Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

lassan szerintük az iphone még a nőt is kiváltja a párkapcsolatban...
sőt, dolgozni is az iphone fog helyettem.
csak vegyem már meg végre..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) Morden24


Morden24
nagyúr

Üzemidő? Multiplayer?

Sectumsempra - For Enemies

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

áhh, ez nevetséges :(
oké, még talán a DS-re azt mondom, hogy riválisa lehet a szifon, de egy PSP-nek? kíváncsi lennék mégis hogy játszik az ember gravitációs szenzor és érintőképernyő segítségével egy Tekkent, vagy akármilyen sport játékot (fifa, nhl, stb), vagy mondjuk egy Dynasty Warriorst. és ez csak pár példa.

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Erre kíváncsi leszek... :DDD

srácok whineee!!! moreee whine pls! ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) Ste


Ste
addikt

kevés az akku többek között, nincsenek rendes gombok se

kapirgálnak, hogy jobban megdobják az eladásokat

(#7) rhen válasza #16820480 (#3) üzenetére


rhen
senior tag

Például így és így.

(#8) iknight válasza #16820480 (#3) üzenetére


iknight
senior tag

Próbáld ki ;) Már az 1 genes iphonera is volt playstation emulátor, nintendo gameboy advance és más is. Én játszottam rajta tekkent:) Csak fogni kellett a ps image fájl-t és felmásolni az emulátor mappába és már meint is a játék, a kijelzőre kivoltak rajzolva a gombok mint a virtuális billentyűzet és kész, sokkal ésszerűbb mert igy bármilyen gombot lehet odavarázsolni a játék igényei szerint, nem fixen mint a psp-n. A lehetőség megvan benne hogy jó játék konzol is legyen, csak jó progik kellenénke rá. Sajnos igy már igen sokmindenben a legjbob lesz, zenében, netezésben, mostmár játékban is, aki annyi pénzt költ telefonra amiből iphonet is vehet, szerintem mindenképpen azt érdemes neki, ha nincs szüksége qwertyre, bár ez is megszokás krédése.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#9) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

DS-nél 100x jobb és amúgy sem hülyeség amit mondanak, csak érkezzen még több játék.

(#10) macikos válasza Morden24 (#2) üzenetére


macikos
addikt

Az üzemidő játéktól függ, de az erőforrásigényesebb játékoknál 4-5 óra.

Multiplayer már sok játéknál van, főleg a komolyabbaknál, mind LAN-on, mind pedig WAN-on.

(#11) Siera


Siera
senior tag

(#12) Dare2Live válasza #16820480 (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Agree.

Konzolt nem tudok elképzelni fizikai gombok nélkül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) hemaka válasza Integra (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

valahogy én is így gondolom :D

(#14) macikos válasza Dare2Live (#12) üzenetére


macikos
addikt

Nem konzol, de ahhoz képest, hogy mobil nagyon jókat lehet vele "néha" játszani.

Real Soccer 09
Monopoly
Ironman
FieldRunners
Topple

(#15) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Semmi új nincs ebben a hírben, az Iphone 2 bemutatóján is demóztak jópár játékot, emellé odatehetjük Carmack kijelentését az Iphone képességeit illetően, adja magát, hogy játékkonzolként is hirdessék. Bár a gombok hiánya komoly probléma lehet.

x gon' give it to ya

(#16) Dare2Live válasza macikos (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A k800 se konzol mégis nagyon jókat lehet rajta játszani.

Ez így gombok nélkül halott 5let.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) #16820480 válasza iknight (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért egy igazi gomb lenyomása és érzése kicsit más, mint egy érintőgomb, ahol semmilyen visszajelzést nem kapsz. ez is olyan, mint a wii hiperszuper megoldása a vezérlésre, ami a golf meg az "üssük a fókát baseball ütővel" játékoknál poén, de soha az életben nem cserélném el egy playstationre, még egy kettesre sem, nem hogy hármasra.

egyébként most flém nélkül: mióta a legjobb zenében? netezésben még oké, bár azért az sem olyan biztos. de zenében elég sok dolog jobb nála. játékban meg mondjuk nem olyan nagy a piac (még?) mobil gépek terén, de hát... na... vagy ha elég sokan mondják, hogy ez a legjobb, akkor az lesz az "iGazság"?

