Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) trance89 válasza <Adamsky> (#17) üzenetére


trance89
őstag

Ha kiváló lineage támogatású telefon kell akkor a legajánlottabb típusok a oneplus telók, általában az 1-2 éves típusok a legjobb vétel. Olcsón beszerezhetők és nagyon hosszú ideig kapják a lineage frissítéseket. Nekem 8T van, fél éve lineage-el használom és hibátlan (az ota frissítés is).

[ Szerkesztve ]

(#52) Somatom válasza trance89 (#51) üzenetére


Somatom
veterán

Figyeltél? One+ telók gyárilag nem tudnak HDMI kimenetet. Sztem custom ROM -mal sem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53) hcl válasza Somatom (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, de custom ROM!=nincs HDMI... megfelelő telefont kell nézni ha ROM cserét akarsz :)
Én helyből olyat válogatok, amire van official Line. És azon jól is működik.

HDMI-t amúgy nem tudom, csak C-VGA átalakító, van, de azt sem a gyári ROM-os céges A51, sem a Lineage-s A5 2017 nem kezeli le.

Mutogatni való hater díszpinty

(#54) totron válasza hcl (#53) üzenetére


totron
addikt

Én helyből olyat válogatok, amire van official Line.
Ez majdnem olyan borulás, mint mikor a linux geek a hardvert választja az imádott OS-éhez. Ugyanakkor a legutolsó frissítéssel alaposan leredukálódott a telóm akksiideje: hirtelen beköszöntött a csökkentett fényerők kora, meg egyéb kényszerű óvatoskodásoké, hát ne már. Nem azért vesz újan az ember, hogy ilyenekkel kelljen szarakodnia. Most gyűjtöm a lelkierőt, hogy vadásszak előző ROM-ot, de szerintem bajosan vagy nem fog összejönni (nem reflektorfényben lévő modell). Így mégis neked van igazad.

(#55) Penguin95 válasza Somatom (#45) üzenetére


Penguin95
senior tag

Egyébként sok esetben működésre lehet bírni ezt-azt, csak nyilván erre időt és energiát kell szánni, az meg nem éri meg mindenkinek. Nekem például így sikerült működésre bírni a 48 MPixeles módot két telefonnál, és így sikerült még jobb hangminőséget kicsikarni az egyikből. Egyébként ha nem gyári rendszerrel is tervez az ember, akkor érdemes olyan tucattelefont venni, amiben Qualcomm SoC van, és nincsenek hardveres extrái (lásd: LG V20 H990DS, amire emlékeim szerint egyetlen épkézláb ROM sem jött ki, mert tömve volt egyedi megoldásokkal).

(#56) Somatom válasza hcl (#53) üzenetére


Somatom
veterán

Gyárilag kevés teló tudja. Samsungból csak az S, Note széria (a tabok is). Aztán a Huawei felső kategória és az Asus Rog. Én ennyiről tudok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57) mrnobody válasza Somatom (#56) üzenetére


mrnobody
tag

Sajnos kevés telefonhoz lehet használni HDMI átalakítót. De az S10-ben úgy tudom ez működik és van rá LineageOS. Egyedül azt a kérdés, hogy működik-e. XDA-n talán van erről valami.
Én szerencsés vagyok, mert a Moto X4 nem felkapott, de mégis van hozzá választék. Van már Pixel Experience is. :)

(#58) helixP válasza hcl (#43) üzenetére


helixP
nagyúr

Mondjuk ha olyan szinten outdated, akkor már a komolyabb appokkal is meggyűlik a baj nem? Mivel az app követelmények is elszálltak.

Mondjuk cáfolom is magam kicsit, mert egy Galaxy tab 9.7 van nálam épp, 2015-ből, 7-es androiddal és tökre használható.

(#59) hcl válasza helixP (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínűleg igen :) Már a 7-es Androidra is külön kell felpakolni egy Jófogást :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) gliskard válasza UnA (#48) üzenetére


gliskard
senior tag

nézőpont kérdése... én inkább a telefon és azon belül egyes app-ok használatának kordábantartására használom.

(#61) aerosmith


aerosmith
őstag

Lineageos-re nekem nem engedte feltenni a banki alkalmazást, azt mondta rootolt telefon.

