Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) alamuszi válasza z0d1AK (#39) üzenetére


alamuszi
senior tag

Azért érzed, hogy ez kicsit sántít. Ha ilyen jó lenne bárminek a szervizhálózata, akkor nem lennének gondok. Van egy kettő cég aminek valóban ilyen a szervízhálózata.

Pár igen kényes és számomra eléggé ködös téma, mivel én is voltam szervizes 4 éven át:

- ha a készüléket folyadék érte, ez az a pont, amikor nem cserélem mert nincs kedvem. Ez mit jelent? Ha izzadság érte, ha esőcsepp esett rá. (nem zuhatag) vagy ez mit jelent, egy halom olyan fotót láttam, amikor a telefonszervizek tonna számra dobták vissza a telefonokat, ha volt ilyen ha nem.
- A külsérelmi nyom van a készüléken? Ez mit jelent. Mert ez is bármi lehet.
- Koccanás, leesés stb. Ez megint olyan dolog, ami nem egyértelmű. Ha leesik de nincs komoly külsérelmi nyom, akkor mi a helyzet? Akkor gyári hibás, mert belül olyan alkatrészek vannak, amik leesnek, ha koccan?
- kívül belül sértetlen? Ez mit jelent, pl, egy tipikus példa, ha valaki sokat használja zenehallgatásra a telefont, és kilazul a Jack aljzat akkor mi a helyzet, akkor sérült a telefon, de ez ha nem rángatják meg a zsinórt a jack dugó végén és nem ilyen jellegű a baleset? Akkor mi a helyzet? Jobb helyeken ezt megoldják "kézi javítással".

Eleve ki dönti el, hogy mi számít "balesetnek", "beázásnak", "sélülésnek", "szándékos rongállásnak". A szervizes? Vitás esetben a fogyasztóvédelem nagyon kevés.

Ez a videó jó promo, de nem hinném hogy ez a valóság, ez egy tökéletes világban lenne lehetséges, ismerve a magyar kereskedők átlagos hozzáállását, agilitását hááát....

Igen magamból indulok ki mivel én is szervizes voltam nagyon kevés kivétellel (nagy cégek (Lenovo, HP, Dell, Toshiba stb) akiknek komoly forgalma is van, és van is komoly szerviz hátere is) nem nagyon vannak ilyenek.

Ezt is csak azért kérdezem, mert nagyon komoly fegyverténynek tarja az apple a világgaranciát, és hogy az működik is. Én elhiszem, arról viszont vannak kétségeim, hogy ez Magyarországon is úgy működik, mint USA-ban.
Azzal is tisztában vagyok, hogy elvileg a kereskedő megtagadhatja a javítást, mivel nincs semmilyen jogi viszonyban az adott készülékkel, mint adott esetben a szolgáltató ,csak akkor nem lenne viággarancia, a világgarancia.

Így nem is kötözködésképpen írom ezeket, csak szervizes tapasztalataimból kiindulva eszembe jutnak ezek .

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.