Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Ez miért ennyire fontos feature? Naívan azt gondolnám, hogy ha egy appot nem használok, akkor az nem is fut, tehát nem igazán számít, hogy mihez fér egyébként hozzá... arról nem is beszélve, hogy ha már egyszer leokáztam egy jogosultság kérést, akkor megbízom az appban.
Vagy így próbálják kiszűrni azokat a programokat, amiket a felhasználó nem indít el sűrűn, viszont a háttérben küldözgetnék az adatait valahova?

(#2) #16820480 válasza HThomas (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egy extra biztonsági funkció. Androidon az appok futhatnak a háttérben anélkül is, hogy te erről értesülnél, így lehetséges az, hogy időnként lekérnek frissítéseket, vagy letöltik üzenetek tartalmát (amikor jön egy push értesítés) és nem akkor kell ezt megtegyék, amikor ténylegesen megnyitod az appot (mint iOS-en).
Ha egy appban megbíztál valamikor, az sajnos nem jelenti azt, hogy az idők végezetéig az megalapozott kellene legyen. Maga a fejlesztő is dönthet úgy, hogy más útra tér, de több példa volt arra is, hogy egy adott appot eladtak, és az új tulajdonos malware terjesztésre vagy adathalászatra használta a több ezer-tízezer-millió letöltő felé, hiszen alapértelmezettként automatikusan települnek a frissítések a háttérben.
Ha nem indítod sűrűn, akkor valószínűleg kevésbé fog gondot okozni, hogy újra rá kell nyomni az engedélyre.

(#3) HThomas válasza #16820480 (#2) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Nekem az lenne a logikus, hogy ilyenkor feldob egy értesítést, hogy az xy appot már z hónapja nem használtad, és ha rámész az értesítésre, akkor felajánlja, hogy töröld, visszavond a jogokat, vagy ignoráld a figyelmeztetést.

(#4) #16820480 válasza HThomas (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

A gyakorlatban ez hasonlóan működik (legalábbis a Sony telefonomon). Küld egy értesítést, hogy jogosultságok megvonva néhány apptól, katt, ha érdekelnek a részletek. Ha nem érdekelnek, akkor csak eldobod az értesítést, ha meg igen, akkor látod listázva őket, hogy melyiktől mit vont meg a rendszer és tudod állítani.
Ez azért is jó amúgy régebbi Androidon, mert ott még egy-egy jogosultság örökre és teljes körűen szólt, nem úgy mint az újabb verziókban, ahol bizonyos jogosultságoknál eleve csak azt választhatod, hogy "csak most", "amikor használod az appot" vagy "soha".

(#5) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ennek pusholása mennyire "csak a Google-en múlik"? Minden teló meg foja menni ami csatlakozik a netre, android6+-os, és engedélyezett, vagy tiggerelt a frissítések keresése? Vagy mondjuk megkapja 2, atöbbit meg nem érdekli.. ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6) HThomas válasza #16820480 (#4) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Ez így korrektül hangzik...

(#7) kcsa válasza ledgeri (#5) üzenetére


kcsa
veterán

Teljesen Google terítés lesz, a Google Play Services frissítésével fogod megkapni te is.

(#8) Somatom


Somatom
veterán

A telóm kikapcsolhatatlanul zaklat, hogy van rendszerfrissítés. Hogyan tudom megvonni tőle az értesítési jogosultságot?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) dajkapeter válasza HThomas (#3) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Ez LG telón így van. ;)

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#10) Viktor0610 válasza Somatom (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Install Hide Persistent Notifications. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#11) Somatom válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jobbra húzok egy értesítést, akkor megjelenik egy fogaskerék, amire bökve meg tudom vonni a jogosultságot. De, ennél szürke az opció, úgyhogy engem ne etessen a Google a meséjével! :(

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) ledgeri válasza kcsa (#7) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hiszed te... :) (tulajdonomban egy 5.1-es készülék van, és 12-es lesz)
de köszi az infót! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) Viktor0610 válasza Somatom (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, Google találatból idéztem.
Szóval ha telepíted a fenti/lenti Hide Persistent Notifications appot, azzal el tudod rejteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#15) ledgeri válasza kcsa (#14) üzenetére


ledgeri
nagyúr

5.1.1-esem van, és 12-esem lesz.... szóval én nem fogom megkapni az említett rendszeren keresztül, ha csak 6 tól felfelé azok kapják meg amelyeknek még nem része....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) Somatom válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Ez tapasztalat? Ha igen, akkor megveszem nyóckilencvené.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) Viktor0610 válasza Somatom (#16) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Konkrétan ezzel az appal és ilyen értesítéssel nincs tapasztalatom, de korábbi telefonon hasonló appal rejtettem el olyan értesítést, ami szintén állandóan látszott.

Samsung Galaxy A54

(#18) Somatom válasza Viktor0610 (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Az a baj, hogy ez nem állandó, hanem rendszeresen megjelenő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) Viktor0610 válasza Somatom (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ahogy néztem, ezek az appok az értesítés szövege alapján rejtenek.
Tehát akár állandó, akár időnként megjelenő az értesítés, azt el fogják rejteni.

Samsung Galaxy A54

(#20) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Szuper, akkor még én is meg fogom kapni ezt! Rápillantottam a Statcounterre, ez alapján a droidos készülékek több mint 95 %-t érint(het)i a frissítés, beleértve a 11. verziókat is.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.