(#18) macikos válasza Dare2Live (#16) üzenetére


macikos
addikt

Most erre mit mondjak? 8 évvel ezelőtt a Nokiákon meg jókat Snakeztünk...

A gombok hiányához meg hozzá kell szokni, idővel akarva-akaratlanul. Ezt pedig nem én mondom.

(#19) iknight válasza #16820480 (#17) üzenetére


iknight
senior tag

NEm olyan érzés, de hidd el, hogy max 1-2 hónap használat után tökéletesen megfogod szkoni, az is azért kell mert élted során nagyrészt gombos telót használsz és nem szoktad meg. A mikrón meg a sütőn is érintőgombok vannak, meg stbstrb ahogy terjednek annál természetesebb lesz, én megvagyok vele elégedve. A winmobilnál nem az igazi, a viszonylag fejlettlenem kijelzők miatt, nem veszik olyan jól, illetve a legalább is a számomra fejlettlenem softveres billentyűket sem lehet újjal úgy kezelni.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#20) #16820480 válasza iknight (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, ha meg 1-2 hónap után sem szoktam meg... :D
már a qwerty billentyűzetét sem tudtam megszokni, mert nem lehet érezni a gombok széleit, különösen élmény lenne Tekkenben kombókat próbálgatni. az egy dolog, hogy elfut rajta... :( akkor már inkább pasziánsz, vagy mahjongg. bár azzal nem fog semmilyen konzolt megverni.

(#21) macikos válasza #16820480 (#20) üzenetére


macikos
addikt

De jó hogy semmiben nem egyezik a véleményünk :)

Az egy dolog, hogy neked van PSP-d, de abba gondolj bele, hogy mekkora a piaca és mekkora az iPhonenak. Én megtehetném, hogy vegyek egy PSP-t, de nem teszem, mert kell a francnak és ezzel még jópár millió ember így van. Minek vennék, amikor a telefonomra választhatok a több ezer játék közül, ezek közül rengeteg ingyenes, a PSP-re meg vagyonokba kerülnek a játékok, a másik meg, hogy hatalmas, nem akarok egy ilyen batár nagy akármit magammal cipelni, csak azért, hogy néha játszak 20-25 percet.

A másik meg, hogy nem kell az iPhonera úgy tekinteni, hogy ez most egy űber brutál játékgép, egyszerűen csak az a helyzet, hogy sokkal nagyobb piac van benne, mint mondjuk a PSP-ben. Hány 25 év feletti ember rendelkezik PSP -vel és hány iPhonenal? Ha valaki vesz egy iPhone-t, akkor nagy a valószínűsége, hogy belép az AppStoreba és vesz egy játékot.

Szép és jó dolog a gombok, de akkor már legyen külön joystick, meg 5.1-es hangrendszer is a telefonban, nem? Persze, jó lenne, de azt kell nézni, hogy mi az ami eladható el és ugyanakkor használható is.

(#22) iknight válasza macikos (#21) üzenetére


iknight
senior tag

Nagyon szépen szóltál :R Azért se felejtsd el sheratan, hogy a psp az plusz 3x akkora cucc mint az iphone, amit magaddal kell vinni, és azért az sem mindegy, ha nem vagy katona, vagy gödeszkás bdu nadrágban :)

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#23) baliii


baliii
senior tag

nekme volt PSP-m is (2szer) meg most van ipod touch-om.
a psp jó cucc, kétség sem fér hozzá, de nagy, kényelmetlen használni (a handgrip segít rajta, de úgy iszonyu nagy és ronda és még hordozhatatlanabb lesz), nem elég nagy a kijelző felbontása, és szvsz nem sok jó game van rá. a nagy részük ott is logikai vagy autós, amiket kiválóan lehet irányítani a touchon is, sőt még jobban is talán. persze egy GTA LCS nagyon üt a psp-n, és ahhoz sok gomb kell így olyasmi nem lesz a közeljövőben iphone-ra, de nem is ez a cél
a lényeg hogy a többi telefonhoz és médialejátszóhoz képest fényévekkel elhúztak játékok tekintetében (is :DDD )
sajnos választanom kellett a psp és a touch között és a touch mellett döntöttem, de ha tehettem volna megtartom a psp-z is mert néha nagyon jól jön :) meg iugazából elég kihasználatlan lett volna, mert nem viszek magammal egy olyan angy cuccot kb sehova csak nagyobb utazásra, máshol meg bőven elegendő a sok touchos game is
sztem mindkét cucc jó, nem kell összehasonlítani őket :R
DS-ről nem tudok nyilatkozni, sosem vonzott, rossz a grafikája és elavult a képernyő érintős része, ettől kezdve engem nem nagyon tud érdekelni :(