(#62) mrnobody válasza aerosmith (#61) üzenetére


mrnobody
tag

Nem is fog működni.
Alternatívák:
- olyan ROM használata, ami kicselezi az ellenőrzést
- olyan Gapps verzió használata, ami kicselezi az ellenőrzést
:)
Ha ragaszkodsz a LOS-hoz, akkor el kell fogadnod, hogy nem tudsz bankolni a telefonon.
Említett kettő veszélye, hogy egyszer észreveszik a csalást és megoldják, hogy ne működjön.
Én stabilan használtam eddig a Bitgapps megoldását. Hátránya, hogy LOS-al nem működik.

(#63) KonzolKartel válasza mrnobody (#62) üzenetére

Root esetén magiskkal sem lehet megoldani? Nekem eddig minden ROMnál sikerült

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#64) ldave


ldave
félisten

Én GrapheneOS-t használok egy Pixel3a telefonon most már másfél éve, nekem bevált, app kínálat terén is sokat fejlődött az elmúlt hónapokban, már a banki appom is működik, egyedül a Google Pay, ami nem érhető el a módosított OS miatt.

A Slime draws near! Command?

(#65) snyper990 válasza KonzolKartel (#63) üzenetére


snyper990
őstag

De.

(#66) trance89 válasza KonzolKartel (#63) üzenetére


trance89
őstag

Bankja válogatja, egyik megy másik nem. Az én banki appom (mbank) és pl a Wise is simán megy LOS18.1 alatt minden probléma nélkül. Egyedül az NFC-s fizetéshez kéne beröffentenem a magisket de arra nincs szükségem

(#67) mrnobody válasza snyper990 (#65) üzenetére


mrnobody
tag

Igen, rootolva sok minden megoldható. :)
Én próbálom kerülni, ha lehet.

(#68) Penguin95 válasza KonzolKartel (#63) üzenetére


Penguin95
senior tag

De, simán. Legtöbb esetben már a Zygisk is elég, ha meg nem, ott a SafetyNet fix és a PropsConf. Ezekkel már 99%, hogy működni fog bármilyen átlag felhasználónak szánt alkalmazás.

(#69) Oldman2 válasza Penguin95 (#7) üzenetére


Oldman2
veterán

„...legjobb példa erre a Total Commander, ahol a Play verzióból kiszedték az apk-k telepítésének lehetőségét, miközben a saját oldalukról letölthető verzió még mindig tudja ezt...”

Most néztem a Total Commander oldalát:

What's new in Total Commander 3.32 (May 17, 2022):

Removed all functions to install apk files manually by request from Google. Backup of APKs is still possible, but not restore.

:C

(#70) Apollyon válasza ldave (#64) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De F-droid-ot fel tudsz tenni, amin keresztül meg felrakod az Aurora Store-ot, ami technikailag egy anonim play store.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#71) ldave válasza Apollyon (#70) üzenetére


ldave
félisten

Sima PlayStore-t használom egy második profil alatt, idén eléggé kibővítették a Play sandbox funkciókat.

A Slime draws near! Command?

(#72) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Számomra a Lenovo Tab 3 (Essential) 7 számára keresnék valami jó ROM-ot. Természetesen azért, mert a gyári megragadt Android 5.1-nél, de még ettől függetlenül is sok a nyűg vele. Marhára be tud lassulni a rendszer, de alapból sem valami gyors. Néha még az Android 4-esig jó app-okat sem tudja telepíteni a PlayStore-ból (csak karikázik a végtelenségig). Ráadásul azt hiszem az után lett ennyire szörnyű, miután a sima 5-ösről frissített az 5.1-es verzióra. Szóval olyan ROM-ot keresek rá, amivel gyorsabb lesz, megbízhatóbb és nem vész el a PlayStore telepítési lehetőség sem.

Eddig ezt találtam:[link] A LineAge-t érdemes lehet kipróbálni rá?

Vigyázat a Tablet csak 1GB/16GB-os... :D :U

[ Szerkesztve ]

(#73) Mr Dini válasza Somatom (#50) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Samsunggal én is éveket küzdöttem anno, aztán lemondtam róla. Ez a HDMI megoldás sem lenne feltétlen lehetetlen, de ott a desktop módjuk, ami megkavarja az egészet. :(

Egyébként a jelenlegi Xiaomi Mi 9T-men gyönyörűen megy a HDMI kimenet egy MHL képes USB hubbal saját AOSP romon, nem is nagyon kellett rá különösebb figyelmet fordítani, ami azt jelenti, hogy viszonylag alap AOSP funkció lehet már az MHL (bár ennek most nem néztem utána). Bár a minősége nem volt a legszebb...

