári fülest? Szépen szól, meg kényelmes is, de valami csapnivalóan halk. A sajátomat ki se csomagoltam (csak anyum 5s-ének a fülesét próbáltam ki). Az LG fülesei sokkal hangosabbal (QB2 és 3).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10738) nofi válasza zombinyul (#10737) üzenetére


nofi
őstag

Bár kényelmesebb az EarPods formája, minőségben és hangerőben a régi iFüles hallhatóan jobb volt. Próbálkoztam egy sokak által magasztalt Piston 2-vel, de futásnál rendkívül könnyen kiesett, így hiába a szebb hang, el is adtam.
Amíg le nem zárul ez a jack vagy nem jack mizéria nem is keresek más alternatívát :N

Xbox GT: nozsolt

(#10739) zombinyul válasza nofi (#10738) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen, tényleg nagyon kényelmes. :) Meg szépen is szól, de tényleg baromi halk (mondjuk alapjábavéve az i6 sokkal halkabban zenél, mint a G4, ezt még szokni kell).

Nekem van egy QB2, meg egy QB3 LG füles, egy Sennheiser MX365, egy JBL fejes, meg a gyári iPhone, de csak az LG-ket, meg nagyritkán a JBL-t használom. Mindenesetre bármennyire imádom ezt a telefont, ha elhagyják róluk a jack csatlakozót, más alternatíva után fogok nézni (akkor jövőre a születésnapomra még meglepem magam egy 6s-sel, és az lesz az utolsó iPhoneom).

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10740) galaxys80 válasza zombinyul (#10739) üzenetére


galaxys80
veterán

Halkabb?
Én pont, hogy egyetlen telefonon sem hallottam még ilyen hangerőt. Konkrétan megsüketülnék ha maxra tenném.
Mondjuk a G4-et speciel nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#10741) zombinyul válasza galaxys80 (#10740) üzenetére


zombinyul
addikt

A G4 PowerAmp-ot használva kb. háromnegyed hangerőn tud annyit (vagy még kicsit többet) mint az i6 maxon. Buszon ülve sokszor kevés amit tud, míg a G4-et még régi Ikaruson se akartam maximumon nyomni, mert nem akartam, hogy csúnyán nézzenek. :D Mindegy, ezt még szokni kell, viszont kárpótolnak a dinamikája, mert nagyon szépen szól.

Ja, és ha már zene: az komoly, hogy flac-et nem képes lejátszani? Van egy csomó albumom flac formátumban, hihetetlen, hogy nem lehet rátenni...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10742) galaxys80 válasza zombinyul (#10741) üzenetére


galaxys80
veterán

Én azért megnézném, hogy másik I6-nál is halknak hallod-e. Tényleg nem tudom elképzelni, hogy maxon nem süketül meg valaki. :)
Gyári nem tudja a flac-ot, de sok alternatíva van. Én pl a capriccio-t használom.

(#10743) zombinyul válasza galaxys80 (#10742) üzenetére


zombinyul
addikt

Kipróbáltam az 5s-t, az se hangosabb. Szóval szerintem nincs vele baj... A beszédhangszórot is kissé halkabbnak hallom mint a G4-esét. Úgyhogy fura, de együtt lehet vele élni.

Köszi a tippet, körbe fogok lesni. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10744) lugosi válasza zombinyul (#10741) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt is megteheted, hogy a flacot átkonvertlod alac-ba, az is veszteségmentes. Azt a gyári is le tudja játszani.

(#10745) zombinyul válasza lugosi (#10744) üzenetére


zombinyul
addikt

Köszönöm a tippet, ha lesz egy kis időm, nekiesek. :) Az a haj, hogy örülök, ha 10 percet le tudok a gép elé ülni... Ezért lett volna jó, ha tudja alapból kezelni a flac formátumot. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10746) galaxys80 válasza zombinyul (#10745) üzenetére


galaxys80
veterán

A Capriccio-t gép nélkül is le tudod tölteni. :)
Én a kezdetek óta azt használom. Egyik lényeges különbség a gyárihoz képest, hogy tudja mappa szerint megjeleníteni a zenéket. Illetve, hogy wifi-n keresztül is gyorsan felmásolhatóak a zenék a telefonra.

(#10747) zombinyul válasza galaxys80 (#10746) üzenetére


zombinyul
addikt

És ha az alkalmazás fent van, onnantól az iTunes is engedi a flac zenéket feltenni?
Tudom, láma kérdés, elnézést is kérek érte, de az utolsó iPhoneom egy 3GS volt. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10748) galaxys80 válasza zombinyul (#10747) üzenetére


galaxys80
veterán

Őszinte leszek. Soha nem tettem fel iTunes-al zenét. :) Mindig wifin másolom fel.
De logika szerint mennie kell, de azért várjuk meg, hogy hátha valaki valós tapasztalattal is rendelkezik. :)

(#10749) jani70


jani70
aktív tag

http://m.prohardver.hu/tema/re_apple_iphone_6_a_meret_nem_minden/hsz_10736-10736.html
Erre valaki?

(#10750) univerzita válasza zombinyul (#10747) üzenetére


univerzita
addikt

Igen. A iTunes -ba megnyitod a Aplikáciok majd legörgetsz legalulra és ha ott van a aplikácio akkor annak a Document részébe lehet másolni. Pl. a VLC - be így másolhatod a flac zenét is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.