(#24) fordfairlane válasza baliii (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem lepődnék meg, ha a PSP 2-ben már érintésvezérelt képernyő és telefon funkció is lenne beépítve.

x gon' give it to ya

(#25) Peat;) válasza baliii (#23) üzenetére


Peat;)
veterán

"a lényeg hogy a többi telefonhoz és médialejátszóhoz képest fényévekkel elhúztak játékok tekintetében (is :DDD )"

:)) akinek a csilivili a lényeg jah, akinek a tudás az meg röhög mint én :) 10e ft-os mütyür elveri a zenelejátszóját tudásban, oké csiliviliben nem :) videoban az összes win okostelefon elveri mert nem kell konvertálni :) oké csiliviliben nem :) szubjektív dolgok ezek, akinek a használati élmény a kinézet a fontos annak igaz amit írsz, de akinek a hangminőség pl annak már más a téma

játékban viszont lehet igazad van, nincs tapasztalatom, mert nekem nem jönnek be ezek a marokjáték gépek, én nem is tudok kikapcsolódni buszon, vonaton út közben ilyenekkel, nem lepődnék meg ha egy kimutatást készítenének és kiderülne hogy a psp-t meg ezeket legtöbbször otthon! nyomkodják az emberek, akkor meg már lcd tv ;)
amiért szerintem halva született az az, hogy elég akkuigényesek a játékok és így külön gépezetben látják sokan a jövőt továbbra is, na meg árban sem egy nagy pénz egy iphone tulajnak egy psp vagy ds amikre bár drágák a játékok, de nem csak az iphone-t lehet hackelni (bár egészen biztos vagyok benne hogy a jailbreaket vagy mi a francot az apple találta ki és amúgy is a psp, nintendo lemásolta :)) )

ki nem megfelelő komolytalansággal olvassa ezt azt letojom, ott vannak a smileyk, de igazságtartamot tekintve akár komolyan is fogalmazhattam volna, de nem ez a cél

[ Szerkesztve ]

(#26) Siera válasza fordfairlane (#24) üzenetére


Siera
senior tag

én se,főleg,hogy már psp 3nál járunk
nekem van pspm.15 éves vagyok.iskolába nem igazán hordom,de nyaralásra,vagy nagyobb utakra nagyon jó szolgálatot tesz.
én most karácsonykor fogok venni ipod nano 3.gent.az lesz majd iskolába.órákra,zenehallgatásra bőven elég.mellesleg touchot félteném is.
csak máshogy félt az ember 1 20000 forintos cuccot mint 1 40000eset. :DDD

(#27) #16820480 válasza macikos (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

nagyon sok igazság van abban amit írsz, tulajdonképpen félúton kiegyezhetünk ezzel :)
az a helyzet, hogy amennyiért vettem én a PSP-t, meg egy jó telefont, annyiért nem kapok egy iPhone-t sajnos (vagy nem sajnos, én tulajdonképp jól megvagyok nélküle). szóval ez is egy szempont. szerintem játékra sokkal használhatóbb, van rendes fogása, stb. igazából a PSP-ből egy nagyon nagyon jó multimédiás gépet lehetne csinálni, ha lenne hozzá rendes billentyűzet. annyira nem nagy, sőt. ha ennél sokkal kisebb lenne, akkor nem lehetne hozzá rendes fogást találni játék közben.
én igazából nem azt mondom, hogy iPhone-on lehetetlen játszani, de még azt sem, hoyg lehetetlen jót játszani. inkább azzal vitatkozom, ami a cikkben van leírva, hogy ezentúl majd a mobil konzolok vetélytársaként kellene rá tekinteni. biztos rengeteg játék van rá, és biztos nem olyan ciki 30 év felett birtokolni, mint az iPhone-t, de bizonyos dolgokban akkor is jobb lesz, pedig már ezer éves tulajdonképpen (32MB RAM!! 333MHz-es proci, stb [link]).
abban is tökéletesen igazad van, hogy nagy üzlet van benne, főleg az AppleStore jellegű húzások miatt, hogy játékgéppé nevezzék ki. és még egy dolgot megelőlegezek, ha tényleg sikeres lesz az iPhone ezen a vonalon, akkor talán a Sony is fog lépni, hogy a 4 éves gépét ténylegesen felújítsa, mert amióta megjelent, eddig semmilyen mobil gép játék terén nem tudott a közelébe sem kerülni.