Samu vonalon nem játszik az MHL? Ezek az usb hubok aranyáron mennek, de meglepődnék, ha nem.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#74) Mr Dini válasza SunMount3r (#72) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hú, szerintem engedd el, nem ér annyi vesződést. Esetleg meg lehet nézni a linkelt lineaget, de ezeket nagyon könnyű téglázni, meg valószínűleg ezen a megosztott nougat alapú lineagen nem fog minden menni. Plusz a lollipop lehet elment még 1 GB RAM-mal, de nougaton már a Nexus 5X-em is gyengélkedik néha, gondolom a lenovo tab is lassú lesz.

De ha amúgy kidobnád, adnék neki egy esélyt. Csak a Mediatek és olcsó tab kombó nem jelent jót romolás szempontjából.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#75) Somatom válasza Mr Dini (#73) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom, hogy MHL van-e még. Úgy rémlik, hogy már más szabványt használ. Van HUB -om és gyári ROM -mal természetesen megy a HDMI. Még LAN is van. Custom ROM -mal tudomásom szerint nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#76) mrnobody válasza Mr Dini (#74) üzenetére


mrnobody
tag

Teljesen egyetértek! Felhasználás függő, hogy az 1 GB RAM mire elég. Nálam Pie alatt 1 GB RAM-mal a TV GO alkalmazás 5 perc után összeborult. Régi Android verziók esetén én 2 GB RAM alatt nem is állnék neki ROM-ot cserélni. A Moto X4-em 3 GB RAM-mal van szerelve, így még az Android 12 sem okoz gondot neki.

Időközben elkészültem egy másik írással, ami egy picit a LineageOS fogja bemutatni, de inkább arról az oldalról, ha nem használunk hozzá Gapps-ot.
Tervben van, hogy ezt követően a MinMicroG-ről írok majd.

[ Szerkesztve ]

(#77) joe_m válasza mrnobody (#15) üzenetére


joe_m
újonc

+1 Sub :R

A végtelen ciklus is véget ér egyszer, csak erős hardver kell hozzá!

(#78) ceia


ceia
őstag

Én nem is tudtam, hogy van droidos telóra más OS is. De gőzöm sincs a rootolásról sem, gondolom az is kell hozzá. Tőlem nagyon távol áll a telefónia, az egész, ahogy van. Nem is érdekel. Nem látom olyan számítógépnek, és operációs rendszernek, mint a pc-t. Nekem csak a számítógépek és az igazi OS-ek jönnek be. Nagy csalódás volt a droid, megbántam, hogy nem mást vettem, főleg a Lumia tetszett volna. Amilyen rossz a win8/10 pc-re, olyan jó volt telefonra. És még a csempék is jók voltak rá, hiszen oda tervezték. Hát jobbak, mint a droidos ikonok. Gyárilag kint sem volt az óra a "desktopon", a menüben volt, mint app. Sehogy sem tudtam rávenni, hogy a főképernyőn legyen mindig. Végül sok vacakolással valahogy sikerült, de fogalmam sincs, hogy csináltam. Nincsenek választható betűtípusok, csak három betűméretből lehet választani. Kicsi, normál és nagy. Pfff. Nem beszélve aról, hogy nincs fájlkezelő. Hát ez számomra nem egy OS. Még a win 3.1 is OS-szerűbb volt. Sőt, az Amiga Workbench is.

        it's more fun to compute

(#79) Somatom válasza ceia (#78) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyhogy nincs fájlkezelő? Pl. Total Commander ismerős? Na, az (is) van Androidra és ugyanúgy Ghisler úr fejleszti, mint a Winest. De, azon kívül van még tucatnyi fájlkezelő.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#80) helixP válasza ceia (#78) üzenetére


helixP
nagyúr

:D
Hát nálam egyelőre ez 2022 kommentje.

[ Szerkesztve ]

(#81) Somatom válasza helixP (#80) üzenetére


Somatom
veterán

Én se tudom hova tenni. :U

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82) Penguin95 válasza ceia (#78) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ne vedd sértésnek, de milyen anyagot tolsz?