iknight: nem tudom mi a bajod. az iPhone kijelzője nem nagyobb felbontású sokkal, csak a fizikai mérete kisebb. multimédiában nagyjából ugyanazt tudják, böngészésben az apple cucc jobb (a szövegbevitel meg böngésző miatt), játékban meg a PSP. annyira nem is nagy, amúgy is szinte mindig hordok magamnál valamilyen táskát, ez a legkevesebb.

(#28) Peat;) válasza #16820480 (#27) üzenetére


Peat;)
veterán

Talán azért vehetik fel a versenyt (egyedül nem fog menni), mert pl. samsung processzor van az iphone-ban, ráadásul már elég régi. Samsung bármikor kiadhatja a modelljét amiben erősebb van, de úgy néz ki a fejlesztési költségeket más cégek (majdnem gyártókat írtam, de az apple nem nevezhető annak) megrendeléseivel állja és a saját telefonjaiba meg a bejáratott dolgok kerülnek.
A 3d chip gondolom szintén nem apple fejlesztés. Már ha van benne olyan és nem csak a processzorral fejlesztenek.

De wines okostelefonokra van pár nagyon komoly játék, mégsem lettek sikeresek a játékok miatt. Bár ott nem volt egy dolog: apple marketing.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ulkesh válasza Peat;) (#25) üzenetére


Ulkesh
őstag

"10e ft-os mütyür elveri a zenelejátszóját tudásban"

Ezt gondolom viccnek szántad.. :)

"videoban az összes win okostelefon elveri mert nem kell konvertálni "

Az összes Win smart közül 2-3 van amire nem kell konvertálnod, a többire igen, ráadásul sokkal kisebb felbontásra, mint az iPhone esetében.

Az megint más kérdés, hogy a Win-es PDA esetében azért kell konvertálni, mert képtelen nagyobb felbontást lejátszani, itt meg csak azért, mert alapból nem támogatja.
Így egy DVD konverziója, mivel nem kell felbontáson sokat változtatni alig 6-7 perc alatt megvan, egy DivX film meg 20-25 perc, amit ki lehet bírni.
(Azt csak halkan jegyzem meg, hogy ha jailbreak-elt a készüléked, akkor a Mobile VLC-vel le tudod itt is játszani a filmeket konvertálás nélkül is :) )

"(bár egészen biztos vagyok benne hogy a jailbreaket vagy mi a francot az apple találta ki és amúgy is a psp, nintendo lemásolta )"

Én értem a smiley-t, csak azt nem értem mit is akartál írni, mert igencsak kevered a szezont a fazonnal :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#30) baliii válasza Peat;) (#25) üzenetére


baliii
senior tag

kell konvertálni wm-ra is, ha normális képet akarsz látni, nekme is volt már vagy 4 féle PDA-m...
a touch akkuja jo sokat bír, többet lehet vele játszani mint az alap psp akkuval, tapasztalat... de valóban keveset bírnak.
én 35-ért vettem a touchomat, 3 hó gari volt még rá, karcemntesen, dobozában minden tartozékával és egy kb 8ezer ftos tokkal... ennyiért nem hiszem h tudsz jobb döntést :N
mod: ne veszekedjünk ezen, mindenkinek más a véleménye, felesleges egymást győzködni. és a legjobb ilyen PDA szerü cuccnak (beleértve minden htct és egyebet meg telefont) a touchot tartom, sokan meg nem, ez van engem nem zavar mert én használom nem ők :B

[ Szerkesztve ]

(#31) copin


copin
őstag

Nem tudom milyen rajta játszani, de az ipod/iphone nyomába se érhet a DS-nek nálam. Ennek egy rövid indoka van: Játékok. Persze itt nem flash róla beszélni, mert nem lehet vele villogni, de aki játszani akar elsősorban, az ilyet vesz és hamar rájön hogy a lehető legjobb döntést hozta.

Látom jönnek fel az iHead-ek. ;]

(#32) edward2 válasza macikos (#21) üzenetére


edward2
addikt

bocs, de ez baromság. pspből csak japánban félmillio fogy havonta. ez nehogymár kisebb mint az iphone piaca.

apple meg hihetetlen. kijöttek egy teloval és marketinggel eladják bármire.

(#33) Peat;) válasza baliii (#30) üzenetére


Peat;)
veterán

A touch kajak kis gép, ha nem lenne itunes meg szar hangchip benne kéne :) De a tény az hogy a 10 ezer forint körüli (oké 11-ért volt legolcsóbban, azóta meg lehet felment az ára dollár miatt) sansa clip lealázza az ipodokat és iphonokat, meg sok más drága márkát is egyértelműen maga mögé utasít hangminőség tekintetében. 10 rugó körül! Elgondolkodtató hogy ennyire lenézik a fogyasztót a nagyobb cégek és méginkább hogy felettem Ulkesh még be is nyeli. :(

[ Szerkesztve ]

(#34) fordfairlane válasza edward2 (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

apple meg hihetetlen. kijöttek egy teloval és marketinggel eladják bármire.

Ja, még Carmack is bevette, a hülyéje. ;] Bezzeg az itteni szakértők...

x gon' give it to ya

(#35) Peat;) válasza Ulkesh (#29) üzenetére


Peat;)
veterán

Nézd nincsenek nagy tapasztalataim pda-val én csak láttam hogy ment és kész, ha ez a szám 2-3 akkor az is épp úgy elszomorít mint az iphone hülyeségei. De az igazság az hogy én úgy tudom hogy pda-n van olyan program amivel a minőséget lejjebb lehet venni, ami a kis kijelzőn nem világvége és cserébe nem kell izzítani a gépet ahogy írod 20-25 percre sem. De mondom, ha 2-3 ilyen készülék van akkor szomorú a dolog, mert már jó pár éves az intel 600mhz körüli processzora ami asszem vitte, és akkor igazad van akkor a következő okostelefonok megjelenéséig azért még nem olyan nagy gáz ez. Ismétlem magam, ha 2-3 ilyen van. Mert ha 10 akkor az már pl egy tisztességes kínálat és választási lehetőség a fogyasztó számára.

Egyébként múltkor valami újságban láttam 20! körül noname lejátszót, ami kell a francnak, de ott is írtak olyat hogy konvertálás nélküli lejátszás. Szóval igény biztos lenne rá, mert ezeket a szir szar noname vackokat csak így tudják eladni. Ha meg 20 ezerből működik is akkor a nagy gyártók tehetnek egy szívességet ;)

[ Szerkesztve ]

(#36) RenegadeC2 válasza Integra (#1) üzenetére


RenegadeC2
aktív tag

Igen, tudjuk, te még rá sem sz*rnál az iCuccra.

Én inkább játszok (is) rajta, a
Bugdom 2-vel,
a Guitar Rock Tour-ral (Guitar Hero ismerős?),
a Fastlaine Street Racing-gel (jó, lehet ezzel buszon idiótának néznek, de megjegyzem: esetleg itthon)
de említhetném még a
Tap Tap Revenge-et, vagy a
Brothers in Arms-ot

mod: #27: "én igazából nem azt mondom, hogy iPhone-on lehetetlen játszani, de még azt sem, hoyg lehetetlen jót játszani. inkább azzal vitatkozom, ami a cikkben van leírva, hogy ezentúl majd a mobil konzolok vetélytársaként kellene rá tekinteni."

Neked is ajánlom a fenti játékokat bemutató gyanánt. Persze egyéni ízlés kérdése is a dolog, ki milyen műfajt szeret... De lehet rajta játszani.

[ Szerkesztve ]

https://copy.com?r=wQUd20

(#37) sien válasza RenegadeC2 (#36) üzenetére


sien
aktív tag

Teljesen egyet értek veled abban hogy az iphone-ra nagyon innovatív és szép játékok vannak. azért is vetettem rá szemet, mert igazi játékfejlesztés, ahogy én látom, most az iphone-on van. és tényleg élmény játékok vannak.

de kérlek ne említsd egy súlycsoportban a psp-vel. ha játszottál már a gears of war ral, rarchet and clank szériával, virtua tenis-szel, burnout dominatorral, utánna jelentsd ki hogy az általad felsorolt játékok lesöprik a psp-t a színről. és rengeteg másik játékot tudnék még sorolni ha kellene.

szóval a telefonok közül, szerintem, az iphone az ami mintha kicsit most megmozgatta volna az állóvizet, és nagyon jó, innovatív és szép játékok vannak rá. engem megvett kilóra, és mivel a psp-t csak otthon használom, maximum dugóban, sokszor "szorulok" rá hogy a telefonon játszak :). megférnek szépen egymás mellet.