- Nincs "igazi" operációs rendszer. Mindegyik tökéletesen ellátja az operációs rendszer szerepét, az meg már a felhasználón múlik, hogy az extrák közül neki mire van szüksége.
- Droidon olyan ikonokat, és olyan launchert használsz amilyet csak szeretnél. Ha csempe kell, az is megoldható. Épp így nem értem a betűtípus kérdését. Tudtommal még Windows esetén se egy ajánlott dolog rendszerszinten lecserélni a gyárit, de ha erre van igényed, akkor a Samsung, az LG, és a Xiaomi telefonok garantáltan képesek erre gyári állapotukban. Meg talán sok másik gyártó termékei is, csak azokról nincs infóm.
- Ezt az óra dolgot sem értem. Szeretted volna látni az időt a kezdőképernyőn? Csak mert erre minimum Android 2.3 óta van gyári widget, de tonnaszám vannak erre a célra írt alkalmazások is a Play áruházban.
- Fájlkezelő is van kb. az összes Androidos telefonon ami az utóbbi 5-7 évben megjelent, de letölteni már a 2.1 korszakban is lehetett ilyeneket.

Az Android pont a nyitottságáról, variálhatóságáról híres, ahogy ezt részben az a cikk is bemutatja, amihez hozzászóltál.

(#83) ceia válasza Somatom (#79) üzenetére


ceia
őstag

De egy OS-ben kell legyen saját fájlkezelő is. Minden fontosabb program meg is van pl. a windowsban. Az androidban nem. Elhiszem, hogy rátenni lehet ezer appot, de az egy teljesen más téma. Én magáról az OS-ről beszélek, hogy az mit, illetve mit nem tud. Volt olyan telóm, amin nem volt mp3 lejátszó sem. Furcsa, ha a specifikációjában ott van az mp3 lejátszás is, mint feature. A windowsban legalább van media player, és az lejátsza.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#84) Apollyon válasza ceia (#83) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem te vagy az az arc, aki pár évvel ezelőtt még mindig windows xp-t használt?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#85) ceia válasza Penguin95 (#82) üzenetére


ceia
őstag

Hogy ne lenne igazi OS.. Alapfeltétele, hogy minden fontosabb dolgot tartalmazzon gyárilag. Még ha béna is, de valami legyen, ha pl. valaki nem ért hozzá, hogyan kell rá tenni külső programot, vagy nem akar ezzel foglalkozni. Szintén alap a konfigurálhatóság. Miért várják el, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a jó? Én úgy tudom, sokan állítják át windowsban a betűtípust, és méretet. Én főleg amiatt szerettem volna, hogy az óra számainak betűtípusán és méretén változtathassak. De egyáltalán nem volt változtatható. Akkora, és olyan, amilyen. És mint mondtam, volt hozzá app, vagy nevezheted widgetnek is, de egy ugyanolyan app volt, mint a többi a menü ikonjai mögött. Ha elindítottam, akkor megjelent az óra. De nem a háttérkép előtt, hanem külön képernyőn. Mint egy közönséges app. De addig piszkálgattam, húztam az ikonját, vagy az órát?? amíg egyszer kint maradt. Csak ez nem éppen a kívánt használhatóság. Máig fogalmam sincs, hogyan sikerült, ez itt a baj. Nem én tudtam kitenni, hanem véletlenül jött össze. Arra semmilyen utalás nem volt, hogy lehet kitenni. És miért nem volt kint alapban? Ha vettem egy gombos telefont, azon is kint volt az óra gyárilag. Azzal kellett szembesülnöm, hogy az okosnak mondott telefon butább, mint a butának nevezett. Nem tud semmit, net nélkül még a naptár sem működik! A "butafonon" van öröknaptár, nem kell hozzá net. Egyetlen droidos telóm volt, de részemről ennyi elég is volt belőle. Mindenhol azt olvastam, hogy milyen jól konfigurálható, mennyit tud, és aztán jött a nagy csalódás. Igaz, nem csillió forintos volt, azokra lehet, hogy tesznek mindent. De akkor is, ezen is egy OS-nek titulált android volt, ami számomra messze nem hozta az OS-hez méltó használati élményt.
Az nem OS, ha egy áruházból töltök le mindent hozzá, mert neki nincs.