(#38) Lirion válasza RenegadeC2 (#36) üzenetére


Lirion
addikt

A brothers in arms kezelőfelülete, meg a vki más által linkelt focis játék kezelőfelülete is kurva ergonomikus, kb. mint az 500 ft-os kopogos-műanyag billentyűzet, aminek a hátulját még meg is emelik...
Nem csak a gombok hiánya miatt halva született ötlet ez a konzolkodás, hanem mert a virtuális gombok és az ember ujja nagyon nagy területet ki tud takarni a játék képéből. Persze lehet azt is játszani, hogy csak 2-3 kezelőszervet csinálnak, de akkor meg semmi komplex megoldásra nincs lehetőség.

(#39) 33as válasza sien (#37) üzenetére


33as
senior tag

Jól gonolkozol én is így érzem, én játszok mindkét platformon (meg még sok mindenen) de teljesen más játék stilust képvisel az egyik meg a másik is. Kár vitatkozni, hogy melyik a jobb! :B

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#40) #16820480 válasza RenegadeC2 (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

megnézétem amiket linkeltél. ezek közül a Guitar hero jópofa, biztos szerezne pár örömteli pillanatot, de amúgy inkább olyasmik kötnek le, mint a Tekken DR, M.A.C.H, Chains of olympus, Ghost reckon, Gundam Battle, Burnout, Shaun White snowboarding, stb (nem linkelgetek, ha érdekel gondolom úgyis megnézed majd).

egyébként én is azt írtam, hogy lehet játszani az iPhone-on is, de továbbra is fenntartom, hogy kezelésben jobb egy vérbeli konzol, ebben pedig egyelőre még a Sony a király :)

(#41) evone válasza Peat;) (#28) üzenetére


evone
őstag

hat nem csak az apple marketing hianyzott, hanem az odaig vezeto ut

az iphone utja elegge kivolt talalva vegig, az app storebol meg egyertelmu hogy sokkal egyszerubb letolteni akarmien appot, mint vadaszni mint winmobile eseteben, igazabol teljesen mashogy lett kitalalva a ket platform. az ms szeritem nem igazan gondolkodott ennyire elore, illetve nem is ez volt a szandek. sot akkoriban ilyeneken nem is gondolkodtak meg. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#42) Ulkesh válasza Lirion (#38) üzenetére


Ulkesh
őstag

"A brothers in arms kezelőfelülete, meg a vki más által linkelt focis játék kezelőfelülete is kurva ergonomikus, kb. mint az 500 ft-os kopogos-műanyag billentyűzet, aminek a hátulját még meg is emelik... "

Gondolom ezt azért mondod, mert ilyen 500 Ft-os billentyűzettel játszol :)

Egyébként ez a kezelőfelület teljesen jól használható, ami a játékok App Store-os kommentjeiből is látszik, de gondolom te ezt mindenféle kipróbálás nélkül el tudod dönteni.

-----

Elég vicces ez a hadjárat amit az iPhone ellen folytatsz minden egyes ezzel foglalkozó topicban :))

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#43) evone válasza fordfairlane (#34) üzenetére


evone
őstag

:C :DD :DD :DD

ez szep volt. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#44) fordfairlane válasza Ulkesh (#42) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igazából nekem is a gombok hiánya ugrott be, mint a legnagyobb probléma, de nem akartam értékítéletet mondani addig, amíg nem próbáltam ki egy pörgősebb játékkal. Láttam és próbáltam is pár egyszerűbb játékot egy IPod Touch-on, érdekesek voltak, és úgy tűnik (főleg Carmack véleménye után, miszerint kb. egy PS2 ereje van benne), hogy maga a hardver elég erős a 3D-hez, csak nehéz elképzelni, hogy a döntögetés helyettesítheti a két oldalon a 4-4 gombcsoportot. Lassú reagálásúnak tűnt, ami jó volt akkor, amikor egy golyót kellett terelgetni egy labirintusban, de vajon elég egy real time FPS-hez?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#45) Lirion válasza Ulkesh (#42) üzenetére