        it's more fun to compute

(#86) ceia válasza Somatom (#79) üzenetére


ceia
őstag

De az, ugye nem az android része, na erről beszélek. Van rá autóverseny is, meg minden, én nem azt kifogásolom, hogy nincs rá mit letölteni..

        it's more fun to compute

(#87) ceia válasza helixP (#80) üzenetére


ceia
őstag

Örülök, jó, hogy egy ennyire modern ember elismeri az embert.. Nálam meg a tied az.

        it's more fun to compute

(#88) SunMount3r válasza ceia (#87) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én pl. az XP óta sose használtam még rendszeresen a Windows saját file kezelőjét. Néha 1-2 dologra, mert nagyon MUSZÁLY, ha nem lehet megoldani mással. De azóta is kitartóan TC és semmi más. Sőt az is zavar néha, hogy a "Feltöltés" és a "Letöltéskor" is a Windows Explorer felülete nyílik meg, mert azt ugye nem lehet "átrakni" más file kezelőre. Zene és Videólejátszásra is van jó néhány third party program, ami sokkal jobb (és javasoltabb), mint a Windows beépítettje. Nem tudom miért kellene leragadni az OS kínálta "alap" lehetőségeknél.

[ Szerkesztve ]

(#89) ztsoft válasza ceia (#83) üzenetére


ztsoft
őstag

De egy OS-ben kell legyen saját fájlkezelő is.

Ez így nem igaz. Az operációs rendszer fájlkezelő nélkül is az lesz.

Csak vegyük példának, amit én használok, Arch Linux, ezt lényegében tekintheted legónak is, alapból csak egy vázat kapsz (nincs fájlkezelő, no jó, attól még az alap dolgok működnek, cp, mv, stb., sőt, még grafikus felület sincs), a többi rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#90) Penguin95 válasza ceia (#85) üzenetére


Penguin95
senior tag

Hogy ne lenne igazi OS.. Alapfeltétele, hogy minden fontosabb dolgot tartalmazzon gyárilag.

Ennyi erővel akkor a Windows sem igazi OS, hisz alapból nincs benne office. Az operációs rendszer definíció szerint egy olyan alapprogram (vagy programcsokor ha úgy tetszik), ami a hardverek kezeléséért, és egy egységes futtatókörnyezet biztosításáért felel. Ebbe legjobb esetben is csak egy grafikus felület (shell) kell, hogy legyen, minden más már csak extra.

Még ha béna is, de valami legyen, ha pl. valaki nem ért hozzá, hogyan kell rá tenni külső programot, vagy nem akar ezzel foglalkozni.

Nem is kell. Alap fájlkezelés már az Android 1.0-ban is volt, a neve galéria. De hogy ne csak ilyen olcsó módon cáfoljam meg az állításod: Évek óta van az Androidban egy alap fájlkezelő, ami akkor jelenik meg, mikor mondjuk csatolmányt szeretnél tallózni egy üzenethez. Még tovább megyek, a legtöbb gyártói Android verzióban van alapértelmezetten is teljes értékű fájlkezelő, amit bármikor elérhetsz. Halkan jegyzem meg, aki semmit nem akar okosként csinálni egy okostelefonon, az ne vegyen okostelefont, mert ez lesz a vége.

Szintén alap a konfigurálhatóság. Miért várják el, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a jó? Én úgy tudom, sokan állítják át windowsban a betűtípust, és méretet. Én főleg amiatt szerettem volna, hogy az óra számainak betűtípusán és méretén változtathassak. De egyáltalán nem volt változtatható. Akkora, és olyan, amilyen. És mint mondtam, volt hozzá app, vagy nevezheted widgetnek is, de egy ugyanolyan app volt, mint a többi a menü ikonjai mögött.

Nem várják el, de ez már az első Androidos eszközöknél is így volt. Ahány gyártó, annyi felület, annyi egyedi funkció, mindegyikben tonnányi testreszabási lehetőség... És ha egyik sem tetszik, csinálhatsz magadnak sajátot, mint ahogyan én is tettem. Lásd: [kép] [kép] [kép] [kép]
Ezért mondom mindig, hogy egy okostelefon csak annyira okos, mint amennyire a tulajdonosa. Egy tőlem okosabb felhasználó akár még Windows 11-et is tud rá magának faragni, telepíteni pedig még egy mezei Jancsi bohóc is tudja, ha megfelelő telefont választ, és követi az előre megadott lépéseket.

Az óra dolgot nem tudom hová tenni. Ott van a kezdetek óta az értesítési sávon, gyárilag van a rendszerben egy alap darab, tölthetsz le millió és egy másikat, vagy csinálhatsz magadnak is, mióta van KWGT.

Azzal kellett szembesülnöm, hogy az okosnak mondott telefon butább, mint a butának nevezett. Nem tud semmit, net nélkül még a naptár sem működik! A "butafonon" van öröknaptár, nem kell hozzá net.

Emlékezz mit írtam le már kétszer is a telefon és a tulajdonosa között lévő összhangról. Ha akarod, ellapozgatom net nélkül az évek óta félretett Sony Ericsson Live with Walkmanem naptárját, de ha tovább jutok mint 2050, akkor morcos leszek. Egyébként miért ne lehetne net nélkül használni a telefont? Az említett Sony Ericssont még én is úgy használtam 2012-ben, és az online tartalmak fogyasztásán kívül minden működött rajta.

Egyetlen droidos telóm volt, de részemről ennyi elég is volt belőle. Mindenhol azt olvastam, hogy milyen jól konfigurálható, mennyit tud, és aztán jött a nagy csalódás. Igaz, nem csillió forintos volt, azokra lehet, hogy tesznek mindent. De akkor is, ezen is egy OS-nek titulált android volt, ami számomra messze nem hozta az OS-hez méltó használati élményt.
Az nem OS, ha egy áruházból töltök le mindent hozzá, mert neki nincs.

Szóval vettél valamit, amiről nem tudtad mi az, mit tud, de azért minden droidos eszköz rossz. Írjam le megint, vagy tudod mire gondoltam? De ha már így tudásról beszélünk, légy oly' kedves és áruld el nekem, a Windowsban merre találom ezeket? Torrent kliens, USB lemezképíró, java az online tartalmakhoz, .NET keretrendszerek, Visual C++-ok, office, automatikus sötét mód, ami a hátteret is változtatja... Ja, hogy ezek nincsenek benne alapból? Akkor a Windows sem igazi OS.

Folytathatjuk még sokáig, hétfő délig ráérek, de szerintem neked is van jobb dolgod mint lejáratni magadat a fórumon.

(#91) helixP válasza ceia (#85) üzenetére


helixP
nagyúr

Máig fogalmam sincs, hogyan sikerült, ez itt a baj. => hát valóban ez itt a baj, igen.
Az nem OS, ha egy áruházból töltök le mindent hozzá, mert neki nincs. => akkor Neked nem okostelefon kell, mert az okostelefon definíciója konkrétan az, hogy Online áruház segítségével 3rd party appokat futtasson.

- Gyárilag kint sem volt az óra a "desktopon" => Tévedés
- Nincsenek választható betűtípusok =>Tévedés
- Csak három betűméretből lehet választani. =>Tévedés
- Nincs file kezelő => Tévedés
- net nélkül még a naptár sem működik! => Tévedés

Mikor próbáltál Androidot utoljára?

[ Szerkesztve ]

(#92) mrnobody válasza ceia (#78) üzenetére


mrnobody
tag

Valószínűleg olyan készülékkel kezdted el az Androidos ismerkedést, ami miatt nem lett túl jó benyomásod.
Anno a Windowsos telefonok elég sok mindent tudtak. Nekem volt szerencsém anno a prototípusokat kipróbálni, még azokat is, amik aztán nem kerültek forgalomba. Tudtak volna szép meglepetéseket okozni, csak nem győzték a tempót. Természetesen már vannak akik a Windows 11-et felrakták egy Oneplus telefonra. Vannak vele gondok, például nincs hangja, de meglepően működőképesnek tűnik.
Még régebben az Ubuntu szeretett volna egy telefont kidobni, ami dokkolóval használva teljes értékű számítógépként működött volna. Nagyon sok lehetőség lenne, de valószínűleg túl kevés érdeklődő van, így nem éri meg ilyeneket fejleszteni.
Az Andriod egész jól használható, csak meg kell szokni, meg kell tanulni a használatát.
Egy szélsőséges példát tudok erre, én ha éppen nem vagyok gépközelben, akkor telefonon is képes vagyok PHP fejlesztéssel foglalkozni, hogy időben át tudjam adni a megrendelőnek.
Szerintem bátran adj egy esélyt az Androidnak, mert hihetetlen dolgokra képes.