Lirion
addikt

A hagyományos kialakítású billentyűzetet is biztos sokan találják kényelmesnek úgy, hogy a hátulja meg van emelve, mert a főiskolámban a publikus gépeknél 10ből 9szer úgy találom azokat, ettől még nem lesznek mindjárt ergonomikusak. A gyors éttermi kaja is finom, attól még rohadt módon egészségtelen, mint ahogy a nagyon puha, belesüppedős matrac is. Persze szerinted biztos nagyon klassz, hogy az embernak a hüvelykujját a tenyere alsó területén tartva kell tapogatni a kijelzőt a természetes felső-középső helyett, te ezt is megmagyarázod, hogy ez márpedig így jó mert alma, úgyhogy részemről ez a vita lezárva, ráadásul már megint mellébeszélsz és az ergonomiáról a használhatóságra tereleda hangsúlyt, holott a kettő nem ugyanaz és én az előbbiről írtam, nem az utóbbiról...

Az meg, hogy én miről írok nem igazán tartozik rád, de most kivételesen megmondom: Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#46) RenegadeC2


RenegadeC2
aktív tag

#37: Nem állítottam hogy egy súlycsoportban vannak, csak azt hogy lehet rajta játszani ;) Eddig csak nyomi játékok voltak rá amik egy óvodás szintjét ütötték meg, a nevesebb játékfejlesztő cégek most kezdtek rámozdulni a dologra, mert lehetőséget láttak benne. Majd meglátjuk mi sül ki belőle, akár még a konzolokat is kiválthatják. Természetesen csak egyesek körében.

#38: Jah, és amíg csak görgős egér volt zselés alátét nélküli egérpaddal, meg ilyen szirsz*r kopogós billentyűzet, addig te nem is játszottál mi? Megvártad amíg kijött az "ergonomikus billentyűzet", mert a jövőbe láttál... hagyjuk már!
Igen, a "gamer" billentyűzetek is olyan k*rva ergonomikusra vannak tervezve! Egy hardcore játékos majd biztos a te Microsoft Ergonomic csodáddal fogja nyomni! :DDD

#40: Hát igen, írtam hogy ízlések és pofonok :) Ismerem a játékokat, én azért kíváncsi lennék ezeknek a megvalósítására ezen a platformon. Ha akarják (vagy méginkább lóvét látnak benne) megoldják.

#42: Simán el tudja dönteni, ez a szakterülete! :K :D

#44: Van már rá FPS, ott a Cube, illetve a Quake3-mat már portolták. Én nagy rajongója vagyok a műfajnak, de szerintem ezt a platformot nem erre találták ki. De majd kiderül később, még fiatal.
Magával a giroszkóppal egyébként nincs semmi probléma, iszonyat gyors. Pl. Cube-nál az a bajom, hogy nagyon érzékenyre csinálták, már milliméteres mozdulásnál is van hatása. Na majd talán a sok-sok visszajelzés, fejlesztés meghozza az eredményt.

[ Szerkesztve ]

https://copy.com?r=wQUd20

(#47) baliii válasza Lirion (#45) üzenetére


baliii
senior tag

na ezen a billentyűn sem szeretnék FPS-t játszani, bár nem is mondtad hogy játszol fps-t :)
amugy nekme ugyanez volt a bajom a psp-vel, iszonyatosan kényelmetlen az analog sticket 20 percnél tovább kezelni, a handgripp meg nagyon praktikus csak hordozz magaddal egy ps2 joy méretű cuccot...
mod:
valaki irta a gears of war-t psps-re, na azért ott még nem tart a kézikonzol piac, legyen inkább god of war :B
persze nem neked szól ez, csak beleirtam ebbe a HSZ-be...

[ Szerkesztve ]

(#48) Ulkesh válasza Lirion (#45) üzenetére


Ulkesh
őstag

"A hagyományos kialakítású billentyűzetet is biztos sokan találják kényelmesnek úgy, hogy a hátulja meg van emelve"

Megemelés nélkül 10 perc után eléggé hamar elfáradna a kezed egy hagyományos billentyűzeten. Bár gyanítom nem tudsz 10 ujjal folyamatosan gépelni 4-5 flekknyi szöveget ha ezen fennakadsz.
Az ergonomikus billentyűzeted rendkívül jól néz ki és napi használatnál biztos nagyon kényelmes is, de folyamatos írásnál ugyanolyan fárasztó, mint bármelyik másik.
Egyszerűen a qwerty/z kiosztás miatt nem lehet normális billentyűzetet készíteni, ami valóban ergonomikus lenne.