(#93) Mr Dini válasza ceia (#83) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kicsit elkanyarodott a topik a cikktől, de én is csak alátámasztani tudom azt, amit a többiek írtak. Alapvetően egy OS-nak nem feladata alkalmazásokat szolgáltatni. Az egy dolog, hogy a vindózban van alapból, de az inkább a Microsoft bűne. Nem rossz, ha van persze, de felesleges egy számítógépet telefonnal összevetni, mivel utóbbin pont az a cél, hogy a rendszer minél kevésbé legyen tele sallanggal. Illetve van az AOSP, ami rendelkezik pár igen ritkán frissített appal, nem is tudom, hogy van-e fájlkezelő benne, de ha van is, valószínűleg a lehető legegyszerűbb. A google appokkal települ sok hasznos és ténylegesen használhatóbb app is, többek közt a Files app. Ez pl Pixeleken, amire a Google által megálmodott Android kerül alapból fent van. Viszont rengeteg gyártó van és mind máshogy szereli fel a buildjét. Én pl kifejezetten örülnék neki, ha nem lenne fent a Files app, mert nekem a Total Commander tetszett (amíg ki nem vették belőle az apk telepítés lehetőségét).

Nekem csak a számítógépek és az igazi OS-ek jönnek be.

Tucat OS létezik, ami "igazi" és mégsem rendelkezik fájlkezelővel alapból, Linux disztrókon pl van sok ilyen és mégis működik. Sőt, szerintem sokkal menőbb, hogy én döntöm el, mi kell és abból melyik. Persze mások vagyunk. De ebből a mondatból az jön le, hogy nagyon azt szeretnéd, ha windows futna a telefonodon. Ami nem lehetetlen, de felesleges és overkill. Nézd más szemmel a dolgot és adj neki egy esélyt, vagy tényleg ne. Nyilván kell egy kis időt szánni a belakásra, de ez már csak ilyen.

Én nem is tudtam, hogy van droidos telóra más OS is.

Van egy pár, főként linux alapú kezdeményezés, mint pl az Ubuntu Touch, PostmarketOS és SailfishOS. De a cikk inkább romokra tér rá, amik mind Android alapúak, tehát az OS ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#94) aerosmith


aerosmith
őstag

minek etetitek a trollt

(#95) helixP válasza aerosmith (#94) üzenetére


helixP
nagyúr

Meggyőződésem, hogy ő ezt halálosan komolyan gondolja.

(#96) mrnobody válasza Mr Dini (#93) üzenetére


mrnobody
tag

Nézd meg a File Manager+ alkalmazást. Nekem tetszett, de mindenkinek más az igénye. Tud apk-t telepíteni, van ftp, smb, cloud és még sok hasznos dolog. Ha zavar a reklámcsík az alsó részen, akkor a privát DNS beállítással meg lehet oldani, például a dns.adguard.com megoldja. :)

(#97) trance89 válasza mrnobody (#96) üzenetére


trance89
őstag

Vagy inkább X-Plore ami sokkal minőségibb app és a free verzió még csak reklámokat sem dobál fel

(#98) Syl


Syl
nagyúr

GAPPS nélkül milyen chat/messenger cuccok mennek?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#99) mrnobody válasza Syl (#98) üzenetére


mrnobody
tag

Még soha nem néztem meg, mert nem használok ilyeneket, csak a Teams-et egy Huawei készüléken, hol nincs Gapps. Működik, de szokott hibaüzeneteket dobni, hogy nincs Google szolgáltatás telepítve. Mostanában nem lesz időm rá, de valamikor letesztelem mi működik Gapps nélkül.

(#100) Syl válasza mrnobody (#99) üzenetére


Syl
nagyúr

:C :R

Csak mert porosodik itt a fiókomban egy Samsung A5 2017 és ki kéne próbálni, mire képes.
Anno a Samu SIII-on sok romot cseréltem, de utána a dolog elült.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.