"Persze szerinted biztos nagyon klassz, hogy az embernak a hüvelykujját a tenyere alsó területén tartva kell tapogatni a kijelzőt a természetes felső-középső helyett, te ezt is megmagyarázod, hogy ez márpedig így jó mert alma"

????
Bármilyen eszközt tenyérben tartva a hüvelykujjammal kezelem, függetlenül, hogy milyen logó van rajta.
Most tényleg nem értem mit akarsz mondani, mert akár virtuális, akár valódi az a vezérlés, ha két kézben fogom az eszközt, akkor biza a hüvelykujj az amivel irányítasz.
Az ujjtartás meg természetesen felső-középső pozícióban van, mert a készülék úgy fekszik fel a két tenyeremre. Ha nem hiszed, akkor holnap csinálok róla képet (most nincs itt gép).

"ráadásul már megint mellébeszélsz és az ergonomiáról a használhatóságra tereleda hangsúlyt"

Szóba se hoztam az ergonómiát, te hivatkozol rá :)
Én csak azt mondtam, hogy kényelmesen és hatékonyan használható ez a vezérlési metódus is. Veled ellentétben én használom, és másoknak is ez a véleménye akik próbálták. A játéktérbe meg nem takar be, mert eleve a kezelőszerveknek fenntartott terület, nincs alatta hasznos információ.

Persze neked lehet más véleményed, de attól én még jól szórakozom ezekkel a játékokkal :)

Én most ezzel szórakozom (a videó elején ott a tutorial a kezelésről):
[link]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#49) Lirion válasza baliii (#47) üzenetére


Lirion
addikt

Semmi probléma FPS téren a cuccal, wsad simán kezelhető, sőt, még wow-ot is lazán tudtam rajta játszani, pedig ott közel 100 funkciót használtam billentyűzettel, egyedül stratégiában hátrány, de ott is csak akkor, ha a gyorsbillentyűket nem lehet átírni sajátokra.

RenegadeC2: Te meg gondolom nem használtál telefont, amíg nem volt érintőkijelzős csoda nem winmo rendszerrel.
A gamer bill meg elég nagy parasztvakítás, felárat fizetsz egy kis háttérvilágításért, de nem baj, rá van írva, hogy gamer, az sokkal jobb játékra..

(#50) Lirion válasza Ulkesh (#48) üzenetére


Lirion
addikt

"gyanítom nem tudsz 10 ujjal folyamatosan gépelni"
Nem bizony, sőt, nagyítóval kell keresgénem minden egyes gombot, és még néha úgy is félreütök. :U

"olyamatos írásnál ugyanolyan fárasztó, mint bármelyik másik"
Akkor te nem igen próbáltad még, milyen az, amikor egyrészt a csuklók kényelmes, természetes helyzetben pihennek a billentyűzeten úgy, hogy a billentyűzet eleje van megemelve, ezzel remekül alátámasztva a csuklót és az ujjak lazán ráfekszenek a gombokra, nem pedig felfelé állnak, mint a hagyományos kialakításnál. Véletlenül pont van is róla egy képem, megmutatom, mert nem vagyok benne biztos, hogy helyesen él a kép a fejedben a megemelésről:

A hagyományos kialakításnál pont fordítva van, a cucc hátulja van megemelve és a csukló és az ujjak is felfele kényszerülnek meredni (jó magyarosan fogalmazva:) ).
Jah mellesleg ezen oltári jól lehet könyökölni is, amikor sok szöveget olvasgatok a gépen. :DD

"Szóba se hoztam az ergonómiát, te hivatkozol rá"
Valóban, én kezdtem azzal, hogy nem túl ergonómikus a kezelés, amire te így reagáltál: "Egyébként ez a kezelőfelület teljesen jól használható". Nem vagy véletlenül politikus, hogy ilyen mennyiségben mellébeszélsz?

"A játéktérbe meg nem takar be"
Nem is ezt írtam, hanem hogy beletakarhat. És nem csak a virtuális gomb, hanem az ujj is. Pl. egy stratégiánál, amit kifejezetten jól lehetne iphone-n irányítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.